Pages:
Author

Topic: Premier Lig 2022-23 sezonu - page 9. (Read 5139 times)

legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
October 20, 2023, 04:25:03 PM
Bu hafta Chelsea - Arsenal maçı var haftanın en önemli maçı olacak. Chelsea bu sezon beklentilerin çok gerisinde kalmış olsa da bu maç önemli bir Londro derbisi ve kimin kazanacağı hiç belli olmaz. Belki Chelsea bu maçı kazanıp çıkışa geçecek belki de Arsenal kazanıp zirve yarışını sürdürecek. Çok keyifli bir maç izleyeceğimiz kesin. Milli maç arası ve haftaiçi Avrupa maçları olması takımları etkileyebilir.
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
October 18, 2023, 02:47:00 PM
Manchester City son iki maçtır taraftarlarının yüzlerini güldüremiyor. Üst üste 2 mağlubiyet aldılar. Arsenal'e yenilmelerini anlasam bile Wolves maçındaki yenilgi talihsizdi. Üst üste puan kayıplarının ardından bence Guardiola takımını önümüzdeki maçlarına iyi hazırlayacaktır. Brighton ile içerde oynayacaklar ve bu maçı bence kazanarak mağlubiyet serisine de bir son vermiş olacaklar.

Brighton da bu arada bu sezon oldukça iyi bir performans sergiliyor ama deplasmanda Manchester City'den puan alabileceklerini sanmıyorum.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
October 18, 2023, 01:36:08 PM
Açıkçası Chelsea'nin yükselişe geçmesini en çok ben isterim çünkü yıllardır Premier Lig'de desteklediğim takım Chelsea. 
...

bu alışkanlığın muhtemelen mourinholu dönemden kalmıştır. makalele, essien, drogba, carvalho, cech, bosingwa, cole, terry ve lampard'dan oluşan kadro harikaydı. biraz daha zorlasam o kadronun tamamını sayabilirim. tamamı kemik gibi defansif özelliklere sahip ama aynı zamanda hücumlarda etkili olan futbolculardı. ben de o dönemlerde chelsea'yi destkliyordum ama söz konusu olan lig ülkemizin dışındaki bir lig olduğu için çorap değiştirir gibi takım değiştirebiliyorum çünkü fanatik olmamı gerektiren bir şeyin olmadığını düşünüyorum ve pep ile manchester city'i destekleme hazzını kaçırmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

bu arada, arsenal ile oynayacakları maçın favorisi kuşkusuz arsenal olacak, stamford bridge'e milli ara öncesinde kendi evlerinde manchester city'yi yenmiş olarak gidecek arsenal...

bu arada, henryli kadronun da fanıydım ve bir çırpıda o efsane kadroyu da sayabilirim... :) böyle giderse birkaç sene sonra newcastle fanı olacağım... :)
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
October 16, 2023, 02:13:34 PM
Milli aradan sonraki maçları şöyle bir incelediğimde Chelsea - Arsenal gibi keyifli geçebilecek bir maç olduğunu gördüm. Bu maçı keyifli hale getirebilecek taraf daha çok Arsenal tabi ki. Aslında Chelsea'nin de bizleri şaşırtma potansiyeli olabilir. Çünkü son 2 maçlarında 6 gol atıp sadece 1 gol yiyerek kazanmışlardı.

Chelsea bu maça bu sonuçlar sayesinde daha konsantre bir şekilde çıkacaktır. Her şeye rağmen Arsenal bu maçın favorisi tabi ki. Sezonu çok iyi götürüyorlar ve daha geçtiğimiz günlerde Manchester City'i devirdiler. Chelsea'yi de deplasmanda yeneceklerini düşünüyorum.

Arsenal maçın favorisi ancak Chelsea bence de sürpriz yapabilir. Şampiyonlar liginde Lens’e karşı kaybettiklerini düşününce Arsenal’in de sürpriz yenilgi alabileceği ortada. Manchester City’i yendiler iyi güzel ancak bakalım milli aradan sonra nasıl bir şeyler bizi bekliyor? Chelsea yükselişe geçebilir belki.

Açıkçası Chelsea'nin yükselişe geçmesini en çok ben isterim çünkü yıllardır Premier Lig'de desteklediğim takım Chelsea.  Grin  Son yıllarda bir türlü bellerini doğrultamadılar. Şimdi de çok zorlu bir fikstüre sahipler. Arsenal'i evinde ağırladıktan sonra araya bir Brentford maçı girecek. Ondan sonraki ardarda gelecek lig maçları adeta bir kabus gibi.

Tottenham, Manchester City, Newcastle, Brighton ve Manchester United'a karşı arka arkaya oynayacaklar.  Cheesy  Bu maçlardan ne kadar puan toplayabilirler orası muamma. Çünkü ben hala büyük maçlara hazır olmadıklarını düşünüyorum.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
October 16, 2023, 01:35:50 PM
Milli aradan sonraki maçları şöyle bir incelediğimde Chelsea - Arsenal gibi keyifli geçebilecek bir maç olduğunu gördüm. Bu maçı keyifli hale getirebilecek taraf daha çok Arsenal tabi ki. Aslında Chelsea'nin de bizleri şaşırtma potansiyeli olabilir. Çünkü son 2 maçlarında 6 gol atıp sadece 1 gol yiyerek kazanmışlardı.

Chelsea bu maça bu sonuçlar sayesinde daha konsantre bir şekilde çıkacaktır. Her şeye rağmen Arsenal bu maçın favorisi tabi ki. Sezonu çok iyi götürüyorlar ve daha geçtiğimiz günlerde Manchester City'i devirdiler. Chelsea'yi de deplasmanda yeneceklerini düşünüyorum.

Arsenal maçın favorisi ancak Chelsea bence de sürpriz yapabilir. Şampiyonlar liginde Lens’e karşı kaybettiklerini düşününce Arsenal’in de sürpriz yenilgi alabileceği ortada. Manchester City’i yendiler iyi güzel ancak bakalım milli aradan sonra nasıl bir şeyler bizi bekliyor? Chelsea yükselişe geçebilir belki.
sr. member
October 15, 2023, 02:43:41 PM

sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
October 15, 2023, 05:24:52 AM
Arsenal geçen senenin intikamını aldı onlardan. Bu sene herkes gibi ben de hala Manchester City’nin şampiyonluk favorisi olduğunu düşünüyorum ama son maçlar onlara büyük kayıplar verdirdi. Wolves’a yenilip gelip Arsenal’e de yenilince 6 puan birden kaybetmiş oldular ve bir puanın bile büyük önem taşıdığı bugünlerde ağır yara aldılar. Tottenham bu sıralamanın keyfini çıkarabilir bakalım daha ne kadar sürecek onların zevki.

Manchester City geçtiğimiz sezona da böyle başlamıştı. Pep Guardiola Haaland'ı sistemine dahil etme konusunda zorluk yaşadığı için Manchester City Arsenal'in gerisine düşmüştü ve sezonun son maçlarına kadar lig Arsenal'in liderliğinde devam etmişti.

Gerçi bu sezon Manchester City'nin daha büyük problemleri var. Kevin de Bruyne sakat ve Kovačić Manchester City için doğru adam değil. Haaland'dan sonra hücum opsiyonları daralmıştı. Jesus ile 4-6-0 oynarken Haaland ile merkez forvetin dahil olduğu bir taktiğe geçtiler. Şimdi Kevin de Bruyne'nin sakatlığı ve Kovačić'in hücumlarda Kevin de Bruyne kadar katkı verememesi nedeniyle eli daha da zora girdi.

Sezonun bitmesine daha çok var. Pep Guardiola geçen sezon olduğu gibi yine bir şeyler yapabilir ama bu sezon işi geçen sezona göre daha zor.
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
October 10, 2023, 02:23:06 PM
Manchester United uzatma dakikalarında 2 gol bulup yenmiş olsa da bu sezon berbat oldukları gerçeğini değiştirmeleri zor görünüyor. Açıkçası ben formsuz görüntülerinin devamını uzun bir süre daha görebileceğimizi düşünüyorum. Bunun Şampiyonlar Ligi'ne de yansımaya devam etmesi Galatasaray açısından çok iyi olacaktır.

Erik ten Hag'ın kredisi yavaş yavaş tehlikeli bir noktaya doğru düşmeye başladı. Ligin yarısına gelindiğinde hala orta sıralardan kendilerini kurtaramamış olurlarsa Erik ten Hag'ın kovulması bence olası duruyor.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
October 10, 2023, 12:07:31 PM
Günün en şaibeli maçı Galatasaray mağduru ManU maçıydı. 90+larda bulduğu 2 golle Brentford'u 2-1 yendi. Glazer ailesi maça yüklü girmiş diye söylentiler var. Premier Ligde artık eski tad yok maalesef. Bütçe olarak abartılı bir lig ama kalite o denli yok 2 takım dışında.

Bana da maç şüpheli geldi ama ligin seyrini değiştirecek bir öneme sahip değil. Manchester United bu sezon ilk sekize girebilirse kendini başarılı ilan edebilir. O kadar para harcayıp karşılığını görememek onlar adına kötü ancak diğer takımların oyun olarak çok daha iyi durumda olduklarını kabul etmek lazım.

Zirvede Tottenham var. Kane'i kaybetmelerine rağmen Heung-min Son liderliğinde çok iyi sonuçlar alıyorlar. Ligin sonunda burada olacaklarını sanmıyorum ama şu ana kadarki performansları etkileyici. Haftanın ve belki de sezonun en önemli maçında Arsenal kendi evinde Manchester City'yi tek golle yendi ve averaj farkıyla ikinci sıraya yerleşti. Manchester City beş yıl sonra ilk kez ligde üst üste iki maç kaybetmiş oldu. Bu onların ligde son yıllarda ne kadar dominant olduğunu gösteriyor. Şampiyonluk mücadelesinin yine bu iki takım arasında geçeceğini düşünüyorum. Diğer takımlar bir seviye aşağıda kalıyor.

Arsenal geçen senenin intikamını aldı onlardan. Bu sene herkes gibi ben de hala Manchester City’nin şampiyonluk favorisi olduğunu düşünüyorum ama son maçlar onlara büyük kayıplar verdirdi. Wolves’a yenilip gelip Arsenal’e de yenilince 6 puan birden kaybetmiş oldular ve bir puanın bile büyük önem taşıdığı bugünlerde ağır yara aldılar. Tottenham bu sıralamanın keyfini çıkarabilir bakalım daha ne kadar sürecek onların zevki.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
October 10, 2023, 11:57:47 AM
Günün en şaibeli maçı Galatasaray mağduru ManU maçıydı. 90+larda bulduğu 2 golle Brentford'u 2-1 yendi. Glazer ailesi maça yüklü girmiş diye söylentiler var. Premier Ligde artık eski tad yok maalesef. Bütçe olarak abartılı bir lig ama kalite o denli yok 2 takım dışında.

Bana da maç şüpheli geldi ama ligin seyrini değiştirecek bir öneme sahip değil. Manchester United bu sezon ilk sekize girebilirse kendini başarılı ilan edebilir. O kadar para harcayıp karşılığını görememek onlar adına kötü ancak diğer takımların oyun olarak çok daha iyi durumda olduklarını kabul etmek lazım.

Zirvede Tottenham var. Kane'i kaybetmelerine rağmen Heung-min Son liderliğinde çok iyi sonuçlar alıyorlar. Ligin sonunda burada olacaklarını sanmıyorum ama şu ana kadarki performansları etkileyici. Haftanın ve belki de sezonun en önemli maçında Arsenal kendi evinde Manchester City'yi tek golle yendi ve averaj farkıyla ikinci sıraya yerleşti. Manchester City beş yıl sonra ilk kez ligde üst üste iki maç kaybetmiş oldu. Bu onların ligde son yıllarda ne kadar dominant olduğunu gösteriyor. Şampiyonluk mücadelesinin yine bu iki takım arasında geçeceğini düşünüyorum. Diğer takımlar bir seviye aşağıda kalıyor.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
October 08, 2023, 04:07:16 PM
Arteta bugün bir zamanlar öğrencisi olduğu Guardiola'yı Emirates'te 1-0 devirmeyi başardı. Oldukça zor bir maç oynadılar çünkü Manchester City için deplasman da olsa pek farketmiyor. Geçen sezon burada Arsenal 3-1 kaybetmişti. Fakat bu sefer aynı senaryoya izin vermediler. Manchester City bir pozisyonda Alvarez ile neredeyse David Raya'nın hatası sonrası öne geçebilirdi. Onu atsalar farklı bir senaryo izleyebilirdik. Bu arada Martinelli için de biraz şanslı bir gol oldu. Çünkü şutunda top Ake'ye çarpıp yön değiştirdi ve kaleciyi ters ayakta yakaladı.
member
Activity: 67
Merit: 38
October 07, 2023, 02:11:59 PM
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
October 07, 2023, 12:49:07 PM
Tottenham deplasmanda 10 kişi kalmasına rağmen Luton'u 1-0 yendi. Fakat Tottenham'da Richarlison, Luton'da Adebayo çok gol kaçırdı. Her iki takımın forveti bu maçta biraz daha becerikli olsaydı bu maçta çok daha fazla gol görebilirdik. Adebayo'nun nasıl bir forvet olduğu konusunda bilgim yok, ismi nedeniyle bana Adebayor'u hatırlattı ama Richarlison yıllardır patlama yapması beklenen bir forvet. Gerçi son Dünya kupasında çok iyi bir performans göstermişti ama Tottenham'da bir türlü istenilen seviyeye çıkamıyor.

Tottenham'ın bu sezon şampiyon olma ihtimalini zayıf görüyorum hala. Fakat Tottenham şampiyon olursa Kane Bayern Münih'te şampiyonluk yaşayamazsa Kane için çok acı bir şey yaşanır. Yıllardır Tottenham'dan ayrılması gerektiği konuşuluyordu ve Tottenham suçlanıyordu ama bugün biraz aksi bir görünüm var.
sr. member
October 04, 2023, 06:39:50 AM
Bu pazar günü Premier Lig'de adeta bomba gibi bir maç bizleri bekliyor. Arsenal sahasında Manchester City'i ağırlayacak ve açıkçası bu maç sezonun en büyük maçlarından birisi. Bu iki takım da sezona çok güzel bir giriş yaptılar diyebilirim. Manchester City'nin Wolves karşısında geçen hafta aldığı mağlubiyet çok sürpriz oldu. Ancak aynı şekilde örneğin Arsenal da Fulham karşısında bizleri şaşırtmıştı.

Bunlar futbolda gayet doğal şeyler. Yoksa şu an iki takımın da genel performansı harika durumda. Geçen sezon Manchester City burada 3-1 kazanmasını bilmişti. Bu sefer bana sanki Arsenal daha iyi bir performans sergiler gibi geliyor. Şampiyonlar Ligi'nde Lens'e karşı aldıkları sürpriz mağlubiyet beni çok şaşırttı. Ancak ben bu maça yine de sağlam bir şekilde odaklanacaklarını düşünüyorum. Bence Arsenal buradan en kötü 1 puanla ayrılır.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
October 04, 2023, 05:27:58 AM
Manchester City kaybetti sonunda. 7. maçlarında Wolverhampton'a 2-1 yenildiler. 6'da 6 yapmışlardı. 7. maçlarında puan kaybettiler. Ama 18 puanla yine zirvedeler. Liverpool Tottenham'ı yenseydi 19 puanla lider olacaktı bu hafta. Ama o maçı Tottenham 2-1 kazandı. İngiltere Premier Ligi bu sezon heyecanlı bi çekişmeye sahne oluyor. Manchester City ve Arsenal geçen sezon olduğu gibi ligi rahat bi şekil domine edemiyorlar. Bana kalırsa bu şekil bi çekişme ligi daha bi iyi hale getiriyor. Diğer tarafta ise Manchester United ve Chelsea bu sezonun en büyük hayal kırıklıkları. Chelsea geçen sezon transfere 1 milyar harcamıştı. Manchester United yeniden yapılanmanın içine girmişti. Ama Tottenham, Liverpool, Arsenal ve Manchester City ile rekabete giremeyecekler bu sezon.
sr. member
Merit: 329
October 03, 2023, 02:48:02 PM
Chelsea sezona berbat bir başlangıç yapmıştı. Eylül ayında Premier Lig'de oynadıkları 3 maçta da 1 gol bile atmayı başaramadılar. Fakat sonunda Fulham karşısında güzel bir performans sergileyerek deplasmanda 2-0 gibi bir skorla kazandılar. Bu galibiyetin bir şeyleri değiştirmeye başlayacağına hala inanmak zor tabi. Çünkü hem bir yandan bir sürü oyuncuları sakat durumda hem de mevcut oyuncular istenilen istikrarı veremiyorlar. Özellikle Nkunku'nun sakatlıktan döneceği zamanı merak ediyorum. Onun gol katkısı bir şeyleri gerçekten değiştirebilir.
member
Activity: 67
Merit: 38
October 03, 2023, 10:31:52 AM
Tottenham'ın son 5 yılı hep böyle geçiyor maalesef. Her sene tam o sene bu sene gibi oynayıp sezonun 4/3'ü tamamlandığında dağılıyorlar. Yeni hoca, Kane'in gidişi derken SOn yine efsane oynuyor ama kadro kalitesi rakiplere göre çok da iyi değil. Büyük maçlarda çok can yakarlar ama ligin genelinde yine bildiğimiz Spurs'a bağlayıp ara kayıplarla ligin son 5 haftasında UCL mi, UEFA mı diye çıldırtırlar bizi.
sr. member
Merit: 271
October 01, 2023, 04:48:57 PM
Tottenham'da en büyük değişiklik yeni teknik direktör Ange Postecoglou sayesinde oldu gibi görünüyor. Şu ana kadar ben Tottenham'dan bu kadar iyi bir oyun izlediğimi hatırlamıyorum. Takım oyunu anlamında çok ciddi bir gelişme var. Ayrıca ben de Son'un bu sezonki performansını çok beğeniyorum. Takımın gol ihtiyacını çok sağlam bir şekilde karşılıyor. Liverpool'un 9 kişi kalmasını da çok iyi değerlendirip önemli bir galibiyet aldılar. Arsenal'e karşı da çok iyi iş çıkarmışlardı. Büyük maçlarda bile böyle oynayan bir Tottenham bakalım şampiyonluk yarışında da tutunabilecek mi.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
October 01, 2023, 01:55:33 PM
Tottenham ile Liverpool'un karşı karşıya geleceği maçta açıkçası benim favorim Liverpool. Tottenham'ın bu sezon başı itibariyle yükselişini ben de yakından takip ediyorum. Yeni teknik direktörleri ile takım oyunlarında büyük bir gelişme var. Ayrıca Heung-min Son şu sıralarda çok formda. Kane'in oynadığı pozisyonda görev alıyor ve onun yokluğunu aratmayacak düzeyde gol performansı sergiliyor.

Arsenal'e karşı da kesinlikle iyi iş çıkartıp önemli bir puanı koparmayı başardılar. Ancak içimden bir ses Liverpool'un her şeye rağmen deplasmanda kazanabileceğini söylüyor. Bence şu an Tottenham'ın hala 1 adım önündeler.

Çok ilginç bi değişim bana kalırsa. Harry Kane Bayern Münih'e transfer olduktan sonra Bayern Münih'te performansı arttı. Daha bi iyi form durumu var. Ama aynı şekil Heung-min Son şu anda Tottenham'da daha bi iyi performansa ulaştı. Bişilerin değişimi gerekiyormuş. Burdan bu sonuç çıktı benim anladığım kadarıyla. Sorunlar başladığında sonuna kadar aynı şekil devam etmek tarafları yıpratıyor. Değişmeyen tek şey değişimin kendisiyken en doğru olan ayrılmak oluyor.

Yalnız bu maçın faturasının Diogo Jota'ya yazdığını söylemeliyiz. İki dakika içinde iki tane kırmızı kart gördü Liverpool'u çok bi kötü duruma soktu. Takım zaten 10 kişi oynuyordu. Onun kırmızı kartı her şeyi daha bi zora soktu. Ve bana göre gördüğü kırmızı kart profesyonelliğe yakışmayan cinsten bi kırmızı kart oldu.
sr. member
September 29, 2023, 05:37:22 AM
Tottenham ile Liverpool'un karşı karşıya geleceği maçta açıkçası benim favorim Liverpool. Tottenham'ın bu sezon başı itibariyle yükselişini ben de yakından takip ediyorum. Yeni teknik direktörleri ile takım oyunlarında büyük bir gelişme var. Ayrıca Heung-min Son şu sıralarda çok formda. Kane'in oynadığı pozisyonda görev alıyor ve onun yokluğunu aratmayacak düzeyde gol performansı sergiliyor.

Arsenal'e karşı da kesinlikle iyi iş çıkartıp önemli bir puanı koparmayı başardılar. Ancak içimden bir ses Liverpool'un her şeye rağmen deplasmanda kazanabileceğini söylüyor. Bence şu an Tottenham'ın hala 1 adım önündeler.
Pages:
Jump to: