Pages:
Author

Topic: Što nas očekuje u budućnosti - page 8. (Read 2615 times)

legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
November 10, 2020, 09:20:32 AM
#39
[...] činjenic[a] da će republikanci zadržati kontrolu u Senatu pa će moći ograničiti Bidena u njegovoj politici i kontrolirati ga.
Jeli to vec cinjenica? Zadnje stanje sto sam video je bilo 48-48...
Da, ali u 2 države, Aljaski i još jednoj republikanci imaju već nedostižnu prednost a glavna ''bitka'' se sada odvija u Georgia, gdje se izbori za senatore ponavljaju početkom siječnja (u drugi krug idu  naravno demokrati i republikanci) i tu će biti dosta neizvjesno.
U idealnom scenariju za demokrate dobit će oba mjesta u Georgia i tada će odnos u Senatu biti 50:50 a s obzirom da u slučaju glasanja 50:50 odlučuje glas pozpredsjednika a to znače Harris, tada bi demokrati preuzeli Senat.

Da vidimo... nebi ni bila losa stvar da republikanci zadrze controlu u Senatu; nije ni lose imati malo ravnoteze...  Grin
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
November 09, 2020, 03:21:18 PM
#38
[...] činjenic[a] da će republikanci zadržati kontrolu u Senatu pa će moći ograničiti Bidena u njegovoj politici i kontrolirati ga.

Jeli to vec cinjenica? Zadnje stanje sto sam video je bilo 48-48...


Da, ali u 2 države, Aljaski i još jednoj republikanci imaju već nedostižnu prednost a glavna ''bitka'' se sada odvija u Georgia, gdje se izbori za senatore ponavljaju početkom siječnja (u drugi krug idu  naravno demokrati i republikanci) i tu će biti dosta neizvjesno.
U idealnom scenariju za demokrate dobit će oba mjesta u Georgia i tada će odnos u Senatu biti 50:50 a s obzirom da u slučaju glasanja 50:50 odlučuje glas pozpredsjednika a to znače Harris, tada bi demokrati preuzeli Senat.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
November 09, 2020, 12:39:24 PM
#37
[...] činjenic[a] da će republikanci zadržati kontrolu u Senatu pa će moći ograničiti Bidena u njegovoj politici i kontrolirati ga.

Jeli to vec cinjenica? Zadnje stanje sto sam video je bilo 48-48...
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
November 07, 2020, 09:58:48 AM
#36
Quote
Ali to je bilo i za očekivati - izvlačenje iz ponora 2018. je ostvareno, dobili smo mini bull run za boostanje vjere i samopouzdanja te aktualnu korekciju. Mišljenja sam da ulazimo u fazu dosade koja će trajati do kraja ljeta kad efekt halveninga krene djelovati.
Sve do tada klackat ćemo se u rasponu 6k-9k. A onda do kraja 2020. prelazimo 14k i udaramo 20k.

Fazu dosade definitivno je razbila korona i divljačko klackanje od 3.8k do 12.4k, ali je tržište svejedno apsorbiralo šok i početak efekta halvinga nije izostao. Cijena se postepeno diže, velike firme svojim ulaganjima ulijevaju dodatno samopouzdanje, novac se printa kao da je letak za kredit na rasvjetnom stupcu što ide u korist Bitcoinu.

I dalje vjerujem da ćemo do kraja godine vidjeti >=14k. Ima još 3 mjeseca do tad, a BTCUSD chart na 1M izgleda kao mokri san.

Evo ga. Doslo je dosta brzo, tako da ocekujem i ostru korekciju. Ili cemo lupiti u 16k i napraviti 15% korekciju do kojih 12.5k ili probijamo sve do 20k kada nas ocekuje jos veca korekcija. U svakom slucaju kraj godine ce biti jako interesantan jer su medvjedi pobjegli u brloge na dugi zimski san.

Sretno HODL-anje!

da, ocekuje se korekcija, odnosno ja sad ocekujem "buy the rumor, sell the news" kad se konacno objave rezultati izbora u SAD, cak nezavisno od toga koga objave kao pobednika, mada je Bajden sad vec prilicno siguran kao pobednik, cini mi se da kad to bude zvanicno krenuce korekcija i sell-off

Pitanje je koliko baš predsjednički izbori u Americi utječu na cijenu Bitcoina.
Čini mi se i ne baš previše  Grin
Čak ni ostale dionice na burzi ne stoje loše.
MOžda je to povezano i sa činjenicom da će republikanci zadržati kontrolu u Senatu pa će moći ograničiti Bidena u njegovoj politici i kontrolirati ga.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
November 05, 2020, 05:01:52 PM
#35
Quote
Ali to je bilo i za očekivati - izvlačenje iz ponora 2018. je ostvareno, dobili smo mini bull run za boostanje vjere i samopouzdanja te aktualnu korekciju. Mišljenja sam da ulazimo u fazu dosade koja će trajati do kraja ljeta kad efekt halveninga krene djelovati.
Sve do tada klackat ćemo se u rasponu 6k-9k. A onda do kraja 2020. prelazimo 14k i udaramo 20k.

Fazu dosade definitivno je razbila korona i divljačko klackanje od 3.8k do 12.4k, ali je tržište svejedno apsorbiralo šok i početak efekta halvinga nije izostao. Cijena se postepeno diže, velike firme svojim ulaganjima ulijevaju dodatno samopouzdanje, novac se printa kao da je letak za kredit na rasvjetnom stupcu što ide u korist Bitcoinu.

I dalje vjerujem da ćemo do kraja godine vidjeti >=14k. Ima još 3 mjeseca do tad, a BTCUSD chart na 1M izgleda kao mokri san.

Evo ga. Doslo je dosta brzo, tako da ocekujem i ostru korekciju. Ili cemo lupiti u 16k i napraviti 15% korekciju do kojih 12.5k ili probijamo sve do 20k kada nas ocekuje jos veca korekcija. U svakom slucaju kraj godine ce biti jako interesantan jer su medvjedi pobjegli u brloge na dugi zimski san.

Sretno HODL-anje!

da, ocekuje se korekcija, odnosno ja sad ocekujem "buy the rumor, sell the news" kad se konacno objave rezultati izbora u SAD, cak nezavisno od toga koga objave kao pobednika, mada je Bajden sad vec prilicno siguran kao pobednik, cini mi se da kad to bude zvanicno krenuce korekcija i sell-off
member
Activity: 112
Merit: 24
November 05, 2020, 12:53:33 PM
#34
Quote
Ali to je bilo i za očekivati - izvlačenje iz ponora 2018. je ostvareno, dobili smo mini bull run za boostanje vjere i samopouzdanja te aktualnu korekciju. Mišljenja sam da ulazimo u fazu dosade koja će trajati do kraja ljeta kad efekt halveninga krene djelovati.
Sve do tada klackat ćemo se u rasponu 6k-9k. A onda do kraja 2020. prelazimo 14k i udaramo 20k.

Fazu dosade definitivno je razbila korona i divljačko klackanje od 3.8k do 12.4k, ali je tržište svejedno apsorbiralo šok i početak efekta halvinga nije izostao. Cijena se postepeno diže, velike firme svojim ulaganjima ulijevaju dodatno samopouzdanje, novac se printa kao da je letak za kredit na rasvjetnom stupcu što ide u korist Bitcoinu.

I dalje vjerujem da ćemo do kraja godine vidjeti >=14k. Ima još 3 mjeseca do tad, a BTCUSD chart na 1M izgleda kao mokri san.

Evo ga. Doslo je dosta brzo, tako da ocekujem i ostru korekciju. Ili cemo lupiti u 16k i napraviti 15% korekciju do kojih 12.5k ili probijamo sve do 20k kada nas ocekuje jos veca korekcija. U svakom slucaju kraj godine ce biti jako interesantan jer su medvjedi pobjegli u brloge na dugi zimski san.

Sretno HODL-anje!
member
Activity: 112
Merit: 24
October 25, 2020, 06:25:02 PM
#33
Kakva ljepota!




legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
October 13, 2020, 06:37:22 AM
#32
Osobno smatram da je crypto tu da ostane i evo samo nekoliko argumenata za bullish stranu priče:
-"lockdown" ne može zaustaviti crypto, "novo normalno", podrazumjeva ulaganje bar malog dijela portfelja u crypto
Upravo zasto i veliki igraci poput Facebuka i Evropske Zajednice eksperimentisu sa njime..
- neovisnost (ne treba Vam nikakav "bankar" ili vanjski sustav  da napravite transakciju)
Daleka vecina ljudi vole biti ovisni "sigurni"...
- dostupnost (ako imate internet imate mogućnost i crypto transakcija)
Pitaj Bjeloruse kojima je predsjednik bez problema iskljucio internet dva tijedna...
- jednostavnost i transparentnost (ukoliko to korisnik želi)
Vidi prvu tocku (sta mislis da ce biti jednostavnije za koristnike; pritisnut dugme u FB ili instalirati novi app nakon sto su uradili DYOR) i drugu tocku (boli vecinu ljudi na ovome svetu ona stvar za transparentnost)...
- sve veća pristupačnost (mnogi su prvi put upoznali crypto kroz cashback programe raznih "kartičara")
Ponovo pogledaj prvu tocku... (sta mislis zasto su skocili veliki instituti da zaustave Libru)...
- odlična podloga za inovacije u financiskom svijetu (kad bi nastao DeFi ili Dual Savings da nije cryptoa)
Veliki igracu uopste ne vole inovaciju (i pokusavaju je sprijeciti sve dok nije toliko uspijesna da mogu da je asimiliraju i iskoriste)...

Moje 2 lipe...  Grin
member
Activity: 301
Merit: 31
October 11, 2020, 08:14:43 PM
#31
Osobno smatram da je crypto tu da ostane i evo samo nekoliko argumenata za bullish stranu priče:
-"lockdown" ne može zaustaviti crypto, "novo normalno", podrazumjeva ulaganje bar malog dijela portfelja u crypto
- neovisnost (ne treba Vam nikakav "bankar" ili vanjski sustav  da napravite transakciju)
- dostupnost (ako imate internet imate mogućnost i crypto transakcija)
- jednostavnost i transparentnost (ukoliko to korisnik želi)
- sve veća pristupačnost (mnogi su prvi put upoznali crypto kroz cashback programe raznih "kartičara")
- odlična podloga za inovacije u financiskom svijetu (kad bi nastao DeFi ili Dual Savings da nije cryptoa)
member
Activity: 112
Merit: 24
October 10, 2020, 11:45:04 AM
#30

Slažem se.
U biti, ponekad mi se čini da je tržište poput preplašenog zeca, koji stalno trći za novim prilikama ali se svega boji, stalno je u strahu i čim čuje da nešto šušti između drveća odmah se prepadne i bježi  Grin Grin

Ja trziste vise zamisljam kao nespretnog modela u potpeticama od 20cm. Hoda, hoda, pa joj se izvrne jedan glezanj pa se uspravi, zalaufa 10m pa padne na guzicu pa se ustane, ali hoda jer mora prošetat po pisti.
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
October 10, 2020, 08:00:22 AM
#29

Slažem se.
U biti, ponekad mi se čini da je tržište poput preplašenog zeca, koji stalno trći za novim prilikama ali se svega boji, stalno je u strahu i čim čuje da nešto šušti između drveća odmah se prepadne i bježi  Grin Grin
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
October 10, 2020, 05:53:56 AM
#28
member
Activity: 112
Merit: 24
October 09, 2020, 02:52:19 PM
#27
Ma to je sve rekla-kazala. Nitko od nas na forumu to ne zna, s strane tehničke analize gledajući chartove BTC je u definiranom uptrendu, probijen je resistance koji je trenutno potvrđen kao support. Već ovaj mjesec ako zatvorimo na ~10.500$ situacija se mijenja ali moje mišljenje o BTC-u i kripto marketu je dugoročno poprilično bullish.

Ako se stvari promijene probati ću reagirati na vrijeme - ali chartovi su samo jedan dio slike. Puno globalnih faktora može sve to rasturiti u par dana.

Da, dosta da recimo Trump objavi na Twitteru da je ''Bitcoin kineska prevara'' i sve ti se prognoze i očekivanja za rast btc mogu srušiti u sekundi  Grin
Došli smo do te točke da ljudi više uopće ne razmišljaju racionalno i rast ili pad burzi više gotovo ne ovisi o fundamentima firmi (i njihovom poslovanju) čije su dionice izlistane na tim burzama, već o twitter statusima političara, najavama oluja, očekivanju rezultata izbora....

Ne bih se složio u potpunosti. Takve objave su kratkotrajni katalizatori panike koje trejderi, veliki igrači stvaraju  iz ocitih razloga. Uzmi za primjer promjenu vlasti u SAD-u kad se izmjene Demokrati s Republikancima. Svaki put kad je izglasan novi predsjenik koji je iz suprotne stranke, trziste potone za npr. 3% zbog 'panike', 'nesigurnosti', fakenews-a. Jel se sto fundamentalno promijenilo s S&P500 firmama? Nije.

Ista stvar je i kod Bitcoina. Prevelik je network efekt postignut do sad i prejaki su temelji, implikacije ove tehnologije da bi vidjeli neku katastrofu, a u ozujku zbog korone smo i imali dobar test, koliki udarac i koliko dugo Bitcoin može izdržati globalnu nesigurnost. Ja bih rekao porezotina s par šavova.

Nadam se da vam je jasno kako je Bitcoin preživio fazu kad je realno mogao ici na $0 i sad je samo pitanje koliko ce rasti i kojom brzinom. Inovacija je jebena stvar, a mi upravo prozivljavamo njenu adopciju. Smiley
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
October 09, 2020, 02:09:37 PM
#26
Ma to je sve rekla-kazala. Nitko od nas na forumu to ne zna, s strane tehničke analize gledajući chartove BTC je u definiranom uptrendu, probijen je resistance koji je trenutno potvrđen kao support. Već ovaj mjesec ako zatvorimo na ~10.500$ situacija se mijenja ali moje mišljenje o BTC-u i kripto marketu je dugoročno poprilično bullish.

Ako se stvari promijene probati ću reagirati na vrijeme - ali chartovi su samo jedan dio slike. Puno globalnih faktora može sve to rasturiti u par dana.

Da, dosta da recimo Trump objavi na Twitteru da je ''Bitcoin kineska prevara'' i sve ti se prognoze i očekivanja za rast btc mogu srušiti u sekundi  Grin
Došli smo do te točke da ljudi više uopće ne razmišljaju racionalno i rast ili pad burzi više gotovo ne ovisi o fundamentima firmi (i njihovom poslovanju) čije su dionice izlistane na tim burzama, već o twitter statusima političara, najavama oluja, očekivanju rezultata izbora....
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
October 09, 2020, 07:46:04 AM
#25
Ma to je sve rekla-kazala. Nitko od nas na forumu to ne zna, s strane tehničke analize gledajući chartove BTC je u definiranom uptrendu, probijen je resistance koji je trenutno potvrđen kao support. Već ovaj mjesec ako zatvorimo na ~10.500$ situacija se mijenja ali moje mišljenje o BTC-u i kripto marketu je dugoročno poprilično bullish.

Ako se stvari promijene probati ću reagirati na vrijeme - ali chartovi su samo jedan dio slike. Puno globalnih faktora može sve to rasturiti u par dana.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
October 09, 2020, 07:36:46 AM
#24
da li je to predvidjanje za kraj 2020, ili se predvidjanje odnosi na malo duzi period, odnosno bull period ocekivati negde u 2021?
pre mi se cini ovo drugo kad posmatram grafike, ali nisam neki strucnjak, pa ne zelim da prognoziram
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
October 09, 2020, 07:20:37 AM
#23
Znači vaše predviđanje je situacija slična kraju 2017. godine? Tada je isto BTC na kraju godine "poludio", a za njim su krenuli svi altovi. E to je bilo vrijeme... Grin Neka se samo ponovi. Nemam ništa protiv Grin
member
Activity: 112
Merit: 24
October 09, 2020, 05:43:23 AM
#22
čekao sam upravo tebe cryprofrka jer mi se nije dalo objavljivat grafove.  Grin

vidiš ti te divote, probijanje resistance linije, utvrđivanje supporta na njoj i u visine. obozavam 1M jer je period dovoljno
dug da apsorbira sva kratkotrajna sranja na trzistu koja zaboravimo nakon par tjedana i definira se moment za dalje. To najbolje govori ožujak
i njegov tail haha.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
October 09, 2020, 04:19:27 AM
#21
Quote
Ali to je bilo i za očekivati - izvlačenje iz ponora 2018. je ostvareno, dobili smo mini bull run za boostanje vjere i samopouzdanja te aktualnu korekciju. Mišljenja sam da ulazimo u fazu dosade koja će trajati do kraja ljeta kad efekt halveninga krene djelovati.
Sve do tada klackat ćemo se u rasponu 6k-9k. A onda do kraja 2020. prelazimo 14k i udaramo 20k.

Fazu dosade definitivno je razbila korona i divljačko klackanje od 3.8k do 12.4k, ali je tržište svejedno apsorbiralo šok i početak efekta halvinga nije izostao. Cijena se postepeno diže, velike firme svojim ulaganjima ulijevaju dodatno samopouzdanje, novac se printa kao da je letak za kredit na rasvjetnom stupcu što ide u korist Bitcoinu.

I dalje vjerujem da ćemo do kraja godine vidjeti >=14k. Ima još 3 mjeseca do tad, a BTCUSD chart na 1M izgleda kao mokri san.

Hahah, krajem mjeseca sam slučajno otvorio monthly chart, ne volim ih jer su mi predugi pa praktički otvorim to svakih par mjeseci. Moram priznati da sam se nadao vidjeti upravo ovo, na monthly chartu BTC izgleda kao prilika života.

Čisto par slika samo da pokažem na što mislim, makro situacija za BTC je izuzetno bullish dok god su mjesečni closeovi iznad 10750$.





Držite fige Grin
jr. member
Activity: 61
Merit: 8
October 09, 2020, 01:18:08 AM
#20
Odličan smisao za humor, nemam trenutno merita za slanje.
Meni je toliko smesno jer sam bezmalo to preziveo, drugove sam naterao, oni su mi se zahvaljivali dan i noc, posle par dana i korekcije, nismo bili u kontaktu.
Mislim kao da zive ispod kamena, zar ne? ne mogu da objasnim da ih nisam prevario niti uzeo pare, vec da je tako u crypto svetu, a i nisu neki prijatelji.

doslovno mi opisujes svakodnevnicu, svi bi rado ali ih ne zanima
i ne zele slusati, pogotovo kada im zelis rec negativnu tj manje zabavnu
stranu, ali jbg sta ces tako je to s ljudima, vide pare i misle evo idem i ja malo Smiley
Pages:
Jump to: