Pages:
Author

Topic: Sunt bitcoinii bani adevarati? - page 9. (Read 91316 times)

legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 06, 2013, 08:42:43 PM
#22
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


No.  Obama poate confisca BTC si sa-l faca illegal in toata lumea, toata planeta.

Uitativa ce putere are America si Obama.

Acuma cateva Zile ITC (international trade commission) a interzis vanzarea de iPhone 4 si ipad 2 in toata lumea pe baza de apple violat patente a lu Samsung.  ITC este cea Mai puternica commission de trade in Lume facuta din cele Mai puternice tari in Lume si cu puterea sa interzica orice la orice Tara si puterea sa politieze regulile lor.

Si uitate, ieri, cand interzictia asta globala trebuie sa inceapa, SUA/Obama, doar a zis, NU.  Noi nu suntem de acord.....punct.  SUA nu are nici o putere peste ITC iara SUA cu o singura foie de hartie sa cacat pe ei si tot globul si nimeni nu a zis un cuvant. Ha!

Este o batjocorie curata, nici china, Russia, or UE are puterea asta.  Voi nu va dati seama cu cine va fututi.  SUA si Obama fac exact ce vor ei si se caca pe toti la voie.  UE fara armamentul nostru (SUA) ar fi mancati de Russia.  Iara china fara firmele si clientii Americane ar avea o revolution in sub 12 luni.  Numai Russia si o mana de tari ar putea sa Tina bitcoin asta dar Pentru ce - este ban American si daca nici china nu se Joaca cu tine si nici Europa ce faci cu el so atunci toata planeta ar face orice zice Obama.  Asta va tot spun.

Pur si simplu, nimeni nu calca gresit in fata Lu SUA si chestia asta cu Apple si ITC este confirmare la cine nu crede ce spun.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
August 01, 2013, 09:37:08 AM
#21
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 01, 2013, 07:23:07 AM
#20
Bitcoin nu este ban şi nu vă fi niciodată pentru că este finit. Şi de căzut nu vă cădea nimic. Şi nici nu vă confisca nimic. Nu am zis că nu ai treabă cu subiectul acestui topic ci doar că nu ai nici o treabă cu ceea ce zici despre conspiraţia ta Smiley dacă totul o să moară în materie de bani fizici atunci băncile alea la care lucrezi tu de ce nu se joacă cu bitcoin? E ultimu post pe care îl mai scriu. Fără supărare dar părerea mea este că minţi în legătură cu tine şi eşti total pe lângă. Multă baftă.     

Ce am sa castig sa mint?

paulrvlad is my YouTube ID.


Maximillian Wilhelm is my FB page.  Cu doi de LL in Max.

Asta sunt eu.  Si eu lucrez greu sa nu mint.
full member
Activity: 182
Merit: 100
August 01, 2013, 06:46:00 AM
#19
Bitcoin nu este ban şi nu vă fi niciodată pentru că este finit. Şi de căzut nu vă cădea nimic. Şi nici nu vă confisca nimic. Nu am zis că nu ai treabă cu subiectul acestui topic ci doar că nu ai nici o treabă cu ceea ce zici despre conspiraţia ta Smiley dacă totul o să moară în materie de bani fizici atunci băncile alea la care lucrezi tu de ce nu se joacă cu bitcoin? E ultimu post pe care îl mai scriu. Fără supărare dar părerea mea este că minţi în legătură cu tine şi eşti total pe lângă. Multă baftă.     
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 01, 2013, 05:52:43 AM
#18
Eu zic să facem un thread cu teoria conspiraţiei bitcoin Smiley) nu ai nici o treabă cu ce spui tu pe acolo. Dar e doar părerea mea.


Cu confiscarea este simpla. Aici sau schimbat multe in ultimi 4 Ani. Americani o sa fie sclavi in cativa ani.

Nu-Mai exista America, nu-Mai Amerika!  Multe Legi teribile sau trecut si 90% nu au nici o idee.  Aduc acuma armate din Russia aici (sa ne ajute cica cu evenimente periculoase din viitor) si Americani dorm.

Sau distrus cele 3 puteri de guvern aici si acuma congress (parliament, este fara putere).

Daca Obama Maine vrea Sa confisce bitcoin, doar semneaza un act, un Executive Order, care Devine lege in ziua aia fara parliament fara nimeni.

Si pe baza (sau minciuna) de ceva ca "in grije de national security", ca bitcoin este folosit Pentru spalat bani si cumparat droguri si distruge valoarea dolarului, acuma guvernul American confisca acest ban si o sa-l schimbam sa fie legal (Pentru ca va Iubim si vedem cat va place bani digitali dar o sa facem doar cateva schimbari la ei) sa-l nu folosesca drogatii si terroristi.  

Dar prima data trebuie sa ne faca pe toti adicti de bani digitali si asta inseamna ca trebuie sa vina o mare nebunia globala care o sa inceapa cu bitcoin ETF.

De ce crezi ca bitcoin nu are un patron?  Sti cata stiinta, munca si Matematica a mers sa-l creeze?  Si nemeni nu vrea sa fie famos si bogat pentru invetor de bitcoin?  ha!  Asa ca Obama sa poata sa-l confisce oricand, fara lupta ca nu exista un patron, si daca confisca bitcoin atunci ei automat confisca toti banii digitali Pentru sunt toti o copie (open source clones) de bitcoin.  Dintr-o lovitura toti bani digitali o sa fie ai lor.  Simplu si legal.

Vezi cum merge.  Si ca o lectie de istorie, un fapt, deja a facut lucru asta in Amerika in 1934 cu aurul.  Au trecut o lege facand aurul ilegal si au mers use la use in toata Tara si au confiscat tot aurul de la toti Americani.  

Bitcoin o sa fie de 1,000 de ori Mai usor de confiscat ca aurul dintr-o intreaga Tara.  Cine nu stie istoria sunt Blestemati sa o repete. 90% din Americani nu stiu faptul asta.  Eu sunt roman si il stiu.  Cam ciudat, nu?
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 01, 2013, 05:34:55 AM
#17
Eu sunt de parere ca odata ce "muncim" pentru a face ceva si suntem platiti pentru munca prestata,acea metoda de plata se numeste "bani".Bineinteles ca poti fi platit si in alte feluri:obiecte,cladiri,organe etc...,iar atunci putem spune ca muncim pentru anumite servicii sau bunuri.Deci BTC cu siguranta=bani!!!

Sunt de accord.

Bitcoin este un fiat, clar, exact ca si € si $, si ¥, numai cu Mai multa speranta si valoare. Ha!
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 01, 2013, 05:20:56 AM
#16
Eu zic să facem un thread cu teoria conspiraţiei bitcoin Smiley) nu ai nici o treabă cu ce spui tu pe acolo. Dar e doar părerea mea.




Thread asta intrebarea daca bitcoin sunt bani adevarati si eu va dau fapte si opinia mea din experienta lucrand la cele Mai mari banci in Lume si cu doua facultati din SUA.

Mie mi-ar fi drag sa aud alta opinie de un mod diferit.  Dar daca credeti ca eu sunt off topic o sa sterg toate mesajele mele daca persoana care a inceput thread-ul asta asa doreste.

Eu raspund la intrebarea originala.  Da, bitcoin si toti crypto coins, sunt foarte adevarati, dar este un Joc temporar Pentru un scop si se poate face foarte multi bani in urmatorii 2 Ani.  Dar este un Joc so in sensul asta, pe termen lung nu sunt bani adevarati ca nimeni nu stie care singur ban digital o sa aleaga globul sa fie Pentru toate tarile, numai un singur ban international.  Asta este un fapt, nu opinia mea.  Ei cauta o Cale din 1971, si acuma au gasito.  Si Sansa este mare ca nu o sa fie bitcoin si o sa fie chiar alti bani digitali Mai mari cu Mai mult success ca Bitcoin. De aia pastrati toti felul de bani care ii minati.  Sa nu ii vindeti.

Multi oameni isi baga bani in mining rigs, eu ma gandeam va var place sa auziti din-ainte cam ce o sa se intimple si de ce.  Se poate face multi bani, dar trebuie sa salvati alti mode de coins, nu numai bitcoin.  Asta eu spun la toti ca multi le vand pe alti coins like ixCoin ca nu inteleg ca cand sare bitcoin in aer la $1,000, multe alte crypto-coins o sa Sara 1,000% sau chiar 100,000%.  Cum au Mai facut altele pana acuma.  Daca nu stiti acuma o sa fie prea tarziu sau o sa le vindeti mult prea devreme.

Multa bafta!
full member
Activity: 182
Merit: 100
August 01, 2013, 05:10:59 AM
#15
Eu zic să facem un thread cu teoria conspiraţiei bitcoin Smiley) nu ai nici o treabă cu ce spui tu pe acolo. Dar e doar părerea mea.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 01, 2013, 04:54:26 AM
#14
1. Nu m-am referit doar la bitcoin.
2.nu înţeleg ce vrei să zici prin confiscare.
3.divizarea blockchain-ului la bitcoin devine o treabă din ce în ce mai grea pe zi ce trece.
4. Backdoor? De aia există mulţi oameni care îşi cumpăra droguri cu bitcoin şi nu le bate nimeni la uşa să îi întrebe de sănătate.
Concluzie: bitcoin-ul e posibil să moară, că până la urmă e ceva experimental, chiar poate toate guvernele o să interzică asic-urile, poate o să se întâmple un "51%    attack " dar vor rămâne monezile pe scrypt. Atunci ce o să facă? O să interzică plăcile video? Smiley) eu zic să nu mai fii chiar aşa pro america ţară minunilor pentru că la baza, america(deşi normal e sua pentru că america e continent ), nici măcar nu ştiau unde să încadreze bitcoin-ul: commodity sau fiat currency ca să fie mai pe înţelesul tău.


Chiar crezi ca wallstreet este Asa de prosti?  Lol, come on.  Nu a fost o problema cum o pui tu. problema este de vanzare - cum vinzi un Bitcoin ETF Mai bine la millioane de retardati Americani, daca le spui ca este un fiat nu o sa fie bine dar este un fiat, daca la spui ca este un commodity ca este ceva rar (21 millioane max) nu ii minti dar cam da, ii minti ca chiar este un fiat si cand isi pierd multi banii in 2-3 Ani, o sa te dea in judecata ca le-i mintit.  So, acolo este problema, lor le place Mai bine commodity ca asta toti prosti asociaza cu aur, dar nu este chiar % la % legal.  Oricum, Bitcoin ETF o sa vina si o sa zboara Bitcoin price si multe alte alt coins.

  Eu nu zic SUA e mare cacat, o sa se prabuseasca toata Tara (eu cred in Sept 14, 2015) si toti Românii de aici o sa fuga acolo.

Ce zic eu, este ca totul despre digital bani este in benefitul toate guvernele si toate bancile si corporatiile mari si de aia o sa aiba success.  Nu le poate opri nimeni si o sa mearge MULT mai sus.  asta este scopul, jocul, sa creeze o nebunie pentru bani falsi, digitali, in asa hal, ca toti o sa vor sa schimbe banii lor adevarati pentru ceva (bani) falsi.

Ei acuma creaza o iluzie temporara dar daca sti, daca realizezi jocul acuma, poti sa faci bani multi. Millioane de dolari. Jocul asta nu o sa tina mai mult de 2-5 ani, nu este posibil ca distruge valoarea la alte fiat like $, si Euro, etc.  Dar in sfarsit guvernele astea si bancile mari trebuie sa le controleze ca nu este alta cale.

Oameni cumpara droguri cu multe nu inseamna nimic si daca guvernul ar Aresta pe toti care cumpara cu bitcoin nu sar da de gol.

Doar asteapta Pentru Bitocin ETF si totul o sa fie Mai clar.
full member
Activity: 182
Merit: 100
August 01, 2013, 02:51:51 AM
#13
1. Nu m-am referit doar la bitcoin.
2.nu înţeleg ce vrei să zici prin confiscare.
3.divizarea blockchain-ului la bitcoin devine o treabă din ce în ce mai grea pe zi ce trece.
4. Backdoor? De aia există mulţi oameni care îşi cumpăra droguri cu bitcoin şi nu le bate nimeni la uşa să îi întrebe de sănătate.
Concluzie: bitcoin-ul e posibil să moară, că până la urmă e ceva experimental, chiar poate toate guvernele o să interzică asic-urile, poate o să se întâmple un "51%    attack " dar vor rămâne monezile pe scrypt. Atunci ce o să facă? O să interzică plăcile video? Smiley) eu zic să nu mai fii chiar aşa pro america ţară minunilor pentru că la baza, america(deşi normal e sua pentru că america e continent ), nici măcar nu ştiau unde să încadreze bitcoin-ul: commodity sau fiat currency ca să fie mai pe înţelesul tău.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 01, 2013, 12:32:43 AM
#12
De aia a inventat CIA (guvernul American) Bitcoin - sa inlocuiasca dolarul dar si toate monedele in Lume dar nu necesar cu bitcoin - probabil cu un alta moneda Mai populara.


LOL din nou  Grin Grin Grin

Man, voi habar nu aveti ce se intampla aici in America.  Dolarul este terminat.  Euro este gata sa moara si japonia nu poate salva pe yen. Toti vor un ban Nou de ce nu un ban digital.
cia nu are nici o treabă. Nici un guvern sau instituţie de genul nu ar lansa ceva ce nu pot controla şi mai ales să nu ştie cine are şi cât are. Şi în ceea ce priveşte dolarul, euro şi altele nu prea o să moară de curând Smiley

Poate tu sti Mai mult ca George Soros sau Nouriel Roubini, daca eu nu stiu poate ii crezi pe ei.

Si cum nu poate CIA sau UE controla pe Bitcoin, Mai ales ca Bitcoin nici macar nu are un patron.  Oh, ce convenient. 

 Ai auzit de hard fork?  Foarte simplu.  O confiscare si un hard fork.  BAM, si gata cu toate prostiile astea cu decentralized coins and private transactions.

Si sa sti ca si acuma exista un back door sa vezi cati coins are cieneva. Just an FYI.

Good luck!
full member
Activity: 182
Merit: 100
July 31, 2013, 09:39:55 AM
#11
De aia a inventat CIA (guvernul American) Bitcoin - sa inlocuiasca dolarul dar si toate monedele in Lume dar nu necesar cu bitcoin - probabil cu un alta moneda Mai populara.


LOL din nou  Grin Grin Grin

Man, voi habar nu aveti ce se intampla aici in America.  Dolarul este terminat.  Euro este gata sa moara si japonia nu poate salva pe yen. Toti vor un ban Nou de ce nu un ban digital.
cia nu are nici o treabă. Nici un guvern sau instituţie de genul nu ar lansa ceva ce nu pot controla şi mai ales să nu ştie cine are şi cât are. Şi în ceea ce priveşte dolarul, euro şi altele nu prea o să moară de curând Smiley
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
July 23, 2013, 05:24:10 AM
#10
Eu sunt de parere ca odata ce "muncim" pentru a face ceva si suntem platiti pentru munca prestata,acea metoda de plata se numeste "bani".Bineinteles ca poti fi platit si in alte feluri:obiecte,cladiri,organe etc...,iar atunci putem spune ca muncim pentru anumite servicii sau bunuri.Deci BTC cu siguranta=bani!!!


Yeah, correct dar cand trrec la bani digitali sa zici good buy la libertate nu o sa Mai fie nici un fel de privare.  Asta este Naspa.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
July 20, 2013, 07:54:07 AM
#9
Eu sunt de parere ca odata ce "muncim" pentru a face ceva si suntem platiti pentru munca prestata,acea metoda de plata se numeste "bani".Bineinteles ca poti fi platit si in alte feluri:obiecte,cladiri,organe etc...,iar atunci putem spune ca muncim pentru anumite servicii sau bunuri.Deci BTC cu siguranta=bani!!!
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
July 09, 2013, 03:23:08 PM
#8
De aia a inventat CIA (guvernul American) Bitcoin - sa inlocuiasca dolarul dar si toate monedele in Lume dar nu necesar cu bitcoin - probabil cu un alta moneda Mai populara.


LOL din nou  Grin Grin Grin

Man, voi habar nu aveti ce se intampla aici in America.  Dolarul este terminat.  Euro este gata sa moara si japonia nu poate salva pe yen. Toti vor un ban Nou de ce nu un ban digital.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
July 09, 2013, 02:29:56 PM
#7
De aia a inventat CIA (guvernul American) Bitcoin - sa inlocuiasca dolarul dar si toate monedele in Lume dar nu necesar cu bitcoin - probabil cu un alta moneda Mai populara.


LOL din nou  Grin Grin Grin
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
July 08, 2013, 06:14:05 AM
#6
Nu sunt de accord, bitcoin este o moneda si, da, sunt bani reali.

Poti sa cumperi aici in America bitcoin moneda si sa-I incarci.

Si daca sunt rari asta nu inseamna nimic, aurul este rar si mii de Ani au avut monede.

Plus, bitcoin este divizibil la 8 decimal places care inseamna ca 21 millioane de bitcoin pot sa fie ca trilioane de bitcoin.  Bitcoin de valoare Mai mica se cheama Satoshi Pentru care se poate face monede.

Dar totul merge spre digital complet nu o sa Mai existe monede sau bani fizic.  USA, EU, Japan, China et al, vor sa distruga banii adeverati.  Prima probabil o sa fie euro, pe urma probabil Yen si pe urma in 2015-2016, dolarul.

De aia a inventat CIA (guvernul American) Bitcoin - sa inlocuiasca dolarul dar si toate monedele in Lume dar nu necesar cu bitcoin - probabil cu un alta moneda Mai populara.

The end game este sa se indragosteasca toata lumia de bani digitali, asta este tot scopul de Bitcoin si alte crypto-coins.

So, faceti Cati bani puteti cu magaria asta de alt-coins ca vine vremea grea cum comunistii nici na-u visat. Tot globul o sa fie marcati cu microchip dupa un timp ca nu se poate sa ti toata averea pe telefon chiar cu NFC.  Scopul este stat total totaliran so cea Mai mare pas este sa scoata bani reali afara din Lume.

Good luck.
member
Activity: 98
Merit: 10
May 10, 2013, 05:16:31 PM
#5
Sotia : Cum a evoluat Bitcoin in ultima vreme ?
Sotul : Piata a explodat.
Sotia : Trebuia sa cumparam mai multi. Cat valoreaza ?
Sotul : $35

Doua luni mai tarziu :

Sotia : Cum a evoluat Bitcoin in ultima vreme ?
Sotul : Piata s-a prabusit.
Sotia : Cat valoreaza un bitcoin ?
Sotul : $120

Smiley
member
Activity: 98
Merit: 10
May 10, 2013, 05:10:28 PM
#4
Bitcoin nu este o moneda si nu va fi niciodata o moneda !!!

Va fi cel mai sigur si profitabil mod de a-ti stoca averea pe termen mediu / lung.

Nu este o moneda din aceeasi cauza pentru care nici aurul sau diamantele nu sunt o moneda. Motivul este raritatea. Bitcoin-ul este ata de rar incat nimeni nu vrea sa-l cheltuie. Este inscris adanc in mintea oricarui om ca atunci cand gaseste ceva rar sa-l PASTREZE nu sa-l vanda. Ar putea sa-l vanda azi pentru o bicicleta sau ar putea sa-l vanda peste 5 ani pentru o casa.

O moneda trebuie sa-si piarda treptat din valoare in timp PENTRU A TE FACE SA O CHELTUI. Daca ai stii ca numarul de RON in circulatie este limitat, NU AI CHELTUI UN SFANT !!!! Ai incerca sa vinzi paine pe carne si lemn pe medicamente. Dar nu te-ai atinge de RON. De ce ? Pentru ca stii sigur ca in 2 ani poti cu o singura bancnota o sa cumperi un camion de carne.

Atunci cand stii ca moneda RON este tiparita fara probleme iar valoarea ei se degradeaza zi de zi este foarte usor sa arunci cu banii. Daca legea spune ca-ti poate fi confiscata fara nici un motiv (vezi Cipru) cu atat mai bine. O sa cheltui tot.

Vor fi 21.000.000 BTC in 2150 iar viteza cu care se genereaza este injumatatita la intervale regulate. Nimeni nu ti-i poate fura. Nimeni nu-ti poate spune ce sa faci cu ei. Trebuie sa fii nebun sa cheltui 1 btc pentru o placa video noua sau o haina.

Efectiv nebun.

PS : Am lansat cu ceva timp un portofel virtual impreuna cu un exchange. Dupa 5 saptamani am facut primele statistici detaliate. Din conturile care dispun de BTC doar 1% au cheltuit BTC, aproape toti pe jocuri de noroc.

Concluzie : Bitcoinii NU se cheltuie ci se pastreaza. Daca se cheltuie se cheltuie cu un singur scop : obtinerea a si mai multi bitcoini. Restul e cancan.... 


 
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
May 09, 2013, 06:19:36 PM
#3
Chiar nimeni nu doreste sa lase vreo impresie?
Pages:
Jump to: