Pages:
Author

Topic: ALTIN/USD ve ALTIN/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 4. (Read 2494 times)

sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
Bugün kuyumcular çarşısına bir ugrayım dedim gördüğüm manzara şu; çok ciddi atın bozuluyor.
sr. member
Altın için büyük resim çalışmalar biraz acemice ama bekletimi çizmeye çalıştım Smiley

YTD

jr. member
Activity: 198
Merit: 2
altın yükseliyor birileri ufaktan topluyor. bitcoinlerimi satmadan roketlerse üzülürüm  Grin bitcoinleri satıp dolara geçecek değilim herhalde
sr. member
Doları ezip suyunu çıkarmadan altınlar meydana çıkmaz. Piyasadaki fizikseli sünger gibi çekip yastıgımızın altına güvenli bölgeye monte ediyorum. Her elime geçen para ile biraz daha emtia varlıgımı arttırıyorum.

Madenciler sağolsun senelerdir bedavaya altın satıyorlar. Aynı altınları biz onlara kat kat yukarıdan satacağız vakit var aceleye gerek yok.

10 bin dolara üretilip 60 bine alıcı bulan bitcoin ve diğer tarafta maliyetine hatta zararına satılan Platin Altın gibi madenler.

2029 dan sonra 40 yaşında emeklilik planları dahilinde Altında yalnızca Hodl Hodl Hodl. Ekonomik olarak en az riskle, minimum stresle Altının ve diğer bir kaç emtianın sunduğu bu tarihi fırsatı kaçırmak olmaz. İlerleyen yıllarda burada olursak Platini Altını Uranyumu ve Gümüşü yine yeniden bolca konusuruz.
sr. member
Bence asıl soru şu olmalı Altın neden düşmüyor.(çünkü yaz aylarımda iyi bir performans gerçekleştirmedi)

Bu yıl yaz aylarında bekeldigim seviyeler gelmeyince, kış aylarında bir altın silkelemesi beklediğimden bahsetmiştim ama gelmedi. Acayip altın herşeye rağmen tutunabiliyor. Altın işinde baya iş var. Altın balinalarının merkez bankaları olduğu düşünüldügünde Çin Rusya ABD Türkiye AB gibi ülkeler bu gemiye rota vermek istiyorlar. İşler acaba istenildiği mi gibi mi gidiyor muamma.

Borsalar tüm dünyanın beklediği gibi yükselmeye devam ediyor ama Altın bir türlü düşmüyor. İnatla tutunuyor.

Her ne olursa olsun bunları kısa vadeli görmek gerekiyor, silkeleme gelsede gelmesede Altın onsu önümüzdeki yıllarda şiddetli bir artış yaşamaya doğru evrilecektir.

YTD
sr. member
Altın TL karşısında yükseliyor.
Dolar karşısında 2022 yi bekliyor.

2022
2024
2029

Altında ayıların traslanip hamstera döneceği zamanlar ağır ağır yaklaşıyor.
jr. member
Activity: 198
Merit: 2
Bitcoindeyim şuan çıkacağım ve altına gecicen benim fikrime göre Ons altın önümüzdeki yılda 2500 dolar olacak
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Halk arasinda dolar yukselince altin artar dusuncesi bugunler de yine duyulur oldu, gecenlerde aileme aciklamak da zorlandigim icin arastirmistim.
Buldugum gram altinin formulunu buraya koymak isterim: (Ons altin fiyati/31.10)*dolar kuru
bu durumda iki dinamik parametre olan dolar ve ons altin fiyati gram altini belirliyor.
Kapalicarsida dayilar belirliyor zannediliyor maalesef halk arasinda.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Dolar kurunun fırlamasıyla birlikte altın fiyatı türk lirasını tarafında güzel bir yükseliş yaşadı.530 türk lirasına kadar geldik. yaklaşık gram altın başı 40 50 türk liralık bir artış söz konusu bu da az buz değil en az 100 gram olan birisinde.Dolar kuru arttığı sürece gram altın da yeni athlar yapacak gibi gözüküyor.
sr. member
İnsanların getiri sağlayan alanlara yönelmesi ve o hikayelere para yatırmaları kaçınılmaz. Çünkü yüksek getiri herkesin iştahını açar. Bu noktada kripto paralar ve hisse senetlerinin 2008den bu yana çok ciddi getiriler sağladığını söylemek yanlış olmaz. Tabi bu hep böyle mi gidecek muaama bir kırılımın gelmesini bekliyorum ilerleyen yıllarda yani her şey katlanarak bir yere kadar şişebilir.

Altın ve emtialara gelecek olursak, emtia denildiğinde yalnızca Altına odaklanmak olmaz. Buğday, Uranyum, Platin, Nikel gibi madenlerinde kendini göstermeye başlayacağı Altından daha hızlı değer kazanacağı yani Altına karşı pozitif ayrışacağı yılların içine girebileceğimizi düşünüyorum...

Ancak hepsinin babası Altındır. (Bunu unutmamak kaydı ile.) Altın güneştir geriye kalan tüm emtialar onun etrafında döner.

YTD
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Altın 2000 doları görmeden rahatlayamayacak gibi.

2000 doları da bir türlü göstermiyorlar ne zaman yukarı doğru adım atsa yine baskıyla karşılaşıyor.En yakın zamanda atak yapacağını düşünüyorum.

Hocam ons altının 2000 dolara yaklaştığı en ciddi zaman, bu yılın haziran ayının 2. günüydü. O zamanın ALTIN/USD verisine bakılırsa 1910 dolar olarak görülebilir. Daha sonra kademeli bir düşüş gerçekleşti ve bir daha da tekrar 1900 dolar üzerini bile göremedik. Şu sıralarda 1800 dolar bile hayal oldu gibi gözüküyor ve altın 1760 dolar seviyelerinde seyrediyor. Bu sene içerisinde 2000 dolar hedefi olanlar var ama gerçekleşir mi orası muamma.
sr. member
Bazıları soruyor neden Altın diye. Altın kısa vadeli çantamda değil up uzun vadeli çantamda ben olaylara günlük bakmıyorum. Günlük baktığım yatırımlarda var kısa vadeli kripto parada alıp satıyorum. Ama kaçırılan noktaları da kaçırmamak lazım. İnsanlara fiyatı yatay giden veya düşen şeyler psikolojik olarak değersiz gelir. Bu noktada spekülasyonlar da devreye girer.

Açığa satışlar türlü türlü yöntemler ile bastırılan fiyatlar bir noktadan sonra bastırılamayacak düzeye gelecektir. Yatay gidiş ne kadar uzun sürerse yukarıya patlaması o kadar şiddetli olacaktır.

Amerikan fed para tabanı 8 trilyondan 10 sene içinde 16 trilyon dolar hatta 20 trilyon dolara çıkması olasılık dahilinde. 20 trilyon dolara çıkan bir para tabanı ve 2010dan bu yana yatay giden Altın fiyatları.

Fed para tabanı 3 trilyon dolar iken Altın fiyatları 1.800 dolardı bugün 8 trilyon dolar Altın 1.700 dolar yarın bir gün 20 trilyon dolar olduğunda Altının 1.700 dolarda kalacağına inanmıyorum hepsi bu.

YTD.
legendary
Altın 2000 doları görmeden rahatlayamayacak gibi.

2000 doları da bir türlü göstermiyorlar ne zaman yukarı doğru adım atsa yine baskıyla karşılaşıyor.En yakın zamanda atak yapacağını düşünüyorum.
sr. member
Altın yatırımcısı arkaya yaslanıp kahvesini yudumlamalı.

Önümüzdeki yıllarda SPX 5000 hatta 7.000 üzerine gitmeli. Bitcoin 100 bin üstüne çıkmalı.Herkes tek noktaya odaklanmalı ki sihir bozulmasın.

Ytd.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
Ons altının son 1 ay grafiğini incelediğimizde yine bir düşüş evresini görüyoruz. 3 Eylül günü 1827 $ seviyesini zirve olarak gördükten sonra adeta bir dağ oluşturarak 1740-1750 $ aralığına kadar düştü bugünlerde. Ons altın bu sene içerisinde pek de 2000 $ seviyesinin üstünü görür gibi durmuyor benim görüşüme göre.

legendary
2022'de ufak tefek hareketlenmeler yaşayacağını düşünmek yanlış olmaz.

Şuanki artışlar kurdan dolayı ama zamanla 2000 dolar üstüne kendini atacaktır.Sadece sabır ve zaman gerekiyor.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Şuan USD kuru kaynaklı bir yükseliş var tekrar 495 lira civarından işlem görüyor. Altın için tahminim önümüzdeki yıllarda altının btc fiyatlarının dip yaptığı bir dönemde ralli yapacağı yönünde. Ve bu ralli exit pump olacak. Bir daha bir sonraki nesil için altın bugünkü önemini taşımayacak.

Forum hala sağlam duruyorsa 5 yıl sonra 10.000 usd olan fiyatlarla birinin beni döt etmesi de hoşuma gider. Smiley Altın maximalisti arkadaşlar rez alabilir.
sr. member
Altın için önemli tarihler

2022
2024
2029

2022 yılında beklentim pozitif.

2024 ten sonraki beklentim 3.000-7.000 USD arası.

2029 dan sonra beklentim karaborsa.

Altında kış beklentimi geçtiğimiz yaz aylarında yazdım aslında.

Yaz aylarında beklediğim yükseliş gelmedi bende kış ayları için nakit ayırdım ve muhtemelen bu kış zayıf eller temizlenebilir. Yani 2022 den önce  bir silkeleme hareketi daha gelebilir altında. Borsalar ve bitcoinde ise yıl sonuna yükselişlerin devam etmesi beni şaşırtmayacak.

Bitcoin yükselse bile alım yapacakmıyım hayır
Altın düşse bile alım yapacakmıyım evet

YTD.
sr. member

Kış aylarında güzel bir silkeleme gelebilir altına dikkat etmek lazım. Kış aylarında da nakit olacak bende. Bu kış borsalarda ultrasonik bir balon bekliyorum. Kripto paralarda bu yükselişlerden nasibini alacaktır.

Wink  Roll Eyes  Roll Eyes
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Yıl sonuna kadar altının yatay seyrinin devam etmesini bekliyorum dolar bazında bir artış olmadığı sürece bu doğrultuda devam edecektir. Belki 450 TL seviyelerini bile görebilir. Altının fiyatlanması ile beraber küçük yatırımcı altınları bozdurup ev, araba veya dükkan satın aldı bir kısmının da kripto ve borsalara yöneldiğini düşünüyorum.
Pages:
Jump to: