Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 8. (Read 23003 times)

sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
Fenerbahçe de Galatasaray da sanki kupa pek de umurlarında değilmiş gibi oynadılar. Tamamıyla Süper Lig şampiyonluğuna odaklanmış olarak gözüküyorlar. Kupada şimdi kalan takımlar arasından kağıt üzerinde en güçlüler Beşiktaş ve Trabzonspor. Bence Beşiktaş şu an önünde bir kupa sahibi olmak için çok önemli bir şansa sahip.  Smiley  Sezonun önemli bir kısmı onlar için çok zorlu geçti ama buna rağmen sezonu bir kupayla kapatmak bir ekstra olur.

Final bence Beşiktaş - Trabzonspor olacak ve Beşiktaş kupanın sahibi olacak.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
February 29, 2024, 06:56:01 PM
Zirvedeki takımlar kupadan elenince insanların akıllarına soru işaretleri geliyor doğal olarak. Neden bu kadar kötü oynadılar? Kadro seçimleri mi yanlıştı? Bilerek kupadan elenmek mantıklı değil çünkü 3 maç sonunda kupa alabilme ihtimali var. Bu takımlar için ek bir yük getirmez. Özellikle böyle geniş kadrolara sahip takımların daha çok maç oynamaları onların lehine bile denebilir.
Bir yandan da kuraya bakıyoruz, yayıncı kuruluşun tam isteyeceği şekilde yarı final maçları olacaktı ama iki takım da elenince ortaya garip bir durum çıktı. Şu haliyle Beşiktaş - Trabzonspor finali olacak gibi görünüyor ama Ankaragücü ve Karagümrük'ün çeyrek finaldeki oyunlarını da beğendim. Şu anda hem oyun yapısı hem de odaklanma durumu itibariyle kupaya en yakın takımın Beşiktaş olduğunu söylesek sanırım doğru bir tespit olur.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
February 29, 2024, 05:58:09 PM
Kupadan patır patır dökülmenin makul bir izahı olamaz. İki takım taraftarıda saçmasapan "iyi oldu daha az maç oynıcaz lige odaklanırız" falan diyor, lan oynayacağın maks 2 maç daha, milyon milyon eurolar alan adamlar 2 maç fazla yaptığından ligi kaybedecekse zaten hiç kazanmayalım daha iyi. Ankaragücüne, Karagümrüğe kaybetmek nedir, nasıl bir rezalettir. Bak Sparta maçını anlarım, orası avrupa, hafif bi tökezlediğin anda dağıtırlar adamı, zaten gol atman gereken durum var full %100 hücum oynuyorsun, o arada golde yersin farkta açılır o sorun değil risk aldın deriz. Ama kupada karagümrüğede kaybetmezsin.

Bu arada bir parantezde Okan Buruk hakkında 2 maç kaybedince yine atıp tutan tayfaya söylemek istiyorum, geçen sene başıda kötü bir sürecimiz oldu atıp tutuldu, sonra 14-15 maç arka arkaya kazanınca adam usta oldu. Bu senede şuan 2.66 ortalamalarla giderken, United2ın önünde şampiyonlar ligi gruplarını bitirirken, herkes çok memnun, ligte muhteşem işler çıkartırken, bek bile verilmedi bu adama yinede kazanıyor derken, kaan ayhandan ve yarı dönemde kiradan dönen berkandan bekler yaparken, barış alperden bek yaparken falan tapılıyordu bu adama. Şimdi bi anda iki maçta adamı harcamanın anlamı yok, gayet makul bir adam. Bu adam tarihin en iyi teknik direktörü demiyor kimse, ama napıcaksın Okanı yollayıp 120inci kere Fatih Terimi mi geri getireceksın? Bırak Allah aşkına ya. Elde bulunan en iyi hocadır OKan Buruk, Pep Guardiolayı getiremiyorsan, veya hazır Klopp bırakıcam diyor onu getiremiyorsan, şov yapmanın alemi yok, kimi getirirsen getir max alacağın verim Okan hoca kadardır, adam zaten 2.66 ile oynuyor ligte, napsın çıkıp bi de gol mü atsın.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
February 29, 2024, 03:00:33 PM
Beşiktaş her ne kadar fazla para harcamış ve harcayacak olsa da özellikle Ernest Muci transferi takıma oldukça faydalı olabilir gibi görünüyor. Dünki Konyaspor'a karşı oynanan kupa maçında da Muci hem şık hareketleriyle hem de kaleyi sağlam yoklamasıyla dikkatleri yine üzerine topladı. Sizce takımın yeni Taliscası olacak kadar bir etki yaratabilir mi?

Özellikle birkaç gün sonra oynanacak Beşiktaş - Galatasaray derbisindeki performansını merakla bekliyorum. Muci'nin bireysel yetenekleri Beşiktaş adına fark yaratabilir.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
February 27, 2024, 06:28:56 AM
Sergen Yalçın'ın açıklamaları futbola karışan siyasetin bir başka örneği. Takımın en iyi oyuncusunu siyasi baskılar sonucu göndermek zorunda kaldılar. Bir yandan İsrail ile iş yapan akpliler var diğer yandan halkın gazını almak için böyle popülist işleri düzenleyen yine akpliler var. Adamı sırf İsrailli diye zorla ülkeden gönderttiler. Siyaset ne zaman pis ellerini futboldan çekecek? Milyar dolarlar döndüğü sürece hiçbir zaman.

"Ülkemizin hassas noktalarına dokunan bir olay. Hoş karşılanacak bir olay değil. Olaydan sonra oyuncuyu göndermemizle ilgili siyasetten de aradılar. Antalyaspor olarak ülkemizin hassas noktalarına dokunduğu için oyuncumuzu gönderdik. Aslında en iyi oyuncumuzu gönderdik. Transferi de açıp yerine hiçbir oyuncu alamadık. Madem böyle oluyor bize yukarıdan yardım etmeleri lazımdı. 'En iyi oyuncunuzu gönderdik. Size yardım edelim de bir oyuncu alın. Takımınız eksik kaldı.' deselerdi daha güzel olurdu. Antalyaspor olarak görevimizi yaptık. Sonunda sağ kenar oyuncumuz yok. Bu bölüm bizi sıkıntıya sokuyor. Antalyaspor olarak biz görevimizi yaptık ama sonucunda kenarsız oynuyoruz. O bölüm bizi sıkıntıya sokuyor."
Kaynak
hero member
Activity: 994
Merit: 607
February 26, 2024, 03:10:04 PM
Bu hakemler neyin kafasını yaşıyor.
Biraz önce gördüm Torreira adamın ayağına basmıyor mu? Hem de gaddarca. Öncesinde pozisyonda başka bir şey olsa dahi direkt kırmızı kart olur. Adam hiç bir şey görmedi.
Süper Lig miş. AMK ligi neyi süper. Hadi hakem görmedi. Lan sktimin varı nerdesin.
İkinci gol öncesinde Kerem Demirbay güreş yapıyor resmen. Oyuncuyu al aşağı ediyor. Omuz veya nizami şarj yok. Bildiğin alıp oyuncuyu itip topu alıyor hakemlerde ses yok. Gerçekten Antalyaspor emeklerine yazık başka bir şey değil. Bir de Fenerbahçe maçında oyuncunun 2 eline birden çarpan topa itiraz edip açıklama yapıyorlardı. Bakalım bu maçtan sonra ne diyecekler. Sergen hoca ne derse haklı.

Ne dese boş Hocam. Tepedekiler kulağını tıkar geçer. Haftaya bjk maçında neler olacak acaba?
Bu arada Fenerbahçe maçında da acayip İşler oldu. Kendi içimizde böyle yaparız ama elin adamı sker geçer.
Bu arada U.S Gilloise takımı kolay takım değil. Onu da buraya eklemiş olayım.
Ülkenin çivisi çıkalı çok olmuş her şeyi ile ne ekonomik ne futbol ne de başka bir şey herşey bombok. Yazık günah
Futbol hakkında bugün büyük olaylar yaşanabilir bence. Galatasaray’ın golünde yarı otomatik var sistemi bile yanlış çekilmiş. Penaltı pozisyonu öncesi ofsayt var. Torreira atılmalıydı atılmadı. İkinci gol öncesi faul var. Galatasaray oyuncusu bayrak hakemine “Fuck off” diyor ve atılmıyor. Bugün Galatasaray açık açık kollandı. Bunu sanırım onlar da kabul ederler.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
February 26, 2024, 03:06:45 PM
Biraz önce gördüm Torreira adamın ayağına basmıyor mu? Hem de gaddarca. Öncesinde pozisyonda başka bir şey olsa dahi direkt kırmızı kart olur. Adam hiç bir şey görmedi.
Süper Lig miş. AMK ligi neyi süper. Hadi hakem görmedi. Lan sktimin varı nerdesin.
İkinci gol öncesinde Kerem Demirbay güreş yapıyor resmen. Oyuncuyu al aşağı ediyor. Omuz veya nizami şarj yok. Bildiğin alıp oyuncuyu itip topu alıyor hakemlerde ses yok. Gerçekten Antalyaspor emeklerine yazık başka bir şey değil. Bir de Fenerbahçe maçında oyuncunun 2 eline birden çarpan topa itiraz edip açıklama yapıyorlardı. Bakalım bu maçtan sonra ne diyecekler. Sergen hoca ne derse haklı.

Ne dese boş Hocam. Tepedekiler kulağını tıkar geçer. Haftaya bjk maçında neler olacak acaba?
Bu arada Fenerbahçe maçında da acayip İşler oldu. Kendi içimizde böyle yaparız ama elin adamı sker geçer.
Bu arada U.S Gilloise takımı kolay takım değil. Onu da buraya eklemiş olayım.
Ülkenin çivisi çıkalı çok olmuş her şeyi ile ne ekonomik ne futbol ne de başka bir şey herşey bombok. Yazık günah
hero member
February 26, 2024, 03:02:46 PM
sr. member
February 26, 2024, 02:48:55 PM
hero member
February 26, 2024, 02:39:13 PM
İlk 60 dakikası sona eren maçta Galatasaray, Antalyaspor karşısında Kerem’in şovuyla 2-1 önde götürüyor. Yine de Antalyaspor maçta bastırıyor. Galatasaray’ı geriden takip etmiyorlar. Maçta hücum futbolu oynuyorlar ve pozisyonlara giriyorlar. İkinci golü bulmaları hiç zor bir şey değil. Süper ligde bu maç ligde kartları yeniden kardırır. Eğer bu maçta Galatasaray puan kaybederse Fenerbahçe için yarışa tekrar dahil oldukları bir hafta olacak.
Dakika 74 ve Antalyaspor dediğiniz gibi cesur oynuyor hocam. Sanki beklerin sorunlarını izlemiş gibiler. Sparta Prag maçını iyi gözlemiş gibi duruyor Antalyaspor. Taktiksel olarak Sergen hocayı severim oyunu okumayı da çok iyi başarmış. Artık geriye bir gol daha atıp maçtan 1 puan almayı istemek kalıyor. Bir sağ bir de sol bek sorunu Galatasaray’a puan kayıpları olarak dönebilir. Bu yüzden Avrupa'dan elendiler zaten.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
February 26, 2024, 02:25:14 PM
İlk 60 dakikası sona eren maçta Galatasaray, Antalyaspor karşısında Kerem’in şovuyla 2-1 önde götürüyor. Yine de Antalyaspor maçta bastırıyor. Galatasaray’ı geriden takip etmiyorlar. Maçta hücum futbolu oynuyorlar ve pozisyonlara giriyorlar. İkinci golü bulmaları hiç zor bir şey değil. Süper ligde bu maç ligde kartları yeniden kardırır. Eğer bu maçta Galatasaray puan kaybederse Fenerbahçe için yarışa tekrar dahil oldukları bir hafta olacak.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
February 26, 2024, 02:13:10 PM
Aynı harekete biri 7 ay biri 1 maç ceza alıyorsa kimse ligin temizliğinden bahsetmesin. Futboldan ve hayatın her alanından fetöcüler silinmedikçe bu ülke düzlüğe çıkamayacak.
Hapiste olması gerekenler futbolu yönetiyor. Fıkra gibi ülke. Kim bunlara dur diyecek?
Son 30 senenin hesabı elbet bir gün sorulacaktır ama geç gelen adalet adalet değildir.
Beşiktaş maçında Icardi'siz olmasın diye 1 maç verildiğini bilmeyen veya düşünmeyen yoktur.Böyle adaletsiz bir TFF'ye rağmen GS'nin her zaman kollanmasıyla şampiyon olduğu seneler umarım bir gün son bulur.Avrupada Sparta Prag'tan 4 yedikten sonra utanmayıp Fenerbahçe'ye verilen penaltının hesabını sormaya kalktılar.Gerçekten komedi asıl onlara verilen penaltıydı.Tarafsız ve adil bir yönetim olsa şuana kadar Fenerbahçe farkı açmıştı bile.Hakemler sayesinde bu yarış buralara kadar geldi.Avrupada neler yapabileceğini gördük Galatasaray'ın.Ligde bu zamana kadar 1 kırmızı kart gören takım Sparta Prag karşısında 2 maçta 2 kırmızı kart gördü.
hero member
February 26, 2024, 01:20:48 PM
Aynı harekete biri 7 ay biri 1 maç ceza alıyorsa kimse ligin temizliğinden bahsetmesin. Futboldan ve hayatın her alanından fetöcüler silinmedikçe bu ülke düzlüğe çıkamayacak.
Hapiste olması gerekenler futbolu yönetiyor. Fıkra gibi ülke. Kim bunlara dur diyecek?
Son 30 senenin hesabı elbet bir gün sorulacaktır ama geç gelen adalet adalet değildir.
Benimle aynı düşünen birisi olduğunu görmek güzel. Pascal Nouma futbol hayatı bitme derecesine geldi adama 7 ay ceza verdiler. Icardi ise 1 maç aldı acayip hareketler görüyoruz ligde. Hakemler berbat, tff berbat, mhk berbat. Yönetim namına ne varsa berbat olur mu arkadaş? Galatasaray açık açık kollanıyor hem de her durumda.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
February 26, 2024, 09:58:49 AM
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
February 26, 2024, 09:25:56 AM
İcardi'ye 1 maç ceza gelmiş.
Cezasını bu maç çekecek bjk maçında sahada olacakmış. Aslında ceza az ama bjk maçında sahada olması GS ye daha büyük bir ceza O olmasa en azından sahada 11 kişi olurlardı.
Yalnız bu TFF'nin amacı nedir ben anlamadım. Nasıl 1 kaç olur abi. Ben FB li oyuncu olsam Telekom da ski avuçlarım ne de olsa 1 maç.😂
Sadece bu avuçlama olayı için demiyorum ama son günlerde gerçekten midem bulandı. Sürekli açıklamalar, penaltı ve pozisyonlar için imalar tweetler vs bence rezalet bir durumdayız. Ekşi sözlüğe girmek hatasını yaptım, futbol muhabbetlerine maruz kalınca iq'um düştü yemin ediyorum. Ve yüzlerce binlerce insan harıl harıl bunları konuşuyor. Sporu çoğu insan sever, taraftarlık güzel şey ama gerçekten b.ku çıktı bence. Bu avuçlama montaj dendi, değilmiş demek ki de 1 maç ceza aldı. E o zaman 1 maç da az değil mi?
sr. member
February 26, 2024, 06:52:58 AM
İcardi'ye 1 maç ceza gelmiş.
Cezasını bu maç çekecek bjk maçında sahada olacakmış. Aslında ceza az ama bjk maçında sahada olması GS ye daha büyük bir ceza O olmasa en azından sahada 11 kişi olurlardı.
Yalnız bu TFF'nin amacı nedir ben anlamadım. Nasıl 1 kaç olur abi. Ben FB li oyuncu olsam Telekom da ski avuçlarım ne de olsa 1 maç.😂
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
February 25, 2024, 07:31:37 AM
İlk başta gördüğümde penaltı pozisyonun penaltı olmadığının kararına varmıştım fakat pozisyonu farklı açılardan izleyince penaltı olduğunu ve topun ele değerek net bir şekilde yön değiştirdiğini görebilyiorsunuz.Penaltı pozisyonunu vardan izlerken hakemin yanında bulunan oyuncu zaten hakemin kararını açıklamadan önce yüzünü kapatarak üzülüyor yani elle oynadığının farkında bu yüzden çok da tartışmaya gerek yok.Bunu tartışmaya kalkacak olursak oosterwolde ve ferdiye yapılan hareketlerin penaltı olup verilmediğini de tartışmamız lazım.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
February 25, 2024, 03:35:09 AM
Fenerbahçe maçındaki verilen penaltı pozisyonu o kadar anlaması zor ki yani ben özetten tekrar izlediğimde topun yön değiştirmesi hiç belli olmuyordu. Bazıları da kale arkasından bir açıdan bakınca temas olduğu belli oluyor diyor ama bilmiyorum. Her hafta böyle pozisyonları tartışmaktan oynanan oyuna odaklanamıyoruz zaten. Umarım hakemin kararı doğrudur çünkü o gol Galatasaray ile farkın açılmamasını sağladı yani şampiyonluk yarışı için çok kritikti. Böyle durumlarda hatalı kararlar pahalıya mal olabiliyor.
hero member
February 24, 2024, 10:21:44 PM
Galatasaray’ın attığı twitten önce bence Yunus Emre’ye ulaşmıştır. O elime çarpmadı demiş olmalı ki bu kadar sert açıklamalarda bulunuyor takım. Fenerbahçe de kendine göre açıklamaları yapıyor. Bu arada evet internette yunus emrenin açıklamaları var yazıyordu ve çoğu kişi bu sözlere inanarak hareket ediyor. Türkiye’de gündem bir maçla değişiyor garip bir ülkeyiz.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
February 24, 2024, 06:17:56 PM
Bir noktada hem insanın midesini bulandırıyor bu kadar çok net bir şekilde rakibimizin kollanması, bi açıdan çok daha lezzetli yapıyor bu sezonu. Sonuçta federasyon şöyle federasyon böyle diye sallıyorlar, sonra böyle pnealtılar alıyorlar tonlarca, sametin pozisyon hala herkesin aklında, yani hem kollanıp hem ağlıyorlar, yapmadıkları çirkeflik, etmedikleri dalavere kalmıyor, sahada kazanamadıkları 10+ yıllık şampiyonluğu masada kazanmaya çalışıyorlar. Bu bir açıdan kötü tabii böyle olsun istemeyiz, ama bir açıdan düşününce bu halleriyle bile şampiyon olduğumuzda çok daha eğlenceli olacak dalga geçmek Cheesy sonuçta hem bütün güçlerini, sahada ve saha dışında her türlü işi yapıp hala bizi tepede gördüklerinde delirmeleri daha keyifli olacak Cheesy Heee böyle laflar eden rakip istemiyorsanız, o zaman böyle rakip olmayacaksınız Cheesy Hem her türlü olaya gs kollanıyor diye feto diye ümmet diye etmediğiniz laf kalmayacak, hem bu penaltı gibi 2 sezonda onlarcasını alacaksınız, hemde GS'li biri dalga geçince laf edeceksiniz, oldu Cheesy

edit : İcardi olayının montaj olduğu ve başka bir oyuncunun başka bir maçta yaptığı hareketten montaj olduğu ortaya çıktıktan sonra, bir de kasımpaşalı oyuncu adına sanki o demiş gibi hiç demediği lafı internete yayarak olayın üstünü örtmeye çalışan fenerbahçeli arkadaşlarıma bir bilgi; Oyuncu resmi instagram hesabından açıklama yapıp sizi yalanladı, yok öyle bir açıklaması elime çarptı diye falan;

Pages:
Jump to: