Pages:
Author

Topic: SCAM upozorenja Zbirni topic - page 9. (Read 13137 times)

hero member
Activity: 518
Merit: 505
#NeverForgetGoba
May 23, 2023, 01:37:34 PM
​Pazite se žena

Cijeli život mi stari ovo govorio i nikak da naučim, evo sad i ti Grin
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
May 20, 2023, 06:50:42 AM
​Pazite se žena i lažnih brokerica!
Policijski službenici Policijske postaje Ivanec zaprimili su prijavu 26-godišnjaka da je prevaren pri ulaganju u kriptovalute.
On je ostao je bez 27.000 eura nakon što se na društvenoj mreži javio na oglas za ulaganje u kriptovalute  Roll Eyes
Prema dogovoru početno je uplatio iznos od 250 eura uz aplikaciju, ali uz ponovne uplate je to došlo do 27.000 eura!
https://varazdinska-policija.gov.hr/vijesti/prevaren-pri-ulaganju-u-kriptovalute/37383

Ja bi prije rekao pazite se ulaganja preko društvenih mreža. Prvo što mi pada na pamet je otkuda čovjeku od 26 godina 27.000 €? Čovječe kad sam ja imao 26 godina mogao sam samo sanjati o tolikoj lovi... Ali očito nije teško došao do nje čim je odlučio ulagati preko društvenih mreža.

Da, to se i ja pitam.
A čuj, vjerojatno netko nasljedstvo, ili je prodao zemlju, kuću, dobio na lotu...
Zapravo nebitno, većina ljudi jedva preživljava i ima dovoljno novca tek da pokrije osnovne troškove hrane, režija, auta...
Onda najednom preko noći dobiješ neku ogromnu lovu od nasljedstva ili kockanja i prosječan čovjek je izgubljen i ne zna što bi sa tolikim novcem.
Tada mu na fejs stigne neka ''strašna'' ponuda o mogućnostima velike zarade na kriptu, a kako veli dkbit98 obično to budu neke atraktivne managerice ili brokerice, žene koje znaju ''obrlatiti'' mlađe i neiskusne muškarce i uvjeriti ih u što god žele.
Koliko smo ovakvih priča već do sada čuli i pročitali?
Naše ljude bi u školi trebalo učiti osnovama financijske pismenosti.


legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
May 20, 2023, 02:50:00 AM
​Pazite se žena i lažnih brokerica!
Policijski službenici Policijske postaje Ivanec zaprimili su prijavu 26-godišnjaka da je prevaren pri ulaganju u kriptovalute.
On je ostao je bez 27.000 eura nakon što se na društvenoj mreži javio na oglas za ulaganje u kriptovalute  Roll Eyes
Prema dogovoru početno je uplatio iznos od 250 eura uz aplikaciju, ali uz ponovne uplate je to došlo do 27.000 eura!
https://varazdinska-policija.gov.hr/vijesti/prevaren-pri-ulaganju-u-kriptovalute/37383

Ja bi prije rekao pazite se ulaganja preko društvenih mreža. Prvo što mi pada na pamet je otkuda čovjeku od 26 godina 27.000 €? Čovječe kad sam ja imao 26 godina mogao sam samo sanjati o tolikoj lovi... Ali očito nije teško došao do nje čim je odlučio ulagati preko društvenih mreža.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
May 19, 2023, 10:42:47 AM
​Pazite se žena i lažnih brokerica!
Policijski službenici Policijske postaje Ivanec zaprimili su prijavu 26-godišnjaka da je prevaren pri ulaganju u kriptovalute.
On je ostao je bez 27.000 eura nakon što se na društvenoj mreži javio na oglas za ulaganje u kriptovalute  Roll Eyes
Prema dogovoru početno je uplatio iznos od 250 eura uz aplikaciju, ali uz ponovne uplate je to došlo do 27.000 eura!
https://varazdinska-policija.gov.hr/vijesti/prevaren-pri-ulaganju-u-kriptovalute/37383
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
April 08, 2023, 09:16:28 AM
Nova kripto scam prica na Indexu, deda od 84 godine tri godine kupovao kriptovalute i na kraju ostao bez par desetaka tisuca eura. Ono sto ne kuzim je sta ce covjeku u tim godinama uopce ulaganje u kripto, kao da ce zivjeti jos ko zna koliko godina pa je to ulaganje u buducnost.
Ovaj nije normalan, tri godine je uplaćivao novac kripto prevarantima i tek onda prijavio slučaj policiji...
Još nekoliko godina i možda se nikad ne bi ni saznalo za ovaj scam nakon njegove smrti  Tongue
Ne rade oni samo s kriptovalutama, ima tu i zlato, nafta, ponešto za svakoga.
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
April 08, 2023, 08:34:26 AM
Nova kripto scam prica na Indexu, deda od 84 godine tri godine kupovao kriptovalute i na kraju ostao bez par desetaka tisuca eura. Ono sto ne kuzim je sta ce covjeku u tim godinama uopce ulaganje u kripto, kao da ce zivjeti jos ko zna koliko godina pa je to ulaganje u buducnost.


Quote
OSJEČKA policija izvijestila je da intenzivno traga za počiniteljima koji su prevarili stariju osobu iz Osijeka i ukrali joj desetke tisuća eura. Naime, 84-godišnjak je od prosinca 2020. do travnja 2022. godine preko interneta stupio u kontakt s navodnim tvrtkama koje se bave ulaganjem u kriptovalute.

Žrtva je od prevaranata dobivala upute kako uplatiti novac te je u više navrata uplaćivala određene novčane iznose na razne račune u inozemstvu. Lažni broker je oštećenog starijeg čovjeka nagovorio da na svoje računalo instalira aplikaciju putem koje se spojio na računalo 84-godišnjaka te na taj način obavio više novčanih transakcija kupujući razne kriptovalute.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/stariji-covjek-tri-godine-uplacivao-za-kriptovalute-prevaren-za-desetke-tisuca-eura/2453341.aspx

Nije to vjerojatno bilo ulaganje za njegovu budućnost već za budućnost njegovih unuka.
Čovjek je vjerojatno prodao nešto zemlje, iznenada došao do puno novca i pomislio kako bi bilo super da ''oplodi'' taj novac i ostavi više svojim unucima.
Problem ti je što velika većina ljudi životari od svojeg posla, mirovine ili poljoprivrede i kada dođu do nekog većeg novca jednostavno su izgubljeni i ne znaju što bi, jer nemaju nikakvog znanja o ulaganjima, burzi, sigurnosti...
Još je dobro ako novce ulože u nekretninu, pa unucima kupe stan ili kuću ali ulaziti u priču o kojoj ništa ne znate i igrati na slijepo, na povjerenje, je siguran put u propast...
Žao mi je takvih ljudi.
member
Activity: 82
Merit: 46
April 08, 2023, 03:41:05 AM
Nova kripto scam prica na Indexu, deda od 84 godine tri godine kupovao kriptovalute i na kraju ostao bez par desetaka tisuca eura. Ono sto ne kuzim je sta ce covjeku u tim godinama uopce ulaganje u kripto, kao da ce zivjeti jos ko zna koliko godina pa je to ulaganje u buducnost.


Quote
OSJEČKA policija izvijestila je da intenzivno traga za počiniteljima koji su prevarili stariju osobu iz Osijeka i ukrali joj desetke tisuća eura. Naime, 84-godišnjak je od prosinca 2020. do travnja 2022. godine preko interneta stupio u kontakt s navodnim tvrtkama koje se bave ulaganjem u kriptovalute.

Žrtva je od prevaranata dobivala upute kako uplatiti novac te je u više navrata uplaćivala određene novčane iznose na razne račune u inozemstvu. Lažni broker je oštećenog starijeg čovjeka nagovorio da na svoje računalo instalira aplikaciju putem koje se spojio na računalo 84-godišnjaka te na taj način obavio više novčanih transakcija kupujući razne kriptovalute.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/stariji-covjek-tri-godine-uplacivao-za-kriptovalute-prevaren-za-desetke-tisuca-eura/2453341.aspx
member
Activity: 82
Merit: 46
April 03, 2023, 03:48:57 AM

Zapravo, zašto bi se uopće morao bilo gdje seliti?
Danas, u dobu Interneta, možeš živjeti bilo gdje i zarađivati odlične novce, od kripta do različitih IT poslova, i poslovati sa cijelim svijetom.
Ideja da moraš sve ostaviti i seliti se na drugi kraj svijeta, mi je malo smiješna, iskreno.
Već dugo ne ovisim o nikome ovdje, imam dovoljno prihoda online da od toga mogu sasvim pristojno živjeti, gotovo sam otplatio kredit i živim u svom stanu a selidba negdje vani samo bi mi povećala troškove i smanjila prihode i bila nepotrebna gnjavaža zbog jezika, sređivanja papira, traženja stana...
Preferiram ovo što sada imam, duge kavice sa prijateljima vani (vani toga nema), uživanje u svakodnevnim hobijima, odlazak nekoliko puta godišnje na more kod rodbine ili malo van kada mi ''dosadi'' ovdje, recimo za Dan zahvalnosti plan je otići malo do Amerike i zabaviti se...
Zaista nema potrebe da se selim iz Hrvatske da bi mi bilo bolje, već sada mi je super i zadovoljan sam.
Tako, ne bih se baš složio s tobom da ovdje ostaju samo oni sa nižim stupnjem inteligencije koje zapadno tržište ne želi.
Ja već zarađujem od zapadnog tržišta a živim tamo gdje mi više paše  Grin


Hrvatska je objektivno dosta dobro mjesto za zivot ali u potpunosti razumijem nekoga kome je zlo od pesimizma, nepotizma, ratnih prica i svih negativnih stvari te unatoc solidnom poslu se zeli maknuti odavde. Takodjer mislim da trenutnu dobru situaciju po pitanju posla mozemo zahvaliti svima onima koji su u zadnjih deset godina otisli iz Hrvatske u potrazi za boljim poslom te samim time smanjili konkurenciju. Situacija na trzistu rada bi bila dosta drukcija da je tih 350 tisuca ljudi i dalje ovdje.
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
April 01, 2023, 06:03:10 AM
Index pise danas o covjek koji poslao vise od 35 tisuca eura nepoznatom prevarantu koji ga je nazvao preko telefona i ponudio mu ulaganje u kriptovalute. Nevjerojatno mi je da ljudi i dalje padaju na takve jednostavne prevare  a najgore je sto ce na kraju kripto ispasti kriv za sve dok bi realno netko takav izgubio novce na necem drugome. Jos bi razumio da je to netko stariji nasjeo na ovo, ali ovaj je imao 27 godina pa bi onda trebao i znati neke stvari...
Bio mi je upaljen neki dan TV u pozadini pa nisam najbolje čuo čitav razgovor niti ko je pričao. Uglavnom, tema je bila kako se ljudi sele sa cijelog Balkana i odlaze u zapadne zemlje a da su te migracije drugčije nego kada su naši roditelji ili njihovi roditelji išli na zapad.

U prošlosti su ljudi išli za boljim uslovima i većom platom. Danas ljudi sa stalnim zaposljenjima napuštaju te poslove i odlaze. Lično pozanjem doktore, profesore, advokate, muzičare koji nisu imali problema sa novcem ali svejedno nisu više tu. Finansijska nesigurnost nije jedini razlog promjene sredine. Obrazovanim ljudima je više dosta kretanja u krug, plašenja ratovima, sektaškim strankama i njihovim vjerskim podpomagačima. Školovani ljudi bježe van. Čovjek u emisiji je rekao ostaju nam oni sa nižim stepenom inteligencije koje zapadno tržište ne želi. Rezultat toga su i ovakve prevare.  

Zapravo, zašto bi se uopće morao bilo gdje seliti?
Danas, u dobu Interneta, možeš živjeti bilo gdje i zarađivati odlične novce, od kripta do različitih IT poslova, i poslovati sa cijelim svijetom.
Ideja da moraš sve ostaviti i seliti se na drugi kraj svijeta, mi je malo smiješna, iskreno.
Već dugo ne ovisim o nikome ovdje, imam dovoljno prihoda online da od toga mogu sasvim pristojno živjeti, gotovo sam otplatio kredit i živim u svom stanu a selidba negdje vani samo bi mi povećala troškove i smanjila prihode i bila nepotrebna gnjavaža zbog jezika, sređivanja papira, traženja stana...
Preferiram ovo što sada imam, duge kavice sa prijateljima vani (vani toga nema), uživanje u svakodnevnim hobijima, odlazak nekoliko puta godišnje na more kod rodbine ili malo van kada mi ''dosadi'' ovdje, recimo za Dan zahvalnosti plan je otići malo do Amerike i zabaviti se...
Zaista nema potrebe da se selim iz Hrvatske da bi mi bilo bolje, već sada mi je super i zadovoljan sam.
Tako, ne bih se baš složio s tobom da ovdje ostaju samo oni sa nižim stupnjem inteligencije koje zapadno tržište ne želi.
Ja već zarađujem od zapadnog tržišta a živim tamo gdje mi više paše  Grin
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
April 01, 2023, 04:04:59 AM
Index pise danas o covjek koji poslao vise od 35 tisuca eura nepoznatom prevarantu koji ga je nazvao preko telefona i ponudio mu ulaganje u kriptovalute. Nevjerojatno mi je da ljudi i dalje padaju na takve jednostavne prevare  a najgore je sto ce na kraju kripto ispasti kriv za sve dok bi realno netko takav izgubio novce na necem drugome. Jos bi razumio da je to netko stariji nasjeo na ovo, ali ovaj je imao 27 godina pa bi onda trebao i znati neke stvari...
Bio mi je upaljen neki dan TV u pozadini pa nisam najbolje čuo čitav razgovor niti ko je pričao. Uglavnom, tema je bila kako se ljudi sele sa cijelog Balkana i odlaze u zapadne zemlje a da su te migracije drugčije nego kada su naši roditelji ili njihovi roditelji išli na zapad.

U prošlosti su ljudi išli za boljim uslovima i većom platom. Danas ljudi sa stalnim zaposljenjima napuštaju te poslove i odlaze. Lično pozanjem doktore, profesore, advokate, muzičare koji nisu imali problema sa novcem ali svejedno nisu više tu. Finansijska nesigurnost nije jedini razlog promjene sredine. Obrazovanim ljudima je više dosta kretanja u krug, plašenja ratovima, sektaškim strankama i njihovim vjerskim podpomagačima. Školovani ljudi bježe van. Čovjek u emisiji je rekao ostaju nam oni sa nižim stepenom inteligencije koje zapadno tržište ne želi. Rezultat toga su i ovakve prevare.   
member
Activity: 82
Merit: 46
March 31, 2023, 10:41:50 AM

Pravo pitanje kako ovi prevaranti dolaze do telefonskih brojeva...

Da. Moguce da imaju veze u nekom od mobilnih operatora a i ljudi ostavljaju svoje brojeve mobitela svuda a danas cure privatni podaci na sve strane kao u nedavnom EOS Matrix slucaju kad su procurili podaci od 180,000 osoba.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/strucnjak-otkriva-kako-je-doslo-do-curenja-180-000-osobnih-podataka-gradana-a-evo-i-kako-do-naknade-stete-15320146

Sad kad sam spomenuo tu agenciju za naplatu potrazivanja, sjetio sam se da sam prije vise od 15 godina bio na razgovoru za posao za jednu od tih firmi. Slozili su oglas tako da se nije moglo skuziti o cemu se tocno radi pa sam se prijavio jer sam taman prekinuo fax i trebao mi je posao pod hitno. Prodjem prvi krug razgovora gdje sam trebao napraviti excell tablicu i onda me pozovu na drugi krug gdje sam trebao zvati ljude i gnjaviti ih kad ce platiti ratu kredita. Nakon 2 izrazito neugodna poziva sam rekao tipu koji me je testirao da bi radije razbacivao djubre na njivi nego radio tako degradirajuci posao i samo otisao. 


Ne samo to, nego kakao dolaze do brojeva ljudi za koje znaju da imaju 30k+ eura viska

Ljudi su glupi te se vole hvaliti bogatstvom na drustvenim mrezama.

hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
March 31, 2023, 07:00:02 AM
Index pise danas o covjek koji poslao vise od 35 tisuca eura nepoznatom prevarantu koji ga je nazvao preko telefona i ponudio mu ulaganje u kriptovalute. Nevjerojatno mi je da ljudi i dalje padaju na takve jednostavne prevare  a najgore je sto ce na kraju kripto ispasti kriv za sve dok bi realno netko takav izgubio novce na necem drugome. Jos bi razumio da je to netko stariji nasjeo na ovo, ali ovaj je imao 27 godina pa bi onda trebao i znati neke stvari...
Pa ako stlano gleda TV, prati i sluša sve novosti, ako je poslušan građanin i ako je prošao sve naše škole i obrazovanje, onda mu je sigurno ispran mozak i ne razmišlja svojom glavom, tako da me ne ovo čudi, i slični slučajevi se stalno ponavljaju.  Tongue
Nema tu nekih pravila o godinama, sigurno je čuo priče o Bitcoinu i mislio je da bi se i on mogao brzo obogatiti uz pomoć ovog anonimnog scamera.
Pravo pitanje kako ovi prevaranti dolaze do telefonskih brojeva...

Ne samo to, nego kakao dolaze do brojeva ljudi za koje znaju da imaju 30k+ eura viska

Nije da nema prevara po netu, ima, no ovo mi vise smrdi kao izovor za potrosene pare na kocku ili kurabe
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
March 30, 2023, 03:34:50 PM
Index pise danas o covjek koji poslao vise od 35 tisuca eura nepoznatom prevarantu koji ga je nazvao preko telefona i ponudio mu ulaganje u kriptovalute. Nevjerojatno mi je da ljudi i dalje padaju na takve jednostavne prevare  a najgore je sto ce na kraju kripto ispasti kriv za sve dok bi realno netko takav izgubio novce na necem drugome. Jos bi razumio da je to netko stariji nasjeo na ovo, ali ovaj je imao 27 godina pa bi onda trebao i znati neke stvari...
Pa ako stlano gleda TV, prati i sluša sve novosti, ako je poslušan građanin i ako je prošao sve naše škole i obrazovanje, onda mu je sigurno ispran mozak i ne razmišlja svojom glavom, tako da me ne ovo čudi, i slični slučajevi se stalno ponavljaju.  Tongue
Nema tu nekih pravila o godinama, sigurno je čuo priče o Bitcoinu i mislio je da bi se i on mogao brzo obogatiti uz pomoć ovog anonimnog scamera.
Pravo pitanje kako ovi prevaranti dolaze do telefonskih brojeva...
member
Activity: 82
Merit: 46
March 30, 2023, 05:50:58 AM
Index pise danas o covjek koji poslao vise od 35 tisuca eura nepoznatom prevarantu koji ga je nazvao preko telefona i ponudio mu ulaganje u kriptovalute. Nevjerojatno mi je da ljudi i dalje padaju na takve jednostavne prevare  a najgore je sto ce na kraju kripto ispasti kriv za sve dok bi realno netko takav izgubio novce na necem drugome. Jos bi razumio da je to netko stariji nasjeo na ovo, ali ovaj je imao 27 godina pa bi onda trebao i znati neke stvari...

Quote
POLICIJA iz Ludbrega objavila je da su zaprimili kaznenu prijavu mladića koji tvrdi da ga je prevarila nepoznata osoba. Naime, kako stoji u prijavi, u lipnju 2022. godine primio je telefonski poziv u kojem se pozivatelj predstavio kao predstavnik jedne internetske platforme za trgovanje kriptovalutama te mu ponudio poslovnu suradnju ulaganjem u kriptovalute.

Prevareni 27-godišnjak prihvatio je poslovnu suradnju te je u razdoblju od lipnja 2022. godine do veljače 2023. godine u nekoliko navrata na račun prevaranta uplatio novac, a sveukupno je uplatio oko 35.400 eura.

Mladić, kako je ispričao u policiji, nadao se zaradi od kriptovaluta, No nije dobio nikakvu zaradu i još je dobio obavijest da ne može dobiti povrat uloženog novca te je shvatio da je prevaren. Policijski službenici nastavljaju rad na otkrivanju počinitelja ovog kaznenog djela.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/mladic-u-varazdinu-kupio-kriptovalute-za-35400-eura-pa-shvatio-da-je-prevaren/2450901.aspx


full member
Activity: 1204
Merit: 162
March 25, 2023, 11:17:26 AM
Iskočilo je i na official Discordu na minutu - neš u stilu krivo smo izračunali airdrop, prijavite se i provjerite.

Toliko smo dugo već tu da sve te stvari automatski pale alarme - ali kako će novi ljudi ulaziti u kripto kad postane mainstream, ovakve stvari će postati stvarno prihodovne.

Iskreno, meni je na trenutak čak i palo na pamet da je legit. Prvo, iskočilo je na službenom Arbitrum Discord kanalu i to u dijelu gdje samo admini mogu pisati. A drugo, domena uopće ne izgleda kao prevarantska nego kao stvarna domena jer .io nastavke ima hrpa crypto projekata. Ne mogu vjerovati da Arbitrum nije kupio i tu domenu. Znam da im je glavna arbitrum.foundation ali trebali su uzeti i .io pa samo redirect na glavnu domenu.
Ja sam na slicnu foru puko par SOL za neki NFT. Kad si u zurbi da sto prije zavrsis nesto ni ne gledas onda koriste to. Treba se cuvati, ja od tada imam account koji ima sredstva samo koliko treba u trenutku.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
March 25, 2023, 07:52:27 AM
Iskočilo je i na official Discordu na minutu - neš u stilu krivo smo izračunali airdrop, prijavite se i provjerite.

Toliko smo dugo već tu da sve te stvari automatski pale alarme - ali kako će novi ljudi ulaziti u kripto kad postane mainstream, ovakve stvari će postati stvarno prihodovne.

Iskreno, meni je na trenutak čak i palo na pamet da je legit. Prvo, iskočilo je na službenom Arbitrum Discord kanalu i to u dijelu gdje samo admini mogu pisati. A drugo, domena uopće ne izgleda kao prevarantska nego kao stvarna domena jer .io nastavke ima hrpa crypto projekata. Ne mogu vjerovati da Arbitrum nije kupio i tu domenu. Znam da im je glavna arbitrum.foundation ali trebali su uzeti i .io pa samo redirect na glavnu domenu.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
March 25, 2023, 07:38:02 AM
Iskočilo je i na official Discordu na minutu - neš u stilu krivo smo izračunali airdrop, prijavite se i provjerite.

Toliko smo dugo već tu da sve te stvari automatski pale alarme - ali kako će novi ljudi ulaziti u kripto kad postane mainstream, ovakve stvari će postati stvarno prihodovne.
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
March 25, 2023, 07:13:22 AM
Pazite se stranice arbitrum(točka)io. Scammer je uzeo domenu za koju nitko ne bi posumnjao da nije prava i preko Discorda šalje poruke da su u Arbitrumu shvatili sa su pogriješili s podjelom tokena. Traži da se spoji wallet na stranicu kako bi dobili još tokena, a zapravo draina wallete na taj način. Čak je na neki način uspio poslati poruku na Arbitrum Discordu i to u kanalima koji nisu otvoreni za pisanje.

Prevaranti su stvarno sve domišljatiji i inovativniji i na ovakvu vrstu prevare vjerojatno bi pali i mnogi ''iskusniji'' kripto korisnici.
Treba zaista biti oprezan i sve provjeriti i ne reagirati odmah na prvu, polakomiti se za lakom i brzom zaradom.
Obično kada ljudi vide mogućnost brze zarade reagiraju emocionalno a ne racionalno i to obično loše završi.
Hvala na upozorenju.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
March 25, 2023, 03:05:33 AM
Pazite se stranice arbitrum(točka)io. Scammer je uzeo domenu za koju nitko ne bi posumnjao da nije prava i preko Discorda šalje poruke da su u Arbitrumu shvatili sa su pogriješili s podjelom tokena. Traži da se spoji wallet na stranicu kako bi dobili još tokena, a zapravo draina wallete na taj način. Čak je na neki način uspio poslati poruku na Arbitrum Discordu i to u kanalima koji nisu otvoreni za pisanje.
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
February 11, 2023, 10:24:52 AM
Kada sam tek počinjao svoju kripto ''karijeru'' zapravo nisam bio ni svjestan svih opasnosti i svu kripto lovu sam držao na blochchain walletu, običnom web walletu.
U tom sam trenutku vjerojatno bio idealna žrtva za kripto hakere ali srećom nije se ništa dogodilo a kada sam čuo nekoliko slučajeva da su ljudi baš sa blockchain walleta izgubili sve što su imali, ''uozbiljio'' sam se i naručio svoj prvi ledger.
Znam da ovo nije tema diskusije, ali nije samo problem što je Blockchain wallet web wallet, već što je jedan jako loše napravljen i kreiran proizvod. MyEtherWallet je web wallet i ja sam ga davno nekad instalirao dok sam više čačkao Ethereum tokene i nikad nisam imao problem s njim. I MEW je česta napada zbog popularnosti i činjenice da je upravo web wallet. Danas je sigurnije sve što vidiš tretirati kao scam i prevaru nego polaziti od toga da nije. Nažalost.

Ali blockchain wallet danas radi, sutra ti prikazuje 0 na računu. Pa ne možeš da se konektuješ, pa ne prepoznaje šifru, pa je onda prepozna. Uradiš transakciju a ona ne prođe. To su samo neki od razloga zašto ga nikad ne bi preporučio bilo kome, jedino neprijateljima. Grin
Pages:
Jump to: