Pages:
Author

Topic: USD/TRY - page 30. (Read 14460 times)

member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
June 15, 2021, 02:03:27 PM
Beklenildiği gibi, nato zirvesine kadar ufak bir düşürülmeye çalışıldı ama maalesef yine yukarılara doğru attı kendini dolar. Dolar atmadı da tl düştü demek daha doğru. Sanırım 1-2 ay içerisinde 9 ları görürüz diyorum ben. Belki daha kısa bir süre içerisinde görebiliriz. 17 Haziran günü faiz kararları açıklanacak, faizler düşürülürse dolar en az 9 olur diyorum ben.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
June 12, 2021, 06:52:13 PM
Kurda çok ufak da olsa gerileme gördük hafta sonuna girmeden önce. Şimdi merak ettiğim yeni haftaya nasıl başlayacağımız. Bir aralar hafta sonu bir şekilde Türk lirasının değer kaybetmesine yol açılıyordu ve yeni haftada sağlam bir artış ile karşı karşıya kalıyorduk. Bu hafta öyle mi olur bekleyelim görelim.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
June 12, 2021, 04:15:35 PM
Cuma günkü düşü bende takip ama neden düştüğüne anlam veremedim bir gelişme haber de göremedim. Pandemi dolayısıyla tüm dünya ekonomilerinde zorlanmalar oldu tabi gelişmekte olan ülkeler bundan daha çok etkilendi. Usd çıktıkça alım gücü azalıyor her şey pahalanıyor.
full member
Activity: 854
Merit: 113
June 12, 2021, 04:02:33 PM
Şaşırtıcı bir şekilde türk lirası son bir kaç gündür atak yapıyor. Kısa vadeli olarak görüyorum, bunlar son çırpınışlar. DOlar her türlü 10'u görecek bana göre.

Dün sabah 11 sularında 8.29'a kadar bir düşüş gördük USD/TRY kurunda. Şu sıralarda da 8.40 seviyesinde gözüküyor. Ama bence de bu kısa süreli düşüşlerden birisi. Daha yolda gelen başka olaylar da var kuru doğrudan etkileyecek. Bu olaylardan sonra TL'nin çok sert bir değer düşüşü daha yaşadığını görmemiz çokça muhtemel.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
June 11, 2021, 05:42:18 PM
Şaşırtıcı bir şekilde türk lirası son bir kaç gündür atak yapıyor. Kısa vadeli olarak görüyorum, bunlar son çırpınışlar. DOlar her türlü 10'u görecek bana göre.

Son 1-2 gündür bi toparlanma geldi bir miktar evet. Ama bana da kısa dönemlik olacak gibi geliyor. Böyle durumlara çok şahit olduk şimdiye kadar. Bu değer kazanımının devamını getirecek girişimlerde bulunulmadığı sürece daha da düşmesini beklemek fazla hayalperestlik oluyor.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
June 11, 2021, 02:57:58 PM

Altında her türlü 2000 doları görecek dostum.
Amerikada Altın enflasyonundan çok dolar enflasyonu var eğer amerika aşırı dolar basmasaydı bir ons altın hala 25 dolardı. ama geldiğimiz noktada 1.900 dolar.
Amerikada böyle bir enflasyon varken malasef ülkemizde Amerikadan da çok enflasyon var.

Yol belli ama mesele ne zaman olacağı 2015 yılından bu yana 10 lira olacak deniliyor elbet bir gün olur ama dolara bakarken kaçan fırsatlara da bakmak lazım. Sözüm size değil dolar alıp yatırım yaptığını sananlara.

Her ülkenin kendi içinde farklı dinamikleri oluyor. Bir ülkenin ekonomisini sadece dolar kuruyla ölçmek bana mantıklı gelmiyor.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
June 11, 2021, 02:24:19 PM
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
June 11, 2021, 07:30:43 AM
Bayadır yükseliş devam ediyordu, bugün hiç bir şey olmasa bile kesin bir şeyler oldu ve kur biraz aşağıya saldı, arka planda yine bir işler dönüyor olabilir. Ben düşüşün geçici olduğunu düşünüyorum, faizlerdeki en ufak bir düşüş haberi bile kuru tekrar hızlıca yükseltebilir.
hero member
June 11, 2021, 06:36:26 AM
Yapamadılar doları 10 tl be Smiley Şaka gibi yemin ediyorum ya.

Millet sığınıklarda falan yaşıyor artık öyle tahmin ediyorum. Bu kadar korkutmak insanları, yazın şu youtube'a ekonomi bir tane felaket tellalığı yapmadan bir tane mantığıma yatan, yorum yapan yorumcu bulamadım  Smiley sürekli olumsuzluk sürekli kötümser senaryo.

Doların ne olacağı umrumda bile değil açıkçası ister 10 ister 1 lira olsun ama holochain, dogecoin chiliz ne olur soruları bile artık bana daha mantıklı geliyor.

10 TL yaparlar mi hocam.

Bak yine yapamadılar son 5 senedir her gün 10 lira olacak diyorlar Smiley emin olun olsa da artık kimse iplemez. Psikolojik harp deniyor galiba buna. Yahu hergüne dolar 10 lira olacak diye uyanıyoruz 5-6 senedir.

10 lira olur oldu olacak  , hadi bugün hadi yarın derken 2021'i yarıladık.

Önce 10 lira olacak, sonra paramızdan bir adet sıfır attığımızda o hayal ettiğimiz tablo karşımıza çıkacak…İşin ironisi bir yana, Amerika birleşik devletlerinin bastığı $’lar, $’ın yurtdışındaki çoğu para birimine karşı kaybıyla devam ediyor.Geçtiğimiz gün $/€ paritesine bakmıştım ve 2018’den bu yana ABD $’ının kaybının zirve olduğu zamanlardayız.

Her ne hikmetse(!) Türk Liramız sürekli kayıp halinde.Belki de dış güçlerin oyunudur ha ne dersiniz (!).Sorduğunda Almanya bizi kıskanıyor, Amerika bize halleniyor, Fransa bize özeniyor…

Bize özenmesinler de biz onlar gibi yaşayalım artık…

Uzun vadede yine aynı tahminimi dillendireyim.Yabancı için güvensiz ortam devam ettiği sürece $ değer kazanacaktır..

Siz öyle diyince "Tuvalet önceden 1 milyondu, 6 sıfırı attık ve 1 liraya indi." şeklinde bir laf aklıma geldi.  Grin  Yabancı için güvensiz ortam devam eder çünkü ülkenin hali ortada.

Dolar Euro karşısında değer kaybında zirvede olabilir buna karşılık olarakta TL demekki çok değer kaybediyorki dolar kuru hâlâ bizde yükseliyor. Dolar ne kadar düşsede TL nin düşüşünden az kalıyor. Türk halkı TL ye güvenmezken elin yabancısı güvenerek yatırım yapacağını beklemek doğru olmaz.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
June 11, 2021, 03:38:17 AM

Millet sığınıklarda falan yaşıyor artık öyle tahmin ediyorum. Bu kadar korkutmak insanları, yazın şu youtube'a ekonomi bir tane felaket tellalığı yapmadan bir tane mantığıma yatan, yorum yapan yorumcu bulamadım  Smiley sürekli olumsuzluk sürekli kötümser senaryo.

Doların ne olacağı umrumda bile değil açıkçası ister 10 ister 1 lira olsun ama holochain, dogecoin chiliz ne olur soruları bile artık bana daha mantıklı geliyor.

10 TL yaparlar mi hocam.

Bak yine yapamadılar son 5 senedir her gün 10 lira olacak diyorlar Smiley emin olun olsa da artık kimse iplemez. Psikolojik harp deniyor galiba buna. Yahu hergüne dolar 10 lira olacak diye uyanıyoruz 5-6 senedir.

Önce 10 lira olacak, sonra paramızdan bir adet sıfır attığımızda o hayal ettiğimiz tablo karşımıza çıkacak…İşin ironisi bir yana, Amerika birleşik devletlerinin bastığı $’lar, $’ın yurtdışındaki çoğu para birimine karşı kaybıyla devam ediyor.Geçtiğimiz gün $/€ paritesine bakmıştım ve 2018’den bu yana ABD $’ının kaybının zirve olduğu zamanlardayız.

Her ne hikmetse(!) Türk Liramız sürekli kayıp halinde.Belki de dış güçlerin oyunudur ha ne dersiniz (!).Sorduğunda Almanya bizi kıskanıyor, Amerika bize halleniyor, Fransa bize özeniyor…

Uzun vadede yine aynı tahminimi dillendireyim.Yabancı için güvensiz ortam devam ettiği sürece $ değer kazanacaktır..

Siz öyle diyince "Tuvalet önceden 1 milyondu, 6 sıfırı attık ve 1 liraya indi." şeklinde bir laf aklıma geldi.  Grin  Yabancı için güvensiz ortam devam eder çünkü ülkenin hali ortada.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
June 11, 2021, 02:45:39 AM

Millet sığınıklarda falan yaşıyor artık öyle tahmin ediyorum. Bu kadar korkutmak insanları, yazın şu youtube'a ekonomi bir tane felaket tellalığı yapmadan bir tane mantığıma yatan, yorum yapan yorumcu bulamadım  Smiley sürekli olumsuzluk sürekli kötümser senaryo.

10 TL yaparlar mi hocam.

hero member
June 11, 2021, 02:24:46 AM
Binance için alıyorum ne hikmetse hafta sonu orada bir hareketlilik oluyor. Bizdeki kur değişmesede binancede hafta sonu yükselebiliyor bitcoin düşersede yine dolara olan ilgi artıyor. Geçen hafta 8,55 8,60 dan aldığımı 8,73  8,75 den satmıştım.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
June 10, 2021, 07:46:07 PM
Hafta sonu için genelde çarşamba perşembe cuma günenleri için dolar alıyorum bu günkü sert düşüşe hangi olumlu gelişme sebep oldu bilemiyorum haber sitelerini biraz gezdim olumlu bir şey göremedim hatta buradaki belli başlıklardada göremedim.

Son zamanlarda hafta sonundan sonra Türk Lirası'nda önemli değişimler olması moda haline gelmişti. İyi yapmışsınız öncesinde dolar almayı tercih ederek. Ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor artık.  Grin
hero member
June 10, 2021, 05:13:55 PM
Hafta sonu için genelde çarşamba perşembe cuma günenleri için dolar alıyorum bu günkü sert düşüşe hangi olumlu gelişme sebep oldu bilemiyorum haber sitelerini biraz gezdim olumlu bir şey göremedim hatta buradaki belli başlıklardada göremedim.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
June 10, 2021, 03:04:31 PM
Bugün nasıl bir gelişme olduysa çıkan dolar geriye gelmiş 20 kuruş. 8.82 leri görmüştük geçenlerde bu gerileme iyi oldu 8.42 lere kadar geriledi.Ama her an tekrardan çıkacakmış gibi duruyor.Umarım sene sonuna kadar 10'u görmeyiz.
full member
Activity: 854
Merit: 113
June 10, 2021, 06:12:04 AM
Dolarda son zamanlardaki değişimlerde bazı insanların baya iyi para kazanmasını sağladılar. Bilerek böyle oynaklıklara yol açıyorlar diye düşünüyorum o yüzden. Ben canının istediğinin vergi borcunu silen bir hükümetten her şeyi beklerim zaten.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
June 10, 2021, 03:57:23 AM

Millet sığınıklarda falan yaşıyor artık öyle tahmin ediyorum. Bu kadar korkutmak insanları, yazın şu youtube'a ekonomi bir tane felaket tellalığı yapmadan bir tane mantığıma yatan, yorum yapan yorumcu bulamadım  Smiley sürekli olumsuzluk sürekli kötümser senaryo.

10 TL yaparlar mi hocam.

member
Activity: 756
Merit: 17
June 04, 2021, 01:06:15 PM
Ne oldu ya? Bi haber falan mi kacirdim. Gecen hafta normalde haftasonlari asiri yuksek derecede kapanirken 5.79'da kapandi, bugun bi baktim 5.86 diyordu bi ara. Nukleer roket falan mi atildi Suriye'ye? Artis grafigine bakarsak boyle devam ederse ciddi yukselecek gibi duruyor.

Dolar nerelerden nereye gelmiş, şu an 8.65 seviyelerinde. Böyle giderse bugünleri bile aratacak seviyelere ulaşacak. Daha bunun Halkbank davası falanı da var çünkü. 10'u da geçer tahminimce bu olaydan sonra.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
June 02, 2021, 06:01:00 PM
Anlık dalgalanmalar olabiliyor işte öyle zamanlarda da kim nasıl kazanıyor cebini nasıl dolduruyor artık bilemiyorum. Yoksa bir anda yaklaşık 40 kuruş artması hiç de mantıklı değil yani.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
June 02, 2021, 11:34:54 AM
Herhalde faiz haberlerinden sonra dolar kuru tekrardan bir hop etti ve 8.82 leri falan gördü şimdi geri çekilmiş durumda bir miktar 8.60lardan işlem görüyor ama gece bir anda 8.45 lerden 8.82 lere fırlaması hiç de iyi değil.
Pages:
Jump to: