Pages:
Author

Topic: Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık mı olur ? - page 6. (Read 3553 times)

member
Activity: 448
Merit: 14
bence mantıksız ve aptallık.Neler okudum şu forumda.yüzbinelrce lirasının pul olduğunu söyleyenler.iflas edenler.tabi paralarını kat be kat artırıp milyoner olanlarda var.Ancak herşeyi kaybetmek büyük yıkım yaratır.
full member
Activity: 462
Merit: 100
Tüm birikimi yatırmak bile bile lades  olur en azıdan %50 si başka yerde değerlendirilmeli, sonuçta bu kripto dünyasında birden işler ters gidebiliyor sepet yapmak en mantıklısı %50 kriptopara %25 altın %25 usd gibi
jr. member
Activity: 280
Merit: 1
Win-Won-Betfury
Valla şubat martta açılmış o zamanlar okusam yatırılır derdim ki bende büyük bir meblaş tutuyordum içerde fakat artık yatırılmaz hatta içerdekileride çektim

İçerdekiler çektin iyi mi ettin sanmıyorum zararına çekmişsindir para yatırıpda çektiysen çünkü piyasada devamlı düştü eski fiyatından satman gibi bir durum oluşmadı keşke çekmeseydin bu kadar süre bekleyen biraz daha bekler yıl sonu bişeyler olabilir diyolar.
member
Activity: 322
Merit: 32
Nerdeyse 4'te 1'ine düşmüş piyasa aptallık değil kesinlikle ama şunu öneririm yatırımınızın %35'i bitcoinde olsun.

Akıllı adamın hali başka oluyor. Adam mart ayında böyle yazmış ve piyasa olarak bütün yazı Bitcoinin altcoinlere tecavüz etmesini izleyerek geçirdik. Bitcoin boğadan beri yanlızda 3x düşerken ona en yakın coin olan Ethereum 8x kaybetti.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Konuyu açan arkadaş 3 aydır foruma giriş yapmamış yanlış görmediysem. Şu anki durumu değerlendirince bütün birikimin kripto paraya yatırılması büyük risk. Olası bir çöküş senaryosu için elde dolar tutmak gerekiyor Smiley
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
Valla şubat martta açılmış o zamanlar okusam yatırılır derdim ki bende büyük bir meblaş tutuyordum içerde fakat artık yatırılmaz hatta içerdekileride çektim
sr. member
Activity: 518
Merit: 250
Kimseyi dinlememek lazım demek ki. Sen her halukarda kendi bildiğini yap. Eğer millet al deseydi ve sen aldığında piyasa çökseydi yine millete sitem edecektin. Gerek yok bu tarz şeylere. Ha başlıktaki soruya gelince de, bence bir insanın tüm birikimini kriptoya basması, all in girmesi evet bir nevi aptallık. Akıl tutulması gibi. Umarım tüm parasıyla bu piyasaya giren kimse zarar etmez.
member
Activity: 172
Merit: 15
bir sonraki çöküşü bekleyip

10k tl'lik cardano
10k ethereum
10k ziliqa
10k eos
10k vechain
10k stellar
10k bitcoin private
10k neo
5k digibyte

almayı düşünüyorum. var mı şunu çıkar şunu ekle tarzı bi öneriniz. hepsi için ayrı walletler kullanacağım. yıl sonuna kadar bekleteceğim

27 gün sonra gelen edit : yazılanları dinlemeyip yatırsaymışım şuan neredeyse anaparayı 3ye katlamıştım elde var 0  Roll Eyes

vala dostu bu dediğin çok büyük risk almak olur ben cesaret edemezdim ama çıkarsanda tam çıkarsın ama bir tık aptalık gibi geldi bana
member
Activity: 209
Merit: 11
Tüm birikiminin yarısını kaybetsemde çokta umurumda değil diyorsan olabilir belki. Ama kaybedersem çok şeyler kaybederim zor duruma düşerim diyosan uzak durmak lazım. Hem acemiyse bir insan 2-3 ay küçük paralarla piyasada biraz oyalanmalı öğrenmek için. YTD.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
yatırdık gibi birşey, artarsa zeki kaybedersek aptal olacağız.  Cheesy zaten düşenin dostu olmaz varsın bir de aptal desinler. Neyse! ileride sonucu yazarım buraya kısmetse, hiç yazmazsam da ya acayip zengin olmuşumdur ya da naneyi yemişim demektir. Wink
member
Activity: 378
Merit: 11
2017 ortalarında bir arkadaşım işten ayrılınca tazminatını yatırmıştı kriptoya, sonuna doğru tazminatını 5x yapmış şekilde çekti ve düğününü rahat rahat yaptı içerde'de bir tazminat kadar para bırakmıştı şimdi o kalan para 10/1 olmuş ama kar olduğu için üzülmüyor.
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
Sanki son zamanlarda biraz soğudum şevkim hevesim köreldi ve birazda korku başladı bende.Dün büyük çoğunlukla çıktım piyasadan kalan az miktarla zevkine devam adicem biraz kafa dinlersem eski hava gelirse belki tekrar girerim.
member
Merit: 10
Ne yaptıgın güncellesen çok iyi olur ne karar verdiğini sayfanın başında görebilsek kar zarar durumlarını bizde bişeyler kapabiliriz bu durumdan
newbie
Activity: 33
Merit: 0
Sorunun üzerinden çok vakit geçmiş ancak yatırımınızı bir anda yapmamanız ve parçalara bölüp yatırımı gerçekleştirmeniz daha mantıklı olacaktı. Bu nedenle sorunuzun üzerine elinizdeki nakiti keşke parçalara bölüp bu işe girseydiniz. 3 katını yapamasanız bile 1.5 kat ya da 2 kat gibi güzel miktarlar kazanabilir hem de riski en aza indirgemiş olurdunuz.
sr. member
Activity: 434
Geçen yılın başında tüm birikimini kriptoya yatıranlar şansa yatırımı katladılar fakat bu yıl yatırımın bir kısmını kriptoda tutmak bir kısmını ise nakitte tutmak daha mantıklı bir hareket olur.
full member
Activity: 490
Merit: 105
çok fazla öyle sayılmaz bakıldığı zaman bütün yatırımını kripto paralar ile kazanan yatırımcılar bulmak bile mümkün o yüzden çok kafanıza takmaayın derim.
sr. member
Tûm birikimim param kriptoda duruyor ihtiyac oldukca ucundan kemiriyorum. Parami isletmis oluyorum. Inanin nakit tutmaktan daha iyi, insan cok nakit gorunce doyumsuz oluyor ese dosta hayir diyemiyor.
sr. member
Activity: 549
Merit: 259
Blockchain with solar energy
Ne yaptığını biliyorsan aptallık olmaz. Ne yaptığını bilmiyorsan ise net aptallık olur ve para kaybedersin. Coin piyasası zordur, öğrenmesi de doğru hamle yapması da zordur. Bu ortamda all in yapmak büyük risktir.
newbie
Activity: 10
Merit: 0
Yatırmadığın iyi olmuş
member
Activity: 144
Merit: 10
Eğerki birikimin boşta yatıyorsa ve değerlendirmek istiyorsan bana göre aptallık değil dahi bir seçim olacaktır. Eğer kendininizden eminseniz topladğınız tokenleri/coinleri güvenle saklarm diyorsanız BTC ETH NEO gibi güzel coinleri alıp uzun vade de bekletebilirsiniz.
Pages:
Jump to: