Pages:
Author

Topic: Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık mı olur ? - page 2. (Read 3553 times)

jr. member
Activity: 532
Merit: 6
kripto para alanı, gözden çıkarılacak bir parayla yatırım yapılacak bir alan. eğer tüm paranızla giriş yaparsanız, ya kısmı zarar, ya ciddi bir zararla işin içinden çıkabilirsiniz. zira bu ara düşüşler kadar hacimsizlik de ciddi sıkıntı. aldığınız fiyatın düşüğüne bile elden çıkaramıyorsunuz bazı küçük hacimli altcoinleri. bu sebeple üzülmeyecek rakamlar yatırılmalıdır.
jr. member
Activity: 81
Merit: 1
gerizekalılık olur. ve olduda. o kadar param vardı şimdi hiç bir bokum yok.
member
Activity: 336
Merit: 10
Tabii canım kripto dediğin şey tüm paranı koyduğunda birkaç ay için kesin voleyi vurduğun bir platform. Beyler, burası oyun salonu veya park değil. Yatırımlarınız aniden yarısına 3te birine birkaç hafta veya ay içinde 10da birine düşebiliyor. Kesinlikle şu an piyasadan uzak durun, aslında durmayın piyasayı izleyin pusuda kalın biraz marketin stabil hale gelmesini bekleyin. Ve düşüşler sonlanmadan yatırım yapmayın şu an aktif bir şekilde düşüş devam ediyor.
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
ya herro ya merro demek olur ki yatırımın büyüklüğü merro kısmı için ciddi sorunlara yol açabilir. alternatifsizlik kaybettirir her zaman.
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
Kripto işi gerçekten nereye gideceği belirsiz bir gemi gibi.Bir anda batabilir bir anda sizi güvenli limanlara ulaştırabilir.Fırtınalar dalgalar inişler çıkışlar oluyor olacaktır.O yüzden riske edeceğiniz miktarı kaybetseniz bile hayatınızı fazla etkileyecek bir rakam olmamalı.
full member
Activity: 420
Merit: 105
Ocakta falan yatırım yapan varsa şimdi varlığı 5-6 da birine falan indi.  Altcoinlerde ise zarar daha fazla . Kendinizi etkilemeyecek miktarlarla girmenizi tasiye ederim.
member
Activity: 294
Merit: 27
Tüm paranı yatırmanı aptallık olarak görmüyorum.  Tüm paranla girmek yaşamını olumsuz yönde etkileme ihtimalini arttırıyor sadece. Yanı hayatının geri kalanı için daha riskli bir iş yapıyor oluyorsun. Bunun sonucunda katlanacağın şeyleri göze alıyorsan tamamını da yatırabilirsin.

Bir edit daha yap istersen. Umarım fomoya kapılıp Nisan sonu gibi alım yapmamışsındır. Yazılanlara bakmayıp alsaymışssın ve bir ihtimal hold etseymişssin ana paran %70 erirdi. O zaman girmemekle iyi yapmışssın. O parayla bu vakitler girsen, portfoliada daha sağlam coinler eklenip daha az güvenilir koinler çıkarılarak değişiklik yapmak kaydıyla, güzel şeyler kazanacağını düşünüyorum.  
jr. member
Activity: 350
Merit: 2
hangi iş olusa olsun tüm birikimle girilmesi yanlış olacaktır. alternatifler belirleyerek yatırım yapmak gerekiyor ki bu gibi durumlarda sığınacak liman olsun.
full member
Activity: 616
Merit: 100
bir sonraki çöküşü bekleyip

10k tl'lik cardano
10k ethereum
10k ziliqa
10k eos
10k vechain
10k stellar
10k bitcoin private
10k neo
5k digibyte

almayı düşünüyorum. var mı şunu çıkar şunu ekle tarzı bi öneriniz. hepsi için ayrı walletler kullanacağım. yıl sonuna kadar bekleteceğim

27 gün sonra gelen edit : yazılanları dinlemeyip yatırsaymışım şuan neredeyse anaparayı 3ye katlamıştım elde var 0  Roll Eyes

yatirim yapsaydin bugün agliyordun

aynen sizin gibi düşünüyordum o zamanlar bu kadar miktarlarda yatırım yapsaydı şimdi başını taşlara vuruyordu. Sonraki zamanlarda sürekli düşüşler yaşandı ki hala düşüşte.
jr. member
Activity: 420
Merit: 1
ucu açık bir şekilde sorulup belli zaman aralığıyla edit vermek yanlış. hedef koyulmamış, süre belli değil, miktar yazmıyor. bu şartlarda sorulan soruya herkes hayır der tabii ki.
jr. member
Activity: 196
Merit: 4
bir sonraki çöküşü bekleyip

10k tl'lik cardano
10k ethereum
10k ziliqa
10k eos
10k vechain
10k stellar
10k bitcoin private
10k neo
5k digibyte

almayı düşünüyorum. var mı şunu çıkar şunu ekle tarzı bi öneriniz. hepsi için ayrı walletler kullanacağım. yıl sonuna kadar bekleteceğim

27 gün sonra gelen edit : yazılanları dinlemeyip yatırsaymışım şuan neredeyse anaparayı 3ye katlamıştım elde var 0  Roll Eyes

yatirim yapsaydin bugün agliyordun
full member
Activity: 1011
Merit: 128
Radix-The Decentralized Finance Protocol
Ben her zaman sağlam ve uzun süreli araştırmalar eşliğinde tüm yatırımların kriptoya aktarılabileceğini savundum. Fakat extra bir geliriniz yoksa cidden çok tehlikeli ve çok iyi düşünülmesi gerekiyor.
full member
Activity: 490
Merit: 105
ben her zaman bankadan para çekenlere veya tüm sermayesini bir şeye yatıranları uyarmışımdır heleki kripto pazarı daha agresif bir piyasa kesinlikle bende önermem bir miktar yatırılır
newbie
Activity: 45
Merit: 0
yatırımını bölerek yapmak herzaman mantıklıdır ama bukadar dağılmayada gerek yok bence iyi araştırma yapıp onlara yönelmek mantıklı asla tüm paranı yatırma elinde hep kalsın fırsat bitmez bence
jr. member
Activity: 462
Bence toplam birikimin %25'ini boşta tutun olası ters durumlara göre. Kalan %75'i ise ilginizin ve bilginizin olduğu piyasalara dağıtın. Sadece kriptoya yatırım yapmanızı önermem. Yapacağınız kripto yatırımında ise muhakkak boşta bitcoin bulundurun.
jr. member
Activity: 490
Merit: 4
Hocam kriptoya yatırım yaparken sepet yapıyorsunuz da paranızı yatırırken neden sepet yapmıyorsunuz? Size de mantıksız gelmiyor mu?
member
Activity: 210
Merit: 11
♦ SIMDAQ ♦
Birikim deyince dişindne tırnağından arttığından bahsediyorsan aptallıktan daha ötesi olur ama gitsede olur dediğin bir paraysa birikimin oyna devam. Tabi yinede paranın kıymetini bilmek lazım
jr. member
Activity: 322
Kesinlikle aptallık olur hocam nasıl kripto paralara yatırım yaparken sepet yapıyorsanız yatırımınızı da sepet yaparak farklı piyasalara bölmeniz gerekir.
full member
Activity: 624
Merit: 125
alcedoplatform.com
İsteyen girsin şansını denesin buradan ne kadar yazarsak yazalım tüm parayı kullanarak trade yapanları tanıyorum. Asla vazgeçmeye razı değiller ya hepsi ya hiç psikolojisi akıllı yatırımcıya uygun değil.
sr. member
Activity: 509
Merit: 253
Garanti para kazanabilmek için piyasa hakkında tüm bilgilere sahip olmak, sağlam öngörü ve çelik gibi soğukkanlı olmak gibi özellikleri barındırmak şart. Tüm para konusunda fikrim olumsuz tüm para kullanılmaz.
Pages:
Jump to: