Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 7. (Read 23013 times)

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bugünün maç programı da güzel.Son haftaların form grafiği yükselen ve kupada Galatasaray'ı eleyen Karagümrük Adana Demirspor ile mücadele edecek.Adana Demirspor uzun birt süredir ligde galibiyet almakta zorlanıyor ve bunu bugün kırmak isteyecektir.Yaklaşık 10 haftadır galibiyet alamayan Adana demir üst sıralardan küme düşme potasına kadar geriledi ve bu kazanamama serisine devam ederlerse kendilerini bir anda alt ligde bulabilirler. 2 takım içinde kolay bir maç olmayacağını düşünüyorum.
Trabzonspor ise Alanyaspor'a konuk olacak.Trabzonspor,Beşiktaş galatasaray'a kaybettiği için avantajı eline almayı başardı.Bugün oynanacak bu karşılaşma sonrası eğer Trabzon maçı kazanırsa rakibine 3 puan fark atmış olacak fakat bunun bu kadar kolay olacağını sanmıyorum.Alanyaspor ligde küme düşme potasında ve uzun bir süredir galibiyet almakta zorlanıyor.Trabzonspor'a karşı galip gelme şansı mevcut.
hero member
Activity: 994
Merit: 607

Hatayspor maçında tribünler Fenerbahçe taraftarları ile doluydu. Deplasman takımı değil ev sahibi takım gibiydik. Hatayspor'un onursal başkanı Lütfü Savaş Fenerbahçe kongre üyesi olduğu için Fenerbahçe maçlarında böyle bir ayrıcalık yapıyormuş. Bazıları bu konuda onu eleştiriyor ama Anadolu kulüpleri büyük maçlarda rakip takım taraftarlarına sattıkları biletlerden para kazanıyor.

Eşit bi yaklaşım olmuyor böyle yapınca. Fenerbahçe kongre üyesi. Peki aynı şekil başka bi başkan Galatasarayımızın kongre üyesi olsa. Galatasaray taraftarlarını stada alsa. Fenerbahçe taraftarlarını almasa hoş olur mu? Bana kalırsa hoş olmaz. Lütfü Savaş bilet parası kazanmak istiyorsa bütün büyük kulüplere aynı şekil bi yaklaşım yapsın. İstanbulspor öyle yapıyor. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe maçlarında rakip takıma istediği kadar bilet satıyor. Adil bi yaklaşımları var. Bana kalırsa hoş bişi diiiil bu şekil bi yaklaşım.

Galatasarayımız maçın başında öne geçti. Beşiktaş'ı istediği gibi yönetti maçın temposuyla. Yorulmadan kazandık bana kalırsa. Maçın temposunu düşürerek oynadık çünkü. Bilek güreşinde güçlü taraf karşısındakinin tüm gücüyle saldırmasını izler. O şekil Beşiktaş'ı tuttuk maç boyunca bana göre.

Fenerbahçe’ye bilet satamadı Hatayspor çünkü Fenerbahçe deplasman cezası vardı. O yüzden passolige baktıysanız Fenerbahçe biletleri kapalıydı. Böyle olunca mecburen Hatayspor Pasoligi olanlar ile bilet alıp girdiler. Bir pasolig ile 5 kişi içeri girebiliyor. Normal karşılıyorum ben alan razı veren razı mevzusu oluyor. Kaldı ki her Anadolu takımı tribününde büyük takım formalı taraftarlar oluyor.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719

Hatayspor maçında tribünler Fenerbahçe taraftarları ile doluydu. Deplasman takımı değil ev sahibi takım gibiydik. Hatayspor'un onursal başkanı Lütfü Savaş Fenerbahçe kongre üyesi olduğu için Fenerbahçe maçlarında böyle bir ayrıcalık yapıyormuş. Bazıları bu konuda onu eleştiriyor ama Anadolu kulüpleri büyük maçlarda rakip takım taraftarlarına sattıkları biletlerden para kazanıyor.

Eşit bi yaklaşım olmuyor böyle yapınca. Fenerbahçe kongre üyesi. Peki aynı şekil başka bi başkan Galatasarayımızın kongre üyesi olsa. Galatasaray taraftarlarını stada alsa. Fenerbahçe taraftarlarını almasa hoş olur mu? Bana kalırsa hoş olmaz. Lütfü Savaş bilet parası kazanmak istiyorsa bütün büyük kulüplere aynı şekil bi yaklaşım yapsın. İstanbulspor öyle yapıyor. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe maçlarında rakip takıma istediği kadar bilet satıyor. Adil bi yaklaşımları var. Bana kalırsa hoş bişi diiiil bu şekil bi yaklaşım.

Galatasarayımız maçın başında öne geçti. Beşiktaş'ı istediği gibi yönetti maçın temposuyla. Yorulmadan kazandık bana kalırsa. Maçın temposunu düşürerek oynadık çünkü. Bilek güreşinde güçlü taraf karşısındakinin tüm gücüyle saldırmasını izler. O şekil Beşiktaş'ı tuttuk maç boyunca bana göre.
legendary
Derbinin yanı sıra dün oynanan diğer karşılaşmalarda da pek fazla gol çıkmadı.Başakşehir evinde ağırladığı Samsunspor'u tek golle mağlup etmeyi başardı.Mouandilmadji'nin 34.dakikada kırmızı kart görmesiyle erken dakikalarda 10 kişi kalan Samsunspor'un bu dakikadan itibaren pek fazla yapabileceği bir şey yoktu.İkinci yarının başında Aleksic'in golüyle kazanan Başakşehir puanını 46'ya yükseltti.
Pendikspor ise ağırladığı Konyaspor tarafından 2-0 mağlup edildi.Pendikspor'un 90 dakika boyunca isabetli şut çekemediği maçta yenilmesi zaten normaldi.12. dakikada Cikalleshi'nin penaltı golüyle öne geçen Konyaspor ikinci yarıda da daha iyi oynayan taraftı.Toplamda 2 gol atarak önemli bir 3 puan almayı başardılar.
hero member
Uzun bir aradan sonra dev ekranda adı derbi olan ama derbicikten öte gidemeyen bir maça çat pat baktım.
Ben maça geçtiğim zaman GS zaten öne geçmişti bile şöyle biraz baktım. Bu bjk den bir şey olmaz dedim ikinci yarının da son 25 dakikasına baktım ama bir şey değişmedi. Futbol adına hiçbir şey yok. Sahaya atılan pet şişe çakmak daha çok akılda kaldı. Bu lige yayıncı kuruluşum verdiği para haddinden fazla.
Ha onlarda ayrı bir salak süper lig ne ki bir de birinci ligin haklarını da istedin. Bedavaya geldiyse bir şey demem ama ekstra para verildiyse yazık.

Muhtemelen bedavaya gelmiştir ama birinci ligi izleyen neredeyse yok diyebilirim. Bazı koyu taraftar gruplarına sahip takımlar belki maçlarda izlenme alıyordur ancak genelde izlenmiyor birinci lig. Ayrıca kaliteli futboldan da eser yok. O yüzden bedavaya geldiğine neredeyse eminim ama tabi ispatlayacak argüman yok.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Uzun bir aradan sonra dev ekranda adı derbi olan ama derbicikten öte gidemeyen bir maça çat pat baktım.
Ben maça geçtiğim zaman GS zaten öne geçmişti bile şöyle biraz baktım. Bu bjk den bir şey olmaz dedim ikinci yarının da son 25 dakikasına baktım ama bir şey değişmedi. Futbol adına hiçbir şey yok. Sahaya atılan pet şişe çakmak daha çok akılda kaldı. Bu lige yayıncı kuruluşum verdiği para haddinden fazla.
Ha onlarda ayrı bir salak süper lig ne ki bir de birinci ligin haklarını da istedin. Bedavaya geldiyse bir şey demem ama ekstra para verildiyse yazık.
legendary
Derbide kazanan Galatasaray oldu. 2.dakikada kendi kalesine attığı golle kaybeden Beşiktaş için üzücü bir sonuç.Maçta çokça yine tartışmalı pozisyon vardı ve açıkcası artık hakemlerin bilerek isteyerek yaptığını söyleyebilirim.Bu kirli düzene ne zaman dur denilecek gerçekten artık çığrından çıkmaya başladı.Beşiktaş'ın net penaltısının verilmediğini ve buradan beraberlik alabileceği bir karşılaşmada saçma bir golle yenildiğini söylemek gerçekten üzücü.Bu galibiyet ile birlikte Galatasaray ise liderliği almayı tekrardan başardı ve bir sonraki maçına artık odaklanacaktır.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
Dışarıdaydım maçı çok fazla izleyemedim, öyle 7-8 dakikalık özetlerden maç yorumu yapacak değilim, o yüzden çok genel bir fikrim yok maç hakkında. Fakat tek bir şey söyleyebilirim, eğer özette gösterilen pozisyonlar buysa, demek ki maç baya sıkıcı geçmiş olmalı, özette bile öyle aman aman kimsenin pozisyonu yok, takımlar baya bildiğin yaslanmış öyle top yapmış boş boş gibi duruyor. Normalde 3-5 pozsiyon olur kaçsa bile özette olur falan, baya özeti sıkıcı bir maçtı resmen, bir maçın özeti bile sıkıcıysa kendisini tahmin bile edemiyorum. Neyse öyle ya da böyle en "kritik" haftalardan birinden puanla dönmeyi başardık, bu üç puan değerli. Fakat takımında dikkatli olması lazım, beşiktaşı şimdi yendik, daha iki gün evvel karagümrüğe yenildik, futbol bu belli olmaz aman rakibi yendik diye bi anda gaza gelip salmak olmaz, böyle devam etmemiz lazım.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Fenerliler boşuna şampiyonluk hayali kurmasın gsnin arkasında akp + fetö varken şampiyonluğu ve CLden gelecek parayı başka takımlara vermezler. Bugün de açıkça görüldü ki her maça hakem + federasyon desteğiyle çıkan bu iğrenç rezil camia kazanmak için her türlü pisliği mübah görüyor.
Yaptığı haksızlıklar yüzünden insanları çileden çıkartan sonunda dayak yiyen ve ağlayarak hakemliği bıraktığını açıklayan trnin en kötü hakemimsisi tetikçi meeler yine aldığı talimatları yerine getirdi ve zor anlarda sıkışan takımına sonuna kadar yardımcı oldu. Faul bile olmayan pozisyona kırmızı kart göstererek yine bir derbide yeni bir rezilliğe imza atarak tarihe geçti. Derbide orta sahadan Beşiktaş aleyhine penaltı vererek tarihe geçen trnin en büyük tetikçisi c.çakırın ardından bu meeler o pozisyonda en kullanışlı tetikçi olduğunu tekrar gösterdi. Türk futbolunu bu pisliklerden temizleyecek bir operasyon yapılması şart aksi halde bu lig dünyanın en rezil şikeli ligi olarak anılmaya devam edecek.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Fenerbahçe dün hatay deplasmanında önemli bir galibiyet aldı.Taraftarların mersin deplasmanında takımı yalnız bırakmaması takım adına önemliydi.Bu galibiyetle birlikte maç fazlasıyla liderliğe yükseldi ve derbiyi beklemeye geçti.

Dzeko yaşına rağmen çok iyi bir maç çıkardı. Gerçi Hatayspor sezonun ikinci yarısında kötü bir takıma dönüştü. Rakip zayıftı bize göre. Fakat son maçlarda Dzeko ve Tadic gibi tecrübeli futbolcularin insiyatif almalarına ihtiyacımız var.
legendary
Fenerbahçe dün hatay deplasmanında önemli bir galibiyet aldı.Taraftarların mersin deplasmanında takımı yalnız bırakmaması takım adına önemliydi.Bu galibiyetle birlikte maç fazlasıyla liderliğe yükseldi ve derbiyi beklemeye geçti.
Derbinin sonucunu ben de merakla bekliyorum.Beşiktaş 3.'lük için yarış içerisinde ve bunu rakibine kaptırmak istemeyecektir.3.'nün avrupa elemesine gittiğini biliyoruz ve Galatasaray'ın deplasmanda puan kaybetmesini bekliyorum.Hafta içi karagümrük karşısında pek iyi değillerdi ve kupadan elenmişlerdi.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Beşiktaş her ne kadar fazla para harcamış ve harcayacak olsa da özellikle Ernest Muci transferi takıma oldukça faydalı olabilir gibi görünüyor. Dünki Konyaspor'a karşı oynanan kupa maçında da Muci hem şık hareketleriyle hem de kaleyi sağlam yoklamasıyla dikkatleri yine üzerine topladı. Sizce takımın yeni Taliscası olacak kadar bir etki yaratabilir mi?

Özellikle birkaç gün sonra oynanacak Beşiktaş - Galatasaray derbisindeki performansını merakla bekliyorum. Muci'nin bireysel yetenekleri Beşiktaş adına fark yaratabilir.

Muçi çok iyi. Ben çok beğendim onu. Türkiye kupasında da izledim. Semih ile birlikte en beğendiğim oyuncu oldu. İlk başta 10 milyon verdikleri için eleştirmiştim ama oyuncu sanırım 10’dan fazla getirecek Beşiktaş’a. Yaşı da çok genç eğer Beşiktaş’ta kalırsa da Quaresma gibi efsanelerden birisi olabilir bu çocukta o potansiyeli görüyorum. Çok genç 22 yaşında ve geleceği parlak.
hero member
Bu akşam önemli bir maç var süper ligde. Fenerbahçe kayıpsız 2-0 geçti ve rakibi Galatasaray’ın puan kaybetmesini bekliyor. Bu akşam çoğu Fenerbahçe taraftarı heyecanla Beşiktaş’ı destekleyecek gibi çünkü Galatasaray’ın puan kaybetmesi Beşiktaştan çok Fenerbahçe’ye yarıyor.

İnönü gücünü kullanıp Beşiktaş bu maçtan galibiyet ile ayrılmayı amaçlıyor. Bunu başaracaklarını da düşünüyorum çünkü son zamanlarda çok iyiler ve Galatasaray alarm halinde.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Hiçbirinizin şaşırmayacağı bir haber vereceğim. Dün iptal edilen yayın ihalesinin bugün yeniden bein sports'a verildiği açıklandı. Grin Grin
Şaka gibi ama gerçek. Tam bir hukukun damlasının kalmadığı muz cumhuriyetlerinde yaşanabilecek tipte bir olay vuku buldu. Madem katarlı kankalarınıza vereceksiniz niye göstermelik ihale ile uğraştırıyorsunuz insanları doğrudan verin işte. Grin
Biraz anlamsız, biraz da saçma bir televizyon ihale dönemi sonunda sanırım kaçak yayınlara devam etmeye çalışacak insanlar. Beinsports demek ki kazanıyor ihaleyi almak için böyle çalışıyor. Sonra kaçak yayın diye ağlıyorlar. Acun beceremedi Avrupa yayınını mesela. Bu adamlar lig maçlarından iyi kazanç sağlıyor olmalılar ki tekrar tekrar ihaleye giriyor ve alıyorlar.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Hiçbirinizin şaşırmayacağı bir haber vereceğim. Dün iptal edilen yayın ihalesinin bugün yeniden bein sports'a verildiği açıklandı. Grin Grin
Şaka gibi ama gerçek. Tam bir hukukun damlasının kalmadığı muz cumhuriyetlerinde yaşanabilecek tipte bir olay vuku buldu. Madem katarlı kankalarınıza vereceksiniz niye göstermelik ihale ile uğraştırıyorsunuz insanları doğrudan verin işte. Grin

Evet sözde 2 teklife karşılık olarak TFF daha çok para istemişti ve 2 taraf da buna yanaşmamıştı. Fakat ne hikmetse hemen 1 gün sonrasında bir anda bein ile anlaşma sağlandı.  Smiley  Keşke Saran ihaleyi alsaydı ama bein sevdası kolay kolay bitmeyecek gibi duruyor. Keşke Saran senelik sabit 150 milyon euro ödemeyi kabul etseymiş. O zaman bile tabi bir şekilde bein'e verseler şaşırmazdım.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
Yarın çok önemli bir derbi maçı var. Fenerbahçelilerin Beşiktaş taraftarı olacağı bir gün diyebiliriz.  Grin  Beşiktaş yeni transferleri ile birlikte daha iyi bir forma kavuşmuş gibi duruyor. Ernest Muci gerçekten önemli bir tehdit. Galatasaray defansını son zamanlarda hiç beğenmiyorum. Muci gibi bir oyuncu bireysel yeteneğiyle Galatasaray savunmasını ciddi sıkıntıya sokabilir.

Muslera her ne kadar çabalasa da eskisi kadar iyi değil. Muci'nin şutları etkileyici ve Muslera önemli sıkıntılar yaşayabilir. Galatasaray bu maçta puan kaybederse şaşırmam.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
fenerbahçe ve galatasaray'ın türkiye kupasından elenmesi iyi oldu. özellikle fenerbahçe'nin avrupa maçlarını da sayacak olursak çok daha zor bir fikstürü var. bir de buna ismail hoca'nın süper bir kadro yapılanmasını ekleyince ihtiyar olan takım sene sonunu bile getiremez.
beşiktaş'ın dediği gibi ligin en kritik haftası olmasa da önemli bir karşılaşma bizleri bekliyor. ilk olarak beşiktaş yeni hocasıyla ilk ciddi sınavını verecek. bu karşılaşma sonucunda beşiktaş'ın önümüzdeki sene nasıl bir yapılanma içinde olacağı belli olacak. bir diğer konu ise tabii ki galatasaray'ın bizimle olan şampiyonluk mücadelesi. umarım yenilirler ve biz de hatay'ı yeneriz. hatay da düşme hattında olduğu için fenerbahçe için de kolay bir karşılaşma olmayacak. özellikle son birkaç maçta çok kötü bir şekilde sahada olduğumuzu düşünürsek ne demek istediğim daha iyi anlaşılır. sanırım irfan can sakatlığından dolayı yine kadroda olmayacak.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Bugün, üst sıralara çıkıp Avrupa bileti almak isteyen iki takımın mücadelesi vardı. Kasımpaşa, Sivasspor ile 0-0 berabere kaldı. Maçta Kasımpaşa çok sayıda hücum organizasyonu düzenlerken, Sivasspor daha geride kalan taraftı. Yine de iki tarafın da net pozisyonları harcadığını söyleyebilirim. Bu akşam önemli maçlardan birisi Hatayspor deplasmanına Fenerbahçe’nin gitmesi olacak. Fenerbahçe kupada elendikten sonra ligde puan kaybı yaşamamak için tüm gücüyle oynayacak ancak Hatayspor zor bir takım diyebilirim. Ters gelebiliyorlar büyük takımlara.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Başarısızlığın sonucunda lige geri dönelim lige yoğunlaşalım oraya konsantre olalım gibi söylemleri nasıl kabul edilebiliyor. Şunun şurasında fazladan oynayacağın iki maç, iki maçta oyuncuların performanslarını etkileyecekse çıkmasınlar yeşil sahaya. Galatasaray dün Karagümrük maçında maçı önemsemek yada önemsemekten ziyade Galatasaray oyun oynamadı, oynayamadı.

Kerem Aktürkoğlu her maçta yaptığı gibi aralara girip kayboluyor. Tete, Zaha konuşmaya bile gerek yok.

Fenerbahçe de, Galatasaray da elendi.Sırada yeni Türkiye kupası sahibini beklemek var.Beşiktaş iyi bir oyunla halletti maçı.Diğer takımlar da Anadolu takımı.Bu sene bir Anadolu takımının kupayı kazanma ihtimali var.Fenerbahçe ve Galatasaray beceriksizce ve kötü oyunla elendiler.Aksini iddia edemeyiz.Her iki takımın da ligde şampiyonluk yarışı devam ediyor ancak Türkiye kupasında elenmeleri sürpriz oldu.
Pages:
Jump to: