Pages:
Author

Topic: [ANN] [SALE] Hyundai'nin Hdac - Blockchain tabanlı IOT Sözleşmeleri. 27 Kasım - page 11. (Read 9030 times)

full member
Activity: 266
Merit: 242
Arkadaşlar hala imzalanacak mesajlarla alakalı bir gelişme yok, merak edenler varsa diye yazma gereksinimi duydum. Beklemedeyiz her gün telegram kanalına bakıyorum varmı bir gelişme diye ama bir gelişme yok henüz
jr. member
Activity: 169
Merit: 5
Şuan herhangi bir yerden Hdac alabiliyormuyuz?
full member
Activity: 658
Merit: 153
Bu blockchain info'da nasıl imzalıyoruz adresi en alttaki yere ne yazıcaz?

Henüz imzalama ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Belki hdac bir şey belirleyecek herkes ona göre imzalayacak. Henüz belli değil

Peki bu blockchain.info daki adresi imzalarken 3. boşluğu ne yazıyoruz?
member
Activity: 98
Merit: 11
BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

Henüz imzalama ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Belki hdac bir şey belirleyecek herkes ona göre imzalayacak. Henüz belli değil
full member
Activity: 658
Merit: 153
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Hesap imzalamanın nasıl yapılacağı bir çok yerde anlatılıyor zaten, böyle bir tecrübe yaşamak için beklemek fazla yüksek bir ders ücreti. Açıkçası ben de beklemekten sıkıldım ama olumsuz gelişmeler olmazsa uzun süre tutmayı planladığım için çok da umurumda değil açıkçası. Artık sanırım bounty işi böyle şekillenecek, hdactan önce girdiğim imzanın ödülleri gönderilmedi daha, üstelik sorun falan yok. Bekleyin göndereceğiz diyorlar.
full member
Activity: 490
Merit: 193
Bu imza işi çok saçma ve süreci uzatmaktan başka bir halta yaradığı yok bence, tek artısı şu olabilir imzalama yapmayı bilmeyenler bu sayede öğrenmiş oldular ve ilride hesap falan çalınırsa kurtarabilirler.iyi yönden bakmak lazım
hero member
Activity: 882
Merit: 507
Bir gelisme yokmu hala, ben telegram kanalina baktim ama imzalamayla alakali hala bir mesaj goremedim. Belkide bu istenmeyecek bile

1 ay sonraya anca verirler bu gidişle Hala daha İmza değiştirenler var şu anda. Herhalde çoğu benim gibi imzanın baş harflerini beğenmiyorlar. Cheesy
sr. member
Activity: 308
Merit: 250
İnsanlar hesap imzalamayı bilmiyor diye bounty ödülü alamasın diye konuşmayı çok doğru bulmuyorum.Sonuç olarak bounty kampanyasının şartlarında katılan kişilerin hesap imzalamayı bilmeleri gerek diye bir şart bulunmuyor.Ama çok basit bir şey bu vesileyle öğrenmiş olurlar. Cheesy
[/quote
öğrensinler hocam. mutlaka bi yerde lazım olacaktır. atıyorum hesapları çalındı veya başka bi şey oldu. imzalamayı öğrenmek şart bu forumda.
sr. member
Activity: 630
Merit: 267
Bir gelisme yokmu hala, ben telegram kanalina baktim ama imzalamayla alakali hala bir mesaj goremedim. Belkide bu istenmeyecek bile
sr. member
Activity: 448
Merit: 264
Bence olay sadece yöneticinin insafı değil, yıl ortalarında Authorship diye bir proje vardı ve airdrop da yapmıştı, sonra ödülleri dağıtırken yüzlerine gözlerine bulaştırdılar, çoğu kişiye göndermediler (üstelik imza falan değil, sadece airdrop) ve ciddi tepki çektiler, sonradan toparlamaya çalıştılar, bir kısım daha göndermeye karar verdiler vb. ama iş işten geçmişti, topluluk güveni sarsılınca çuvalladılar. Icoda 12-13 cent fiyat biçtikleri token yakın zamana kadar 1 centin bile altındaydı, şimdi yeni yeni kendine geliyor, 3-5 cent seviyelerini görmeye başladı. Yani aklı olan ödül dağıtımını ico yatırımcısı kadar önemser, topluluk tepkisinin tekmesi sert oluyor.

Aslında buna katılıyorum mesela kickcoinde dediki biz 30 milyon token dağıtacağım ama gel gördük 100bin ether toplacıktan sonra 3 milyon anca dağıttılar inanırmısınız blog yazarlarına 100 token verdıler ico fiyatı 3000 mi 4000 mi ne 1 eth bazındaydı 1 dolar bıle degil yanı. Insanlarla afedersiniz billur geçtiler, önce 30 milyon diye kendı reklamını yaptırıyorsun sonra dolaşımdaki mıktar az oldun diye düşürdük diyorsun 12c den 1 cente düştü şu an 4c falan. toplulukla dağla geçersin alırsın cezanı
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Yonetici insaflı çıktı sonradan baştan diyordu  3.maddede bitcoin adresi degiştirilmez falan yazıyor banane falan, sizin probleminiz gibi diyordu ama sonradan insafa geldi. Herharde bu btc imzalama işi sarpa saracak gibi duruyor
Bence olay sadece yöneticinin insafı değil, yıl ortalarında Authorship diye bir proje vardı ve airdrop da yapmıştı, sonra ödülleri dağıtırken yüzlerine gözlerine bulaştırdılar, çoğu kişiye göndermediler (üstelik imza falan değil, sadece airdrop) ve ciddi tepki çektiler, sonradan toparlamaya çalıştılar, bir kısım daha göndermeye karar verdiler vb. ama iş işten geçmişti, topluluk güveni sarsılınca çuvalladılar. Icoda 12-13 cent fiyat biçtikleri token yakın zamana kadar 1 centin bile altındaydı, şimdi yeni yeni kendine geliyor, 3-5 cent seviyelerini görmeye başladı. Yani aklı olan ödül dağıtımını ico yatırımcısı kadar önemser, topluluk tepkisinin tekmesi sert oluyor.
member
Activity: 224
Merit: 12
hyundai kendı cüzdanı olacak bir coin gimi yanı bıtcoin cuzdanlarını kullanmıyor, bıtcoının bır alt kolunumu kullacak yoksa yanı tokenlerı bıtcoın cuzdanında tutabılırmıyız

Kendi cüzdanı olacak. Konunun birinci sayfasını incelerseniz orada cüzdan ile ilgili bilgi var.
member
Activity: 378
Merit: 11
hyundai kendı cüzdanı olacak bir coin gimi yanı bıtcoin cuzdanlarını kullanmıyor, bıtcoının bır alt kolunumu kullacak yoksa yanı tokenlerı bıtcoın cuzdanında tutabılırmıyız
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
İnsanlar hesap imzalamayı bilmiyor diye bounty ödülü alamasın diye konuşmayı çok doğru bulmuyorum.Sonuç olarak bounty kampanyasının şartlarında katılan kişilerin hesap imzalamayı bilmeleri gerek diye bir şart bulunmuyor.Ama çok basit bir şey bu vesileyle öğrenmiş olurlar. Cheesy

bu konu hakkindaki son yorumumu atiyorum, ben imzalamayi bilmeyen bounty alamasin demedim ana konuyu bile 1 aydir okuma zahmetinde bulunmamış kişiler nasil oluyorda bu projeyi temsil ediyor. Yani insan imzasina girdiği proje hakkinda bilgi sahibi olmaz mi? Türkler için konuşmuyorum katilimcilarin yarisi adres değisti, ben bunu görsem ödülleri dağıtmazdım.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
sr. member
Activity: 672
Merit: 306
Beyler yanliş anlamayin ama Bitcoin adresi imzalamayi bilmiyorsaniz odullere katilmayin gozunuzu seviyim, hiç mi Bitcoin'i teknik olarak incelemediniz, hiç mi kurallari okumadiniz, imzasini tasidiginiz, blog yazdiginiz, twitter'ine katildiğiniz projeler hakkinda biraz bilginiz olsun gozunu seviyim. Ben Hdac'a katildigimdan beri uzun vade coini olur mu diye analiz yapiyorum, madenciligi nedir ne degildir, blok basi odul nedir, total token sayisi kaçtir, ne işe yarar, ne amaçlar, iot nedir, iot ile blokzincir nasil entegre edilebilir vsvs? Hani gelicek coini belki uzun vade saklayacaksiniz biraz araştirin.

siz gelen bountyi gelir gelmez fiyata bakmadan salliyorsunuz herhalde?

yani aslında biraz abartılı bir cevap olmus , özellikle bitcoin kullanırken sign olayı çok nadir kullanılan bir durum. eğer bir vendor değilseniz sadece btalk hesabını kurtarmada ve de bir kaç bounty'de aktif olarak sign olayının kurtarıldığını gördüm yada duydum.

Bunların dışında "sign" olayının işe yaradığı , insanların kesin bunu bilmesi gerekiyor dediğiniz bir yer var mı ? Bence yok Smiley
haklısınız hocam ama bu piyasa giren birinin kendine ait bi cüzdanı olmalı. imzalama işinide youtubedan  izleyip çok rahat yapabilir diye düşünüyorum. hala borsa adresi veren varsa bountye diyecek bi şey bulamıyorum.

Ben mesaj imzalamaktan değil, saygıdan bahsediyorum. Bir reklam kampanyası yürütülüyor ve topluluğa lutüf sunuluyor ama biz ana konuyu okuma zahmetinde bile bulunmuyoruz.

ya öyle genel olarak konusuyorsanız az bile yazmışınız , hepinize iyi forumlar.

edit  : bende imzayı kaldırdım  ama su an gercekten doğru düzgün bir imza yok. latium'a girdim 3,4 gün daha süre kazanırım diye.adamların icosu 28 sinde bitecekti , ben imzaya girdim diye bitirmediler Cheesy

edit 2 : bu arada hdac gercekten çok iddiali , biliyorum başta ben olmak üzere bazı insanlar için bir coini cok uzun süre hold etmek zor ama en azından kenarda birşeyler saklayın. malum etherium'un etherium olması 3 yıl sürdü.
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
@emrears05 bilgilendirme için teşekkürler. gelişmeler için takipteyim. Shocked
sr. member
Activity: 448
Merit: 264
Imzalarun kaldirilacagi bu baslik altinda yazildi, local bolum sorumlusu yazdi ama hala hdac imzasini tasiyan bir cok kisi var ya baska imza begenmediklerinden veya hdac a guvenmemelerinden kaynakli saniyorum tokenleri alana kadsr imzalari tasiyacaklar
full member
Activity: 742
Merit: 112
@Holess  HDAC imzanı kaldırabilirsin. Birkaç gün önce imzaları biz kaldırdık. hdac bounty den "kaldırabilirsiniz" yazdılar. yeni bountye geçtik.

Kendi adıma konuşursam HDAC benim ilk bounty kampanyamdı ve imza olayını bilmiyordum. fakat 20 kasım civarında araştırmaya başladım. foruma imzalamanın nasıl yapılacağı konusunda topic açtım. cevaplar biraz yavaş oldu o sırada blockchain ile yapamayacağımı çünkü elimde private key olmadığını gördüm. çünkü direkt blockchainden hesap açıp btc yi vermiştim. electrum ile yapılabileceğini ve nasıl olduğunu kısa araştırma ile yapabildim. bilmemek değil, öğrenmemek ayıp ama her ne olursa olsun son dakikaya bırakmak pek akıl karı değil.
Pages:
Jump to: