Pages:
Author

Topic: Proje Durduruldu! (Konu kilitlenebilir) - page 7. (Read 15313 times)

hero member
Activity: 826
Merit: 1000
Eğlenceli bir konu olmuş. 2^160'ın kaç olduğu hakkında en ufak bir fikri yok herhalde konuya yazanların. Smiley

2^10 = 1024 (10^3  olarak kabul edilebilir)
2^160 = 10^3 ^16 = 10^48 Cheesy

brute force şifre kırma tekniğini geliştirmek gerekir Wink

bu şifre kırma mevzusunda akıllı geliştirmeler yapılabilir.

örneğin blockchain'deki cüzdanın ait olduğu ülkenin (italya olsun) sözlüğü baz alınarak (italyanca sözlük) keyword list oluşturulur ve o listteki private keyler denenebilir.

gereken süreler çok daha kısa bir zamana indirgenebilir. (e tabi bu biraz da şans işi).

konuyu açan arkadaş yukarıdaki soruma cevap vermediği için bu yöntemler sadece düşüncede kalıyor Cheesy

Sorunuzu yeni farkettim,

sistem privatekey ve public address ayrı ayrı bulmuyor aynı anda bir public address ve private keyi üretiyor. yani tek iş yapıyor sistem iki ayrı iş yapmıyor. Diğer konuya gelince italya, italyanca mevzusunu anlamadım pek.

olay şu: 1x.... şeklindeki adres hakkında olabildiğince bilgi toplanır. (diyelim ki adres sahibinin ülke bilgisini bulduk, örnek bu ülke italya olsun)
bu kişinin kullandığı private key muhtemelen italyanca olacaktır.
italyanca sözlüğü elimize aldık ve bu sözlükten yola çıkarak bir private key havuzu kurduk.
bu adres üzerinde oluşturduğumuz private key'leri denedik.
bu şekilde private key uzayını küçültüp hesaplama süresini ciddi oranda azaltabiliriz.

Private keyler bir dile bağımlı değil ki, tamamen random oluşturuluyor. dilerseniz istediğiniz bir public adresi oluşturabilirsiniz tabi oldukça zor o da Smiley
hero member
Uyku molası vermiştim de malum yollarımız uzun : ) şimdi katılabildim. Suan sorunsuz takılmadan çalışıyor. Merak ettiğim bir kaç soru var sadece.

1 üye ismiyle 1 den fazla bilgisayar bağlayabiliyormuyuz ?
Kayıt olduktan sonra login pasif durum da sebebi nedir ?

1. sorunun cevabı evet istediğiniz kadar clientı aynı kullanıcı adı ile çalıştırabilirsiniz.
2. sorunun cevabı, login işlemini henüz açmadım çünkü profil sayfası henüz bitmedi.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
Xp'de çalıştıramadım. bir exception fırlatıyor ama göremedim Smiley

1 Xp 2 win8 de cok rahat çalışıyor şuanda bende
hero member
Activity: 840
Merit: 532
Xp'de çalıştıramadım. bir exception fırlatıyor ama göremedim Smiley
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
https://blockchain.info/tr/address/12MsTZwK5TxQ6ZskmQ3gSJ8rjBiqVwAe2Z
Böyle bir adres buldum, 51 BTC var içinde. Eklenebilir Smiley
legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
Eğlenceli bir konu olmuş. 2^160'ın kaç olduğu hakkında en ufak bir fikri yok herhalde konuya yazanların. Smiley

2^10 = 1024 (10^3  olarak kabul edilebilir)
2^160 = 10^3 ^16 = 10^48 Cheesy

brute force şifre kırma tekniğini geliştirmek gerekir Wink

bu şifre kırma mevzusunda akıllı geliştirmeler yapılabilir.

örneğin blockchain'deki cüzdanın ait olduğu ülkenin (italya olsun) sözlüğü baz alınarak (italyanca sözlük) keyword list oluşturulur ve o listteki private keyler denenebilir.

gereken süreler çok daha kısa bir zamana indirgenebilir. (e tabi bu biraz da şans işi).

konuyu açan arkadaş yukarıdaki soruma cevap vermediği için bu yöntemler sadece düşüncede kalıyor Cheesy

Sorunuzu yeni farkettim,

sistem privatekey ve public address ayrı ayrı bulmuyor aynı anda bir public address ve private keyi üretiyor. yani tek iş yapıyor sistem iki ayrı iş yapmıyor. Diğer konuya gelince italya, italyanca mevzusunu anlamadım pek.

olay şu: 1x.... şeklindeki adres hakkında olabildiğince bilgi toplanır. (diyelim ki adres sahibinin ülke bilgisini bulduk, örnek bu ülke italya olsun)
bu kişinin kullandığı private key muhtemelen italyanca olacaktır.
italyanca sözlüğü elimize aldık ve bu sözlükten yola çıkarak bir private key havuzu kurduk.
bu adres üzerinde oluşturduğumuz private key'leri denedik.
bu şekilde private key uzayını küçültüp hesaplama süresini ciddi oranda azaltabiliriz.
legendary
Unutulmuş adresleri tarayabileceğimiz bir sistem yada yol var mıdır ? Bilen paylaşırsa hep beraber bakmış olalım.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
Bende oldukca uzun bir liste var, ancak eve gittigimde yazabilirim.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
1) Genel Yüzde kısmında ayrıntılar görünmüyor, mesela 0,0001% gibi, düzenlenebilir.
2) Toplam kullanıcı sayısı eklenebilir, tek tek saymayalım diye.
3) CPU seçme olayı işe yaramadı, tüm CPU'ları da seçsem toplam %30 CPU kullanımı var. Tek CPU'yu seçince diğerleri de çalışır durumda.
4) İşbu yazı eksikleri gidermek ve yazılıma katkı sağlamak için yazılmıştır, "ne biçim yazılımcısın sen her taraf hatalı" gibi bir anlam kesinlikle çıkarılamaz, çıkarmayın öyle anlamlar  Smiley
Ha bir de, daha çok unutulmuş adres bulalım, evet.
legendary
Uyku molası vermiştim de malum yollarımız uzun : ) şimdi katılabildim. Suan sorunsuz takılmadan çalışıyor. Merak ettiğim bir kaç soru var sadece.

1 üye ismiyle 1 den fazla bilgisayar bağlayabiliyormuyuz ?
Kayıt olduktan sonra login pasif durum da sebebi nedir ?
legendary
Activity: 1232
dk 1000 gibi bir rakam görüyorum laptoptan

2780634774221656998104423197709823096757 yıl sonra kesin çözüyorum bu hızda Smiley

BTChesaplamalar gerçektirBTC

Neden böyle yaklaşıyorsunuz olaya?

Öyle görünüyor ki konunun başında yazdıklarım hiç okunmamış. Olasılığın küçük olması o kadar zamanda ancak çözülebileceğini göstermez ayrıca siz tek başınıza üretiminizi hesaplıyorsunuz oysa şu anda 25 pc çalışıyor bu belki de bu gece 100 olacak.

yanlış anlama aliser, ben işlemci gücümü küçümsmek için hesapladım bunu
tabi ki farkındayım bütün private keyleri denemeye gerek olmadığının, belki yarın belki haftaya belki hiçbir zaman milyoneriz  Roll Eyes
hero member

2780634774221656998104423197709823096757 yıl sonra kesin çözüyorum bu hızda Smiley

Neden böyle yaklaşıyorsunuz olaya?

Öyle görünüyor ki konunun başında yazdıklarım hiç okunmamış. Olasılığın küçük olması o kadar zamanda ancak çözülebileceğini göstermez ayrıca siz tek başınıza üretiminizi hesaplıyorsunuz oysa şu anda 25 pc çalışıyor bu belki de bu gece 100 olacak.
legendary
Activity: 1232

hero member
Client'da güncelleme yapıldı güncel sürümü indirebilirsiniz. Bu sürümde işlemci kullanımını belirleyebilirsiniz. Varsayılan 0 yani işlemci çekirdek sayısı kadar, siz de 1,2,3 gibi değerler girerek sisteminizin durumuna göre performansı arttırıp azaltabilirsiniz.
hero member
Arkadaşlar bugün bir iyileştirme yapacağım client'ta, normalde işlemci sayınız kadar thread çalıştırıyor bu da sisteminizi yoracaktır. bunu sizin insiyatifinize bırakacak şekilde güncelliyorum yazılımı. ilerleyen saatlerde güncellemeyi duyururum.
legendary
Activity: 1484
valla yavaş yavaş değişince görüyon istiyosan tw veririm birazdan. bide programı parametreli yaparmısın böyle startupa ekletmesi filan zor olucak
hero member
1 mb lik uydunet var arkadaşın pc yolladım ondada takılıyormuş onlardada 1 mb hat var- telefonun wirelesinden denedim onun net daha yavaş orda 1 er 1 er gidiyodu yavaşça ,güvenli modda açtım yan pc de denedim her şey interneti gösteriyor.

Normal şartlarda ekranda değişen adresleri görememen lazım birer birer atlaması olağan dışı bir durum. Gerçekten merak ettim herhangi bir download vs yapmıyorsun değil mi ?
legendary
Activity: 1484
1 mb lik uydunet var arkadaşın pc yolladım ondada takılıyormuş onlardada 1 mb hat var- telefonun wirelesinden denedim onun net daha yavaş orda 1 er 1 er gidiyodu yavaşça ,güvenli modda açtım yan pc de denedim her şey interneti gösteriyor.
hero member
bizim upload yetersiz olabilir ondan takılıyo heralde

O kadar küçük bir veri ki aktarılan uploadtan kaynaklandığını pek sanmıyorum dediğim gibi bir şeyler engelliyor olabilir firewall, antivirüs vs görmeden yorum da yapamıyorum pek. Ancak çözmeye çalışalım bir kişi bile olsa kayıp kayıptır Smiley
Pages:
Jump to: