Pages:
Author

Topic: ALTIN/USD ve ALTIN/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 10. (Read 2494 times)

hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Dolar tekrar yükselmeye başladı, bu teşvik işinden sonra altının onsu da tekrar yükselmeye başlarsa gram altın yeni zirvelerin görülme ihtimali var, aslına bakılırsa geç bile kaldı denilebilir.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
Bence en büyük iyilik Mayıs Ağustos aylarinda altını 350-400 TL arasinda tutmak olur. Umarım...öyle de olur. Zira simiden yazın parayı nereye yatırsam diye düşünürken altın sinyal verip duruyor.
sr. member
Gerçek paranın yükselmesi için birinin balonlara iğne atması gerek. Özellikle bitcoin çok şişti onu patlatınca altına para akacaktır. Bitcoin ve borsalarda dönüş gördüğünüzde altında güzel hareketler başlayabilir. Altını faiz düşürür altını parasal genişleme yükseltir falan hepsi hikaye. Eğer bu hikayelere kulak asarsanız para basıldı, basılıyor altın niye düşüyor diye kendinize sorup durursunuz.

sr. member
Activity: 798
Merit: 260
Altın uzun vadede kazandıracaktır elbet ama bence pandemi dönemiyle neredeyse yüzde yüz arttığı için yaptığı düzeltmeler bitmedi tabii dönecek altına para ama bu sefer pandeminin bitmesi lazım insanlar pandemide güvenli liman olarak gördü ama borsalar iyi kazandırıyor
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Altinin bu gunlerde dusmesine bakyain, eger duzenli altin alanlardansaniz almaya devam edin, cunku amerikan dolarinin, turk lirasi karsisinda geri cekilmesi, altin fiyatini geri cekse de aslinda alim firsati yaratti, tabi uzun vadeyi sevenlerin yatirim aracidir altin gumus, turk lirasinin ilerleyisi devam ederse, daha fazla alim yapin, 2021 yilinda yeni krizler gelecek gibi duruyor zira.
sr. member
Altın Bitcoin'le olağandışı haller dışında beraber yükselmez. Altın savaşın parasıdır. Kötü gün dostudur. Korur.
Bitcoin iyi günün hisse senedidir. Veya parasıdır. İşler iyi giderse bitcoin sizi mutlu eder borsalar gibi.

Altın düzeltmeye girdiğinde borsalar yükseliyorsa bilin ki altından borsalara bir para akışı vardır genelde bu para akışı borsalarda parasını katlayıp altına geri dönülmesiyle sonuçlanır. Yani borsaları dipten toplayanlar bir hikaye ile dipten topladıklarını tepeden satıp anakaraya yani altına geri dönecektir.

Bitcoin ve Altını aynı kefeye koyanlara tek diyeceğim Bitcoin'i Nasdaq veya Spx ile aynı kefeye koyulmalıdır. Benim gördüğüm budur.

sr. member
Activity: 700
Merit: 270
Baya bir düşmüş diyebiliriz bunda da aynı şekilde alım fırsatı aslında tekrardan sonunda bir yükselişe geçecek diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
eninde sonunda ucacak.
altına kısa vadeli yatırım yapan,panik yapıp buralardan satan her zaman kaybetmeye mahkumdur.
sr. member
Umarım yaz aylarında böyle devam eder...biraz daha kulp derinleşirse güzel olur ama çok bullish kulp bile zordan taktı firlayip gidecekti son anda engellediler. Şu büyük canagin kulpu 1-2 yıl sürse bile yeterli. Bu arada aylık Rsi da inecektir. Üretilen altın miktarı zirve yapmisken bu altını ucuzlarken cukkalamak lazım
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Uzun zaman sonra ons fiyati tekrardan 1800 doların altına düştü. Şuan 1790 dolardan işlem görüyor. Piyasaya da yansıdı hemen doların da düşüşe geçmesiyle fiyatlar iyice geriledi.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Ons açısından sıkıntı yok aslında uzun zamandır fiyat akümüle oluyor, böyle sabit gitmesi de iyi bir şey aslında, gram altındaki düşüşn asıl sebebi dolar kuru o da beklenmeyen bir şekilde faizlerin artmasıyla biraz da olsa açıklanabilir ama bu durum sürdürülebilir değil, dolar çok kısa süre içerisinde eski zirvesine geri dönebilir, işte o zaman tekrar vatandaş gram altın konuşmaya başlar.
sr. member
Fiziksel oranım %80 lere geldi. Son yüzde 20 bankada duran altınını da bu hafta fiziksele geciriyorum. ayrıca fiziki Gümüşleri de görünen o ki Mart ayında fiziki altına donusturecegim. Uygun rasyo oranini bekliyorum arkadaşlar. Gümüşte yapılacak en doğru karar altına geçmek benim için.

Altın fiyatları 2000 yılından 2011 yılına dek ısrarla toplandı ve stok edildi birileri tarafından alan arkadaşlar bu ayrıntıyı atlamasın...

Fiyatlarda aşırı değerleme beklemeyin bitcoin dogecoin falan filanla karşılaştırmayın yatay gitmesi hayırlıdır. Çok aşırı para basilirsa uçar gideriz sıkıntı yok zaten maldayiz.

Hiperenflasyon deflasyon stagflasyon olusabilecek her türlü trubulans tsunamiye volkanik patlama ve depreme karşı hazırız.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Altın fiyatı bugün takip ettiğim kadarıyla uzun bir aradan sonra yatırımcısına ufak bir ışık gösterdi. Altın ons fiyatı çok da kötü durumda değilken altın fiyatlarının bu kadar düşmesi akılcı değil. Tekrar yükseliş ivmesi muhakkak yakalayacaktır, üstten yüksek maliyetlerle giriş yapanlar da zararlarını umarım çok sürmeden kapatırlar.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Bir şeyi ne kadar bastirirsan firlamasi o kadar fazla oluyor. Bunu bitcoinde de gördük 3 sene bastirdilar uçtu gitti.

Peki yaklaşık 100 yıldır fiyatı türlü oyunlarla baskilanan altın firlarsa nereye gider. Bazılarına göre altın ve gümüşün 250 kat daha fazla vade kağıt hiç bir karsiligi olmayan sözleşmeler basılarak baskilandigi konuşuluyor.

Bu baskilanma bir yerden patlak verirse o zaman tarihi bir dram yaşanır.
Hocam baskılanma olayında altının sürekli yeni rezervler keşfedilerek, dünya üzerindeki “supply” artışı fiyat artışına engel oluyor.Eğer bir gün altın rezervleri bitik hale gelirse fiyatı o zaman ay’a çıkar işte.
sr. member
Bir şeyi ne kadar bastirirsan firlamasi o kadar fazla oluyor. Bunu bitcoinde de gördük 3 sene bastirdilar uçtu gitti.

Peki yaklaşık 100 yıldır fiyatı türlü oyunlarla baskilanan altın firlarsa nereye gider. Bazılarına göre altın ve gümüşün 250 kat daha fazla vade kağıt hiç bir karsiligi olmayan sözleşmeler basılarak baskilandigi konuşuluyor.

Bu baskilanma bir yerden patlak verirse o zaman tarihi bir dram yaşanır.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
İnsanları anlamak güç:) Altın zirve yaptığı zaman 520-530 dan altın alanlar var !! Düşükken aklın neredeydi?
Piyasa düştü bence alınacak zaman ytd..  herkes korkup almıyor yine zirve yapmasını bekliyorlar almak için
Emtia, Borsa , Coin ne olursa olsun düşükken alınır yüksekken satılır..
Bunu öğrenemediler sonra ben ne alırsam zarardayım

Hold eden daima kazanır.Altın Hold işidir dostum.En azından bizim ülkemizde durum böyle.Bir örnekle açıklamak gerekirse ;

1 Ocak 1997 çeyrek altın : 3.07 TL
1 Ocak 2020 çeyrek altın 490 TL
Bugün : 688 TL
Kontrolünü sağlayabilirsiniz.Gramını 520 TL’den alan da kâr edecek.Sadece birkaç zaman daha fazla beklemek zorunda kalacak.
member
Activity: 223
Merit: 23
Life one ! Live it...
İnsanları anlamak güç:) Altın zirve yaptığı zaman 520-530 dan altın alanlar var !! Düşükken aklın neredeydi?
Piyasa düştü bence alınacak zaman ytd..  herkes korkup almıyor yine zirve yapmasını bekliyorlar almak için
Emtia, Borsa , Coin ne olursa olsun düşükken alınır yüksekken satılır..
Bunu öğrenemediler sonra ben ne alırsam zarardayım
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Ya düşüncem şu; şu an altın hem çok ucuz hem de pahalı. Bu dengede kararsız kaldım. Neden ucuz konusuna gelecek olursam. Altın çok ucuz çünkü dolar sirkülasyonu ve diğer para sirkülasyonları en yüksek seviyelerde illaki bir yerden altına yansıması olacaktır. Diğer yandan geçen sene şiddetli bir şekilde bu yükseliş gösterdi zaten. Biraz altının buralarda düzeltme yapması ve dinlenmesi lazım geldiğinde pahalı geliyor.

dün biraz altın grafiğine baktım da bana öyle geliyordur belki ama grafikte bir sıkışma gördüm türk lirası / altın paritesinde yukarı yönlü bir hareket düşünüyorum ama doların düştüğünü ve altının fiyatını doğal olarak etkilediğini unutmamak gerekli. biraz vakit lazım ve sabırlı olanların altınlarının daha değerli olabileceğini düşünüyorum. bitcoinde ne kadar hold taraftarıysak altında da bu düşünceyi gütmek gerekiyor ( en azından şimdilik. )
full member
Activity: 588
Merit: 125
Ya düşüncem şu; şu an altın hem çok ucuz hem de pahalı. Bu dengede kararsız kaldım. Neden ucuz konusuna gelecek olursam. Altın çok ucuz çünkü dolar sirkülasyonu ve diğer para sirkülasyonları en yüksek seviyelerde illaki bir yerden altına yansıması olacaktır. Diğer yandan geçen sene şiddetli bir şekilde bu yükseliş gösterdi zaten. Biraz altının buralarda düzeltme yapması ve dinlenmesi lazım geldiğinde pahalı geliyor.
sr. member
Altında acele etmeyin güvenli limandasınız huzurla dinlenin. Kafa dinleme yeridir altın. Borsalara çuvalla para gömüyorlar şuan. Kağıtlar kriptolar bir yukarı bir aşağı gidiyor. Küçük miktarlarda paranızı borsalarda  katlayabiliyorsanız çok iyi oradan zaten her türlü altına geçiş oluyor.

Muhtemelen mayıs haziran ayları gibi borsaları yataya alıp yumuşak düşüş planlıyorlar çünkü borsalar şimdi çökerse çok insanın varlığı gidecek.

Çoğu insan iş yerini açamıyor kar edemiyor borsa iddaa kumar her yere el atılmış durumda kimi krediyle kimi sağdan soldan borçla kimi birikimleriyle, sokaktaki çocuklar bile karantinada ethereum alıp satıyor. Ben bile hodl eden biriyim normalde sadece şu 3 ay sürekli al sat yaparak para arttırma derdindeyim.

İnsanların iş yerleri açılmazsa işler eski düzene dönmezse para dönmezse böyle herkes borsa hisse bitcoin battıkcoin uçtucoin falan filanla uğraşırsa bu işlerden çok büyük mağdurlar çıkacak kaderlerini balinaların ellerine teslim etmiş çok hayalperest var. Ve daha kötüsü insanlar sürekli buralara yönlendiriliyor. Kolay para tuzağına çekiliyor. Daha bitcoin göndermesini bilmeyen insanlar bitcoin soruyor. Borsa istanbul konuşuyor.

Durum malasef çok ciddi boyutlara geldi. O yüzden piyasaları düşüremezler sanmıyorum altını baskılayıp borsaları götürdüler, zaten borsaları düşürürlerse şuan insanlar biter. Bunu biliyorlar. Altın neden gitmiyor altında klasik yatırımcı kuru paracılar olur atar yastık altına adam fiyatı bile takip etmez muhtemelen onları hedef alıyorlar şuan ama;

nisan mayıs gibi borsa düşüşleri ve yatay seyirler oradan çıkan paraları mutlaka altına çekecektir. zenginin nakiti altındır.

sonuç: altında ralli için acele etmiyorum hatta düşüş yaz aylarında devam ederse çok memnun kalacağım. özellikle yaz aylarında ciddi para görüyor cebimiz ama tekrar bu yazdıklarımı alıntılarım yazın kimseye bedavaya altın bırakmayacaklardır.

altına tepesine oturup satış baskısı koyanlar nisandan sonra baskıyı kaldıracaklar. dua edelim bu borsa çöküşleri yaza kalsın Smiley aksi halde duman attıracaklar. biden teşviği süreci 3-5 ay ertelerse yazın yumuşak bir düşüşle sıyırır küçük yatırımcı.

yatırım tavsiyesi değildir.
Pages:
Jump to: