Pages:
Author

Topic: Proje Durduruldu! (Konu kilitlenebilir) - page 8. (Read 15313 times)

legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
bizim upload yetersiz olabilir ondan takılıyo heralde
hero member
Activity: 826
Son durum :
Şu anda sistemler stabil çalışıyor, web arayüze odaklanacağım biraz, bu arada bu başlık altında unutulmuş ve içinde kayda değer btc olan adresleri de listeleyelim ki server'lara bu listeleri ekleyelim, şansımız artmış olur böylece.

Projeyle ilgili her türlü öneri ve eleştirilere açığım o bu yüzden sizden gelecek fikirler, öneriler ve eleştirileri sabırsızlıkla bekliyorum.

hero member
Eğlenceli bir konu olmuş. 2^160'ın kaç olduğu hakkında en ufak bir fikri yok herhalde konuya yazanların. Smiley

2^10 = 1024 (10^3  olarak kabul edilebilir)
2^160 = 10^3 ^16 = 10^48 Cheesy

brute force şifre kırma tekniğini geliştirmek gerekir Wink

bu şifre kırma mevzusunda akıllı geliştirmeler yapılabilir.

örneğin blockchain'deki cüzdanın ait olduğu ülkenin (italya olsun) sözlüğü baz alınarak (italyanca sözlük) keyword list oluşturulur ve o listteki private keyler denenebilir.

gereken süreler çok daha kısa bir zamana indirgenebilir. (e tabi bu biraz da şans işi).

konuyu açan arkadaş yukarıdaki soruma cevap vermediği için bu yöntemler sadece düşüncede kalıyor Cheesy

Sorunuzu yeni farkettim,

sistem privatekey ve public address ayrı ayrı bulmuyor aynı anda bir public address ve private keyi üretiyor. yani tek iş yapıyor sistem iki ayrı iş yapmıyor. Diğer konuya gelince italya, italyanca mevzusunu anlamadım pek.
legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
Eğlenceli bir konu olmuş. 2^160'ın kaç olduğu hakkında en ufak bir fikri yok herhalde konuya yazanların. Smiley

2^10 = 1024 (10^3  olarak kabul edilebilir)
2^160 = 10^3 ^16 = 10^48 Cheesy

brute force şifre kırma tekniğini geliştirmek gerekir Wink

bu şifre kırma mevzusunda akıllı geliştirmeler yapılabilir.

örneğin blockchain'deki cüzdanın ait olduğu ülkenin (italya olsun) sözlüğü baz alınarak (italyanca sözlük) keyword list oluşturulur ve o listteki private keyler denenebilir.

gereken süreler çok daha kısa bir zamana indirgenebilir. (e tabi bu biraz da şans işi).

konuyu açan arkadaş yukarıdaki soruma cevap vermediği için bu yöntemler sadece düşüncede kalıyor Cheesy
hero member
kac kb/sec götürüyor

monitörden baktığıma göre 10kb/s yi bile geçmiyor

oldukça küçük veri paketleri yolluyor toplamda 120 byte gibi ufak bir veri her defasında ancak bağlantınızda sorun var ise rpc bağlantısı da sıkıntılı olabilir.

allah allah diğer pc dede öyle olduda başka hattan deniyyim

Diğer arkadaşlardan da geri dönüş gelse iyi olur gerçi ama server'dan gördüğüm kadarıyla tüm bağlantılardan akış oldukça hızlı gibi
legendary
kac kb/sec götürüyor

oldukça küçük veri paketleri yolluyor toplamda 120 byte gibi ufak bir veri her defasında ancak bağlantınızda sorun var ise rpc bağlantısı da sıkıntılı olabilir.

allah allah diğer pc dede öyle olduda başka hattan deniyyim
hero member
kac kb/sec götürüyor

Programı kapatıp (Ctrl+C) açın tekrar deneyin ha bir de c sürücünde değil de D sürücüsünde çalıştırın mümkünse genellikle anti virüs programları da bu tür uygulamaların çalışmasını etkileyebilir bunların hepsi bir düşünce tabi. sizden feedback bekliyorum.
legendary
kac kb/sec götürüyor

hero member
diğer pc dede deniyyim

--oda öyle

benzer problemi başka yaşayan var mı ? ben hem lokal evden hem de uzak masa üstü ile şirketten deniyorum gayet hızlı, internet bağlantınız yavaş olabilir mi ?
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
siteye üye oldum
şehir dışındayım pazartesi bende başlıycam inşallah
legendary
diğer pc dede deniyyim

--oda öyle
hero member
takıla takıla gidiyor 7 sayıyor takılıyor devam ediyor sizde de böyle mi

kontrol ediyorum öyle olmaması gerekiyor.
legendary
 takıla takıla gidiyor 7 sayıyor takılıyor devam ediyor sizde de böyle mi
hero member
Ben başladım bile Smiley
Toplam BTC diyor ya, o ne oluyor tam olarak? Ve kaç BTC'yi geçince ödeme yapıyor?

yussuf89,

konunun başında da belirttiğim gibi, bu giriştiğimiz iş tamamen bir piyango ve siz de sistemlerinizi bu piyango için kullanıyorsunuz, bir çok kullanıcı beyhude bir iş olduğunu düşünse de en azından ufaktan bir şeyler kazanırım desin diye böyle bir ödeme sistemi ekledim. normalde her 10.000 adresde 100 satoshi verecek sistem (ilerde bunu değiştirebilirim çünkü sistemin gidişatı hakkında öncelikle bir ön görüm yok.)

0.001 olduğunda ödeme yapacağım her kullanıcıya
hero member
taratırken bi an takıldı dedi m bulduk heralde kalp krizi geçiriyodum

Aman diyim Smiley
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Ben başladım bile Smiley
Toplam BTC diyor ya, o ne oluyor tam olarak? Ve kaç BTC'yi geçince ödeme yapıyor?
legendary
taratırken bi an takıldı dedi m bulduk heralde kalp krizi geçiriyodum
hero member
Arkadaşlar,

Web arayüzü kısmen hazır register sayfası çalışır durumda, şu an için captcha koymadım üşendiğimden Smiley, ancak sql injection konusunda gerekli yamalar yapıldı. client'ı indirebilir kayıt olduktan sonra kayıt olurken verdiğiniz kullanıcı adı ve şifreyle client'ı çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik tek seferde sadece bir client çalıştırmanızda fayda var ayrıca Multi Thread için bir güncelleme yapacağım.

Önemli not : Programı kapatırken çarpıdan değil Ctrl + C tuşlarına basarak kapatın aksi halde sistem arkada üretime devam edecektir.

Programı çalıştırmak için bfinder.exe dosyasını çalıştıracaksınız.

Şu an için tek server üzerinde çalışıyoruz diğer serverlerı da yavaştan devreye alacağım.
full member
Activity: 126
Merit: 100
merhaba bir sorum var:
private key havuzu ile adres havuzu arasında kartezyen çarpımı yaptığımızda ortaya milyonlarca yıl hesaplama süresi çıkıyor.
aklınızda bu süreyi kısaltmak için herhangi bir metod, algoritma vs mevcut mu?

pure brute force yaklaşımı mı uyguluyorsunuz?
yani ilk adrese katrilyonlarca private keyi deneyelim sonucu bulalım, sonra diğer public adrese geçelim gibi bir yaklaşım mı sergiliyorsunuz?

Konuyu açan arkadaş belirtmiş zaten tamamen sans işi. ama şu konuda garanti veririm 8 bin btc bana denk gelirse sizi tanımam  Cheesy
legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
merhaba bir sorum var:
private key havuzu ile adres havuzu arasında kartezyen çarpımı yaptığımızda ortaya milyonlarca yıl hesaplama süresi çıkıyor.
aklınızda bu süreyi kısaltmak için herhangi bir metod, algoritma vs mevcut mu?

pure brute force yaklaşımı mı uyguluyorsunuz?
yani ilk adrese katrilyonlarca private keyi deneyelim sonucu bulalım, sonra diğer public adrese geçelim gibi bir yaklaşım mı sergiliyorsunuz?
Pages:
Jump to: