Pages:
Author

Topic: Ana konu Deprem oldu - page 2. (Read 4177 times)

legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
January 27, 2024, 12:06:17 PM
Ege bölgesinde zaten irili ufaklı fay hatları var ve orada yaşayanlar küçük depremlere zaten alışkın büyük deprem bildiğim kadarıyla orada üretilecek fay yok yani küçük depremler ile değil büyük depremler ile korkuyor Egeli ama 6.2 gibi büyük bir depremi geçmişte de üretmişti 7 üstü üretmez ama 6 üstü çok yorar İzmirliyi
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 27, 2024, 12:01:47 PM
Öncelikle İzmir ve çevre illerde oturanlara geçmiş olsun deprem ülkemizin gerçeği maalesef depremle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Geçen yılkı büyük depremin yıl dönümüne gelirken halen artçı sarsıntıların devam etmesi üzücü. bilemiyorum sanki önceki yıllara göre çok daha fazla deprem oluyor gibi geliyor bana.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 27, 2024, 10:54:40 AM
Bu sabah Ege’de de 5.1 şiddetinde deprem oldu.Çevre illerde de hissedilen deprem hala artçılarını üretmeye devam ediyor.O bölgede yaşayanların Allah yardımcısı olsun.Herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Forumda da İzmir plakalı nickler ve İzmir’de yaşayanlar olduğunu biliyorum.Umarım daha şiddetlisi yaşanmadan sona erer bu depremler.

İzmir'deyiz, hissettim ama neyse ki hem kısa sürdü (bu gerçekten önemli, 2020'deki 6.9'luk depremde yıkımın ve can kaybının nispeten az olmasının nedeni de kısa sürmesiydi) ve bizim tarafta bence 5.1 olarak hissedilmedi. Google deprem uyarısı da geldi ama muhtemelen merkez çok yakın olduğu için depremle hemen hemen aynı anda geldi, ama yine de önemli bir fonksiyon bu, bir kişiyi kurtarsa tüm çabaya değer.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
January 27, 2024, 10:02:29 AM
Bu sabah Ege’de de 5.1 şiddetinde deprem oldu.Çevre illerde de hissedilen deprem hala artçılarını üretmeye devam ediyor.O bölgede yaşayanların Allah yardımcısı olsun.Herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Forumda da İzmir plakalı nickler ve İzmir’de yaşayanlar olduğunu biliyorum.Umarım daha şiddetlisi yaşanmadan sona erer bu depremler.
hero member
Activity: 1176
Merit: 617
January 25, 2024, 02:34:57 PM
Bu gün twitter de yani  x de bir video vardı deprem anı ile ilgili. Adamalr epeyce uzun sallandılar. Uzaktan gece çekim yapmış olan bir güvenlik kamerası. Sallanma başladığı zaman şehir ışıkları yanıyor sallanma devam ediyor şehrin ışıklarında bir değişim yok sallanma devam ediyor halen şehir ışıklarında bir değişim yok. Başka bir video görmedim deprem anı ile ilgili. Söyleye bileceğim şu ki deprem fıtratında yıkmak var ama sen depreme uygun yapı yaptıysan oyunu kuralına göre oynadıysan böyle bir fıtrata mahkum değilsin.

Zaten biz de söylüyoruz ya deprem öldürmez, binalar öldürür diye. Binalar düzgün değilse ne yaparsan yap batmaya mahkumsun. Ülke olarak yaptığımız berbat yapıların karşılığını binlerce vatandaşımızın canıyla ve büyük maliyetli yeniden imar projeleriyle ödüyoruz. Eğer işini düzgün yapan insanlar olsaydılar bunların hiç biri yaşanmayacaktı.

İnşaat sektöründe çalışan üretim yapan firmaların alayına aynı kalite ürün üretme zorunluluğu getireceksin. Hepsi 1 sınıf kalite ürün üretecek yapı yapılmaya başlandığı zaman gözü kapalı ne alırsan al aynı kalitede olması gerekecek. Edirneden karsa kadar yapılan binaların tamamı belirlenecek olan 9 şiddetinde depreme göre hesaplanmış olan projeleri kullanmaları zorunlu olacak. Şimdi gündemde olan demir takip ve kullanma sistemini diğer ürünler içinde hayata geçirip nerede ne kullanılmış bunları tam takibe almak ve en önemlisi her kafasına esene müteahitlik yaptırmayacaksın arakadaş. Bak yine yıkılıyor mu binalar.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
January 25, 2024, 09:56:56 AM
Merkez üssü Malatya olan 5.2 büyüklüğünde deprem oldu. 10 ili etkileyen büyük depremin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmek üzere ama halen irili ufaklı sarsıntılar devam ediyor o bölgede yaşayanlar sanırım hep diken üstünler. Allahım daha büyük depremlerden hepimizi korusun, depremle yaşama gerçeğine kendimizi her daim hazır tutmalıyız eninde sonunda bir gün yine büyük depremler olacaktır.

1 sene olmak üzere ve hala sallantılar devam ediyor. 5.2 bile başlı başına bir deprem, insanların çok paniklemesine sebep olur. Zaten o bölgede yaşayan kişiler psikolojik olarak da hala toparlanma sürecini tamamlayamadı. Hatay tarafına göre çok daha hafif bir şekilde atlatmış olsalar da ne kadar zor bir süreç olduğunu tahmin edebiliyorum.
İstanbul depreminin her geçen gün daha da yaklaştığını görebiliyoruz. Ülkeyi yerle bir edecek bir gün gelecek, umarım çok yakında karşılaşmayız
hero member
January 25, 2024, 09:28:34 AM
Merkez üssü Malatya olan 5.2 büyüklüğünde deprem oldu. 10 ili etkileyen büyük depremin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmek üzere ama halen irili ufaklı sarsıntılar devam ediyor o bölgede yaşayanlar sanırım hep diken üstünler. Allahım daha büyük depremlerden hepimizi korusun, depremle yaşama gerçeğine kendimizi her daim hazır tutmalıyız eninde sonunda bir gün yine büyük depremler olacaktır.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
January 24, 2024, 04:15:31 PM
Elazığ’da meydana gelen depremin ardından 25 bin konutun anahtarı vatandaşlara teslim edildi

https://twitter.com/metropolmedya_/status/1750144719554806174

iyi köyü 1 yılı bitirmeden 25 bin konut teslim edilmiş. Hayırlı uğurlu olsun umarım tekrar yaşamayız. Biz bize fazlasıyla yeteriz keşke bu deprem hiç olmasaydı, keşke gereken özen gösterilseydi ama olan oldu
hero member
Activity: 994
Merit: 607
January 24, 2024, 03:25:13 PM
Bu gün twitter de yani  x de bir video vardı deprem anı ile ilgili. Adamalr epeyce uzun sallandılar. Uzaktan gece çekim yapmış olan bir güvenlik kamerası. Sallanma başladığı zaman şehir ışıkları yanıyor sallanma devam ediyor şehrin ışıklarında bir değişim yok sallanma devam ediyor halen şehir ışıklarında bir değişim yok. Başka bir video görmedim deprem anı ile ilgili. Söyleye bileceğim şu ki deprem fıtratında yıkmak var ama sen depreme uygun yapı yaptıysan oyunu kuralına göre oynadıysan böyle bir fıtrata mahkum değilsin.

Zaten biz de söylüyoruz ya deprem öldürmez, binalar öldürür diye. Binalar düzgün değilse ne yaparsan yap batmaya mahkumsun. Ülke olarak yaptığımız berbat yapıların karşılığını binlerce vatandaşımızın canıyla ve büyük maliyetli yeniden imar projeleriyle ödüyoruz. Eğer işini düzgün yapan insanlar olsaydılar bunların hiç biri yaşanmayacaktı.
hero member
January 24, 2024, 02:52:46 PM
hero member
Activity: 994
Merit: 607
January 22, 2024, 04:37:35 PM
7.2 şiddetinde (kimi kaynaklarda 7.0 şiddetinde ) Uygur Türklerinin yoğunlukla yaşadığı Sincan özerk bölgesinde 21.09 itibariyle deprem olmuş. Kırgızistan bölgesinde kaldığını okudum haberlerden. Bu büyük deprem arkasından 3 büyük artçı yaşanmış. Tüm depremzedelere geçmiş olsun diyorum. Gelişmeleri merak ediyorum. Yaralılara Allah şifa versin.
hero member
December 28, 2023, 12:27:43 PM
Biz bilimden uzaklaşıp şarlatanların ellerinde oyuncak olduktan sonra yaşadığımız coğrafyanın hergün her saat her dakika deprem olabileceğini ne Naci Görür ne de bir başkası bu halka anlatabilir. Gelen allahtan geliyor ondan. Ama Allah aklını fikrini kullanma demiyor aksine kullan diyor. Oku anla diyor. Birilerinin hırsızlığını ortaya çıkarınca bunu saklama diyor. Kalitesiz bina üreteni başına taç yapma diyor. Yalovalılara geçmiş olsun diyorum. Gerçekten son dönemlerde yaşadığımız bu deprem gerçeğinden halen bir ders çıkartamıyoruz ya helal olsun bize.

Cumhurbaşkanı Erdoğan birkaç gün önce daha yeni bu konu hakkında açıklama yaptı. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde 600 bin kadar konutun dönüştürülmesi için çalışmaların başlayacağından falan bahsetti. İyi hoş da bunun için gerçekten bu kadar uzun bir süre beklemek zorunda mıydık? Türkiye fayların bolca bulunduğu bir coğrafyaya sahip. Bu gerçek ile beraber biz yıllardır yaşıyoruz ama iş önlem almaya gelince her şeyi geciktiriyoruz. Umarım harekete geçmek için geç kalınmamıştır.

Hocam bu işi yapmak için cumhurbaşkanının yapacağı bir açıklama yada dönüşüm şart değilki. Kanunlarla belirlenen deprem yönetmeliklerindeki şartları uygulayacaksın sorun biter. Sorun şu ki. Sen bunu denetleyen kişi ol bende mal sahibi olayım. Sen benim canımı sık bende seni süründüreyim. Sen beni görme ben de seni paraya boğayım. Senin maaşın yetmez sana ben yardım ederim. Bak senin sorunun bitti benim de sorunum bitti. Sorun kimde sorun şimdiki mal sahiplerinde. Al da düzelt bu işi.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
December 27, 2023, 02:53:10 PM
Biz bilimden uzaklaşıp şarlatanların ellerinde oyuncak olduktan sonra yaşadığımız coğrafyanın hergün her saat her dakika deprem olabileceğini ne Naci Görür ne de bir başkası bu halka anlatabilir. Gelen allahtan geliyor ondan. Ama Allah aklını fikrini kullanma demiyor aksine kullan diyor. Oku anla diyor. Birilerinin hırsızlığını ortaya çıkarınca bunu saklama diyor. Kalitesiz bina üreteni başına taç yapma diyor. Yalovalılara geçmiş olsun diyorum. Gerçekten son dönemlerde yaşadığımız bu deprem gerçeğinden halen bir ders çıkartamıyoruz ya helal olsun bize.

Cumhurbaşkanı Erdoğan birkaç gün önce daha yeni bu konu hakkında açıklama yaptı. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde 600 bin kadar konutun dönüştürülmesi için çalışmaların başlayacağından falan bahsetti. İyi hoş da bunun için gerçekten bu kadar uzun bir süre beklemek zorunda mıydık? Türkiye fayların bolca bulunduğu bir coğrafyaya sahip. Bu gerçek ile beraber biz yıllardır yaşıyoruz ama iş önlem almaya gelince her şeyi geciktiriyoruz. Umarım harekete geçmek için geç kalınmamıştır.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
December 19, 2023, 10:22:08 AM
Giresun civarında, Gümüşhane civarında depremler oldu. Marmara civarı alarmlara devam ediyor. Büyük bir depremin olası sonuçları bizleri tedirgin ediyor doğal olarak. Olan depremler çok tehlikeli aslında. Yıllardır konuşuluyor konuşuluyor korkarım ki gittikçe yakın kaçınılmaz son. Allah herkesin yardımcısı olsun.
hero member
December 18, 2023, 08:06:47 AM
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
December 18, 2023, 06:47:38 AM
Bu sefer de Yalova'da 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş. Hisseden herkese geçmiş olsun. Normalde bu gibi büyüklüklerdeki depremler insanı gerecek oranda depremler değiller. Fakat beklenen bir Marmara depremi gerçeği var.  Sad  Naci Görür yaşanan son deprem sonrası Marmara'daki sistemin gerilim biriktirdiğine yönelik yeni bir bilgilendirme yaptı. Halkın tabi eli kolu bağlı yani en fazla yapabilecekleri şey bir deprem çantası hazırlamak ve evinin sağlamlığını kontrol ettirmek olur. Asıl sorumluluk kentsel dönüşümün hızlandırılmasını sağlaması gerekenlerde.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
December 18, 2023, 06:38:42 AM
deprem anında evlerin sallanması falan bunları konuşmayalım ya da o hissetmiş ben hissetmedim bunlar konumuz değil. benim oturduğum ev neredeyse 50 senelik ama hiçbir depremi hissetmiyorum. allah korusun ilk yıkılacak bina o olur belki de. yeni evlerin yapılma sistemlerinden dolayı depremi hissetmeleri daha yüksek vs diyorlar. önemli olan milyonlarca insanın yaşadığı bu boktan şehirde evimizi yenileyecek paramızın olmaması. moskova'da bu kentsel dönüşüm ücretsiz olarak yapılıyor. adamlar sizi sıraya koymuş ve sıranız gelince eviniz yenileniyor. ha bu süre 20 sene de olabilir sonuçta bizdeki gibi bir deprem tehlikesi mevcut değil. keşke ülkemizde de sistem bu şekilde ama süresi daha hızlı olacak bir şekilde işlese. ama nerede?! her şey olmuş rant.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
December 18, 2023, 05:19:53 AM
Anadolu yakasında denize uzak, kuzey tarafta oturan bir tanıdığım bile çok hissetmiş. Salonda vitrindeki tabak çanak bardak çok sallanmış. Ama aynı zamanda Kadıköy merkez taraflarından da hissedilmemiş pek. İlginç. 4.1 büyüklüğünde böyle hissedilebiliyorsa ve konuşuluyorsa 7 ve üstünde ve umarım hiç olmaz ama 8'e yakın bir büyüklükte yaşanacakları düşünmek istemiyorum. İnanılmaz önemli ve acil bir durum olmasına rağmen gerekenlerin belki %5'i %10'u yapılıyordur belki şu anda. Çok yazık. Koca ülke mahvolacak
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
December 18, 2023, 03:47:59 AM
99 dan itibaren bütün büyük depremler hepimizin malumu, sürekli geçmiş olsun dilekleri ile süreç yönetilmeye çalışılıyor tedbir alması gerekenlerce, ama bizim dilek ve temenniden daha fazlasına ihtiyacımız var, ki ona da çok acil ihtiyacımız var, olası bir İstanbul depreminin maddi manevi yıkımları, 6 şubat depreminin en az 10 katına eşdeğer olabileceği bu kadar ortada iken, gelinen noktada ne kadar hazırlıklıyız inanın hiç emin değilim.
hero member
December 18, 2023, 02:54:07 AM
Hepimize geçmiş olsun diyorum depremler artık sıklıkla olmaya başladı belkide büyük bir deprem öncesi önemli uyarılar olabilir şimdiden hazırlıklı olmak lazım. Bu sene yaşadığımız büyük depremin yıl dönümüne yaklaşırken yaşanılanları unutmamak gerekiyor şimdiden gerekli önlemler alınmalı.
Pages:
Jump to: