Pages:
Author

Topic: Što nas očekuje u budućnosti - page 9. (Read 2618 times)

member
Activity: 112
Merit: 24
October 08, 2020, 03:11:45 PM
#19
Quote
Ali to je bilo i za očekivati - izvlačenje iz ponora 2018. je ostvareno, dobili smo mini bull run za boostanje vjere i samopouzdanja te aktualnu korekciju. Mišljenja sam da ulazimo u fazu dosade koja će trajati do kraja ljeta kad efekt halveninga krene djelovati.
Sve do tada klackat ćemo se u rasponu 6k-9k. A onda do kraja 2020. prelazimo 14k i udaramo 20k.

Fazu dosade definitivno je razbila korona i divljačko klackanje od 3.8k do 12.4k, ali je tržište svejedno apsorbiralo šok i početak efekta halvinga nije izostao. Cijena se postepeno diže, velike firme svojim ulaganjima ulijevaju dodatno samopouzdanje, novac se printa kao da je letak za kredit na rasvjetnom stupcu što ide u korist Bitcoinu.

I dalje vjerujem da ćemo do kraja godine vidjeti >=14k. Ima još 3 mjeseca do tad, a BTCUSD chart na 1M izgleda kao mokri san.
member
Activity: 252
Merit: 40
December 24, 2019, 05:01:39 AM
#18
Odličan smisao za humor, nemam trenutno merita za slanje.
Meni je toliko smesno jer sam bezmalo to preziveo, drugove sam naterao, oni su mi se zahvaljivali dan i noc, posle par dana i korekcije, nismo bili u kontaktu.
Mislim kao da zive ispod kamena, zar ne? ne mogu da objasnim da ih nisam prevario niti uzeo pare, vec da je tako u crypto svetu, a i nisu neki prijatelji.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
December 17, 2019, 07:18:07 AM
#17
Nije baš tako. Ja to gledam na način da ako sam kupio token/coin nekog projekta u koji vjerujem i vrijednost mu je pala 90%, dokupit ću još. Time dobijem da mu vrijednost ne mora narasti 1000% (ili koliko već treba da bi se vratio na nulu) nego puno manje.

Osim toga, ti si BTC maksimalist i ne zanimaju te nikakvi drugi projekti osim BTC-a Tongue

A da, ali čak i tako možeš biti u situaciji da ti za neki alt treba 3x ili 5x da imaš break even - ovisno gdje s kupovao i koliko.
Cost average ima smisla ako cijena ide gore-dolje, ne baš ako ide samo prema dolje Grin

Ma zanima mene svašta, ali prvenstveno me zanima da imam više BTC-a svaki dan. Bez obzira vrijedio on u dolaru i manje nego prije.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
December 17, 2019, 06:25:48 AM
#16
Kripto je cikličan. Ne vjerujem u to da većina altova ponovno ide na svoj ATH, ali vjerujem da će altovi u nekom (skorijem?) periodu ponovno početi rasti.
Dalje je sve stvar očekivanja, meni je kao trejderu alt koji naraste 40% mokri san. Holderu je to samo trenutno olakšanje jer je umjesto u 97% gubitku sada u 95% gubitku.

I kad igram altove igram ih za 20-50%, sve preko toga u jednom trejdu mi ne pada na pamet. Ako ode 5x gore, ja sam svojih 30% uzeo i naći ću neki drugi nakon toga.

Nije baš tako. Ja to gledam na način da ako sam kupio token/coin nekog projekta u koji vjerujem i vrijednost mu je pala 90%, dokupit ću još. Time dobijem da mu vrijednost ne mora narasti 1000% (ili koliko već treba da bi se vratio na nulu) nego puno manje.

Osim toga, ti si BTC maksimalist i ne zanimaju te nikakvi drugi projekti osim BTC-a Tongue
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
December 17, 2019, 05:23:28 AM
#15
Kripto je cikličan. Ne vjerujem u to da većina altova ponovno ide na svoj ATH, ali vjerujem da će altovi u nekom (skorijem?) periodu ponovno početi rasti.
Dalje je sve stvar očekivanja, meni je kao trejderu alt koji naraste 40% mokri san. Holderu je to samo trenutno olakšanje jer je umjesto u 97% gubitku sada u 95% gubitku.

I kad igram altove igram ih za 20-50%, sve preko toga u jednom trejdu mi ne pada na pamet. Ako ode 5x gore, ja sam svojih 30% uzeo i naći ću neki drugi nakon toga.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
December 13, 2019, 05:19:55 AM
#14
[...] zaboravite altove...eventualno short term. ljudi provalili da je vecina scam sa pustim obecanjima...ako btc prodje, bit ce super...

ako ste trejderi zelim vam puno srece, jer ce vam trebat Smiley ako imate posao, laganica 10-20% od place svaki mjesec u btc i prst u uho. tako bi spizdili tih 20ak posto na neke gluposti Smiley

Imate pravo na svoje misljenje ali meni (kao "believer" i kao "trajder") vase misljenje se malo cini "2017"... da objasnim moj osobni stav:

1. Ima i tekako "dobrih" altcoinova (sami ste vec rekli:"zaboravite altove [...] vecina [je] scam sa pustim obecanjima"; vecina da, ali ima par (jako) dobrih: na primijer ETH i puno ERC tokena bazirani na ETH koji vec dan danas imaju uspijesne upotrebe IRL (ERC1155 za gaming, Nike [cryptokicks] i ERC20 Gunthy token za license management).

2. Trejderu (pravom trejderu, ne ovim da-ne-kazem-kojima) nije potrebno "puno srece"; on radi svoju (fundamentalnu/technicku) analizu, pravi svoj (short/long term) plan, i pridrzava se tome (sa sto manje emocijama). A vas plan je sasvim solidan plan za vecinu "obicnih" ljudi (HODL [BTC/ETH] for dear life)...

Srecno (svima)!
sr. member
Activity: 365
Merit: 250
December 13, 2019, 03:14:21 AM
#13
Merit za humor, svatko od nas ima nekog svog Ćofija Grin

Ja očekujem ATH prije halvinga ali konkretnije prognoze ću imati koji mjesec prije njega.

A što očekuješ od altova? I dalje stagnaciju dok se BTC ne smiri nakon halvinga ili...? Znam da si ti uvijek u nekim predviđanjima pa me zanima što misliš da će biti s altovima.

Do prije nekoliko godina vrijedilo je neko pravilo da kada bitcoin raste,  altovi rastu još više a kada bitcoin pada altovi padaju još više 😁
Sada mi se čini da  ni to pravilo više ne vrijedi i da su gotovo svi altovi u "slobodnom padu " čast nekim izuzecima kojih je ipak jako malo.

zaboravite altove...eventualno short term. ljudi provalili da je vecina scam sa pustim obecanjima...ako btc prodje, bit ce super...

ako ste trejderi zelim vam puno srece, jer ce vam trebat Smiley ako imate posao, laganica 10-20% od place svaki mjesec u btc i prst u uho. tako bi spizdili tih 20ak posto na neke gluposti Smiley
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
December 09, 2019, 11:56:05 AM
#12
BTC je najbolja financijska investicija u ovom desetljeću. Lako moguće da će biti i u idućem.

Altovi su već druga priča, ali mislim i da bi neki od njih mogli biti dobre kratkoročne investicije.

Ja mislim da Altcoini pate jer sve manje i manje novca ide u Altove a sve više i više u Bitcoin. Pisano je i prije o tome. 2017 pa i 2018 smo imali situaciju gdje je dominantnost BTC na tržištu bila 45-50% a u ovom trenutku taj broj je skoro 67% a ne bi me čudilo da bude i 70%+ uskoro.

Prije je i bilo puno teže shortati majore pa se 'bježalo' u altove koji su imali malu likvidnost pa su skakali ko blesavi. Sad se lakše riješiti majora pa samim tim altovi gube onu 'trading' vrijednost od ranije.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
December 09, 2019, 09:58:22 AM
#11
Nećeš ti dobiti ban da bi olakšao sebi muke   Grin
Trenutni fiat model sa papirnatim magičnim novcem mi izgleda mnogo gore od crypta, samo se još nije desila eksplozija
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
December 09, 2019, 08:26:56 AM
#10
Zašto bi dobio ban za svoje izražavanje mišljenja?
Pa ne živimo u diktaturi 😀
Jasno mi je zašto si se razočarao no mnoge druge investicije i projekti su prošli i puno gore od bitcoina a ovaj kratki period od desetak godina je ipak premali da bi se davale definitivne ocjene.
Još uvijek vrijednost bitcoina nije puno pala u odnosu na mnoge druge projekte u real poslovnom svijetu zadnjih godina a nemoj zaboraviti da se u tzv "mainstreamu" smatra uspjehom ako se vrijednost investicije na godišnjoj bazi povećala 5-6 % a onaj tko pažljivo prati rast i pad crypto valuta te postotke može zaraditi u 1 danu.
No,  svi smo mladi i nestrpljivi pa nam je i to malo 😁
Pričekaj još malo,  nemoj odustajati od crypta,  barem ga nemoj rasprodavati već ga holdaj.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
December 09, 2019, 06:40:08 AM
#9
Ja mislim da Altcoini pate jer sve manje i manje novca ide u Altove a sve više i više u Bitcoin. Pisano je i prije o tome. 2017 pa i 2018 smo imali situaciju gdje je dominantnost BTC na tržištu bila 45-50% a u ovom trenutku taj broj je skoro 67% a ne bi me čudilo da bude i 70%+ uskoro.

ako su to postoci sa CMC-a onda je situacija puno gora po alt coinovima, jer je real dominance BTC-a puno veći od prikazanog na CMC-u
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
December 07, 2019, 04:29:56 AM
#8
Ja mislim da Altcoini pate jer sve manje i manje novca ide u Altove a sve više i više u Bitcoin. Pisano je i prije o tome. 2017 pa i 2018 smo imali situaciju gdje je dominantnost BTC na tržištu bila 45-50% a u ovom trenutku taj broj je skoro 67% a ne bi me čudilo da bude i 70%+ uskoro.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
December 06, 2019, 10:09:33 AM
#7
Altovi za sad uglavnom drže 'dno' i rade 'rounded bottom' formaciju (znači da imaju higher lows - što je bullish znak).

Pogotovo na higher timeframeovima izgledaju jako dobro, ali altovi su uvijek veći rizik od BTC-a. Ja ih vjerojatno planiram konkretnije kupovati, oni imaju cikluse i mislim da počinje novi prema gore. Ne bih baš preporučio da idete all in i hodl, tu će ipak trebati malo konkretnije pratiti i imati dobar risk management.

Ja nikad ne idem all-in u nešto. Pola portfelja mi stoji na Ledgeru i to u BTC i ETH. To ne mislim dirati uopće. Sad tražim nekoliko altova u koje bi ušao. Kao što sam napisao u drugoj temi, ENJ mi djeluje jako zanimljivo i mislim da kad bi potpisali neku suradnju s jednom od velikih gamerska kuća, ovaj skok zbog Microsofta bi bio pi*kin dim. Barem tako ja vidim jer ENJ je ipak više okrenut prema gaming industriji.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
December 06, 2019, 08:29:57 AM
#6
Altovi za sad uglavnom drže 'dno' i rade 'rounded bottom' formaciju (znači da imaju higher lows - što je bullish znak).

Pogotovo na higher timeframeovima izgledaju jako dobro, ali altovi su uvijek veći rizik od BTC-a. Ja ih vjerojatno planiram konkretnije kupovati, oni imaju cikluse i mislim da počinje novi prema gore. Ne bih baš preporučio da idete all in i hodl, tu će ipak trebati malo konkretnije pratiti i imati dobar risk management.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
December 06, 2019, 07:27:21 AM
#5
Merit za humor, svatko od nas ima nekog svog Ćofija Grin

Ja očekujem ATH prije halvinga ali konkretnije prognoze ću imati koji mjesec prije njega.

A što očekuješ od altova? I dalje stagnaciju dok se BTC ne smiri nakon halvinga ili...? Znam da si ti uvijek u nekim predviđanjima pa me zanima što misliš da će biti s altovima.

Do prije nekoliko godina vrijedilo je neko pravilo da kada bitcoin raste,  altovi rastu još više a kada bitcoin pada altovi padaju još više 😁
Sada mi se čini da  ni to pravilo više ne vrijedi i da su gotovo svi altovi u "slobodnom padu " čast nekim izuzecima kojih je ipak jako malo.

Da, to pravilo je vrijedilo tijekom zadnjeg bull-runa. Odnosno, BTC je odletio na $20k u prosincu 2017. godine, a altovi su na ATH otišli u siječnju. Sad imam osjećaj da svaki porast BTC-a napravi takav pokolj da nisam uopće pametan što napraviti. Sve prebaciti u BTC i čekati halving ili ostati u altovima u nadi da će i oni krenuti s rastom. Huh
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
December 06, 2019, 07:20:47 AM
#4
Merit za humor, svatko od nas ima nekog svog Ćofija Grin

Ja očekujem ATH prije halvinga ali konkretnije prognoze ću imati koji mjesec prije njega.

A što očekuješ od altova? I dalje stagnaciju dok se BTC ne smiri nakon halvinga ili...? Znam da si ti uvijek u nekim predviđanjima pa me zanima što misliš da će biti s altovima.

Do prije nekoliko godina vrijedilo je neko pravilo da kada bitcoin raste,  altovi rastu još više a kada bitcoin pada altovi padaju još više 😁
Sada mi se čini da  ni to pravilo više ne vrijedi i da su gotovo svi altovi u "slobodnom padu " čast nekim izuzecima kojih je ipak jako malo.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
December 06, 2019, 07:16:16 AM
#3
Merit za humor, svatko od nas ima nekog svog Ćofija Grin

Ja očekujem ATH prije halvinga ali konkretnije prognoze ću imati koji mjesec prije njega.

A što očekuješ od altova? I dalje stagnaciju dok se BTC ne smiri nakon halvinga ili...? Znam da si ti uvijek u nekim predviđanjima pa me zanima što misliš da će biti s altovima.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
December 06, 2019, 06:31:31 AM
#2
Merit za humor, svatko od nas ima nekog svog Ćofija Grin

Ja očekujem ATH prije halvinga ali konkretnije prognoze ću imati koji mjesec prije njega.
member
Activity: 112
Merit: 24
December 05, 2019, 02:59:58 PM
#1
Pojma nemam. Ali s obzirom da nam špekulacije nisu strane, mogli bi dati neka svoja mišljenja i onda natjerati da okrene rundu onog
koji je bio najbliži. Halvening se približava i mogli bi nabaciti neki roštilj ili samo cuganje u svibnju.

Nisam vec neko vrijeme bio aktivan ovdje, povremeno bacim oko na situaciju u crypto industriji, procitam interesantne clanke, poslusam koji podcast i moram priznati da je baš dosadno. Ali to je bilo i za očekivati - izvlačenje iz ponora 2018. je ostvareno, dobili smo mini bull run za boostanje vjere i samopouzdanja te aktualnu korekciju. Mišljenja sam da ulazimo u fazu dosade koja će trajati do kraja ljeta kad efekt halveninga krene djelovati.
Sve do tada klackat ćemo se u rasponu 6k-9k. A onda do kraja 2020. prelazimo 14k i udaramo 20k. Tu bi nas mogla dočekati korekcija od 30-40% koja će biti oštra i brza, a onda u nove visine u 2021.:

30k ožujak

40k travanj

50k svibanj - godina dana nakon halveninga i BTC dostiže $1bil. tržišne vrijednosti - mediji podivljali, priča se na kavama o toj opasnoj piramidalnoj shemi zvanoj Bitkonj, kolege na poslu kreću bacati filozofije zašto "bit coin" nema vrijednost, Ćofi-kvartovski distributer biljnih nervnih relaksatora fura sa sobom QR kod svoje BTC adrese i propovjeda mušterijama o svojim planovima kako će se skrasiti kad se obogati za osam mjeseci kad Bitcoin dosegne 100 trilijuna dolara po satoshiju.

korekcija 35% lipanj - Ćofi u mukama, prodao sve

60k kolovoz - Ćofi uletava natrag

70k rujan

korekcija 30% listopad - e moj Ćofi jadna li ti majka kad ne znaš hodlat

80k studeni - Ćofi back in the game!

100k prosinac - baba zove, hoće dvije penzije stavit u onaj novac s interneta, SuperSport nudi usluge kupnje bitcoina i uplata listića, susjed prodaje Škodu i diže kredit da kupi bitcoin jer mu je rođak rekao da će ići do milijun dolara uskoro, bitcoin iskače iz paštete

korekcija 20% i 130k - siječanj

170k veljača - prijatelji me nakon 5 godina napokon poslušali i uložili. Ujedno i kraj bull run-u. (vjerojatno i mojeg prijateljstva s njima Cry)

Do kraja 2022. natrag na 30k-50k - Ćofi na aparatima, baba psuje boga i lopove, žena prebila susjeda na mrtvo ime i istjerala ga iz kuće, nepoznati počinitelji bacili cigle na 4 SuperSport poslovnice.

A vi dragi internet prijatelji? Gdje ćete mi vi biti?  Smiley
Naravno, slušam i vaša predviđanja!
Pages:
Jump to: