Pages:
Author

Topic: Sunt bitcoinii bani adevarati? - page 7. (Read 91386 times)

newbie
Activity: 5
Merit: 0
August 26, 2013, 12:42:04 PM
#62
din cate vad ala nu se mai gaseste. sales is final...Sad
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 26, 2013, 12:38:04 PM
#61

Hey, suzyQ.

Ala Mai scump este gen1.  Si este 16 luni on backorder.  Nu as da $1,000 Pentru un monarch.  BFL a mintit prea mult.  Daca chiar vrei sa cumperi ceva de la ei atunci cumpara Jalapeños.  Alea se ship cel mai rapid.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 26, 2013, 11:45:36 AM
#59
bitcoincraps nu iti merge link ul de la semnatura, poti revizui te rog


Nu vad niciun Bitcoincraps.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 26, 2013, 11:44:13 AM
#58
Pana de craciun 200 mil???  Shocked, o sa mineze din ce-n ce mai greu, la ora asta 12:25 este 121 $ 1 BTC, sincer eu in prima luna m-as multumi daca as scoate banii pe el...

Ai vazut pe site-ul Butterfly Labs ce a mai aparut? Placa de 600gh/s...

As nu atingi placa aia.  Astia la BFL sunt niste mincinosi.

De ce crezi ca au scos PayPal Pentru placa asta noua.  Sa zicem merci daca Luam jalapeños.  Eu ma duc cu Cointerra data ce vine.  Tot ce fac de la jalapeños o sa bag direct in 2TH rig de la Cointerra. Mi se par Mai seriosi, si poate un rig de la KNC.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
August 26, 2013, 09:39:21 AM
#57
bitcoincraps nu iti merge link ul de la semnatura, poti revizui te rog
newbie
Activity: 26
Merit: 0
August 26, 2013, 05:26:36 AM
#56
Pana de craciun 200 mil???  Shocked, o sa mineze din ce-n ce mai greu, la ora asta 12:25 este 121 $ 1 BTC, sincer eu in prima luna m-as multumi daca as scoate banii pe el...

Ai vazut pe site-ul Butterfly Labs ce a mai aparut? Placa de 600gh/s...
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 25, 2013, 04:48:51 PM
#55
A fost prin aprilie mai 2010, un prieten mi-a spus de bitcoin vorbea pe net cu un amic din panama. Mi-a spus ca se mineaza cu ajutorul placii video, nu credeam eu atunci, am spus "Nu e o moneda e doar ceva virtual, lipsit de valoare." Asa mi-a spus ca valoreaza 5$=1BTC.
Poate a gresit el...sau am inteles eu gresit...

Abia la inceputul anului acesta incerc sa minez si eu, am cautat pe net despre Bitcoin, si acum astept un ASIC de la Butterfly Labs, sper sa pot face bani adevarati (nu ca nu ar fi, dar euro dolari lei etc).

Cand ti-ai pus comanda la BFL?  Pentru care rig?  Acuma ei sunt foarte incet.  Eu am commandat 14 jalapeños si 2 little singles si numai prin oct poate o sa le am.  Daca ai luat un single sau mini rig o sa aspteti pana la februarie.

Good luck.
Sad(... ma omori... Smiley am comandat de 5gh/s pe 3 iulie... mi-au trimis mail si in jur de 2 3 luni o sa-l am...

Ai comandat după mine. Nasol.  Se mișcă foarte repede acuma poate ne luam marfa in 6 săptămîni.  Dacă nu se opresc de la produs jalapenos este total posibil.  Ca până la Crăciun o să sară difficulty la 200 milioane. 

Sa facem bani trebuie sa sara prețul la $500.  Dacă ea ETF o să fim OK, dacă nu suntem futuți. 
newbie
Activity: 26
Merit: 0
August 25, 2013, 03:16:11 PM
#54
A fost prin aprilie mai 2010, un prieten mi-a spus de bitcoin vorbea pe net cu un amic din panama. Mi-a spus ca se mineaza cu ajutorul placii video, nu credeam eu atunci, am spus "Nu e o moneda e doar ceva virtual, lipsit de valoare." Asa mi-a spus ca valoreaza 5$=1BTC.
Poate a gresit el...sau am inteles eu gresit...

Abia la inceputul anului acesta incerc sa minez si eu, am cautat pe net despre Bitcoin, si acum astept un ASIC de la Butterfly Labs, sper sa pot face bani adevarati (nu ca nu ar fi, dar euro dolari lei etc).

Cand ti-ai pus comanda la BFL?  Pentru care rig?  Acuma ei sunt foarte incet.  Eu am commandat 14 jalapeños si 2 little singles si numai prin oct poate o sa le am.  Daca ai luat un single sau mini rig o sa aspteti pana la februarie.

Good luck.
Sad(... ma omori... Smiley am comandat de 5gh/s pe 3 iulie... mi-au trimis mail si in jur de 2 3 luni o sa-l am...
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 25, 2013, 12:23:40 PM
#53
A fost prin aprilie mai 2010, un prieten mi-a spus de bitcoin vorbea pe net cu un amic din panama. Mi-a spus ca se mineaza cu ajutorul placii video, nu credeam eu atunci, am spus "Nu e o moneda e doar ceva virtual, lipsit de valoare." Asa mi-a spus ca valoreaza 5$=1BTC.
Poate a gresit el...sau am inteles eu gresit...

Abia la inceputul anului acesta incerc sa minez si eu, am cautat pe net despre Bitcoin, si acum astept un ASIC de la Butterfly Labs, sper sa pot face bani adevarati (nu ca nu ar fi, dar euro dolari lei etc).

Cand ti-ai pus comanda la BFL?  Pentru care rig?  Acuma ei sunt foarte incet.  Eu am commandat 14 jalapeños si 2 little singles si numai prin oct poate o sa le am.  Daca ai luat un single sau mini rig o sa aspteti pana la februarie.

Good luck.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 25, 2013, 12:20:48 PM
#52
Ce sanse sunt ca pe viitor intr-un an, mai mult sau mai putin, Bitcoin sa scada foarte mult...In 2010 cand am aflat de el valora 5 dolari, e posibil sa ajunga din nou la aceasi valoare?

La punctu asta este aproape imposibil.  Bitcoin este un fiat si cum se evalueza pretul la un fiat este prin mare parte viteza sau velocity de banul respectiv.  Cu bitcoin, la moment viteza este de 10-20 de ori Mai mare ca acuma 12-24 luni.  Si numarul de coins maxim sa dublat.

Asta inseamna ca este maxim 1% sa Scada pretul sub $30 si aproape zero sa scada la $5.

Adaugi si faptul ca demand este mult Mai mare si supply foarte mic si asta face si Mai greu sa scada.

Si daca ea ETF atunci o sa fie absolut imposibil.
newbie
Activity: 26
Merit: 0
August 25, 2013, 08:32:50 AM
#51
A fost prin aprilie mai 2010, un prieten mi-a spus de bitcoin vorbea pe net cu un amic din panama. Mi-a spus ca se mineaza cu ajutorul placii video, nu credeam eu atunci, am spus "Nu e o moneda e doar ceva virtual, lipsit de valoare." Asa mi-a spus ca valoreaza 5$=1BTC.
Poate a gresit el...sau am inteles eu gresit...

Abia la inceputul anului acesta incerc sa minez si eu, am cautat pe net despre Bitcoin, si acum astept un ASIC de la Butterfly Labs, sper sa pot face bani adevarati (nu ca nu ar fi, dar euro dolari lei etc).
sr. member
Activity: 391
Merit: 250
August 25, 2013, 04:25:51 AM
#50
Ce sanse sunt ca pe viitor intr-un an, mai mult sau mai putin, Bitcoin sa scada foarte mult...In 2010 cand am aflat de el valora 5 dolari, e posibil sa ajunga din nou la aceasi valoare?

Este posibil. Însă este foarte puțin probabil, după părerea mea. Aș spune că este la fel de puțin probabil ca și o scădere sub nivelul de ~$45. Caz în care nu e o tragedie totuși pentru economia "liberă" (decentralizată), ci înseamnă că a apărut o nouă monedă, superioară Bitcoin.



EDIT: Ai aflat de Bitcoin în 2010? Nu mi-o lua în nume de rău, dar sunt tare sceptic. Mai ales că maximul în 2010 a fost $0.5/BTC (nicidecum $5) și asta doar pentru o zi.
newbie
Activity: 26
Merit: 0
August 25, 2013, 03:27:09 AM
#49
Ce sanse sunt ca pe viitor intr-un an, mai mult sau mai putin, Bitcoin sa scada foarte mult...In 2010 cand am aflat de el valora 5 dolari, e posibil sa ajunga din nou la aceasi valoare?
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 24, 2013, 11:49:42 AM
#48
Déjà sunt cam 2 luni de cand au aplicat Pentru Bitcoin ETF license.

As expects ceva stiri positive Pentru Bitcoin (si toate alt coins defapt) in 2-3 saptamani.

Luativa cati alt coins posibil inainte de Stiri - Bitcoin sar putea sa Sara in aer peste $200 chiar inainte de stiri ca multi o sa afle din-ainte.

Good luck.

Ce sansa are litecoin sa creasca? Gen: btc creste cu 50% ....cam in ce masura va pastra litecoin proportia?

50% nu o sa fie nimic Pentru Bitcoin, especial daca ea the ETF.

Este imposibil sa sti exact care crypto si cat o sa Sara.  Astiea Cryptos nu au nici o valoare si nici un cashflow Pentru viitor.  Este imposibil sa le evaluezi.

That said, in Aprilie nu au fost decat vreo 6 Cryptos din care sa alegi.  Si din astea au sarit in sus toate dar Mai ales Litecoin si Namecoin.

Nu este nimic Asa deosebit doar oameni au Ales bani astia.  Dar de data asta o sa fie alti fel de oameni.  Unde ultima data au fost computer geeks.  De data asta o sa fie hedge funds, speculative stock investors si posnilil chiar so tari.

Oameni astia o sa caute altceva si multi o sa-si buna bani in Mai multe Cryptos si alti o sa cumpere un coin numai ca le place numele.

Eu as ghici daca Bitcoin merge la $300 LTC ar merge poate pe la $20.  Dar este greu sa fiu sigur. De aia zic sa acumulezi cat Cryptos poti pana du se da ETF license.  Pentruca nu ai cum sa sti care o sa Sara cel Mai mult.

Eu am ales ixCoin si devcoin for different reasons.  Si sper sa Mai am timp sa Mai adaug cateva.
newbie
Activity: 42
Merit: 0
August 24, 2013, 05:29:34 AM
#47
Déjà sunt cam 2 luni de cand au aplicat Pentru Bitcoin ETF license.

As expects ceva stiri positive Pentru Bitcoin (si toate alt coins defapt) in 2-3 saptamani.

Luativa cati alt coins posibil inainte de Stiri - Bitcoin sar putea sa Sara in aer peste $200 chiar inainte de stiri ca multi o sa afle din-ainte.

Good luck.

Ce sansa are litecoin sa creasca? Gen: btc creste cu 50% ....cam in ce masura va pastra litecoin proportia?
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 22, 2013, 02:21:32 AM
#46
Déjà sunt cam 2 luni de cand au aplicat Pentru Bitcoin ETF license.

As expects ceva stiri positive Pentru Bitcoin (si toate alt coins defapt) in 2-3 saptamani.

Luativa cati alt coins posibil inainte de Stiri - Bitcoin sar putea sa Sara in aer peste $200 chiar inainte de stiri ca multi o sa afle din-ainte.

Good luck.
full member
Activity: 182
Merit: 100
August 13, 2013, 03:39:06 PM
#45
De minat tot timpul va fi nevoie pentru a tine în siguranţă reţeaua. Iar dacă vrei bitcoin poţi să mergi pe to exchange şi îţi cumperi- e foarte uşor şi asta Smiley 
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 13, 2013, 12:11:12 PM
#44
Am o intrebare Bicoin ETF si alte ca Bitcoin, se mineaza la fel? adica tot cu o placa video sau un ASIC?


Cand, sau daca iasa ETF asta toata lumea cu un cont de actiuni la o firma like Ameritrade o sa poata sa investeasca in Bitcoin.  Se cumpara ca actiunile.  Daca bitcoin merge in sus o sa mearga si ETF in sus.  

Idea este sa eliminineze nevoia sa minezi sau riskul sa pierzi your wallet sau sa-ti fure cineva bitcoins.  O sa fie Asa de usor ca oricine o sa poata sa aiba o parte de bitcoin.  Si de asta eu cred ca daca iasa bitcoin o sa Sara pretul in sus foarte mult.  Adica $500 cred ca este garantat si posibil chiar si $1,000.
newbie
Activity: 26
Merit: 0
August 13, 2013, 10:22:50 AM
#43
Bitcoin ETF (Exchange-traded fund) nu e moneda

http://www.cnbc.com/id/100889049
en.wikipedia.org/wiki/Exchange-traded_fund

Aha acum am inteles, multumesc mult...
Pages:
Jump to: