Author

Topic: Српски (Serbian) - page 242. (Read 3063916 times)

hero member
Activity: 630
Merit: 500
February 10, 2014, 04:45:04 PM
Ostaje vam ljudi samo da cekicate po sopovima u austriji i dzarmi pa kad uleti uzimaj  Cool
Ja rađe kupujem u hrvatskoj skuplje,nego jeftinije u Austriji,a vama preporučujem kupovinu u srbiji.Grafičke u ovom režimu rada male su im šanse da prežive garantni rok.A  i inače crkavaju taman tamo oko garantnog roka.Ovo je high end kartice i inače dolaze nabrijane do daske a ja svoje sad vozim 24/7/365 dana sa još dodatnim nabrijavanjem od 30%
legendary
Activity: 1484
Merit: 1001
Crypto-News.net: News from Crypto World
February 10, 2014, 03:50:15 PM
Ostaje vam ljudi samo da cekicate po sopovima u austriji i dzarmi pa kad uleti uzimaj  Cool
hero member
Activity: 630
Merit: 500
February 10, 2014, 01:10:13 PM
Koju graficku ili bilo sta drugo bi mi preporucili za scrypt mining? Nista posebno skupo do nekih 100 eura, za pocetak.
zar postoje grafičke za 100 eura a ja budala dajem 400 eura za grafičke Grin
nema ti rudarenja ispod 7950, ili ti ga R9280x
sve ispod toga zaboravi.možda bi po oglasima-ebayu mogao pronaći koju izraubanu 7950
a i ja ču ti za 2 godine prodavat moje R9290 -setke pa ako mi uplatiš sad pare za 24 mjeseca je tvoja
Ne razumijem se toliko, zato i pitam ljude koji bolje znaju o tome od mene. Cheesy
Vidim sada da se Radeon HD 7950 3GB mogu kupiti za nekih 200$, sto bi mozda mogao skupiti nekako. Samo nisam siguran cije su najbolje ili to nema veze?
Hvala!
ako su nove i sa garancijom to je sve nebitno ko ju je stavio u kutiju.
Samo nema šanse da ima kupit novih 7950 za 200 $ najeftinije šta sam vidia su 220 Eura ali su nestale brzinom munje iz Evrope.
sr. member
Activity: 406
Merit: 250
February 10, 2014, 11:33:45 AM
Koju graficku ili bilo sta drugo bi mi preporucili za scrypt mining? Nista posebno skupo do nekih 100 eura, za pocetak.
zar postoje grafičke za 100 eura a ja budala dajem 400 eura za grafičke Grin
nema ti rudarenja ispod 7950, ili ti ga R9280x
sve ispod toga zaboravi.možda bi po oglasima-ebayu mogao pronaći koju izraubanu 7950
a i ja ču ti za 2 godine prodavat moje R9290 -setke pa ako mi uplatiš sad pare za 24 mjeseca je tvoja
Ne razumijem se toliko, zato i pitam ljude koji bolje znaju o tome od mene. Cheesy
Vidim sada da se Radeon HD 7950 3GB mogu kupiti za nekih 200$, sto bi mozda mogao skupiti nekako. Samo nisam siguran cije su najbolje ili to nema veze?
Hvala!
hero member
Activity: 630
Merit: 500
February 09, 2014, 01:11:48 PM
Koju graficku ili bilo sta drugo bi mi preporucili za scrypt mining? Nista posebno skupo do nekih 100 eura, za pocetak.
zar postoje grafičke za 100 eura a ja budala dajem 400 eura za grafičke Grin
nema ti rudarenja ispod 7950, ili ti ga R9280x
sve ispod toga zaboravi.možda bi po oglasima-ebayu mogao pronaći koju izraubanu 7950
a i ja ču ti za 2 godine prodavat moje R9290 -setke pa ako mi uplatiš sad pare za 24 mjeseca je tvoja
sr. member
Activity: 406
Merit: 250
February 09, 2014, 11:44:01 AM
Koju graficku ili bilo sta drugo bi mi preporucili za scrypt mining? Nista posebno skupo do nekih 100 eura, za pocetak.
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
February 09, 2014, 11:25:52 AM
za početnike i susret s prvim novčićima

http://qoinpro.com/17b67b7a028772f443bbdd1d614c99db

registrirajte se ( ukoliko je moguće s mog refferal linka Grin ),
i svaki dan vam se uplati neka mala svota BTC, LTC i još nekih valuta
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
February 09, 2014, 10:49:35 AM
http://thisweekscoin.com/forum/index.php <== Free coins
Follow na twitter-u: @ThisWeeksCoin

Svaki dan gomila coin-a za DZ!


Zdravo, eto ja sam se učlanio

...a ako imaš nešto posebno za zemljake...
SPwNi6kH1R7MXw1o9YiyQvMKB4T9Q7EDvk
Smiley
hero member
Activity: 742
Merit: 500
I'm dying.
February 09, 2014, 09:38:17 AM
Ljudi moze li neko da mi kaze kako se nekom coin-u dize vrednost? Naravno ukoliko znate Cheesy

I da li se otvara samo jedan wallet za sve novcice ili ne? Koji wallet preporucujete?
Ima mnogo faktora kako se dize cena coin-u.

1) Potraznja
2) Mining ( Koliko ljudi je bacilo masine na coin, hash rate, difficulty )
3) Pumps
4) Dobra reklama - Dobar community -

Za novcanike, preporucio bih ti cold storage. Skines svaki wallet posebno, za svaki coin koji imas / ces imati.

Lepo uradis backup na wallet.dat ( Stavis file na 3-4 USB-a, za svaki slucaj ) i tako za sve coin-e.
Ne preporucujem nikome da drzi coins online. Sranja se desavaju svakodnevno.



Cekaj, gde da uplatim PDV za Bitcoin ove koje sam kupio? Nezelim da valdari u BG ne debiju svoj reket koji zasluzuju sto sede ne guzicu u fotelju svaka sluga mora da im plati pa i ja.

Nema taxes za BTC kod nas jos, koliko znam. Tako da ne placas nikome nista. Prosto, ne pricas nikome da imas bitcoins.

Najjaci nacin prebaciti novac iz inostranstva je BTC. Zato niko ne zna kako da ga tax-ira Smiley
newbie
Activity: 9
Merit: 0
February 09, 2014, 08:10:33 AM
Ljudi moze li neko da mi kaze kako se nekom coin-u dize vrednost? Naravno ukoliko znate Cheesy

I da li se otvara samo jedan wallet za sve novcice ili ne? Koji wallet preporucujete?
sr. member
Activity: 686
Merit: 251
I'm investigating Crypto Projects
February 09, 2014, 12:10:03 AM
Cekaj, gde da uplatim PDV za Bitcoin ove koje sam kupio? Nezelim da valdari u BG ne debiju svoj reket koji zasluzuju sto sede ne guzicu u fotelju svaka sluga mora da im plati pa i ja.
hero member
Activity: 742
Merit: 500
I'm dying.
February 08, 2014, 11:58:43 AM
http://thisweekscoin.com/forum/index.php <== Free coins
Follow na twitter-u: @ThisWeeksCoin

Svaki dan gomila coin-a za DZ!
legendary
Activity: 1484
Merit: 1001
Crypto-News.net: News from Crypto World
February 08, 2014, 07:00:27 AM
Dodaj devcoin koji vrdo fauceta i nekih glupavih poslova za koje mozes dobiti brdo njih
sr. member
Activity: 686
Merit: 251
I'm investigating Crypto Projects
February 07, 2014, 09:39:32 PM
Teslacooin (https://bitcointalksearch.org/topic/teslacoin-official-information-stay-up-to-date-new-exchanges-irc-and-more-439743) jel zna neko dali je pump/dump ili ce mozda da drze ne duze cuo sam vlasnika Cripsija na youtube hangout juce da ce mozda da doda teslacoin pa mislim da kupim sada je oko 600 satosija i neznam dali je rizik. Ima 9000000 su pri-majnovali i verovatno osnivaci imaju kojnove ali ako opstane mozda bude dobra investicija? Sta mislite?
Znam dev-a. Nije P&D coin.

Sad cu bas da pogledam video


EDIT: Daj video, boga ti. Ne mogu da nadjem nigde.

Ovo je Youtube video: http://www.youtube.com/watch?v=sw083SelGqo dugacak je vlasnik Cripsija BitJohn pije pivce pozadi ovaj host hangouta pushi samo 15tak ljudi gleda i jedan tip je miner i caskaju na hangout i pominju teslu coin, ja sam kupio 60tako hiljade za svaki slucaj ako nije pupmp/dump valjda ce da vredi nesto ako pukne to je open source valjda mozemo da ga spasemo nadam se.

hero member
Activity: 742
Merit: 500
I'm dying.
February 07, 2014, 08:55:05 PM
Teslacooin (https://bitcointalksearch.org/topic/teslacoin-official-information-stay-up-to-date-new-exchanges-irc-and-more-439743) jel zna neko dali je pump/dump ili ce mozda da drze ne duze cuo sam vlasnika Cripsija na youtube hangout juce da ce mozda da doda teslacoin pa mislim da kupim sada je oko 600 satosija i neznam dali je rizik. Ima 9000000 su pri-majnovali i verovatno osnivaci imaju kojnove ali ako opstane mozda bude dobra investicija? Sta mislite?
Znam dev-a. Nije P&D coin.

Sad cu bas da pogledam video


EDIT: Daj video, boga ti. Ne mogu da nadjem nigde.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
February 07, 2014, 12:41:11 PM
Teslacooin (https://bitcointalksearch.org/topic/teslacoin-official-information-stay-up-to-date-new-exchanges-irc-and-more-439743) jel zna neko dali je pump/dump ili ce mozda da drze ne duze cuo sam vlasnika Cripsija na youtube hangout juce da ce mozda da doda teslacoin pa mislim da kupim sada je oko 600 satosija i neznam dali je rizik. Ima 9000000 su pri-majnovali i verovatno osnivaci imaju kojnove ali ako opstane mozda bude dobra investicija? Sta mislite?
ajde kaži mi na osnovi čega če taj tesla coin vrijediti više od 1 satoshija.inače ja bi možda dao 1 satoshi za tesla coin.pa ako dođe na burzu pa skoći na recimo na 10-20 satoshija ga prodao
Momentalno saamo 3 coina nešto vrijede BTC,LTC,Doge(iako ne znam zašto doge ali vrijedi)Svi ostali su jednostavno kocka neko zaradi ali da bi neko zaradija neko mora popušit
sr. member
Activity: 686
Merit: 251
I'm investigating Crypto Projects
February 07, 2014, 10:36:09 AM
Teslacooin (https://bitcointalksearch.org/topic/teslacoin-official-information-stay-up-to-date-new-exchanges-irc-and-more-439743) jel zna neko dali je pump/dump ili ce mozda da drze ne duze cuo sam vlasnika Cripsija na youtube hangout juce da ce mozda da doda teslacoin pa mislim da kupim sada je oko 600 satosija i neznam dali je rizik. Ima 9000000 su pri-majnovali i verovatno osnivaci imaju kojnove ali ako opstane mozda bude dobra investicija? Sta mislite?
hero member
Activity: 630
Merit: 500
February 06, 2014, 05:17:18 PM
Pa nemam sa cim da zapocnem trading.

Mislio sam da skupim tako neke novcice koji su sada losoiji pa da cekam.
NIsam razmisljao o nekoj ozbiljnoj kinti za pocetak.

Gledam one tezine ali mi nije bas najjasnije kako da prokljuvim koji novcic nosi koju tezinu,
Kada gledam neke skracene podatke ispadne da LTC i BTC imaju istu tezinu. Cheesy


ne razbiji ti glavu koji difikulti,koiko košta itd.
Evo ovdje usporediš koji hardware češ kupit http://www.coinwarz.com/miningprofitability/litecoin

Recimo odabra si R9 280X koja hasha pošto si ti početnik recimo da nabodeš na 750 khas
ovdje  http://www.coinwarz.com/miningprofitability/litecoin ubaciš podatke koliko khasha imaš koliko struje troši stroj cijena struje koliko si platija stroj.i on ti doli da listu koje ti se novćiče isplati rudarit i koliko češ zaradit. kad skupiš jedno 20-40 kartica  prstu u uho i ladiš jaja.
ja za sad imam samo 8 R9 290, Do proliča možda pređem 20 komada.zavisno kako bude stanje na tržištu možda idem dalje
newbie
Activity: 9
Merit: 0
February 06, 2014, 11:41:21 AM
@KeyserSozeMC

Registrovao sam se i mislim da sam ti cak poslao poruku na engleskom samo jos nemam novcanik.
Sad sam na poslu pa ne mogu da ga napravim zbog proxy-ja. Kasnije cu probati.

Javljam ti se u svakom slucaju. Poslao sam ti poruku i onda me je proxy zatvorio za tvoji forum Sad
Zato nisam tamo, treba da stavim potpis i dobijam novcice Wink

@mladen

Da to sam mislio da probam samo ima previse sajtova ne mogu da se pohvatam gde je sta Cheesy
Pa sad ispitujem prvo kako tu opremu da sredim i da cekam te nove novcice.

legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
February 06, 2014, 11:36:53 AM
čitaj annoucmente na alternative cryptocoins u podforumu i probaj kojega ''nanjušit''

i zapamti važno je da kreneš od početka
Jump to: