Pages:
Author

Topic: Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık mı olur ? - page 5. (Read 3553 times)

sr. member
Activity: 728
Merit: 261
Kişinin kendi tercihi bence kimse bişey diyemez yani aptal diyemez en azından, fakat ben öyle yapmıyorum benim tercihim riski dağıtmak şeklinde bir kısmını dolara bir kısmını başka bişeylere koyalım derken 3-4 ayrı çeşit yatırım olmalı diye düşünüyorum.
full member
Activity: 448
Merit: 130
3D-Printing goes Blockchain!
Tüm birikimi kripto paraya yatırmanın aptalca değildir risk almak gelecek adına yatırım yapmak kişiseldir. Her insan farklı karar alma mekanizmasına sahip. Yatırım yaparak düzenli para kazanmak isteriz.
sr. member
Activity: 476
Merit: 251
Ticaret işte tüm parayı aynı sepete at sonra o piyasanın keyfini bekle. Piyasanın yönüne göre güzel para kazanma ihtimali var, güzel bir düşüştede sermayeyi tüketmekte var.
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
Bu kadar ağır riski kaldırabilmek her babayiğidin harcı değil. Açıkçası ben asla tüm birikimle kriptoya yatırım yapacağımı sanmıyorum, kendimi az da olsa garantiye alacak bir çıkış kapısı bırakırdım. Tüm paramla tek bir yere bel bağlamanın stresi çekilmez.
member
Activity: 294
Merit: 10
World’s First Decentralized ICO Platform
Hayat risklerle dolu, an gelir paranı üçe beşe katlarsın an gelir dibi boylarsın. Bu herkesin kendi kararı olmalı, ama sağduyu her zaman temkinli olmayı telkin eder. İhtiyaç duyacağın bir para değilse ve çok fazla üzmeyecekse o zaman girilebilir ama tersi geçerli ise o zaman büyük bir riskle karşı karşıya olduğunu bilmen lazım. Burası harbiden tehlikeli bir yer ve işin hiç şakası yok. Para kazanmadan önceki ana hedef para kaybetmemek olmalı.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Arkadaşım yatırsa ıdın aptallık olurdu şimdi çıktı diye hata yaptığını düşünme piyasada büyük bir belirsizlik hakim,  bu dönemde bütün malı yatırmak büyük risk demektir,  bir kaç para yüzde yirmi yaptı evet ama şimdi geri düşüyorlar
sr. member
Activity: 742
Merit: 260
hocam merhabalar 27 gün sonraki editle bugün ki durum hakkında bir fark var mı sizce çünkü konuyu açtığınız döneme göre yazdığınız hemen hemen tüm coin/tokenler düştü düşmeye de devam ediyor tamam 3x kaçırmış olabilirsiniz ama belki bir facidan da kurtulmuş olabilirsiniz. sonuçta tüm yatırımı kriptoparaya bağlamak bence çok ama çok büyük risk mutlaka kenarıda fiziki altın ve de dolar /euro tutmakta fayda var.

Bende o 3x olayını anlamadım. Bu yıl piyasada bırak o listedekileri hangileri 3x yaptı diye saymaya kalksan sayamazsın. Hatta o kısmı tekrar tekrar okudum acaba iyi ki almadım para 3 katı düşecekti mi yazmak istemiş diye Smiley
sr. member
Activity: 504
Merit: 250
Herkes hayatta bir çıkış yolu arıyor belli ki. Bu kararı insan ancak kendisi verir o yüzden aptal falan demek kimsenin haddine değil. Ama böyle her şeyini kriptoya yatırıp sonra buralarda ağlayan, pişman olan ve lanet edenleri de çok görüyoruz. O nedenle dikkatli olmak en iyisi bence.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
hocam merhabalar 27 gün sonraki editle bugün ki durum hakkında bir fark var mı sizce çünkü konuyu açtığınız döneme göre yazdığınız hemen hemen tüm coin/tokenler düştü düşmeye de devam ediyor tamam 3x kaçırmış olabilirsiniz ama belki bir facidan da kurtulmuş olabilirsiniz. sonuçta tüm yatırımı kriptoparaya bağlamak bence çok ama çok büyük risk mutlaka kenarıda fiziki altın ve de dolar /euro tutmakta fayda var.
member
Activity: 504
Merit: 12
Bu kadar çok yatırım yapmanın hiç bir zararı olmaz fakat yapılan zaman çok farkeder düşüş anında almak çok iyi sonuçlar çıkartır.
hero member
Activity: 798
Merit: 500
Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit
gelen edit süpermiş yalnız hepimiz katladık aslında paraları o dönemde ama yeterince realize olamadık maalesef, işte dahada yükselir beklentisiyle ondan sonrada film koptu zaten.tabi herkes aynı şeyi yapacak diye birşey yok nakite dönüp güzel para kaldıran arkadaşlarda oldu o dönemde
sr. member
Activity: 478
Merit: 250
Yani öyle bir soru ki ne desem boş. Görünmez bir iple kuyuya inmek gibi bir şey bu, tamam risk alıp doğru zamanda doğru yatırımı yapmak gerek. Fakat bu tüm birikimle kriptoya yatırım yapmayı gerektirmiyor. Temkinli olmak gerekli.
full member
Activity: 392
Merit: 103
Editlemişsin mart ayında açtığın konuyu 1 sonra şuan tam 3x yapmıştım yazmışsın Smiley peki bir de şimdi bak bakalım şuan %80-90 zarar etmiş olurdun eğer ki 3x yaptığında açgözlülük yapıp parayı çekmeseydin ki çekmezdin çok örnekleri var Smiley
sr. member
Activity: 546
Merit: 252
Risk içeren bir piyasaya tüm parayı koymak kişisel tercih fakat tüm tecrübeler bunun aksini tavsiye ediyor. Ballı bir döneme rastlamak lazım tamamen şans olur.
member
Activity: 392
Yatırda gör bakalım oluyor mu olmuyor mu neden bütün birikimini yatırıyorsun i yatır bir miktar bak ne durumda gidiyor ona göre ilave yaparsan kafana göre hepsini yatırma kaybedersen hepsini birlikte kaybetmede var 3 te 1 iyle başlayabilirsin bu işe
member
Activity: 280
Kesinlikle aptallık olur. Kripto piyasası çok tehlikeli sular, yüzmesini bilmezsen kaybolur gidersin tüm birikimin yerine az bir miktarla girmek ve tecrübe kazandıkça azar azar arttırmak daha mantıklı bir seçenek.
member
Activity: 223
Merit: 11
Evet, büyük bir aptallık olacaktır. Tüm birikiminizi tek bir sepette toplamak doğru bir yatırım olmadığı gibi zarar durumunda size olan etkisinin de büyük olacağını belirtmek istiyorum. Tüm yumurtaların aynı sepet içerisinde tutulması doğru bir hareket değildir ve olası bir sepet kırılma durumunda ne yazık ki tüm yumurtalarınızı kaybedebilirsiniz. O sebeple tüm birikiminizi tek başına bu sektörde değerlendirmek yerine %50-%75 gibi bir oranı bu sektörde değerlendirmek daha doğru olacaktır.
jr. member
Activity: 182
Merit: 3
Bütün birikimi sadece kriptopara değil tek bir yere yatırmak iyi bir seçim olmaz. Bu kripto paraya güvenden dolayı değil sadece tek bir alana doğrudan yatırmak tehlikelidir. Aynısı bütün paranla bir işyeri açmak için de geçerlidir. Parayı paylaştırmak bir kısmını da kenarda tutmak gerekli.
member
Activity: 378
Merit: 11
Kriptoya sadece yolsa düşürseniz üzülmeyeceğiniz atıl parayı koyun diğer türlü hasta olursunuz, ben 10 saatte 40bın tl kadar kaybettım ve hala canım yanıyor. Zamanında kazandıklarımdan kaybettım ama yinede insan üzülüyor
full member
Activity: 1011
Merit: 128
Radix-The Decentralized Finance Protocol
Valla ben çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum aslında yapılmaması gerekiyor ama bana sorarsanız yapar mısın böyle bişey diye ben kesinlikle yaparım. Smiley Eğer dikkatli olursanız piyasa hareketlerinden çokta fazla etkilenmezsiniz diye düşünüyorum ben.
Pages:
Jump to: