Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 10. (Read 22813 times)

hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
February 03, 2024, 03:44:40 PM
Fenerbahçe zorlu geçen maçta 3 puanı almayı başardı. Antalya deplasmanı çok zor geçen bir deplasman. 2-0 kazanarak Galatasaray ile yarışa devam ediyorlar. Ben son yıllarda böyle kaliteli bir yarış izlememiştim. İki takım da kusursuz gidiyor neredeyse. Nerede yarıştan uzaklaşacaklar bilmiyorum ama düğüm herhalde kendi aralarında oynanacak maçta çözülecek muhtemelen.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
February 03, 2024, 02:38:50 PM
Fenerbahçe Antalya deplasmanında ilk yarının bitimine az bir süre kala golü buldu. İkinci yarıda benzer durum yaşanmış oldu uzatmalara kadar iki takımda gol bulamazken uzatmalarda Batshuayi 2. golü kaydetmiş oldu sonrasında zaten bitiş düdüğü çaldı. Fenerbahçe zorlu bir deplasmanı geride bırakarak liderliğe tekrar yükselmiş oldu, rekabet kaldığı yerden devam ediyor.
Yarın Trabzonspor Beşiktaş’ın konuğu olacak iki takımda son zamanlar kötü oyun sergiliyor bakalım bu maçın kazananı kim olacak.
Beşiktaş’ın kazanmasını isterim.Gelecek sene başkan iyi bir kadro kuracak diye umut ederek, Avrupa kupalarına katılmasını istediğim Beşiktaş’ı destekliyorum bu maçta.Trabzonspor ise konferansa katılabilirse ne güzel olur.Ülke puanı gelecek seneyi etkiliyor.Konferans ve Avrupa ligindeki temsilcilerimizin şampiyon olamasa da yüksek yerlere gelmelerini isterim.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
February 03, 2024, 02:36:27 PM
İki takımlı mücadele devam ediyor ve ikisi de hata yapmıyor. Dün Galatasaray'ın kazandığı skorun aynısıyla bugün Fenerbahçe kazandı. Gerçi maçlar çok farklı geçti, Galatasaray ilk dakikalardan 2-0 skoru bulup rahat bir şekilde maçı bitirdi. Fenerbahçe ise son dakikada ikinci golü buldu. Antalyaspor'un son ana kadar beraberlik fırsatı vardı ama bir türlü gol atamadılar. Buksa etkisiz oynayınca Jehezkel'in yokluğu daha çok hissedildi. Bu şampiyonluk düğümü son haftalara kadar çözülmeyecek gibi duruyor.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 03, 2024, 02:05:29 PM
Fenerbahçe Antalya deplasmanında ilk yarının bitimine az bir süre kala golü buldu. İkinci yarıda benzer durum yaşanmış oldu uzatmalara kadar iki takımda gol bulamazken uzatmalarda Batshuayi 2. golü kaydetmiş oldu sonrasında zaten bitiş düdüğü çaldı. Fenerbahçe zorlu bir deplasmanı geride bırakarak liderliğe tekrar yükselmiş oldu, rekabet kaldığı yerden devam ediyor.
Yarın Trabzonspor Beşiktaş’ın konuğu olacak iki takımda son zamanlar kötü oyun sergiliyor bakalım bu maçın kazananı kim olacak.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
February 03, 2024, 09:56:20 AM
Fenerbahçe Antalyaspor deplasmanında önemli bir maça çıkacak bu akşam. Galatasaray dün oynadığı maçı kazanarak liderliğe yükseldi. Bu akşamki maçı Fenerbahçeliler kadar Galatasaraylılar da takip edecektir. Liderliğin günden güne el değiştirdiği, şampiyonluk yarışının daha çekişmeli olduğu bir döneme giriyoruz. Bugünlerde küçük bir hata bütün sezonun emeklerini heba edebilir.

Savunmada Dijiku ve Bonucci ikilisinin oynaması bekleniyor. Becao antrenmanlara başladı. Fakat fiziksel olarak henüz hazır değil. Güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Batshuayi bana göre her zaman Dzeko'nun gerisinde bir profil. Fakat son haftalarda iyi oynuyor. Forma adaleti sağlanırsa Batshuayi'nin ilk 11'de başlaması gerekir. Batshuayi mi Dzeko mu başlar? Bilmiyorum. Neyse bunlar tatlı telaşlar. Sakat ve cezalı oyuncumuz yok. En önemlisi bu.
hero member
February 03, 2024, 09:37:47 AM
Galatasaray için zor bir maç bekliyordum ama maçın ilk 10 dakikasında 2-0 yapıp maçı kazandılar. Şampiyonluk yarışında önemli bir 3 puan daha aldık.

Yarın akşam Antalyaspor - Fenerbahçe maçı var bakalım, Fenerbahçe için sıkıntılı bir maç olarak görüyorum, puan kaybı yaşanabilir, bu Galatasaray galibiyeti onları biraz sıkıntıya da sokmuş olabilir.
Bakalım yarın maç nasıl sonuçlanacak.
Galatasaray için kolay bir deplasman maçı oldu kısa sürede Galatasaray 2 gol atınca resmen skoru oynamak üzerine oynadılar, 2 gol sonrası Samsunspor daha baskın oynamış olsada etkili olamadılar. Fenerbahçe bu akşam Antalya deplasmanına gidiyor nitekim daha zorlu bir deplasman maçı olacağa benziyor muhtemelen beraberlikle sonuçlanacaktır Smiley
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
February 03, 2024, 07:59:57 AM
fenerbahçe, bu akşam antalyaspor ile çok zor geçecek bir karşılaşma yapacak. tahminim bu maçta puan kaybedeceğimiz yönünde. bakalım ismail kartal'ın takım yönetimi nasıl olacak? takım iyi giderken fazla sırıtmıyordu kendisi ama artık tıkanma noktasına geldi. okan buruk'u şu an için ayıran nokta burası.
dzeko kötü başlayıp 70-80 dakika hala sahada kalırsa ya da çift forvete geçmezse artık ben tek kelime daha etmem. adamın kafasında öyle bir kurgu var ki 60. dakikadan önce oyuncu değişikliğine gidemiyor. ha umarım ilk 15 dakikada fişi çekip çok keyifli bir karşılaşma izleriz.
legendary
Merit: 1176
February 02, 2024, 06:28:54 PM
Galatasaray için zor bir maç bekliyordum ama maçın ilk 10 dakikasında 2-0 yapıp maçı kazandılar. Şampiyonluk yarışında önemli bir 3 puan daha aldık.

Yarın akşam Antalyaspor - Fenerbahçe maçı var bakalım, Fenerbahçe için sıkıntılı bir maç olarak görüyorum, puan kaybı yaşanabilir, bu Galatasaray galibiyeti onları biraz sıkıntıya da sokmuş olabilir.
Bakalım yarın maç nasıl sonuçlanacak.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
February 01, 2024, 07:42:47 AM
Hocam son maçta da gördük, Torreira varsa birçok riski aynı anda alabiliyorsunuz, tüm pas kanallarında var adam, ve kaptığı topları da yüksek yüzde ile oyuna sokabiliyor. Bu da size arkada alan bırakabilme özgürlüğü ile hücumda daha çok adamla baskı yapabilme imkanı sağlıyor. Seviye yükselince ise üçüncü bölgedeki olası top kayıplarında, örneğin Bayern Münih iki pasta kontraya çıkabildiği için 70 lerden sonra çözmüştü Galatasarayı. Ancak bizim ligde o tarz kaliteli ayak az takımda olduğundan bu risk daha az bence.
Kaan ve Barış Alper mevzusuna gelirsek, bence Kaan bizim ligdeki fundementali en yüksek oyunculardan, çok hızlı değil ama yavaş ta değil, Barış Alper ise daha yolun başında sayılır, doğru çalışma metodları ile üzerine daha çok koyabilir, defans için pozisyon bilgisi eksikliği belki sorun yaratabilir ama onu da Abdülkerim ile tölere edebilir takım.

Açıkçası Kaan ve Barış'ın kendini defansif anlamda da geliştirmesi ve birer alternatif olmaları Galatasaray için çok iyi olur. Fakat dediğim gibi alternatif olarak kalsalar daha iyi bana göre. Galatasaray zaten sol bek ve sağ bek mevkileri için galiba dün transfer toplantısı düzenleyip bütün alternatiflerin üzerinden geçmiş. Bugün yarın çalışmalar hızlandırılır ve her iki mevki de yeni oyuncularla doldurulur bence. Bu arada ligde evet risk daha az olabilir ama Avrupa Ligi'nde başarıyı da düşünerek kadroyu sağlamlaştırmak lazım.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
January 31, 2024, 07:57:15 AM
Galatasaray'ın çok acil bir şekilde sol bek ve sağ beke ihtiyacı var. Boey'in gitmesiyle takımda resmen sağ bek kalmadı o yüzden en acil doldurulması gereken pozisyon orası. Angelino da Roma ile anlaşma sağladığı için kiralık sözleşmesi feshedilip yollanacak. Sol bekte de takımda sadece Kazımcan kaldı. Gaziantep maçında oyuncu yetersizliğinden solda Berkan Kutlu sağda Kaan Ayhan oynadı. Bu şekilde sezonu bitirmeye karar verirlerse Galatasaray'ın şampiyon olması bence oldukça zor olur.

Hocam dün akşamki maçta Galatasarayın aslında pek de ihtiyacı varmış gibi görünmedi beklere ama ligin daha sonuna çok var, içerideki maçları seyirci baskısı ile birlikte tölere edebilir fakat özellikle düşme hattındaki takımlarla dışarıda oynanacak maçlar için kesinlikle haklısınız. Kaan Ayhan ve Barış Alper ilk bakışta tam joker gibi görünseler de, özellikle Barış' ın sadece süratine güvenerek sezon riske edilemez çünkü sürat kadar pozisyon bilgisi de lazım. Bu arada Kerem ne yapsa yaranamıyor taraftara, bu adam neredeyse beleşe gelmiş bir futbolcu, maliyetinin bin katı verim verdi, yahu arada bu çocuk da kötü oynayabilir.

Evet sadece bir maçtan çıkarım yapmak çok zor çünkü Berkan Kutlu ve Kaan Ayhan'ın ana mevkileri bek değil. Kaan Ayhan yine oynayabiliyor ikincil mevki olarak ama Boey gibi bir oyuncunun yerini onun kadar iyi dolduramaz diye düşünüyorum. Okan hoca Barış Alper'i de sol bek ve sağ bekte denedi ama yine onun da bence hücum hattında oynaması Galatasaray için daha faydalı olur. Bunun dışında Abdülkerim yokken defans hattı onun varlığı kadar güven vermiyor oraya da bir çözüm üretmek lazım.

Hocam son maçta da gördük, Torreira varsa birçok riski aynı anda alabiliyorsunuz, tüm pas kanallarında var adam, ve kaptığı topları da yüksek yüzde ile oyuna sokabiliyor. Bu da size arkada alan bırakabilme özgürlüğü ile hücumda daha çok adamla baskı yapabilme imkanı sağlıyor. Seviye yükselince ise üçüncü bölgedeki olası top kayıplarında, örneğin Bayern Münih iki pasta kontraya çıkabildiği için 70 lerden sonra çözmüştü Galatasarayı. Ancak bizim ligde o tarz kaliteli ayak az takımda olduğundan bu risk daha az bence.
Kaan ve Barış Alper mevzusuna gelirsek, bence Kaan bizim ligdeki fundementali en yüksek oyunculardan, çok hızlı değil ama yavaş ta değil, Barış Alper ise daha yolun başında sayılır, doğru çalışma metodları ile üzerine daha çok koyabilir, defans için pozisyon bilgisi eksikliği belki sorun yaratabilir ama onu da Abdülkerim ile tölere edebilir takım.
sr. member
January 31, 2024, 06:15:46 AM
Galatasaray'ın çok acil bir şekilde sol bek ve sağ beke ihtiyacı var. Boey'in gitmesiyle takımda resmen sağ bek kalmadı o yüzden en acil doldurulması gereken pozisyon orası. Angelino da Roma ile anlaşma sağladığı için kiralık sözleşmesi feshedilip yollanacak. Sol bekte de takımda sadece Kazımcan kaldı. Gaziantep maçında oyuncu yetersizliğinden solda Berkan Kutlu sağda Kaan Ayhan oynadı. Bu şekilde sezonu bitirmeye karar verirlerse Galatasaray'ın şampiyon olması bence oldukça zor olur.

Hocam dün akşamki maçta Galatasarayın aslında pek de ihtiyacı varmış gibi görünmedi beklere ama ligin daha sonuna çok var, içerideki maçları seyirci baskısı ile birlikte tölere edebilir fakat özellikle düşme hattındaki takımlarla dışarıda oynanacak maçlar için kesinlikle haklısınız. Kaan Ayhan ve Barış Alper ilk bakışta tam joker gibi görünseler de, özellikle Barış' ın sadece süratine güvenerek sezon riske edilemez çünkü sürat kadar pozisyon bilgisi de lazım. Bu arada Kerem ne yapsa yaranamıyor taraftara, bu adam neredeyse beleşe gelmiş bir futbolcu, maliyetinin bin katı verim verdi, yahu arada bu çocuk da kötü oynayabilir.

Evet sadece bir maçtan çıkarım yapmak çok zor çünkü Berkan Kutlu ve Kaan Ayhan'ın ana mevkileri bek değil. Kaan Ayhan yine oynayabiliyor ikincil mevki olarak ama Boey gibi bir oyuncunun yerini onun kadar iyi dolduramaz diye düşünüyorum. Okan hoca Barış Alper'i de sol bek ve sağ bekte denedi ama yine onun da bence hücum hattında oynaması Galatasaray için daha faydalı olur. Bunun dışında Abdülkerim yokken defans hattı onun varlığı kadar güven vermiyor oraya da bir çözüm üretmek lazım.
sr. member
January 30, 2024, 08:53:43 AM

sr. member
January 30, 2024, 07:58:32 AM
hero member
January 30, 2024, 02:37:05 AM
Dün akşam oynanan Galatasaray Gaziantep maçı 2-1 skorla tamamlandı Galatasaray adına şansız bir geceydi kaç tane şut direkte patladı sayamadım sanırım bu kadar çok direğe takıldıkları bir maç daha yok 2 golde ofsayttan iptal edildi yani bu kadar takılmasaydı sanki skor çok farklı olcaktı. Sonuç olarak geceden galip ayrılarak liderlik yarışından kopmaması önemli.
sr. member
January 30, 2024, 01:38:58 AM
Dün akşam oynanan Galatasaray-Gaziantep maçı, bir takımın diğer takıma karşı böylesine belirgin üstünlük gösterebildiği son dönemlerdeki en net maçtı. 4 top direkten döndü sanırım, rakip ceza sahasına 60 civarı girmişler, her türlü varyasyonu denediler. Bocaladıkları dönemlerde hep yüksek top denediler ama stoperler havadan geçit vermedi gs forvetlerine, ne zaman ki topu daha yerden oynadılar, rakibi çözdüler.

Lig sanırım son maça kadar böyle gidecek, ama avantaj kesinlikle Galatasaray' da çünkü ligin bu döneminde eğer şampiyonluk potasında iseler genelde şampiyon oluyorlar. 
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
January 29, 2024, 07:47:38 PM
Galatasaray ilk yarıyı yenik kapatsa da ikinci yarıda bulduğu gollerle maçı çevirerek kazanmayı başardı.Gaziantep'e karşı kaleye gitmekte zorlanmadılar ve bolca pozisyon bulmalarına rağmen şansları yaver gitmedi.Her ne kadar zorlasalar da ikinci yarıda baskıyı iyice arttırmaları gerekiyordu kazanmaları için ve rakibi hataya sürüklemeye çalıştılar.Barış Alper'in golü gerçekten güzeldi ve takımı kurtaran 3 puanı alan isim olmayı başardı.Bu maçtan da puan kaybı yaşamamış oldular.
Trabzonspor ise öne geçtiği karşılaşmada yenildi.Galatasaray karşılaşmasından sonra Galibiyet almakta zorlanan Trabzonspor'un bu karşılaşmayı kazanmasını bekliyordum.Kasımpaşa'nın sürpriz bir şekilde ikinci yarıda kurduğu baskı ve onlara golleri getirdi.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
January 29, 2024, 07:20:16 PM
Bambaşka bi top oynadık harbiden bugün, çok net bir fark koyduk, ona rağmen son anda kazanmak baya bi yordu izlerken ama çok şükür aldık yine. Takımda var olan eksiklikler kendini hissettiriyor öyle veya böyle, yani mesela bunu bir milyar kişi demiştir benim ekstra bir daha dememin bir anlamı olmayacak ama şu maça mesela beksiz çıktık, taktikte bek yok anlamında değil, baya berkan ve kaan bek olarak çıktık. Şu saatten sonra şampiyonluk gitse, ne Okan hocaya ne herhangi bir oyuncuya kimse laf etmemeli, tamamen yönetimin basiretsizliği. Zaten ekonomiyi darmaduman ettiler iki şan şöhret aman adımız gs tarihinde olsun falan filan diye şov yapıcaklar diye, şimdi elde yok avuçta yok deli gibi oyuncu arıyorlar. Ya rangers rıdvan için 4.5 demiş, bizimkiler 3 olmaz mı diyor, la sen daha geçen bekini 30a sattın, 4.5 verip alamıyorsan senin muhasebecinede ayrı bi marş yazmak lazım. Lig böyle bitmez, bir şeyler yapılması şart.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 29, 2024, 02:38:52 PM
Galatasaray, bu saatlerde evinde Gaziantep ile karşılaşıyor. Gaziantep çok ters bir takım. Fenerbahçe de öldü öldü dirildi onlara karşı. Sumudica saygı duyulacak bir teknik adam. Analizleri çok iyi. Özellikle büyük takımlara karşı dersine çok iyi çalışıyor. Şu an sıkışık defans taktiğiyle attıkları golden sonra geriye yaslanıyorlardı.  Derken Zaha gol attı ve beraberliği getirdi. Şimdi galibiyet golü için bastırıyor sarı kırmızılılar.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
January 29, 2024, 02:40:31 AM
Beşiktaş'ın kadrosu kötü değil fakat gol bulmakta zorlandı.Sivasspor deplasmanında rakibine göre iyi oynadıkları ortada fakat gol atma konusunda sorunları var.Rey Manaj'ın 6.dakikada attığı golle Sivasspor kazanırken Beşiktaş'ın 84 dakika boyunca baskısı durmadı denebilir.Rakibinizden iyi oynasanızda golü atan kazanıyor.Beşiktaş'ın bu mağlubiyeti açıkcası hocaya değil de oyunculara yazar gibi geliyor bana.Hocanın elinde pek fazla yapabilecek bir şey yok çünkü verilen kadro bu ve henüz bildiğim kadarıyla bir transfer gerçekleşmedi.
Hocayı eleştirmek için gelecek sezondan başlayan bir eleştiri yapabiliriz adam daha takıma katılalı ne kadar oldu ayrıca yönetim de çok pasif hani transferler ? Başkan değişti ama verdiği sözler tutulmadı yaz transfer döneminde transferlerden sonra asıl Beşiktaş’ı görüp hocayı ona göre eleştirmek doğru olur bence
hero member
Activity: 728
Merit: 698
January 29, 2024, 02:05:19 AM
Beşiktaş deplasmanda Sivasspor'a 1-0 kaybetti, kötü gidişat sürüyor Beşiktaş'ta. Süper Lig'de oynadıkları son 3 maçta sadece 1 puan alabidiler.
Bu sezon Beşiktaştan hiç bir şey beklememek gerekiyor bu sonuçlardan, herkes bunu anlamıştır. Artık Teknik Direktörlerini de değiştirmemeliler diye düşünüyorum çünkü yeni gelen teknik direktörün sistemi oturana kadar ve yeni transferler yapılana kadar beklenmeli.

Fenerbahçe evinde 1-0 geriye düştüğü maçı kazandı. Net bir penaltıydı verildi. Fenerbahçe'nin gol atması çok sürmedi ilk yarı bitmeden öne geçtiler ve maç böyle bitti.
Haftaya Antalyaspor karşısında puan kaybedeceklerini düşünüyorum nedense.

Bu sene Beşiktaş’ın kadrosu anadolu kulüpleri gibi. Kadro böyleyken taraftarın beklediği oyunun oynanması zor. Yeni yönetim transfer sözü vermiş olabilir ama transfer yapmak da kolay değil. Bir yandan da taraftar transfer bekliyor. Yani ortada bir sorun var ama bu sorunun ortadan kalkması için zaman geçmesi lazım. Tutup da devre arası transfer döneminde takımın tamamını yenileyemezler. Beşiktaş için gereken tek şey zaman. Tabi bu durum her şey en iyi şekilde yapılacaksa yani yaz transfer döneminde yeni yönetim eksikleri kapatacaksa ve transferleri doğru yaparsa bugünler unutulur.

Beşiktaş’ın bir avantajı da bu kadar puan kaybetmesine rağmen hala sıralamada 4. sırada yer alması. Diğer takımlar çok fazla puan toplayamadı ve Beşiktaş bu kötü gidişata rağmen hala 4. sırada. Şöyle de bir durum var. Beşiktaş ile düşme hattındanki takım arasında 13 puan var. Bu da bu ligde her şeyin olabileceğini gösteriyor.

Fenerbahçe rahat bir maç oynadı. Her ne kadar 1 farklı skor maç sonlarında risk oluştursa da bu riski hissettirmedi. Livakovic’in hatası penaltı olmasına sebep oldu. Ortada bariz bir pozisyon yokken yine gol yedik ama takımın verdiği güvence geçen seneki gibi değil. Takımın baskılı oynayıp da gol atacağı hissediliyor. Kayıpsız bir hafta geçti bizim için.

Antalyaspor maçının bol gollü geçeceğini düşünüyorum ve dinlenmiş bir Fenerbahçe’nin bu maçta zorlanacağını düşünmüyorum.
Pages:
Jump to: