Pages:
Author

Topic: Sunt bitcoinii bani adevarati? - page 5. (Read 91374 times)

legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
May 19, 2014, 04:58:23 PM
Da, singurul dezavantaj aici e ca multi se lasa dupa ce-si deschid un coin. Ba chiar si romanii au realizat un coin stabil: "Cryptoleu".


RomaniaCoin ar fi fost mai fain.

este una cu nume romanesc ce o duce bine ... nu mai imi amintesc numele dar il caut so revin

BitlLeu, dar nu o Duce bine de loc.

Oare de ce nu a facut nimeni RomaniaCoin?  Oh yeah, cà eu am toate domains locked up.  Haha!
legendary
Activity: 1232
Merit: 1002
May 19, 2014, 04:53:44 PM
Da, singurul dezavantaj aici e ca multi se lasa dupa ce-si deschid un coin. Ba chiar si romanii au realizat un coin stabil: "Cryptoleu".


RomaniaCoin ar fi fost mai fain.

este una cu nume romanesc ce o duce bine ... nu mai imi amintesc numele dar il caut so revin

nu gasesc ... dar parca viorel coin ii zicea
sau ceva de genul ....
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
May 19, 2014, 11:34:05 AM
Da, singurul dezavantaj aici e ca multi se lasa dupa ce-si deschid un coin. Ba chiar si romanii au realizat un coin stabil: "Cryptoleu".


RomaniaCoin ar fi fost mai fain.
newbie
Activity: 18
Merit: 0
May 19, 2014, 09:35:10 AM
#99
Da, singurul dezavantaj aici e ca multi se lasa dupa ce-si deschid un coin. Ba chiar si romanii au realizat un coin stabil: "Cryptoleu".
newbie
Activity: 14
Merit: 0
March 19, 2014, 04:35:41 PM
#98
Bună ziua tuturor
legendary
Activity: 1232
Merit: 1002
February 06, 2014, 03:23:29 PM
#97
Daca spui ca BTC sunt bani atunci de ce fiscul din SUA nu stie cum sa il impoziteze?
De ce toti oamenii care au facut profit cu BTC si au vrut sa plateasca taxe au fost refuzati?
member
Activity: 95
Merit: 10
February 02, 2014, 08:58:33 AM
#96
Cum am spus mereu, bit/ltc/orice altcoin, daca ai un pic de creier si de "sange in instalatie", pot sa te scoata din rat race.

Acum sunt 2 posibilitati:
1. Lucrezi 9 to 5, timpul trece - leafa merge, dar faci maxim un rahat pe luna
2. Te bagi puternic pe "moneda virtuala", stai ca disperatu' in fata calculatorului sa prinzi un high, low sau skeeming si faci o caruta de bani.

Fiecare face cum considera, ambele variante au avantaje si dezavantaje.

Ex personal: Lucram la firma x, plecam la 5 de la munca, aveam timp liber, viata sociala, dar nu puteam sa pun nimic deoparte. Acum lucrez "pentru mine". 9-17 e un vis, de multe ori ma prinde 3 noaptea in fata calculatorului zicand ca in 2-3 ore termin pe ziuade azi. La stilul asta risc sa intrebe "ala micu" cand ma vede: Cine e nenea ala?
member
Activity: 94
Merit: 10
January 28, 2014, 05:28:01 AM
#95
Vlad am urmarit posturile tale si pe formulul in engleza, inclusiv povestea aceea cu "tatal si fiul". Am objservat ca faci referile la ixCon on a regular basis. Daca te uiti insa la evolutia coin-ului pe http://coinmarketcap.com/ixc_180.html observi ca rulajul este foarte mic, iar pe langa faptul ca urmeaza trendul celorlate monede "interensate", ce observ eu este o fluctuatie relativ haotica. Ce vezi tu oare in moneta asta pe care destul de multi o discosidera. Eu personal atunci cand am decis sa investesc in crypto-coins mi-a sarit in ochi asemeni peercoin-ului. Poate vrei sa ne impartasesti si noua din cunostintele tale.

Multumesc anitcipat.
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
January 26, 2014, 08:25:49 PM
#94
bravo, risc mare, castig mare.

putini au sange in instalatie sa bage bani reali in altcoins. eu nu am!
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
January 24, 2014, 03:13:49 PM
#93
In momentul de fata sunt reali, ma intreb cum de n-au aparut mai repede... Sunt curios totusi pe viitor care o sa fie rezultatul!



tot se vb despre monezile astea de mult timp dar o fi careva sa fi castigat cu adevarat sau sai fi transformat in euro sa poti sai scoti

Cu siguranță.

Eu mi-am pus banii unde mi-a fost gura și am băgat $8,000 în iXcoin si am și dat gratis la alți românii să-i încurajez.  

La moment valorează aproape $100,000.  Nu este rău pentru 6 luni.  Dar acuma o lună valoarea era $300,000 dar nu am vândut nimic.

Clar, se poate face enorm de mult - cum am zis acuma 4-6 luni, se poate face milioane din numai câteva mii de dolari dar puțini o să facă bani aștia că puțini văd jocul să aibă curajul să țină cryptos în joc destul de lung.

Wall Street o să intre în cryptos foarte încurînd si atunci o să vedeți nebunie.  

3-6 luni - iXcoin la ~ $10 - și eventual o să fie cel mai tare crypto.
full member
Activity: 208
Merit: 100
January 24, 2014, 02:49:53 PM
#92
In momentul de fata sunt reali, ma intreb cum de n-au aparut mai repede... Sunt curios totusi pe viitor care o sa fie rezultatul!



tot se vb despre monezile astea de mult timp dar o fi careva sa fi castigat cu adevarat sau sai fi transformat in euro sa poti sai scoti

ie multi care a castigat, ie cam lesinate castigurile .. dar merge

LOL!  Nu esti normal!  LOL!
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
January 09, 2014, 09:28:13 PM
#91
Si totusi este ceva care nu se "leaga"! Sa fac o mica comparatie pentru a ma face inteles. Stiti cand fac reclama la televizor cu numere de a castiga la loto ( sau altceva, important sa se inteleaga logica) si spune suna, platesti si "eu" iti spun cum sa castigi bani. Daca era asa adevarat si le tineau pentru ei. Insa in "mijloc" sunt alte lucruri ascunse. Cine ma corecteaza?

Teoria si definitia bitcoinului de corecteaza.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
January 09, 2014, 04:54:14 AM
#90
Si totusi este ceva care nu se "leaga"! Sa fac o mica comparatie pentru a ma face inteles. Stiti cand fac reclama la televizor cu numere de a castiga la loto ( sau altceva, important sa se inteleaga logica) si spune suna, platesti si "eu" iti spun cum sa castigi bani. Daca era asa adevarat si le tineau pentru ei. Insa in "mijloc" sunt alte lucruri ascunse. Cine ma corecteaza?
hero member
Activity: 541
Merit: 500
January 09, 2014, 03:45:07 AM
#89
Pai intrinsec nici banii de hartie nu au vreo valoare (poate doar cea calorica, daca te incalzesti cu ei)

Daca te referi la achizitia de bunuri, da, crypto are un evantai redus de achizitie.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
January 09, 2014, 03:13:50 AM
#88
Salut
Sunt nou aici si am incercat sa citesc cat de cat cu "atentie", insa la bitcoin lipseste o valoare foarte importanta din definitia "banilor", accea ca nu are valoare intrinseca, ei sunt doar virtuali!. Evident, un astfel de proiect care a inceput pe WEB este greu de oprit chiar daca multi "iluminati" nu ar fi de acord sau poate reprezinta un proiect test!
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
November 20, 2013, 02:01:01 PM
#87
In ultimele zile au fost fluctuatii de pret foarte mari. Cine a avut bani si btc de rulat, daca a procedat corect a castigat enorm. La fel cine a mers "long" pe btc pe platformele care accepta btc/usd la inceputul lunii si si'a mentinut pozitia pana pe 18 a avut castig de cateva zeci de mii de usd la o mie pe pozitie. Concluzia: se castiga sume la care multi dintre noi nici nu indraznim sa visam!
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
November 02, 2013, 03:20:05 PM
#86
In momentul de fata sunt reali, ma intreb cum de n-au aparut mai repede... Sunt curios totusi pe viitor care o sa fie rezultatul!



tot se vb despre monezile astea de mult timp dar o fi careva sa fi castigat cu adevarat sau sai fi transformat in euro sa poti sai scoti

ie multi care a castigat, ie cam lesinate castigurile .. dar merge
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
November 01, 2013, 06:39:49 PM
#85
tot se vb despre monezile astea de mult timp dar o fi careva sa fi castigat cu adevarat sau sai fi transformat in euro sa poti sai scoti

Salut. Raspunsul pe scurt, da.
Ca sa afli un raspuns mai elaborat, iti sugerez sa dai o raita mai atent pe forum si sa revii cu intrebari ceva mai exacte si mai putin... ca cea de sus Smiley.
newbie
Activity: 1
Merit: 0
October 31, 2013, 12:25:06 PM
#84
In momentul de fata sunt reali, ma intreb cum de n-au aparut mai repede... Sunt curios totusi pe viitor care o sa fie rezultatul!



tot se vb despre monezile astea de mult timp dar o fi careva sa fi castigat cu adevarat sau sai fi transformat in euro sa poti sai scoti
newbie
Activity: 3
Merit: 0
September 09, 2013, 03:35:13 AM
#83
In momentul de fata sunt reali, ma intreb cum de n-au aparut mai repede... Sunt curios totusi pe viitor care o sa fie rezultatul!
Pages:
Jump to: