Pages:
Author

Topic: Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık mı olur ? - page 13. (Read 3553 times)

member
Activity: 196
Merit: 10
Bence aptallık değil ama çok aşırı bi savurganlık. Yani riskli Bir piyasa da birikiminin hepsini yatırmak çok akıl karı değil. Evet kazandığın zaman da çok yüksek bir karlılıkla çıkabilirsin ama neden o riski alalım. Bence kaybedin koymayacak kadar girilmeli. Sonrasında kazandıkça oranı büyütebilirsin ama Hepsi ile girmek büyük kumar.
sr. member
Activity: 475
Merit: 250
Presale is live!
Beklentine bağlı olarak değişir. Beklentin çok yüksekse ve kaybedeceğini de önemli saymayacaksan bas gitsin. Kumarın küçüğü büyüğü olmaz ve kriptopiyasası bence çoğu kumardan kollu makine olsun, poker olsun daha iyi.
member
Activity: 180
Risk takes great win or die.
Ben bu parayı sıfırlarsam bana ne olur hayatımdan kaç yıl gider diye sorgulamanın ardından yatırım yapılmalı.
Bazı vatandaşlar kredi çekip yatırım yapıyor.Böyle bir açgözlülüğe kesinlikle girilmemeli.

Benim stratejim : Birkaç yıl içerisinde patlak verecek küresel bir kriz sonucu güvensizlik ortamının artması ve paranın dijitalleşmesiyle yeni limanlar dijital mal varlıkları olacak. 2008 deki balon sonucu ortaya çıkan BTC yükselişi gibi bir yükseliş bekliyorum ve bu sebeple Altın ve Kripto paralar ön plana çıkacaktır.Fakat altını yastık altında tutmak herdaim sorun olacağı gibi  bankalarda altın hesabı açmak herhangi bir krizde geri alınmama ihtimali olduğu için
en güvenilir kaynak kriptoparalar benim için.

Örnek:Yunanistan'da hesabında milyon eurolar olsa da parayı çekememeleri günlük 20 30 euro sınır getirilmesi.
jr. member
Activity: 168
Merit: 2
Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus
Birincisi dünya üzerindeki hangi işi yaparsan yap tüm birikimi tek seferde silmek mantıklı değil. Kriz ortamında elini rahatlatacak paran yoksa o parayı yaratmadan işe başlamamak en mantıklısıydı. Ancak piyasayı seyredip artık sezonun açıldığına emin olduktan sonra balık tutmamanında bi mantığı yok.
full member
Activity: 686
Merit: 111
bu senin paran ve kararını sen ver. Buraya gelip de sizi dinlemeyip yatırsaydım 2 misli olcaktı falan diyorsun da davulun sesi uzaktan hoş gelir.Bi yatır 85bin tl senin bi 50bin olsun ondan sonra gör o psikolojiyi.Bekara karı boşamak kolaydır derler. 27 gün dayanabilcek miydin sen ? Ne günü 84 olsun direk satardın sen 1 lira zarardayım diye boş muhabbetten öte değil.
newbie
Activity: 163
Merit: 0
tabi ki doğru olmaz sonuçta kesinlik yok muhtemelen kazançlı da çıkarsın ama en azından kendini garanti edecek bir miktar ayır derim ben
full member
Activity: 465
Merit: 100
Riskse alıyorum, bugün adam köfteci açıyor onun bile riski var, oturduğum yerden trade yaparak biraz para kazanmayı beceremeyeceksem diğer işleri nasıl becerecem diye düşünüp daldım bu kripto işine, tüm birikimi koymadım amma bu kadarı da mantıksız olurdu.
full member
Activity: 434
yani bence biraz elde nakit bulundurun hocam tüm beklentiyi dijital ortama bağlamamak gerek sonuçta gerçek hayatta ihtiyaçlarımız var onları önemli.
full member
Activity: 672
Ben bu teknolojiye ve piyasaya güveniyorum ama önemli olan burda senin o riski alıp almayacağın. Hiç belli olmaz ya  2 gün sonra balinalar bi silkiler hadii gitti tüm servet. Sakin karar vermek lazım.
full member
Activity: 756
Merit: 104
Kumar değil bu iş, oyanklığı çok yuksek bir yatırım aracı olarak değerlendirilmeli ve kayıplara karşı direnç çok öenmlidir buda tüm birikim ile girmeyerek ilk adımı gerçekleşecek bir şey.
full member
Activity: 630
bir sonraki çöküş diyorda kademeli alım yaptıysan bu süreçte yani marttan bu yana tabiki kazanırsın ama o gün gömüp paniğe kapılanlar ne yazıkki tepetaklak oldular sabır her zaman önemli.
newbie
Activity: 168
Bence bu aralar çok risk alabileceğimiz bir piyasanın başlangıcındayız gibi görünüyor. Araştırıp doğru tercihler yaparak altcoinlerden x4 x5 kar elde edebiliriz.
sr. member
Merit: 290
tüm birikimini %100 tutacak bir iş kuracak olsan da yatırmamalısın, kaldı ki cryptocoine asla.

Ağır, ağır çıkacaksın bu merdivenlerden,
Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak,
Ve bir zaman bakacaksın semaya ağlayarak...

Sular sarardı... yüzün perde perde solmakta,
Kızıl havaları seyret ki akşam olmakta...
newbie
Activity: 136
Bu piyasaya girecekseniz, tamamen kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz kadar yatırım yapmanız gerekiyor.
Eldeki tüm birikimle girmek çok tehlikeli, yüksek kar yapıcam diye açgözlü olmamak lazım.
full member
Geçen bir arkadaş ile denk geldim kasım aralık gibi fırsat kaçıyor aman geç kalmayalım diye binance de hesap açıp 10k dolar civarı yaptırım yapmış 1k civarındaydı 1 hafta 10 gün önce baktım portfoyune, biraz paraya ihtiyacı yok gibiydi ancak öylesine atıp geçmiş gibiydi ne kadar hodllasan bu şekilde bir yatırım adamı sıkıntıya sokabilir adam sallama altcoinlerden sepet yapıp geçmiş gibi duruyordu. Neyse butun parayla girilmez bu işe bu arkadaşın ihtiyacı yok anladığım kadarıyla başka turlu psikoloji kaldırmaz.
sr. member
Activity: 686
Merit: 257
Elbette tüm birikimi kripto paraya yatırmak aptallık olur, piyasa düşse ve paraya ihtiyacınız olsa büyük zararla satış yapmak zorunda kalır, piyasanın yenide yükselmesini bekleyemeyeceğiniz için terste kalırsınız. Birikimlerinizi farklı yatırım araçlarına paylaştırın. Bir miktar altın alın, bir miktar döviz, TL, hisse senedi, hazine bonosu, Bitcoin, Ethereum vs vs bütçenize göre çeşitlendirin. Dünyanın türlü türlü hali var, ihtiyacınız olduğunda hangisi yüksekse onu harcayın, böylelikle düğer yatırımlarınızın değerlenmesini bekleyebilirsiniz.
member
Activity: 210
Bu risk alabilme meselesi. Toplam ne kadar ettiğini hesaplamadım da hepsi gittiğinde üzüleceğin bir miktarsa bu, yerine konulamayacak bir paraysa kesinlikle yapma derim. Kenarında sadece 1000 lirası olan için de aynısı söz konusu. Herkes türlü emeklerle kazanıyor parasını. 100k tl 1milyon yapabilirsin ama 0 da olabilir. Bu riske değer mi bence değmez. Tabi milyarderler benim gibi düşünenlerden çıkmıyo o ayrı Smiley
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
Risk olmadan kazanç olmaz bu konuda herkes hem fikirdir herhalde, risk me kadar büyük olursa kazanç “kayıp” o kadar yüksek olur. Şu an alım fırsatı şimdiden parayı ikiye katlama fırsatını kaçırmışsın bile, tren hareket etti sen hala gidip gitmeme kararsızlığı içerisindesin Smiley bol şans
sr. member
Activity: 476
Merit: 251
Bu düşüşün dibini elinde nakitle beraber yakalayan tüm arkadaşlara helal olsun vallah, parayı o rakamlarda neye yatırdıysalar zaten en az %20+30 kardalar şu an, işte ancak bu sekilde düşen zamanlarda tüm parayı yatırmak doğru olur, diğer zamanlar sakıncalı olur.
member
Activity: 336
Arkadaşa katılıyorum. Yatırım yapacağınız miktarı kaybettiğinizde sizi üzmeyecekse vurun gitsin. Aksi durumunda sizi üzmeyecek kısmını yatırın.
Pages:
Jump to: