Pages:
Author

Topic: Ana konu Deprem oldu - page 3. (Read 4177 times)

hero member
Activity: 756
Merit: 701
December 18, 2023, 02:52:57 AM
Vallaha deprem haberleri arka arkaya gelmeye devam ettikçe kimse sakin kalamayacak. Deprem yine Marmara denizini yokladı. 4.1 şiddeti veya 4.2 bilmiyorum ama hissettiren bir depremdi. Yer kürenin bu kadar oynak olduğunu düşündükçe şans eseri yaşadığımızı düşünmeye başladım. Mars’ta herhalde deprem 12 gün mü 12 saat mi ne sürmüş. O deprem haberlerinden sonra marsta koloni kurmak mantıksız geliyor bana.

Herkese geçmiş olsun. Hisseden baya kişi olmuş ve depremin şiddeti arttı mı yoksa bize normal mi geliyor yani 4.1-4.2 büyük sarsıntılar. Sakin kalmak çok zor bu konuda. Sürekli insanların aklında ve unutulacak bir şey değil.

Mars’taki depremin bu kadar uzun sürdüğünü ilk defa sizden duydum ve eğer öyleyse orada koloni kurmak vs gibi durumları düşünmeleri normal bir durum mu acaba. Yani bu konu hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim ve illaki düşündükleri bir şeyler vardır yani bir planları vardır. Tabi bizim için orada koloni kurmak vs çok büyük hayaller, eğer öyle bir şey gerçekleşirse bile oraya giden seçkin insanlar mı diyeyim bilmiyorum onların arasında zaten yer alamayız.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
December 18, 2023, 12:29:13 AM
Vallaha deprem haberleri arka arkaya gelmeye devam ettikçe kimse sakin kalamayacak. Deprem yine Marmara denizini yokladı. 4.1 şiddeti veya 4.2 bilmiyorum ama hissettiren bir depremdi. Yer kürenin bu kadar oynak olduğunu düşündükçe şans eseri yaşadığımızı düşünmeye başladım. Mars’ta herhalde deprem 12 gün mü 12 saat mi ne sürmüş. O deprem haberlerinden sonra marsta koloni kurmak mantıksız geliyor bana.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
December 17, 2023, 06:47:01 PM
Yalova Çınarcık açıklarında meydana gelen 4,2 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da da hissedildi.

Büyüklük:4.1 (Mw)
Yer:Marmara Denizi - [08.52 km] Çınarcık (Yalova)
Tarih:2023-12-17
Saat:23:53:52 TSİ
Enlem:40.72167 N
Boylam:29.09944 E
Derinlik:11.18 km

https://x.com/DepremDairesi/status/1736491502409220461?s=20

Şuan İstanbul'da yaşayanlar tamamen kumar oynuyorlar büyük depremin olma olasılığı gün geçtikte artıyormuş gibi hissediyorum.

İstanbul’da ve Marmara bölgesinde yaşayan herkes şu an diken üstünde yaşadığı için bu depremler çok panik oluşturabilecek depremler oluyor. Hisseden arkadaşlarımız var ise geçmiş olsun Allah yardımcıları olsun. İstanbul’da yaşamak zorunda olmayan birileri için İstanbul'dan ayrılmak daha mantıklı.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
December 17, 2023, 06:28:27 PM
Öncelikle geçmiş olsun. Çok büyük bir deprem değil ama ara ara böyle sallayınca farkındalık yaratıyor. Deprem olunca yine Bağcılar'ın uydu görüntüsü viral olmuş. Evet arkadaşlar oralarda yaşıyorsanız olması beklenen büyük depremden kurtulsanız bile yerinizden hareket etmeniz çok zor olacak. Eviniz sağlam kalsa bile çevredekiler yüzünden belki günlerce hareket edemeyeceksiniz. Göz göre göre geliyor bu ve yapılan ciddi bir şey yok.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
December 17, 2023, 06:00:04 PM
Yalova Çınarcık açıklarında meydana gelen 4,2 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da da hissedildi.

Büyüklük:4.1 (Mw)
Yer:Marmara Denizi - [08.52 km] Çınarcık (Yalova)
Tarih:2023-12-17
Saat:23:53:52 TSİ
Enlem:40.72167 N
Boylam:29.09944 E
Derinlik:11.18 km

https://x.com/DepremDairesi/status/1736491502409220461?s=20

Şuan İstanbul'da yaşayanlar tamamen kumar oynuyorlar büyük depremin olma olasılığı gün geçtikte artıyormuş gibi hissediyorum.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
December 09, 2023, 05:09:22 PM
Naci Görür özellikle İstanbul halkına yönelik uyarılarını yapmaya devam ediyor. Beklenen depremin gerçekleşme ihtimalinin %47 olduğunu belirten açıklamalarda bulunmuş. Bu da zar atmayla aynı hesaba geliyor gerçekten korkunç bir oran. Şu ana kadar zaten düzenli olarak uyarılarını yapıyordu. Bu son söylediklerinden sonra insanları korkutmayın falan demişler ama yani ne alaka. Adam gerekli önlemler alınsın diye elinden geleni yapmaya uğraşıyor bunun korku pompalamayla bir alakası yok ki.

Üşümezsoy da inatla Naci Görür'e zıt gidiyor yani gerçekten bu iki tanıdık ismin bu kadar farklı söylemlerde bulunması çok ilginç.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
December 09, 2023, 02:06:47 PM
Bu online eğitim sorunu her memurun korkulu rüyası olacak bir sorun. Her aklınıza gelebilecek konuda birilerinin üretip parasını aldığı ve dinlerken dinleyene birşey vermeyen bir sistem. En son katıldığım online eğitim videosu sonucunda bir de test çımıştı testi geçemedim mi. O artık kırılma noktası oldu. Lan mal gibi dinlediğim 3 saate mi yanayım. Tadına bakmadan hazırladıkları acaip soruların cevabı ne olaki diye düşünmem mi son noktayı koydu. Artık girmiyorum. İdari işlerden habire sizi ilgilendiriyor diye mail geliyor bazende imza mukabili sisteme girmemiz isteniyor. Deprem konusundaki eğitime katılmadım. Çök eğil tutun eğer işe yarasaydı son olan büyük depremde kaybolan canların hesabını bu eğitimi verenler verirlerdi. Onlar sadece bu eğitimin ve testin parası ile ilgilendiler.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
December 07, 2023, 10:22:22 AM
memurlara online eğitim olarak depremde farkındalık tarzı bir eğitim verilmiş. hem de izlemesi zorunluymuş ve sonunda da test mi ne varmış. lan yemin ederim sadece güldüm. oğlum istanbul'da millet 50-60 senelik evlerde kalıp kira parası olarak maaşının yarısından çoğunu veriyor. sen şimdi insanlara bu eğitimi verince ne olacak? geçen günkü depremi de masamda oturduğum için hissettim. iş arkadaşım "lan dedi ne oldu?" diye sorduğu anda deprem oldu sanırım dedim ve 2 saniye sonra monitörü tuttum. (ufaktan sallanıyordu, dalgasına tuttum.)
tam da naci görür'ün açıklamalarından sonra bu şekilde bir depremi yaşamamız insanları yine kısa süreliğine tedirgin etti. sonra herkes işine gücüne dönmek zorunda kaldı. keşke imkanımız olsa da bu lanet şehirden gidebilsek ama imkanlar ancak burada survivorın yeni bölümlerini çekmeye yetiyor.

Memurlara verilen eğitim önemli olabilir ama keşke onlara verilen eğitim yerine, İstanbul’da her insana insan gibi hayatta kalabileceği dayanıklı evler yapabilseler, bu anlamda İstanbul Türkiye’den ayrılabilir çünkü kentsel dönüşümle dayanıklı binaları toki yapıp insanları devlete kira ödeyecek şekilde yerleştirirlerse devlet uzun vadede kazançlı çıkar, insanlar da devlete kirasını öder hem de güvenli evlerde otururlar mantıklı değil mi hocam,
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
December 06, 2023, 02:21:46 PM
memurlara online eğitim olarak depremde farkındalık tarzı bir eğitim verilmiş. hem de izlemesi zorunluymuş ve sonunda da test mi ne varmış. lan yemin ederim sadece güldüm. oğlum istanbul'da millet 50-60 senelik evlerde kalıp kira parası olarak maaşının yarısından çoğunu veriyor. sen şimdi insanlara bu eğitimi verince ne olacak? geçen günkü depremi de masamda oturduğum için hissettim. iş arkadaşım "lan dedi ne oldu?" diye sorduğu anda deprem oldu sanırım dedim ve 2 saniye sonra monitörü tuttum. (ufaktan sallanıyordu, dalgasına tuttum.)
tam da naci görür'ün açıklamalarından sonra bu şekilde bir depremi yaşamamız insanları yine kısa süreliğine tedirgin etti. sonra herkes işine gücüne dönmek zorunda kaldı. keşke imkanımız olsa da bu lanet şehirden gidebilsek ama imkanlar ancak burada survivorın yeni bölümlerini çekmeye yetiyor.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
December 06, 2023, 06:35:09 AM
Ben depremin olduğu yere yakın denebilecek bir yerdeydim ve acayip sallandı, açıkçası korktum. 5 civarı deprem böyleyse 7-8 büyüklüktekini düşünemiyorum. Yeni yapılan evlerin sitelerin bile ne kadar sağlam olacağı tartışılır. Ayrıca binanın sallanması iyi mi kötü mü merak ettim. Ev düzlükte. Bu bahsedilen deprem uyarısı telefonum android olmasına rağmen bana gelmedi. Burada gördüğüm iyi oldu şimdi onu açayım.

Depremde hepimiz ölebiliriz ama sadece insan kaybıyla kalmayacak. Türkiye'nin sanayisinin muhtemelen %80'i Marmara bölgesindedir herhalde. Kocaeli ve Bursa'yı da katarsak. Milyon tane eve yapacak bir şey yok ama en azından sanayi tarafı önlemini almıştır. Tabi lojistik mojistik düzelene kadar belki yıl geçer o da var. İnanılmaz kötü bir durumdayız.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Herkesin canının bir anda sona erebileceğini unutmamak gerekiyor. Unutmamamız gereken başka bir şey ise biz bir deprem kuşağı ülkesiyiz. Bu konuda gereken tedbirleri en üst düzey şekilde almamız gerekiyor. Örneğin her evde bir deprem çantası olması gerektiğini unutuyoruz. Deprem, hayatın içinde ve biz gerek bina yapıları, gerek denetimlerle insan hayatını korumak zorundayız.

Depremi yaşayan herkese bir kere daha geçmiş olsun.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
December 06, 2023, 03:09:03 AM
Ben depremin olduğu yere yakın denebilecek bir yerdeydim ve acayip sallandı, açıkçası korktum. 5 civarı deprem böyleyse 7-8 büyüklüktekini düşünemiyorum. Yeni yapılan evlerin sitelerin bile ne kadar sağlam olacağı tartışılır. Ayrıca binanın sallanması iyi mi kötü mü merak ettim. Ev düzlükte. Bu bahsedilen deprem uyarısı telefonum android olmasına rağmen bana gelmedi. Burada gördüğüm iyi oldu şimdi onu açayım.

Depremde hepimiz ölebiliriz ama sadece insan kaybıyla kalmayacak. Türkiye'nin sanayisinin muhtemelen %80'i Marmara bölgesindedir herhalde. Kocaeli ve Bursa'yı da katarsak. Milyon tane eve yapacak bir şey yok ama en azından sanayi tarafı önlemini almıştır. Tabi lojistik mojistik düzelene kadar belki yıl geçer o da var. İnanılmaz kötü bir durumdayız.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
December 05, 2023, 09:38:19 AM
Bu gün abimle konuştum ben bir şey hissetmedim dedi, hareket halinde olanlar belki hissetmemiş olabilir belkide bu bir başlangıç olacak bu tarz depremleri dikkate almak önemli. Marmarada 7 ve üzeri deprem olması demek çok büyük bir felaket anlamına geliyor. Çok kalabalık şehirler olması zamanında müdehaleyi oldukça zorlaştıracak, diğer bir sorunsa üretim konusunda büyük aksaklıklar anlamına geliyor. Umarım şimdiden çok fazla önlemler alınır, geçmiş olsun.

Marmara bölgesinde özellikle İstanbul merkezli bir 7 üstü depremde taş taş üstünde kalmaz diye çok korkuyorum, ülke nüfusunun 1/4’ü bu bölgede yaşıyor, ölümler bir kenara bir de oraya hizmet götürülemeyecek, yemek sıkıntı, iaşe sıkıntı, sanayi sıkıntı olacak, depremi fırsat bilen fırsatçılar da Türkiye’min her yanında ev satılık ve kiralık fiyatlarını yükseltecek, ülke bir kaosa girebilir, Allah gecinden versin,
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
December 05, 2023, 09:31:31 AM
Ben bu konuda cahilmişim, daha doğrusu benim telefonum sanırım tırtmış veya update etmemişim, bayadır var olan bir uygulamayla tanıştım bu deprem sayesinde. Android telefon "aman dikkat deprem olabilir!!" diye uyarı veriyormuş, ne kadar önceden veriyor ne kadar sonradan bilmiyorum, uyuyodum dümdüz ve bi anda ne telefon çalması, ne sms, ne whatsapp, baya gürültülü çok yabancı bir sesle resmen "bağırdı" telefon. Hemen aldım baktım, ulan bu ne nükleer mi geliyor bu nasıl ses diye, deprem olduğunu görünce hemen evin kapısına (apartmanın değil dairenin) çıkıp tam kapı aralığında durdum, artık doğru muydu değil miydi akıllı bir hamle mi salakça mı bilemiyorum, öyle kalmış aklımda orası güvenli diye, aradan bi kaç dakika geçti baktım herkes deprem oldu o bu falan diyor, hissetmediğimi farkettim. Fakat bu uygulamayı yapandan allah razı olsun, çok güzel bir şey, ne kadar öncedendi anlayamadım ama bence çok mantıklı bir iş, 10 saniye bile olsa kendini yatağın yanına atar insan o sürede.

Öncelikle herkese geçmiş olsun. Dün otururken bir anda İstanbul’da deprem oldu dediler inanın İstanbul’da beklenen deprem yüzünden o kadar fazla tedirgin ki insanlar aklıma binbir türlü şey geldi. Hemen detaylara baktım nerede gerçekleştiğini falan öğrendim. Deprem hepimizin en büyük korkularından biri. Yakın zamanda yaşadığımız büyük depremin etkileri hala devam ediyorken en ufak bir deprem haberinde çok korkuyoruz.

İphone kullananlar herhangi bir bildirim gelmemesinden dolayı şikayetçi. Anlattığınıza bakıyorum ve o kadar önemli bir şey ki bu bildirim bir kez daha önemini anlıyoruz. Herkese tekrardan geçmiş olsun.

Aslında önemli önemsiz demeden her deprem bildirisini önemli görmek lazım. Asılsız çıksa bile tedbiri almak gerekiyor dün ki Google bildirimi bize onu gösterdi. Özellikle Maraş ve Hatay depremlerinden sonra fark ediyoruz ki bu iş çocuk oyuncağı değil. Çok fazla hayat kaybı olabilir. Mümkün olduğunca müstakil ve sağlam yapılar tercih etmeliyiz.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
December 05, 2023, 02:06:53 AM
Ben bu konuda cahilmişim, daha doğrusu benim telefonum sanırım tırtmış veya update etmemişim, bayadır var olan bir uygulamayla tanıştım bu deprem sayesinde. Android telefon "aman dikkat deprem olabilir!!" diye uyarı veriyormuş, ne kadar önceden veriyor ne kadar sonradan bilmiyorum, uyuyodum dümdüz ve bi anda ne telefon çalması, ne sms, ne whatsapp, baya gürültülü çok yabancı bir sesle resmen "bağırdı" telefon. Hemen aldım baktım, ulan bu ne nükleer mi geliyor bu nasıl ses diye, deprem olduğunu görünce hemen evin kapısına (apartmanın değil dairenin) çıkıp tam kapı aralığında durdum, artık doğru muydu değil miydi akıllı bir hamle mi salakça mı bilemiyorum, öyle kalmış aklımda orası güvenli diye, aradan bi kaç dakika geçti baktım herkes deprem oldu o bu falan diyor, hissetmediğimi farkettim. Fakat bu uygulamayı yapandan allah razı olsun, çok güzel bir şey, ne kadar öncedendi anlayamadım ama bence çok mantıklı bir iş, 10 saniye bile olsa kendini yatağın yanına atar insan o sürede.

Öncelikle herkese geçmiş olsun. Dün otururken bir anda İstanbul’da deprem oldu dediler inanın İstanbul’da beklenen deprem yüzünden o kadar fazla tedirgin ki insanlar aklıma binbir türlü şey geldi. Hemen detaylara baktım nerede gerçekleştiğini falan öğrendim. Deprem hepimizin en büyük korkularından biri. Yakın zamanda yaşadığımız büyük depremin etkileri hala devam ediyorken en ufak bir deprem haberinde çok korkuyoruz.

İphone kullananlar herhangi bir bildirim gelmemesinden dolayı şikayetçi. Anlattığınıza bakıyorum ve o kadar önemli bir şey ki bu bildirim bir kez daha önemini anlıyoruz. Herkese tekrardan geçmiş olsun.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
December 04, 2023, 04:03:47 PM
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
December 04, 2023, 03:28:36 PM
Bugün meydana gelen depremin Mudanya merkezli olduğunu okumuştum. Bursa Merkez civarında da ciddi şekilde hissedilmiştir. Herkese geçmiş olsun diyorum. Zaten Marmara Denizi'nde gerçekleşmesi beklenen büyük bir deprem gerçeği ile yaşıyoruz. Bu gibi ara ara gerçekleşen depremler de ister istemez insanları geriyor.  Sad

Peki bu beklenen depreme ne kadar hazırlıklıyız işte orası belirsiz. Aslında İstanbul'un geneline baktığımızda ne yazık ki pek de hazırlıklı görünmüyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Naci Görür bir açıklama daha yapmıştı. Fatih Sultan Mehmet köprüsünden İstanbul'u kuzey ve güney olarak yatay bir çizgiyle ayırdığımızda güney tarafında kalan her yerin depremin ciddi yıkım etkisinden etkileneceğini söyledi. Yukarı kısım için ise zıttını konuştu. Zaten yukarısında kalan kısımda İstanbul'un çok küçük bir yüzdesi yaşıyor.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
December 04, 2023, 03:27:21 PM
Bu gün çğlen arkadaşlarla oturduk geyik yapıyoruz.  Laf lafı açtı bu depremi tetikleyen bilmem ne cihazları diye bir arkadaş kulaktan dolma yalan haberlerden bir derleme anlattı biz. Bizde dinlerken he he dedik. Sonra telefonu açtı bakın dediğim gibi yine üstümüzde deprem deniyorlar bak yeni olmuş diye bir de bu 5.2 lik depremi gözümüze soktu. Geçmiş olsun herkese.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 04, 2023, 02:56:15 PM
Bu gün abimle konuştum ben bir şey hissetmedim dedi, hareket halinde olanlar belki hissetmemiş olabilir belkide bu bir başlangıç olacak bu tarz depremleri dikkate almak önemli. Marmarada 7 ve üzeri deprem olması demek çok büyük bir felaket anlamına geliyor. Çok kalabalık şehirler olması zamanında müdehaleyi oldukça zorlaştıracak, diğer bir sorunsa üretim konusunda büyük aksaklıklar anlamına geliyor. Umarım şimdiden çok fazla önlemler alınır, geçmiş olsun.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
December 04, 2023, 01:53:11 PM
Marmara denizinde sabah saatlerinde 5.1 şiddetinde deprem oldu bu deprem İstanbul'da net olarak hissedildi. Ardından ufak artçı depremler devam etse ilk olan biraz kendini daha net hissettirdi. Aylardır gündem de Fatih Terim fonu , influencer avı var evet her ne kadar önemli olsa da gündemi sadece tek bir konuyla meşgul edilmesi çok saçmadır.

Çok daha yeni Hatay depremini yaşadık binlerce insanımız vefat etti yada yaralandı o depremde. Ne kadar hızlı unutuldu deprem gerçeği.

Bu konularda çok balık hafızalıyız. Milyonlarca kişinin hayatı değişmemiş, yüz binlerce kişiyi kaybetmemişiz gibi Dilan Polat ve Fatih Terim’e odaklandık gözümüz başka hiçbir şey görmüyor.
Gerçeklere dönmenin tam zamanı, bakın tam bugün yıllardır bahsedilen Marmara fayında bir hareket gördük. Hala mı milletin akladığı paralardaki kuklalar ile ilgileneceğiz?
Anladıkları paralar, toplanan yardımlar derken milyarlarca dolarlık dev bir servet var. Sadece buna ulaşsak bile milyonlarca insanın hayatını kurtaracak maddi güce sahip oluruz Smiley
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 04, 2023, 01:24:20 PM
marmara'da beklenen bir felaket var zaten... bu 5.1 öncü, artçı, tetikleyici veya her ne zıkkımsa onlardan biri mi acaba dedirtti bana...

deprem bölgesindeyiz ve depreme hazırlıklı olmamızın tek yolu çelik konstrüksiyon binalarmış gibi geliyor bana (veya tek katlı yapılar)... kötü bir yorum yapmak veya insanların içini karartmak istemiyorum ama kendi ellerimizle yaptığımız bir eve sahip değilsek huzur içinde olmamız çok kolay değilmiş gibi geliyor bana...

kişisel tecrübelerim nedeniyle böyle bir görüşe sahip olduğumu ve genelleme yapmamın doğru olmadığını kabul ediyorum ama benim içim bu konuda gerçekten fazlasıyla huzursuz...
Pages:
Jump to: