Pages:
Author

Topic: ALTIN/USD ve ALTIN/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 6. (Read 2494 times)

jr. member
Activity: 198
Merit: 2
Aldığım gümüş külçeler bir tarafıma kaçtı bu aralar. Külçe başı 700 kağıt zarar yazdı. Smiley Neyse uzun vadeciyiz.
Dolar hazır düşmüşken biraz daha altın takviyesi yapabilirim.

hocam bende fiziksel altın topluyorum dünyanın gittiği yol iyi değil. elinle tutmuyorsan senin değildir.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Aldığım gümüş külçeler bir tarafıma kaçtı bu aralar. Külçe başı 700 kağıt zarar yazdı. Smiley Neyse uzun vadeciyiz.
Dolar hazır düşmüşken biraz daha altın takviyesi yapabilirim.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
yine düşüş gelecek şuan için bir şey söylemek zor ne alın ne satın aşamasında bana kalırsa.

çok kritik bir yerde olduğu kesin ama 520 türk lirasından bozdurduğuma sevindim açıkcası 480 türk lirasına kadar gerilemiş durumda.Biraz daha bekleyeceğim.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
Boğaya inanıyorsanız sorun yok. Ben inanıyorum. Bu inanç meselesi birazda.

Altından daha agresif hareketler bekledim ama olmadı demek ki balinalar altında cepleri biraz boşaltmış daha iyi. En azından temiz noktadan toplama fırsatı sunuyor. Bu kış ayları için ayırdığım bir kaç nakiti Altın için saklayacağım.

Altında kış aylarında büyük boğa öncesi son bir 1600 dolar denemesi gelirse harika bir alım fırsatı verecektir. Kışa atacak mermim olacak.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Altının önünde şu an hala bir engel var da bir türlü 1800 doları aşamıyor. Ama ben yine de bu sene bitmeden 2000 doları görebileceğini düşünenlerdenim. Altına bu saatten sonra olumlu bir havanın hakim olacağını düşünüyorum çünkü. Yeteri kadar düşüş yaşadı bence.
sr. member
Altın fiyatı hala istikrarsız ne yapacağını bilmiyor bana kalırsa.

hala bu fiyatlarda kalmasının tek nedeni baskılanması olsa gerek.2000 dolar barajını hala aşabilmiş değil ama aşarsa devamının geleceği bariz belli gibi duruyor.

Altın boğası olmak çok zor. Karşında her şeyden önce Fed var Smiley Hisseler Kripto paralar gibi değil emtialar, doğrudan merkez bankaları biniyor tepesine özellikle enflasyonu engellemek için gerekirse faiz sopası kullanılıyor.

Ama ne olursa olsun her şeye rağmen Altına inanan biriyim ve 2014 yılında Bitcoinde gördüğüm ışığı emtialarda görüyorum. 2030 yılına kadar Altının Gümüş ve Platinin Uranyumuda ekleyin yanına boğanın gerçek ateşinin yanacağını düşünüyorum.

YTD.
legendary
Altın fiyatı hala istikrarsız ne yapacağını bilmiyor bana kalırsa.

hala bu fiyatlarda kalmasının tek nedeni baskılanması olsa gerek.2000 dolar barajını hala aşabilmiş değil ama aşarsa devamının geleceği bariz belli gibi duruyor.
sr. member
Kripto paralara bir kaç yatırım planlıyordum ancak büyük balon hala geçmiş değil. Son olarak tüm parayı altına çekip 2022 yılını bekleyeceğim gibi duruyor.

2021 yılı ilk çeyrek güzel kazançlar sağladık ama şu piyasada Altından daha güvenli tek şey muhtemelen artı veren faizdir.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Temmuz ayı itibariyle ons altın nihayet 1800 doların üzerine çıkabildi. Çok uzun bir zaman diliminden beri 2000 dolar üstünü görmek hayal oldu. Ama bu çıkış sürerse ben en fazla birkaç ay içerisinde bunun mümkün olacağını düşünüyorum. Ve 2000 dolar görüldükten sonra da kademeli bir yükselişle 2500 dolara doğru bir yol alabilir. Ancak belki de en az 1 sene bekleyeceğiz böyle bir şeyin gerçekleşmesi için.
legendary
Altında geri çekilme olabilir tekrardan bir baskılanma söz konusu hareket edemiyor ya yukarı güzel bir yükseliş gelicek ya da düşüş kaçınılmaz olacak.Uzun zamandır neredeyse sabit gidiyor diyebiliriz.
sr. member
''Dünya Merkez Bankaları resmi verilerine göre 2007-2018 yılları arasında Çin, Hindistan, Rusya'nın altın stoklarındaki değişmeler dikkat çekicidir. Özellikle 2014 yılından sonra artış daha da yüksek ivme kazanmıştır.

Rusya: 400 Ton -> 2200 Ton

Çin: 600 Ton -> 1900 Ton

Hindistan: 360 Ton -> 620 Ton ''

Hindistan biraz geri kalsada surekli Altın rezevri arttıran ülkelerden. Gelecek 30 yılda Çin ve Hindistan Rusya'nın Altında söz sahibi olacakları bir döneme girebiliriz. Ülkemizde çok ciddi Altın stoğu yapan ülkelerden bu ülkeler arasına girerse şaşırmayacagım.
https://i.resmim.net/wjnuLX.jpg

Çinin elinde gerçekten 2000 ton altın mı var yoksa 20.000 ton üzerinde bir altın varlığı mı var bence 20.000 ton üzerinde altını var ve gizliyor komplo teorisi gibi olsada çinin bu kadar yuana güvenmesi hatta gerekirse para birimimi altınla desteklerim demesi sırtını altına dayamış olabilir.

2-3 bin ton altınla bu konuşmayı yapamaz demekki Çinin elinde açıkladıklarından daha büyük daha devasa bir altın varlığı olabilir.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Dün bir düğüne katıldım. İnsanlar altının pahalılığından dem vuruyor. Eskiden birbirine gidip altın takanlar şimdi karşılığıni bekliyor. Ben ona tam altın taktım vs. Hatta birisi işi abartmış. Ben onların çocuklarına gidip tam altın taktım. Olurda ölürlerse çocukları tam altın getirir demiş.
Birisi de ben 2009 yılında emekli olunca bir tam bir yarım altin alıyordum şimdi  3 çeyrek ancak alabiliyorum dedi ve bizim ekonominin durumunu özetledi.
sr. member
2022 Yılını Altın ve Gümüş yılı ilan ediyorum

Bakalım olacak mı
sr. member
Dünyadaki tüm merkez bankalarının para tabanları toplanıp Altına esitlenmedikce ben dünyanın bu bunalımdan çıkacağını düşünmüyorum.

Bu esitlenmeden sonra 5-10 sene daha darlık çekilse bile sonrası büyük atilimlara gebe. Bunu 2008 de denediler ama bence başarılı olmadı. Şuan altın her şeye rağmen düşmüyor direniyor altın madenciliği için harcanan emek para artmasına rağmen yeterince altın bulunamıyor veya istenilen kalitede değil.

Ben altının bastirilip Borsalara 5-10 sene daha gaz verilebilecegini düşünmüyorum. Verilirse de borsa hisse kripto elbet işin ucundan tutuyoruz zaten ama artık yumurta kapıya dayandı gibi. Belki bir şekilde daha götürülebilir ama dünyanın kaybedecek zamanı yok.

Bence bu eşitleme tarihte benzeri 2-3 kez yapıldığı gibi yine yapılacak bu eşitlemenin ekonomik sigorta olduğunu dusunuyorum. Sonrası herkes işine bakacak.
legendary
Acaba diyorum şöyle bir şey mi olacak ?  Senaryolar çok tabi ki:

YTD

Hocam fotoğraflar gözükmüyor nasıl bir senaryo var kafanızda?

Bana kalırsa gram fiyatı 600 türk lirasına doğru bir yolculuğa başlayacak.520 Türk lirasını gördükten sonra 480 türk lirasına kadar çekilme yaşadı bu çekilme alım fırsatıydı bana kalırsa.

Resimler gorulmesı lazım açılmıyor mu?

hocam şimdi linkli atınca görebildim Cheesy

hedefiniz baya yüksek 2030 yılında pik noktaya ulaşacağını 2030 yılına doğru rekor bir yükseliş bekliyor ve  düşünüyorsunuz olabilir mi evet olabilir bu  mümkün tabiki.

ons fiyatının 26 bin dolarlara çıkması yaklaşık 10 sene sonra altın yatırımcısının yüzünü efsane bir şekilde güldürecektir eğer bu senaryo gerçekleşirse. Bu da yaklaşık şuanki fiyatın 12-13 katı edecek bir biçime gelir.

sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Basel III diye bir şey geliyordu. Bildiğim kadarı ile bankalar artık altın satabilmek için ellerinde sattıkları altını fiziksel olarak tutmak zorunda kalacaklar (%85 fiziki rezerv şartı)

Konu hakkında bilgisi olan var mı? Biraz search ettim ama doğru düzgün bu konuyu enine boyuna açan bir kişi görmedim.

Bu durumda muhtemelen yıllık saklama bedeli gibi ücretlerde gelebilir altın için.
sr. member
Çeyrek altın fiyatındaki uzun vadedeki yükselişe bir bakayım dedim. Geçen yılın Mart ayının sonlarından itibaren dananın kuyruğu kopmaya başlamış. Bir anda 520 TL'den 600 TL üzerine fırlamış ve sonrasını da biliyoruz zaten (800 TL şu an  Grin).  Zamanında altına yatırım yapanın keyfi yerinde ama şimdi de millet alamıyor. Bir düğüne gidip çeyrek altın bile takmak isteseniz bir servet ödüyorsunuz.

Fiyatı o yüzden düşüremiyorlar. Eğer altın ucuz olsa fiziksel talebe yetişemezler.

Süreç şöyle ilerliyor aslında:

Eskiden Altını cebimizde gezdiriyorduk
Şimdileri Altını evimizde saklıyoruz
Gelecekte Altın karaborsa oluşu nedeniyle artık ancak müzede görürüz Smiley

Çok değil 40-50 sene önce ;

''1960’larda, maaşıyla 28 adet Cumhuriyet altını alan bir memur, bugünlerde sadece 3 tane alabiliyor. Yani insalık, “gizli efendileri” tarafından giderek daha fazla köleleştirilmeseydi, bugün ortalama bir çalışan sadece birkaç aylık maaşıyla, bir ev alabilecekti.''

Köleler ve Efendiler
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
Çeyrek altın fiyatındaki uzun vadedeki yükselişe bir bakayım dedim. Geçen yılın Mart ayının sonlarından itibaren dananın kuyruğu kopmaya başlamış. Bir anda 520 TL'den 600 TL üzerine fırlamış ve sonrasını da biliyoruz zaten (800 TL şu an  Grin).  Zamanında altına yatırım yapanın keyfi yerinde ama şimdi de millet alamıyor. Bir düğüne gidip çeyrek altın bile takmak isteseniz bir servet ödüyorsunuz.
sr. member
Acaba diyorum şöyle bir şey mi olacak ?  Senaryolar çok tabi ki:

YTD

Bana kalırsa gram fiyatı 600 türk lirasına doğru bir yolculuğa başlayacak.520 Türk lirasını gördükten sonra 480 türk lirasına kadar çekilme yaşadı bu çekilme alım fırsatıydı bana kalırsa.

Resimler gorulmesı lazım açılmıyor mu?

legendary
Acaba diyorum şöyle bir şey mi olacak ?  Senaryolar çok tabi ki:

YTD

Pages:
Jump to: