Pages:
Author

Topic: Sunt bitcoinii bani adevarati? - page 8. (Read 89204 times)

hero member
Activity: 837
Merit: 1000
August 13, 2013, 07:28:45 AM
#42
Bitcoin ETF (Exchange-traded fund) nu e moneda

http://www.cnbc.com/id/100889049
en.wikipedia.org/wiki/Exchange-traded_fund
newbie
Activity: 26
Merit: 0
August 13, 2013, 06:35:40 AM
#41
Am o intrebare Bicoin ETF si alte ca Bitcoin, se mineaza la fel? adica tot cu o placa video sau un ASIC?
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 11, 2013, 11:57:15 PM
#40
"Should the Winklevosses’ proposal win SEC approval, there would be three ways to enter the bitcoin market: investing in the ETC, buying bitcoins through an online exchange, or mining individual bitcoins directly. (The cryptographic protocol governing bitcoin halves the number of individual coins produced every four years, capping the number of coins to be produced by 2140 at 21 million,)."

"That the SEC has not yet determined whether bitcoin is a commodity, as the brothers’ filing contends, makes this particular investing concept much different from those Moriarty has worked on before. A favorable SEC determination, she says, would pave the way for the proposed ETF’s creation: “The question of what kind of an asset is it is an issue that is going to be front and center.”


Mie mi-ar place sa fie commodity dar daca SEC déjà a anuntat ca sunt bani, atunci clar, o sa fie un fiat (surpriza) - un ETF si nu un ETC.  Asta as face si eu sa las usa deschisa pentru mai tarziu cand as vrea sa fac schimb de la Euro si Dolar la Bitcoin sau alt crypto-coin.  Asta Este scopul cu decizia asta.

Oricum, nu conteaza, o sa Sara pretul de bitcoin In sus foarte mult si multe alte alt coins la fel.  Eu simt ceva special Pentru ixCoin.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 11, 2013, 11:49:44 PM
#39
Au spus că bitcoin este un ban doar ca să îl poată judeca pe sarantocul ăla de a fraierit oamenii.      


Incorrect.  


Ai vazut cumva ce putere din SUA a luat decizia?


Correct:  SEC.


Si ce putere din SUA se uita chiar acuma la aplicatia Lu Bitcoin Pentru o licensa de Bitcoin ETF?


Correct:  SEC.

1+1 tot egaleaza 2 prin zona asta.  Eu ma rad cum se desfasoara Licensa asta ca toti tot cred ca bitcoin nu sunt bani si SEC nu o sa le dea licensa.  Acuma cu decizia asta trebuie sa fi orb, Prost si mut sa nu vezi ce se intampla.


Voi chiar nu vedeti un set-up aici? Totul acuma este pregatit Pentru aprobarea de ETF.  Acuma au anuntat ca sunt bani adevarati si Maine o sa le dea licensa de ETF, exact cum am zis.  Si atunci o sa vezi fireworks.
full member
Activity: 182
Merit: 100
August 09, 2013, 04:40:02 AM
#38
Au spus că bitcoin este un ban doar ca să îl poată judeca pe sarantocul ăla de a fraierit oamenii. Pentru că înainte de faza asta cei din sua tratau bitcoin-ul ca pe un bun. Şi părerea mea e că tot un bun o rămână pentru totdeauna şi asta o să pe vadă cel mai bine când valoarea bitcoin-ului va ajunge prea mare ca să îţi baţi capul câţi de zero trebuie puşi după virgulă ca să îţi iei o cafea.       
hero member
Activity: 837
Merit: 1000
August 09, 2013, 02:46:28 AM
#37
Daca incalci o lege americana , indiferect daca esti sau nu cetatean american sau n-ai pus niciodata piciorul acolo. Vei fi extradat si judecat in US.

Orice cetatean american care incalca o lege in alta tara v-a fi extradat si judecat in US , lista poate sa continue. Asta e lumea in care traim. Ce-i al Cerazului da-i Cerazului.

Revenind la oitza noastra : Daca justitia americana a zis ca BTC "e" bani noi avem de castigat. Simplu BTC sunt bani.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
August 08, 2013, 08:37:47 PM
#36
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


Puterea prezidentiala americana este neegalata in lume, nu-s poupincurist doar realist. Daca nu ai realitat lucrul asta pana acum tu esti cel naiv. Dar in America exista si justitie. Care uite ce zice :

https://bitcointalksearch.org/topic/08082013-bitcoin-sunt-bani-270124

Eu o sa raman "naiv" in legatura cu obama si BTC worldwide ...
hero member
Activity: 837
Merit: 1000
August 08, 2013, 01:46:50 PM
#35
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


Puterea prezidentiala americana este neegalata in lume, nu-s poupincurist doar realist. Daca nu ai realitat lucrul asta pana acum tu esti cel naiv. Dar in America exista si justitie. Care uite ce zice :

https://bitcointalksearch.org/topic/08082013-bitcoin-sunt-bani-270124
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 08, 2013, 01:36:37 PM
#34
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


No.  Obama poate confisca BTC si sa-l faca illegal in toata lumea, toata planeta.

Uitativa ce putere are America si Obama.



LOL, multumesc ca m-ai facut sa zambesc de dimineata Grin

+1  Cheesy

Acuma 3.  Ce sa Mai zic, trebuie sa fiti corects.  Nu-mi vine sa cred ca am ajuns Astfel de Americâine.  Naspa!
 Fiecare are propriile convingeri si perspective asupra vietii si ceea ce se intampla. Poate ar trebui sa incetezi a convinge lumea - toate la timpul lor  Cheesy

Tu daca crezi un lucru, daca ai o opinie si crezi ca este importanta nu o spui?  Pentru mine nu este despre convingere ca eu nu gastig nimic daca chiar numai o persoana ma crede - este vorba despre corectat o intelegere gresita si una care poate beneficia multi daca eu sunt correct.

Ca ce vad eu foarte des este miners care isi vand toti coins - nimeni nu se gandeste la the big picture - ce o sa se intemple cand si daca iasa un Bitcoin ETF si ce planuri au guvernele Pentru bani astia ca trebuie sa fie un plan sau altul.

Nimeni nu a conversat despre astea doua lucruri extrem de importante pana cand nu le-am introdus eu.  Cam nebunie sa ignorezi sau sa nu fi conscient despre lucruri foarte mari si puternice care iti influenteaza investitia si viitorul tau.

I made my point, I will not comment anymore.  

Good luck to everyone!
sr. member
Activity: 308
Merit: 250
August 08, 2013, 04:20:17 AM
#33
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


No.  Obama poate confisca BTC si sa-l faca illegal in toata lumea, toata planeta.

Uitativa ce putere are America si Obama.



LOL, multumesc ca m-ai facut sa zambesc de dimineata Grin

+1  Cheesy

Acuma 3.  Ce sa Mai zic, trebuie sa fiti corects.  Nu-mi vine sa cred ca am ajuns Astfel de Americâine.  Naspa!
  Fiecare are propriile convingeri si perspective asupra vietii si ceea ce se intampla. Poate ar trebui sa incetezi a convinge lumea - toate la timpul lor  Cheesy
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 07, 2013, 07:56:52 PM
#32
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


No.  Obama poate confisca BTC si sa-l faca illegal in toata lumea, toata planeta.

Uitativa ce putere are America si Obama.



LOL, multumesc ca m-ai facut sa zambesc de dimineata Grin

+1  Cheesy

Acuma 3.  Ce sa Mai zic, trebuie sa fiti corects.  Nu-mi vine sa cred ca am ajuns Astfel de Americâine.  Naspa!
legendary
Activity: 924
Merit: 1004
Firstbits: 1pirata
August 07, 2013, 08:00:01 AM
#31
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


No.  Obama poate confisca BTC si sa-l faca illegal in toata lumea, toata planeta.

Uitativa ce putere are America si Obama.



LOL, multumesc ca m-ai facut sa zambesc de dimineata Grin

+1  Cheesy
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 07, 2013, 07:58:19 AM
#30
Eşti prea americanizat ca să mai poţi fi vindecat...domnu să te aibă în pază.

Exact asta vroiam sa spun si eu !

Eu sunt contra Obama si contra ce face America si cred ca America o sa pice dar sunt prea Americanizat?

Ok, nu face nici un strop de sense dar doi sunteti de acord so cred ca poate asta inseamna ceva.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
August 07, 2013, 06:59:31 AM
#29
Eşti prea americanizat ca să mai poţi fi vindecat...domnu să te aibă în pază.

Exact asta vroiam sa spun si eu !
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 07, 2013, 06:45:46 AM
#28
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


No.  Obama poate confisca BTC si sa-l faca illegal in toata lumea, toata planeta.

Uitativa ce putere are America si Obama.



LOL, multumesc ca m-ai facut sa zambesc de dimineata Grin


Oye, daca ati putea vede lumea numai un pic din partea asta de ocean - numai ca un punct de referinta.  Nimica nu este ce apare si multe care ne a fost invatat in scoli - cel Putin jumate a fost minciuni.  Ce auzi la televizor - ar fi Mai bine sa nu crezi nici un sfert si sa intrebi despre tot ce iti baga in cap.  

Majoritatea de Lume in orice Tara Mananca tot ce vad la televizor si Astia sunt de obicei the sheeple - oile care distrug Tara ca nu vad si nu inteleg nimic si vote aia fara sa stie ceva.  Si nici macar nu intreaba barem sa invete ceva.  

Multa bafta!
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 07, 2013, 06:38:47 AM
#27
Eşti prea americanizat ca să mai poţi fi vindecat...domnu să te aibă în pază.

Poate nu Mai auzit dar Obama o sa distruga America. O sa fuga Românii de aici cu sutele de mii inapoi la mama lor, Romania.  Credema ca nici unul nu vede lucru asta.  Eu sunt cel Mai Putin Americáinizat de Americáini.  Comparat cu Românii de aici - in 5 Ani nici numai stie romaneste.  Nici engleza bine nici romaneste. Lol, chiar ma rad la ei cand ii vad. Acuma astia sunt Americáinizati.

full member
Activity: 182
Merit: 100
August 07, 2013, 06:00:10 AM
#26
Eşti prea americanizat ca să mai poţi fi vindecat...domnu să te aibă în pază.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
August 07, 2013, 05:46:33 AM
#25
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


No.  Obama poate confisca BTC si sa-l faca illegal in toata lumea, toata planeta.

Uitativa ce putere are America si Obama.



LOL, multumesc ca m-ai facut sa zambesc de dimineata Grin
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 07, 2013, 05:35:36 AM
#24
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


No.  Obama poate confisca BTC si sa-l faca illegal in toata lumea, toata planeta.

Uitativa ce putere are America si Obama.

Acuma cateva Zile ITC (international trade commission) a interzis vanzarea de iPhone 4 si ipad 2 in toata lumea pe baza de apple violat patente a lu Samsung.  ITC este cea Mai puternica commission de trade in Lume facuta din cele Mai puternice tari in Lume si cu puterea sa interzica orice la orice Tara si puterea sa politieze regulile lor.

Si uitate, ieri, cand interzictia asta globala trebuie sa inceapa, SUA/Obama, doar a zis, NU.  Noi nu suntem de acord.....punct.  SUA nu are nici o putere peste ITC iara SUA cu o singura foie de hartie sa cacat pe ei si tot globul si nimeni nu a zis un cuvant. Ha!

Este o batjocorie curata, nici china, Russia, or UE are puterea asta.  Voi nu va dati seama cu cine va fututi.  SUA si Obama fac exact ce vor ei si se caca pe toti la voie.  UE fara armamentul nostru (SUA) ar fi mancati de Russia.  Iara china fara firmele si clientii Americane ar avea o revolution in sub 12 luni.  Numai Russia si o mana de tari ar putea sa Tina bitcoin asta dar Pentru ce - este ban American si daca nici china nu se Joaca cu tine si nici Europa ce faci cu el so atunci toata planeta ar face orice zice Obama.  Asta va tot spun.

Pur si simplu, nimeni nu calca gresit in fata Lu SUA si chestia asta cu Apple si ITC este confirmare la cine nu crede ce spun.
dacă nu este o religie care îl venereaza pe obama eu zic să începi tu Smiley) noroc de noi europenii că america e ceea ce e Smiley şi nu poate să interzică nici to căcat în lume pentru că dacă ue zice "mi se rupe de ce vrei tu obama" atunci ce o să facă atotputernicul obama? O să ne atace. Spui nişte prostii mai mari ca tine. America are noroc de asiatici pentru că îi lasă să îşi facă firme acolo ca să circule dolaru şi investiţii în dolari. Obama nu e zeu şi obama nu face doar ce vrea el. Dacă o ţii cu prostiile eu zic că mai bine şterge-ţi contul pe forum Smiley 

Bai plizneanu, acuma incepi sa me iritiezi.

Prima, eu nu am votat pe Obama niciodata, cred ca este un om fals si periculos.  Cred ca Obama o sa distruga America si primi 4 Ani a fost decat inceputu unde in numai 4 Ani el a scos la imprimanta si a Imprumutat Mai multi dolari ca toti presedintii inaintea Lui de pest 100 de Ani.

Eu iti dau fapte dupa fapte si tu nu vezi nimic - chiar nu te Duce capu deloc?

Alt fapt, acuma 3 Ani, cand Obama a fost presedinte, $9 trilioane de dolari au disparut de la fed.  Alt fapt!

Ai vreo idee cati bani sunt $9 trillions?  Tot aurul in Lume, 162,000 de tone la pret de $1,600 pe Troy ounce costa total $8.2 Trillions.  Dintr-o lovitura au disparut Mai multi bani cat tot aurul in lume.  La mintea ta, crezi ca faptul asta inseamna ceva?

Presupund ca UE nu este in pat to SUA, dar sunt ca Euro si Economia Lu UE este Mai jalnic ca Dolarul si Economia Americana so UE vrea si ei alt ban si preferabil digital.

Dar sa zicem ca tu ai idee si ca UE nu vrea sa asculte pe SUA, ce poate face UE?  Tu intelegi ca fara armamentele Lu SUA UE ar fi luate ca o curva de doi Lei de Russia?  Plus, cum este Economia acuma in UE frageda, daca SUA ar dubla tarifele la importuri germane ai vreo idee cate millioane de Joburi ar Pierde Germania si Mai rau Pentru franta. 

Si daca SUA are pe Germania si Franta in buznar car Mai mult pe ai-lalte tari mult Mai Mici si in datorii?

Si tu crezi noi avem noroc cu asiatici?  Hahahahaaa.  Este inverse.  Asiatici acuma au salariile de cam $300 pe Luna.  India are peste 1 miliard de oameni si ei nu vor decat $100 pe Luna.  China este in genunchi sa nu mute firmele Americane plantele acolo ca fara firmele Americane china ar avea sute de millioane de barbari fara Joburi care inseamna revolutie.

Este un political and economic fapt ca cea Mai mare frica a Lu china este revolutie de la unemployment mare.  De aia ei fac orice sa creasca Economia incontinua.  America are nevoie de china dar nici aproape cat are china de America.  Si china numai cumpara dolari cum au facut pana acuma 2 ani, America acuma pur si simply scot la imprimanta trillions de dolari si china chiar a vandut foarte multi dolari ultimi doi Ani.

Eu cand iti dau fapte daca nu poti sa faci research barem vino inapoi cu ceva fapte ca pana acuma eu cand iti dau fapte tu doar de caci pe tine.  Nu vreau sa sun rau de gura dar acuma terminal cu un American Prost si ma scosa din sarite si acuma te vad pe tine cum nu judeci deloc si déjà sunt nervos.

Sa fi sigur ca UE nu o sa faca nimic sa opereasca pe SUA si Obama, dar si Mai sigur ca toti sunt in pat impreuna si toti vor alt ban Nou si unul digital este optimal si perfect din multe ounce de vedere.

Si acuma opinia mea - daca o sa futi tot poporul si chiar toata planeta atunci trebuie sa ai ceva in spate de moneda aia noua sau nu o sa o cumpere nimeni.

Eu cred ca aia $9 trillions care au disparut acuma 3 Ani si nu lea gasit nimeni cumpara tot aurul de pe pamant cat este posibil ca Asa cand se prabuseste dolarul si euro si se impreuna toti o sa zica:  toti avem probleme dar uite cat aur avem si acuma suntem Mai multe tari impreuna - or faceti afacere cu noi si luati banul asta Nou or o sa dati toti faliment fara noi.  Toate tarile nu o sa le place dar nu o sa aiba incotro. 

Si aicea intra Bitcoin si alt coins in general.  Strangeti cati crypto coins puteti - nu vindeti nimic, numai un an si o sa stiti pana atunci daca eu habar nu am si nu este nimic, le vindeti atunci dar daca sunt correct puteti sa faceti mult Mai mult bani atunci.

Good luck!
full member
Activity: 182
Merit: 100
August 07, 2013, 02:57:25 AM
#23
Obama al vostru poate sa declare btc ilegal doar la voi acolo ... e grija voastra ...


No.  Obama poate confisca BTC si sa-l faca illegal in toata lumea, toata planeta.

Uitativa ce putere are America si Obama.

Acuma cateva Zile ITC (international trade commission) a interzis vanzarea de iPhone 4 si ipad 2 in toata lumea pe baza de apple violat patente a lu Samsung.  ITC este cea Mai puternica commission de trade in Lume facuta din cele Mai puternice tari in Lume si cu puterea sa interzica orice la orice Tara si puterea sa politieze regulile lor.

Si uitate, ieri, cand interzictia asta globala trebuie sa inceapa, SUA/Obama, doar a zis, NU.  Noi nu suntem de acord.....punct.  SUA nu are nici o putere peste ITC iara SUA cu o singura foie de hartie sa cacat pe ei si tot globul si nimeni nu a zis un cuvant. Ha!

Este o batjocorie curata, nici china, Russia, or UE are puterea asta.  Voi nu va dati seama cu cine va fututi.  SUA si Obama fac exact ce vor ei si se caca pe toti la voie.  UE fara armamentul nostru (SUA) ar fi mancati de Russia.  Iara china fara firmele si clientii Americane ar avea o revolution in sub 12 luni.  Numai Russia si o mana de tari ar putea sa Tina bitcoin asta dar Pentru ce - este ban American si daca nici china nu se Joaca cu tine si nici Europa ce faci cu el so atunci toata planeta ar face orice zice Obama.  Asta va tot spun.

Pur si simplu, nimeni nu calca gresit in fata Lu SUA si chestia asta cu Apple si ITC este confirmare la cine nu crede ce spun.
dacă nu este o religie care îl venereaza pe obama eu zic să începi tu Smiley) noroc de noi europenii că america e ceea ce e Smiley şi nu poate să interzică nici to căcat în lume pentru că dacă ue zice "mi se rupe de ce vrei tu obama" atunci ce o să facă atotputernicul obama? O să ne atace. Spui nişte prostii mai mari ca tine. America are noroc de asiatici pentru că îi lasă să îşi facă firme acolo ca să circule dolaru şi investiţii în dolari. Obama nu e zeu şi obama nu face doar ce vrea el. Dacă o ţii cu prostiile eu zic că mai bine şterge-ţi contul pe forum Smiley 
Pages:
Jump to: