Pages:
Author

Topic: Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık mı olur ? - page 14. (Read 3553 times)

member
Activity: 380
Merit: 20
Tüm birikimim derken ne kadar bir birikim mesela..Tüm birikimin dediğiniz 5-10 bin tl gibi bir rakamsa sorun olmaz.Hepsini yatır derim.Ancak birikimin dediğiniz rakam 100-200 bin tl ve üzerisi ise kesinlikle büyük risk olur.Bu riskler coin scam çıkar,delist olur,borsa batar,hesabınız hacklenir vb..Yani 10 bin tl yi kaybetmek fazla üzmez geri yerine konulabilir bir rakam ancak bir ev parası bence yerine koyulması zor bir rakamdır.
full member
Activity: 406
Merit: 102
Şu sıralar piyasa yükselmemişken yatırım yapmak iyi olur ama bütün birikimin çok sacma olur ucunda kaybetmekte var paranı.
newbie
Activity: 196
Merit: 0
tüm birikimi yatırmak pek bir anlamlı gelmiyor bana, kayıp edildiğinde çok üzülecek tutarları yatırmamak gerekiyor diye düşünüyorum
member
Activity: 448
Merit: 33
Birikimlerinizin miktarı önemli. 100 bin ve üzeri ise ben emlak sektörünü tercih ederdim. Belki coin kadar kazandırmaya bilir. Ama korkulu rüyada görmezsiniz.
Diyelim ki benim 100 bin tl var. 10 bin tlsini coinler de değerlendirirdim. O da tek bir coin olmazdı. Yatırım tamamen risk işi: kazanma şansınız olduğu kadar da kaybetme şansınız var. fifti fifti.
full member
Activity: 322
Merit: 102
Yarıtım yapacak olduğunuz coinleri iyi analiz ettikten sonra ve risk almayı göze aldıktan sonra neden aptallık olsun ki ben aptallık olmadığı düşüncesindeyim. büyük kazananlar büyük risk alanlardır bana göre. bir de tavsiye vereyim bu tarz büyük yatırımlar da kulaktan dolma bilgilerle veya internette gaza getirenlerin yorumlarıyla değil kendi analizlerin araştırmaların ile yapman olur.
newbie
Activity: 112
Merit: 0
yatırım büyük olur işler iyi giderse getiri fazla olur. fakat yatırımın büyük olması riskin büyük olması demek bir anda da sıfırlanabilir. tüm birikimi herhangi bir yatırım aracına yatırmak yanlıştır sırf kripto değil.
member
Activity: 196
Merit: 10
kesinlikle büyük zenginlik büyük yatırım ile gelir. riski hangi oranda ve ne zaman alacağınızı aşağı yukarı iyi tartarsanız sonuçta yeni zengin elitler arasında yerinizi alabilirsiniz.  tüm para yatırım olarak kullanılabilir.
full member
Activity: 616
Merit: 101
Zengin olmak istiyorsanız risk almanızda gerekiyor bu yüzden bence aptallık değil ama gidipte sadece tek bir coine bütün parayı yatırmak aptallık en az 5-10 tane coin olması lazım ki biri düştüğünde bütün paranız pul olmasın
member
Activity: 429
Merit: 11
Hocam birde dinleyip ve sonrasında küfür etme olasılığınız  ? Yani varsayımlar üzerine konuşursak bugünde yatırım yapın/yapmayın denilebilir ama tüm birikimi buraya bağlamak hırs olur o da zarar ettirir. Ayağı yorgana göre uzatmak diyeyim siz anlayın, bol kazançlar.
jr. member
Activity: 280
Merit: 4
bir sonraki çöküşü bekleyip

10k tl'lik cardano
10k ethereum
10k ziliqa
10k eos
10k vechain
10k stellar
10k bitcoin private
10k neo
5k digibyte

almayı düşünüyorum. var mı şunu çıkar şunu ekle tarzı bi öneriniz. hepsi için ayrı walletler kullanacağım. yıl sonuna kadar bekleteceğim

27 gün sonra gelen edit : sizi dinlemeyip yatırsaymışım şuan neredeyse anaparayı 2ye katlamıştım elde var 0  Roll Eyes

sen internette yazılanları dikkate alıp iş yapıyorsan zaten sana geçmiş olsun hocam, beyinsel problemler söz konusudur yani,   internetteki tüyolara göre değilde kendi beynine göre hareket etmen lazım
member
Activity: 94
Merit: 10
tümünü değil bir kısmını herşeye değil ince araştırma sonucunda şansada da güvenerek belirlenen altcoinlere yatırım yapma seçeneği her zaman önümüzde canlı olarak durmaya devam ediyor. tüm birikimi kullanmayı önermem.
full member
Activity: 336
Merit: 100
kaybın telafisi olacak kadar yatırım yapılırsa iniş ve çıkış zamanlarında daha rahat hareket etmek için fazlasıyla alan kalır. tüm parasını kripto paralara yatıranlara destek olmak ta lazım yinede, bol şans.
full member
Activity: 378
Merit: 103
kesinlikle aptallık olur bu piyasanın nereye gideceğini kestirmek çok zor üstelik hergün bir scam haberi çıkıyor. bu tarz haberler arttıkca bir önlem gelmezse eğer piyasanın anasını gondiklicek.
sr. member
Activity: 475
Merit: 251
VTOS
Aptallık olur kim ne derse desin. Eğer tam zamanlı bir işte çalışıp kendi yağında kavrulan bir adamsanız hayatınız boyunca biriktireceğiniz parayı burada riske etmek baya riskli. Asla ama asla yapmazdım. Ama %25i rahatlıkla riske edilebilir.
full member
Merit: 111
dünya hali ne olacağı belli olmaz. tüm birikimle bi yere yatırım yapılmaz . onun yerine portföy yap %x dolar %y euro %z kriptoparalar diye yatırım yap. biri batsa bile diğer seni kurtarabilir belki. Hiç bi zaman %100 bi yere bağlanma. Ha ben yaptım iyi ki de yapmışım Smiley ama benimkisi batara batardı. batsaydı çok üzülürdüm ama bi şekilde o parayı başka bi yerden bulurdum. çokta kar ettirdi ama sen yine de yapma Smiley
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
27 gün sonra gelen edit : sizi dinlemeyip yatırsaymışım şuan neredeyse anaparayı 2ye katlamıştım elde var 0  Roll Eyes

Bu piyasada yükseliş de olur düşüş de. Önemli olan doğru yerden alıp satabilmek. Bunun şans faktörü de var. Bilgili değilseniz bilgi şanslıysanız birkaç kez doğru karar verebilirsiniz. Ancak uzun vadede doğru/yanlış kararlar yine dengelenir.
Bilginiz varsa yatırım yaparken kimseyi dinlemeyin. Bilginiz yoksa bilgi sahibi olun ki başkalarına muhtaç kalmayın. Kimseye kızmaya hakkınız yok, kendinizden başka.
member
Merit: 11
Kaybettiğinizde üzüleceğiniz miktar ile yatırım yapılmaz. Bu bir kumar değil, olmamalı. Hayatınız en değerli şey ve bununla kumar oynanmaz. Kazandıkça yatırımınızı artırabilir ya da kazandığınız üzerinden oynayabilirsiniz. Bu daha sağlıklı karar vermenizi de sağlar.
full member
Activity: 364
Merit: 114
The revolutionary trading ecosystem
Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık olmaz, aptallığın daniskası olur. Demekki o tüm birikimi kolay bir şekilde kazandınız ki aktarabiliyorsunuz, yani kıymeti yok ter dökmemişsiniz. Dökseydiniz bilirdiniz bunu sormazdınız.  Smiley Neyse gelelim sepete. Digibyte nedir aga ya? Yorum bile yapmıyorum buna geçiyorum. Bitcoin Private'ı da sil oradan. Tüm birikim diyorsun daha ne idüğü belirsiz coinleri sokuyorsun içine, bütün birikimi yatırmak için öncelikle coine güvenmek gerekir kural 1! Cardano ve stellar ı da sallıyorum daha dünkü çocuk onlar ve fiyatları da uçuk kaçık! ripple ın fiyatı gibi düşün, değeri sıfır ama fiyatı tavan. Bu arada bu coinlerin hepsi 10x 50x 100x yapar ona sözüm yok. Ben yatırım-güven ilişkisini katarak konuşuyorum. Gözün arkada kalmasın babında. Eos için fazlasıyla olumsuz yorumlar vardı bir yerlerde onları araştırıp bul iyice incele! Ayrıntılı bilgim yok ne olduğuna dair ama eos öyle pek de bahsettiği gibi ethereumu tahtından edebilecek kapasitede değil, göz boyama deniliyordu. Tekrar söylüyorum fazla bilgim yok duyum o şekildeydi. Ethereum zaten olmazsa olmaz. Vechain! Heh işte bana güvenilecek liman lazım böyle, en sağlamından... Yanına da neo oh tadından yenmez... Zilliqa'yı bilmem. Aion, Nebl, 0x, Matrix AI, ncash. Bunları gözden geçir sepete kat bence. ytd demicem çünkü evet gayet de yatırım tavsiyesi bu yazdığım coin-tokenler. İtirazı olan varsa forumu terkedip btc alıp öylece hodl! kalsın 5-6 sene burada takılmasın. Hadi eyv.
member
Activity: 182
Merit: 22
bence olur. cunku kimse onunu goremezken o şekilde bir yatırımlar tüm hayatınızı mahfetmiş olursanız ömür boyu zorluk çekersiniz
full member
Activity: 350
Merit: 100
EndChain - Complete Logistical Solution
Tabiki aptallık olur sonuçtta az bir yatırım yapmıyorsunuz 100K üzerinde belkide hepsini bölerek yapmak daha karlı en azından birinden zarar ederken diğerinden kar edebilirsiniz.
Pages:
Jump to: