Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 11. (Read 22619 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
January 23, 2024, 03:20:02 PM
Galatasarayımız 5 gollü efso bi galibiyet aldı bu hafta. 2 tane direkten dönen topumuz. 1 tane tartışmalı pozisyonumuz da var. 7, 8 gol atabilirdik Trabzonspor'a. Bana kalırsa şanslı günlerindeydiler. Unutulmaz tarihi bi skor çıkabilirdi bu maçtan.

Bütün takım çok iyiydi. Ama bana kalırsa en çok övgüyü Zaha, Kerem Aktürkoğlu, Okan hoca hak etti. Okan Buruk Trabzonspor'u çözmüş bi şekil çıktı bu maça. Skorda onun payı çok yüksek. Kerem Aktürkoğlu da harika bi oyun oynadı. Sol kanattaydı. Sağ kanattaydı. Forvet arkasındaydı. Rakip sahanın her yerindeydi. Hiç küsmeden. Hep azimli bi şekil oynayarak işini yapıyor. Zaha da harikaydı. Maçın son dakikalarında defansta bi top kesti. Çok hoşuma gitti. 2 gol attığı maçta defansa yardım geldi maçın son dakikasında.
Kerem Aktürkoğlu, biraz daha cesaretli davranmaya başladı.Bitiriciliği de daha iyi hale getirirse Avrupa’nın çoğu liginde oynayabilecek kaliteye çıkar.Kerem’i çok beğeniyorum yerli oyuncular içerisinde.Süratiyle defansın arkasında bir anda belirebiliyor.Manchester United maçındaki golü de böyle bir goldü ve şansı yaver gidince gol olmuştu ama işi şansa bırakmamalı işte.Bundan sonra bitiriciliğini üst seviyeye çıkarmalı.
hero member
Activity: 1134
Merit: 707
January 23, 2024, 01:35:55 PM
Galatasarayımız 5 gollü efso bi galibiyet aldı bu hafta. 2 tane direkten dönen topumuz. 1 tane tartışmalı pozisyonumuz da var. 7, 8 gol atabilirdik Trabzonspor'a. Bana kalırsa şanslı günlerindeydiler. Unutulmaz tarihi bi skor çıkabilirdi bu maçtan.

Bütün takım çok iyiydi. Ama bana kalırsa en çok övgüyü Zaha, Kerem Aktürkoğlu, Okan hoca hak etti. Okan Buruk Trabzonspor'u çözmüş bi şekil çıktı bu maça. Skorda onun payı çok yüksek. Kerem Aktürkoğlu da harika bi oyun oynadı. Sol kanattaydı. Sağ kanattaydı. Forvet arkasındaydı. Rakip sahanın her yerindeydi. Hiç küsmeden. Hep azimli bi şekil oynayarak işini yapıyor. Zaha da harikaydı. Maçın son dakikalarında defansta bi top kesti. Çok hoşuma gitti. 2 gol attığı maçta defansa yardım geldi maçın son dakikasında.
sr. member
Activity: 812
Merit: 252
January 23, 2024, 05:42:35 AM
Fred 4-6 hafta arası yok ve bu Fenerbahçe için gerçekten kötü bir haber.Orta sahanın dinamosunun oyunda olmadığı 1 ay boyunca ismail kartalın nasıl bir önlem alacağı ve kimleri nerede oynatacağını merak ediyorum.Bir taraf ferdinin fredin yerine geçmesi ve lincolnün sol bekte oynamasını söylemiş bu olabilir fakat ferdiyi joker gibi kullanmak bir zaman sonra elde patlayabilir bilemedim açıkcası.Buna barış alper örneği gibi bir olay diyebiliriz.Bir kısmı ise İsmail ile krunic orta sahası olmasını istiyor.İsmail hem pres krunicin de ayağı bence aynı fred gibi sağlam ve güzel paslar atabiliyor.

Ben de bunu paylaşacaktım. Fred yine sakatlandı. En az 6 hafta yok. Fred'in oynamadığı maçlarda puan kayıpları yaşadık bu sezon. Form tutması, maç temposu kazanması ve sahalara geri dönüşü yine en az 2 ayı bulur. Şampiyonluk yarışında büyük bir talihsizlik yaşadık. Fred yokken orta sahamız çok zayıf olacak. Krunic'i transfer ettik ama Krunic ve Fred farklı profillere sahip futbolcular. Krunic Fred'in boşluğunu dolduramaz. Yıldırım hızında bir transfer yapmazsak yine puan kayıpları yaşarız. Takım içinde bir hamle yapmamız gerekirse en mantıklısı bence de Ferdi'yi oraya kaydırmak olabilir.
Tek oyuncuya da tüm herşeyi bağlamak gerekmez bence. Fred sakatlanırsa yerine kimi alacak Fenerbahçe diye plan yapmıştır herhalde. Fred çok önemli bir oyuncu ama onun sakatlanacağını tahmin etmek gerekiyor sonuçta o da bir futbolcu. Fenerbahçe için büyük bir kayıp ama yerini doldurabilirler bence.
Bir futbol takımı tek bir oyuncuya bağlı kalmamalı, bu da takımın performansını çok kötü hale getirecektir çünkü uzun bir sezon, bir oyuncunun her maçta formda ve formda olacağını garanti etmez.
Fenerbahçe nin başına gelenlerin Fred'in oyuncularından biri yüzünden olduğunu düşünmüyorum ama son maçta en iyi şekilde çalışamadılar ve kazanamadılar.
Fred'in, zamanına kadar çok daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum.
Artık Fenerbahce ve Galatasaray'ın puan durumu aynı ve bu da şampiyonluk rekabetini daha da ilginç hale getiriyor.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
January 23, 2024, 05:10:28 AM
İsmail Yüksek Fenerbahçe'nin son maçında neredeyse takımının mağlup olmasına sebep oluyordu. Bence Fenerbahçe taraftarlarının şu an en çok görmek istediği tandem Fred - Krunic'tir. Öte yandan Fenerbahçe Fred konusunda gerçekten çok şanssız.

4-6 hafta ciddi bir süre. Fred oynadığı zaman Fenerbahçe orta sahada çok daha sağlam kalabiliyor. Onun eksikliğinde bir de Süper Kupa maçının oynanması kararlaştırılırsa Galatasaray maçta bir adım önde olur diye düşünüyorum.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1140
January 22, 2024, 04:38:05 PM
Fred 4-6 hafta arası yok ve bu Fenerbahçe için gerçekten kötü bir haber.Orta sahanın dinamosunun oyunda olmadığı 1 ay boyunca ismail kartalın nasıl bir önlem alacağı ve kimleri nerede oynatacağını merak ediyorum.Bir taraf ferdinin fredin yerine geçmesi ve lincolnün sol bekte oynamasını söylemiş bu olabilir fakat ferdiyi joker gibi kullanmak bir zaman sonra elde patlayabilir bilemedim açıkcası.Buna barış alper örneği gibi bir olay diyebiliriz.Bir kısmı ise İsmail ile krunic orta sahası olmasını istiyor.İsmail hem pres krunicin de ayağı bence aynı fred gibi sağlam ve güzel paslar atabiliyor.

Ben de bunu paylaşacaktım. Fred yine sakatlandı. En az 6 hafta yok. Fred'in oynamadığı maçlarda puan kayıpları yaşadık bu sezon. Form tutması, maç temposu kazanması ve sahalara geri dönüşü yine en az 2 ayı bulur. Şampiyonluk yarışında büyük bir talihsizlik yaşadık. Fred yokken orta sahamız çok zayıf olacak. Krunic'i transfer ettik ama Krunic ve Fred farklı profillere sahip futbolcular. Krunic Fred'in boşluğunu dolduramaz. Yıldırım hızında bir transfer yapmazsak yine puan kayıpları yaşarız. Takım içinde bir hamle yapmamız gerekirse en mantıklısı bence de Ferdi'yi oraya kaydırmak olabilir.
Fred'in oynamadığı maçlarda puan kaybı yaşadık fakat şuan da oyuncu rotasyonu bakımından daha iyiyiz.Hem krunic var hem de lincoln henrique var.Bu oyuncular da joker gibi düşünebiliriz ki bunun yanı sıra dediğim gibi ferdi de oynayabilir orada.Krunic en azından orada toparlayan isim olacaktır diye düşünüyorum eğer oynarsa ismail ile birlikte iyi bir ikili olabilirler fredin yokluğunda.Bakalım ismail kartalın kafasında nasıl bir senaryo var merak ediyorum.Oyuncularıyla konuştuktan sonra net bir kadro yapısı oturmuştur kafasında.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 22, 2024, 04:31:27 PM

Tek oyuncuya da tüm herşeyi bağlamak gerekmez bence. Fred sakatlanırsa yerine kimi alacak Fenerbahçe diye plan yapmıştır herhalde. Fred çok önemli bir oyuncu ama onun sakatlanacağını tahmin etmek gerekiyor sonuçta o da bir futbolcu. Fenerbahçe için büyük bir kayıp ama yerini doldurabilirler bence.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
January 22, 2024, 02:30:34 PM

legendary
January 22, 2024, 02:15:40 PM
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
January 22, 2024, 06:00:06 AM
Süper Lig oldukça ilginç ve heyecanlı bir şekilde ilerliyor. Daha doğrusu şampiyonluk yarışı diyeyim. Çünkü sezon boyu ne zaman Fenerbahçe ve Galatasaray'dan biri kaybetse diğeri o hafta kazanıyor ya da aynı anda ikisi de puan kaybediyorlar. Böyle böyle 21 hafta sonunda hala eşit puandalar. Geçtiğimiz hafta sonunda da Fenerbahçe beklenmedik bir şekilde evinde puan kaybı yaparken Galatasaray Trabzonspor'u 5-1 ile darmadağın etti. Bu arada Kerem Aktürkoğlu'nun performansını çok beğendim. Fifa golleri attı resmen.  Grin
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
January 22, 2024, 04:31:30 AM
Bu maçta ve bu sıralardaki durumda Santos'un yapabileceği hiçbir şey yok tabi ki. Bu kadroyla bu kadar oluyor işte. Bir de hep diyoduk ya hersey iyi gitse bile afrika kupasina 10 adam gidecek. Her sey kotu giderken bi de afrika kupasina gidenler + ox, amir vs sezonu kapadi. Rosier, abu gibi 11e koycagin adamlar koptu gitti. Sezon basinda eksik yetersiz dedigimiz kadronun ilk 11e direk yazcagimiz bailey, abubakar, amir, oxlade, rosier gibi adamlari da kaybettik. Yani bu ortama 5 6 oyuncu yetmez, devrede de o kadar adam alinmaz. Şu maç sonrası başkana sallayanlar var sanırsın kadroyu Hasan arat kurdu transferle bizzat ilgilendi. Ortasaha ikilisi Tayfur denir Ege olan takım ne yapabilir... Tavuğun uçmasını beklemek gibi bir şey bu. Kanatların var niye uçmuyorsun gibi anlamsız bir eleştiri
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
January 21, 2024, 10:23:36 PM
Beşiktaş deplasmanda Pendikspor'a ağır bir şekilde mağlup oldu.Beşiktaş bu sezon rekor kırmaya devam ediyor bu sefer de bir sezon boyunca 5 farklı teknik direktörle mağlubiyet almayı başaran ilk takım olmayı başardılar.Maçta topla daha fazla oynamanın hiçbir işe yaramadığını ve gol atanın kazandığı bir karşılaşma oldu.Pendikspor evinde oynuyor olsa da pek fazla topla oynamadı fakat gol pozisyonlarında başarılı olup gole çevirmeyi başardı.Beşiktaş bu ağır yenilgiden sonra biraz oturup düşünmesi gerekiyor.Kendilerine gelmezse açıkcası onların avrupa kupalarına da katılması zor gibi.

yok canım öyle değil, tff ve siyaset el ele verdi sekiztaşımızı eziyor. sen konuyu bilmediğin için böyle konuşuyorsun.

yarı otomatik ofsayt sistemi bazı tartışmalı olabilecek pozisyonları iyi süzmüş. bu teknoloji olmasaydı bu forumdaki malum tinerci mayklar şimdi bu konu altında zılgıt çekerdi.

gerçekten bir değerlendirme yapmak gerekirse; mert ilk iki golde büyük hata yapmış, görüş açısı mı yoksa hava durumu mu bilemedim ama o iki golden sonra takımın morali sıfırın altına indi ve maçı o anda zaten kaybettik...

sağlık olsun, ben mert'i yine de beğeniyorum, bu herif bazen aşırı özgüvenle neuerlik yaparken top kaptırıp bedavadan gol yememize sebep oluyor, bazen de bu maçta olduğu gibi saçma sapan goller yiyor ama ne bileyim yine de performansını beğeniyorum işte (ulan! allah var, daha bir kere sövmedim adama :d)...
legendary
January 21, 2024, 06:27:38 PM
Fenerbahçe'de gerçekten anlamlandıramadığım bazı şeyler mevcut.İsmail Kartal gerçekten bir gün teknik direktör gibi davranıyor bir gün ise bir baba gibi davranıyor.Bu işte duyguya yer yok özellikle yönettiğin takımın uzun bir süredir şampiyonluğa aç ise bu kabul edilemez.Bazı şeylerde gerçekten karar mekanizması onun olmaması gerekiyor gibi geliyor bana.Teknik ekibiyle toplanıp artık bir karar vermeli.Bazı oyuncuları oyuna sokmamalı ya da erken değişikliğe gitmeli.Bu maçta 2 puanın kaybedilmesi tamamen ismail kartal yüzündendir.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
January 21, 2024, 05:03:25 PM
Fenerbahçe evinde Samsunspor'a 2 puan bıraktı, Fenerbahçe için çok önemli bir 2 puan, yani kaybedilmemesi gereken bir 2 puandı bence çünkü Galatasaray'ın Trabzonspor ile maçı var ve puan kaybetme ihtimali çok yüksekti ve bunu Fenerbahçe2nin kesinlikle değerlendirmesi gerekirdi.

Galatasaray bu akşam gerçekten eski günlerdeki gibi oyun oynadı, baya iyilerdi ve çok rahat kazandılar.
Tahminimce kimse beklemiyordu bu sonucu, şahsen ben beklemiyordum, benim en iyi beklentim beraberlikti ama farklı kazandılar 5-1.
newbie
Activity: 27
Merit: 2
January 21, 2024, 03:22:48 PM
Yine taraftarı şaşırtmayan galatasaray'ın 16-17 (hakemler dahil) e karşı inatla mükemmel bir futbol oynayarak eze eze kazandığı ve yine sayılmayan gol klasikleşti artık hakemlerin hataları yüzünden oyunculardan çok hakemlerin adlarından söz edilmekte bu kadar belli olmamalı bunlara tff'nin müdahalesi olmalı artık yavaş yavaş ülkede futbol ölüyor futbola karşı nefret duygularımız yavaş yavaş kabarıyor. Yine de herşeye herkese rağmen
GALATASARAY kazanmaya devam ediyor tek gerçek şampiyon Türkiye'nin en büyüğü olarak kalmaya devam ediyor.
legendary
January 21, 2024, 07:03:37 AM
Beşiktaş deplasmanda Pendikspor'a ağır bir şekilde mağlup oldu.Beşiktaş bu sezon rekor kırmaya devam ediyor bu sefer de bir sezon boyunca 5 farklı teknik direktörle mağlubiyet almayı başaran ilk takım olmayı başardılar.Maçta topla daha fazla oynamanın hiçbir işe yaramadığını ve gol atanın kazandığı bir karşılaşma oldu.Pendikspor evinde oynuyor olsa da pek fazla topla oynamadı fakat gol pozisyonlarında başarılı olup gole çevirmeyi başardı.Beşiktaş bu ağır yenilgiden sonra biraz oturup düşünmesi gerekiyor.Kendilerine gelmezse açıkcası onların avrupa kupalarına da katılması zor gibi.

4-0 yenilmek büyük bir sorun hocam takım için. Fernando santos artık suçlanamıyor çünkü teknik direktöre verilen imkanlarla teknik direktör kararlarını ve kadrosunu oluşturabilir. Beşiktaş ise Fernando Santos’a kötü bir kadro teslim etti bu kadroyu komple yenilemesi ise sezon sonunda olacak. Sanırım Santos’un da tek hedefi Avrupa şampiyonasına katılacak bir kadro yani Avrupa turnuvalarına katılacak bir sıralama elde etmek olacak bu sene.
Bu kadroyla katılabilecek seviyeye getirebilir mi ondan bile emin değilim fakat şuan da ara transfer sürecinde en azından bazı eksikleri tamamlayıp sezonun sonunda tamamen hocanın isteklerine yönelik hem gidecek oyuncuları hem de gelecek oyuncuları ayarladıklarında sezona daha iyi bir başlangıç yapmaları olası.Pendikspor'a bu kadar farklı yenilmelerini beklemiyordum çünkü Pendikspor galibiyet almakta zorlanan bir takım ve küme düşmesi bekleniyor.Bu beni günün gerçekten en şaşırtan sonuçları arasında 1. sıradaydı.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
January 21, 2024, 06:49:25 AM

4-0 yenilmek büyük bir sorun hocam takım için. Fernando santos artık suçlanamıyor çünkü teknik direktöre verilen imkanlarla teknik direktör kararlarını ve kadrosunu oluşturabilir. Beşiktaş ise Fernando Santos’a kötü bir kadro teslim etti bu kadroyu komple yenilemesi ise sezon sonunda olacak. Sanırım Santos’un da tek hedefi Avrupa şampiyonasına katılacak bir kadro yani Avrupa turnuvalarına katılacak bir sıralama elde etmek olacak bu sene.
legendary
January 21, 2024, 06:38:01 AM
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
January 21, 2024, 06:26:29 AM
Fernando Santos taraftarlardan özür dilemiş ama gerçekten Beşiktaş'ın sahada gösterdiği performans çok zayıf kalmıştı. Ne defans düzgündü ne de yenilen gollere bir cevap verebildiler. Beşiktaş'ın bu sezonki en kötü lig maçıdır belki de bu. Umut Nayir de bu arada adeta Fenerbahçe'nin ayrılmayı dört gözle bekliyormuş.  Cheesy  Adam geçen Türkiye Kupası'nda Antalyaspor çok artistik bir gol attı ve hemen ardından da ligde Beşiktaş'a karşı boş geçmedi. Bazı oyuncular gerçekten daha küçük takımlarda daha rahat oynuyorlar.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
January 20, 2024, 05:54:54 PM
Sahada çok kötü bir oyun vardı. Bireysel hatalardan yenen gollerin yanısıra gol atma çabalarının karşılıksız kalması büyük bir problem. Pendikspor yeni transferleriyle sonuca ulaştı. Umut Nayir ve Mame Thiam nokta atışı transferler olmuş. Pendikspor ligde kalabilirse bu yapılan eklemeler sayesinde olacak.
Bakhtiyor ve Talha stoper ikilisi verimsiz oldu. Oraya mutlaka transfer yapılması şart. Sol bekte de Masuaku'nun yokluğunda Umut Meraş tökezliyor. Savunmada bu sıkıntılar varken hücumda da üretken olamayınca böyle akıl almaz bir skor ortaya çıktı. Santos'un yapması gereken çok iş olduğu artık görülmüştür.

Santos, kadrosu iyi olmayan bir takımın başına geldi. Takım üst üste galibiyet aldı ama bunun böyle gitmeyeceği de belliydi. Bir anda ne oldu bu takıma da puan almaya başladı deniyordu ve bu maçta son buldu. Maçın yağışlı bir havada oynanması da skoru etkilemiş olabilir. Böyle hava şartlarında Beşiktaş için bu hava şartındaki oyununa tam bir şey söyleyemem ama iyi futbol oynamadığını ve bazı oyuncuların kadro dışı kaldıktan sonra tekrar oynatılması ve istenilen performansın alınmaması sonucunda işlerin iyice zorlaşacağını düşünüyorum.

Yeni yönetime ve teknik direktöre kadro böyleyken bir eleştiri yapmak doğru olmaz ama yönetim bu transfer döneminde niyetini belli etmeli. Bu kadroyla ligi ilk 4'te bitirmek için zorlayıp yazın transferlerle yeni bir takım kurmayı tercih edecekler gibi. Aynı zamanda mali durumu da düşünmek zorundalar o yüzden çok fazla transfer yapabileceklerini sanmıyorum. Beşiktaş sezonu ilk 4'te bitirmek için zorlar ve Anadolu takımlarının da kadrolarının o kadar iyi olmaması Beşiktaş'ın bu isteğini gerçekleştirmesini kolaylaştırır.

Beşiktaş-Pendikspor maçını izlemedim ama maçtan önce Beşiktaş'ın farklı kazanacağını söylüyordum, bunun sebebi son haftalarda alınan farklı galibiyetler amma ve lakin bugün bizi şaşırtan bir sonuçla karşılaştık.
Ligin en kötü takımlarından birinden 4 tane gol yemek cidden can sıkıcı, hiç beklemiyordum böyle bir sonuç.
Beşiktaş'a tam toparlanıyor derken bir çelme de Pendikspor'dan geldi.

Pendikspor transferlerini çok iyi seçmiş. Böyle bir maçta yaptıkları transferlerle sonuca gittiler. Takıma da olumlu bir etkisi olmuş. Bu maçta aldıkları puanla beraber takım bir seri yakalayabilir ve sonucunda düşme hattından sonraki haftalarda çıkacaklarını düşünüyorum. Zaten altlardaki takımların puanları birbirine çok yakın. Pendikspor'un bundan sonraki maçları ilgi çekici olabilir.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
January 20, 2024, 05:54:35 PM
Beşiktaş-Pendikspor maçını izlemedim ama maçtan önce Beşiktaş'ın farklı kazanacağını söylüyordum, bunun sebebi son haftalarda alınan farklı galibiyetler amma ve lakin bugün bizi şaşırtan bir sonuçla karşılaştık.
Ligin en kötü takımlarından birinden 4 tane gol yemek cidden can sıkıcı, hiç beklemiyordum böyle bir sonuç.
Beşiktaş'a tam toparlanıyor derken bir çelme de Pendikspor'dan geldi.

Beşiktaş zor bir takımla oynadı çünkü alt sıralardan kurtulmaya çalışan bir Pendik vardı, üstelik ara transferde de önemli isimleri takıma adapte etmeye odaklanmışlardı, tabi inanan bir takım olmaları da cabası, kazanmaları normal olabilir belki ama ligde sondan birinci takıma 4-0 yenilmek kabul edilebilir bir şey değil 
Pages:
Jump to: