Pages:
Author

Topic: Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık mı olur ? - page 3. (Read 3553 times)

sr. member
Activity: 588
Merit: 250
Garanti kazanacağını bilmeden tüm birikiminizi yatırmak aptallık olur bence, o yüzden sizi sıkıntıya sokmayacak bir miktarla girmeniz çok daha iyi olacaktır. Yeni yatırım yapacaklar için bence şu an tüm coinler alınacak durumda. ytd.
member
Activity: 910
Merit: 10
Şaka yapıyor olmalısın 10 k ethereum almak bir servet demek. Kaldıki tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık değil katmerli aptallık olur bir miktarını yatırın size zarar vermeyecek kadarını
member
Activity: 602
Merit: 12
aman aman diyim sakın. Valla elindekilerinden de olman an meselesi. Daha garanti yatırımlar yapmanı öneririm
full member
Activity: 387
Merit: 186
Niye küçük para ile katlamaya çalışmak varken tüm paranı kripto para borsalarına yatıracaksın. Az para ile piyasa yükselirken satıp alıp düşerken satarak aylık sürekli gelir sağlamaya çalışmak doğrusudur.
sr. member
Activity: 392
Merit: 252
hayat zaten risklerle dolu yarına çıkacağımızın garantisi yok hayal uğruna mantıklı düşünerek tüm birikimi kripto para yatırımında kullanmak aptallık değil olsa olsa cesaret olarak nitelenebilir.
full member
Activity: 461
Merit: 112
Aptallık denemez ama yinede bana göre doğru bir yöntem değil. Alacağın riske, maddi durumuna, ailen olup olmamasına göre değişecek şekilde belirli bir yüzdeyi dolarda tutmak en mantıklısı.

Hem olurda yanlış yatırım yaptıysan alttan alıp ortalamayı düşürebilirsin.
member
Activity: 633
Merit: 15
Her zaman için uzun vade de ihtiyacınız olmayan paranın isterseniz tamamı ile girin ama tek  kriter her zaman için ihtiyacınız olmayan miktar olmalı.

Bu gün aldığınız 10 liralık koin yarın 1 liraya da inebilir diğer gün 100 liraya da yükselebilir.

Kaybetme korkusu olmadan yapacağınız yatırım zamanı geldiğinde kazandırır.

Ama sen cebindeki 10 liranın tamamını yatırırsan büyük düşüşlerde daha çok kaybetme korkusu ile panik satışı yapıp tamamen kaybedebilirsin.
jr. member
Activity: 114
Merit: 1
Yatırım yaparken aptalsındır. Kaybedersen aptalsındır. Ancak iş kazandığında aptallıktan çıkar bilmem anlatabildim mi? Bu piyasa da herşey muamma.
sr. member
Activity: 798
Merit: 260
Tabii ki değil benimde tüm yatırımım kripto dünyasında tl den daha güvenilir geliyor bana şu an kripto dünyası o yüzden en mantıklısını yapmışsın bence kardeşim merak etme sabırla bekle
full member
Activity: 301
Merit: 100
Riski göze alacaksanız neden aptallık olsun. Bir baktın iyi yükseldi paranı çok iyi katlarsın. Ama diğer tarafta batmakta var o yüzden sizi o parayı aratmayacak bir miktarla girin. 2-3x yaptığında çıkarsınız.
sr. member
Activity: 560
Merit: 251
Ben 2 kez tüm birikimimi kriptoya yatırdım iki defa battım ama Allahıma bin şükürler olsun büyük bir şans ile ayağa kalkabildim yine (ama bu demek olmuyor ki batıp çıkacaksınız batıp çıkamamakta var ve 2 defa battım ya ömrümden 5er yıl gitti  Embarrassed ) Birikiminizin %10'undan fazlasıyla yatırım yapmayın...
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
Risk her zaman vardır hem para piyasalarında hem normal piyasalarda. Bir mal size ederinden aşağı fiyattaymış gibi geliyorsa alacaksınız. Bu kadar basit.
full member
Activity: 854
Merit: 109
Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!
Hayır saçma olmaz ama önemli olan neye yatırdığın ne zaman yatırdığın hangi niyetle yatırdığın , o paraya ihtiyacının kısa vadede olup olmamasi gibi faktörler önemli
member
Activity: 476
Merit: 12
bizler millet olarak asla hiçbirşeyi tadında yapamıyoruz. abi nasıl bir risk algısıdır bu. ne demek bütün birikim ? yaş kaç ki bu kadar rahatsın? bence çok gençsin . tüm birikiminde çok düşük olmalı ki  all in düşünüyorsun. biraz mantıklı olun aga
full member
Activity: 770
Merit: 103
tüm birikimini yatır tabi. hatta ev araba varsa onları da sat. ayrıca dayı amca falan ikna et onları . onların adına kredi çek o parayı da yatır. bu piyasayı siz toplayacaksınız aslan parçaları. hadi biraz gözünüzü karartın.
Şaka bir yana hocam sakın yapma öyle bişey . gözden çıkardığında seni üzmeyecek bir meblağ varsa gir tabi de bütün birikim ne demek hacı ?
member
Activity: 462
Merit: 42
tüm birikimden kasıt nedir onu bilmek lazım. şunun için söylüyorum bazı altın kurallar vardır. mesela ihtiyacın olan parayla yatırım yapılmaz yatırım tasarruftan yapılr gibi bunlara dikkat etmek lazım.
member
Activity: 364
Merit: 10
İyi hoşta hocam eğer paranın 3 te 1 ni kaybetseydin neler olacaktı hiç o açıdan düşünüyor musun ? kimse sana şunu yap yapma demiyor sadece nacizane fikirlerini sunuyor.
sr. member
Activity: 686
Merit: 257
Sizi üzmeyecek miktarda para ile girin kredi ile borç alarak kripto dünyasına adım atmayın. Tüm parayı çeşitli kanlarda kullanın döviz, altın, forex ve cryptocurrency alanlarına yatırım yapın. Ev fiyatları ucuzlayacak nakit parası olan ucuza ev alacak.
full member
Activity: 630
Merit: 102
zamanlama ve seçim doğru ise bu aptallık değildir. ama Ocak ayından itibaren inatla bitcoin, ethereum, altcoin almaya başladıysak genelde kaybeden taraf olmuş durumdayız. aslında herkesin bitcoinin 20000 dolardan başlayan gerileme hareketinin SS'ini almalı. ne şekilde düzeltme yapıyor incelemeli. Zira bunlar karşımıza sıklıkla çıkacak.

+1 katılıyorum
Diğer bir taraftan kripto borsasını ben birtek uzun vadeli yatırım olarak görüyorum. Al-sat yapmak için fazla riskli bir piyasa ve profesyonel olmayanlar için tehlikeli
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Bir çok şey yazılmış hepsini okumadım ancak bir çok kişi aptallık olcağını söylemiştir eminim,  yani bundan 6 ay önce piyasa düştü diye yatırım yapan biri fena batmıştı,  paranın bir kısmı ile girilir bu ise kazandığını da bir kenara koyma prensibini uygulamak şartı da var,  yoksa kazanıyorsun ve geri veriyorsun  😃
Pages:
Jump to: