Pages:
Author

Topic: BIST - page 3. (Read 2122 times)

copper member
Activity: 644
Merit: 269
November 08, 2022, 07:14:32 AM
Endeks şuan 4000 de birgün  100.000 puana geldiğinde bugun enflasyon çöküyoruz bitiyoruz diyenler o gün benim malları almak için yarışıyor olacak keyifle tabikide satacağım hepsine. Alanda kazansın efendim.

Artık bu işin gizlisi falanda kalmadı insanlara bu böyle olacak diye söylesek bile inanmıyorlar. Yapacak birşey yok bu türdeki insanlara. Ne diyelim.

Adam sabahtan akşama kadar dolar uçuyor cari açık enflasyonla hayat geçiriyor. Ya dostum öyle bir fakir kalacaksınız ki size dolar diyenlere nefretle bakacaksınız emin olun. THY alan adam parayı 5X yapmış adam hala dolar diyor cari açık artmış borsa cökekmiş ne diyorsun abi sen ya ne anlatıyorsun bana . Hangi masalı okuyorsun. Yapacak birşey yok gerçekten yok hepsine okuyacağız zirveden hisseleri galiba öyle geliyor. Hepsi de kuyruğa girecek 4-5 sene sonra abi ne diyeyim yani.

Abi tokat atan birileri de yok bunlara sağlam bir tokat yeseler uyansalar diyorum adam borsa niye yükseliyor diyor.  dalga mı geciyorsunuz. Güzel kardeşim sabahtan akşama kadar size dolar anlatıp konut balonu borsa çökecek diyenler var ya onlar bunları söylerken borsa dolar bazında son 6 ayda yüzde 70 getiri verdi. Asıl bırak herseyi geçtim bir trend çizgisini kırmak uzere USD bazında onu kirarsa siz seyredin filmi.
Bol kazançlar dilerim size. Endeks puanının 100 bin olacağına gerçekten inanıyor musunuz? Endeks puanı 25 kat artarsa Türkiye dünyada ekonomide ilk 5 e falan girer herhalde. Dediğin olsun da malın satışın önemi yok. Ekonomik olarak güçlü ülke olmayı, kaybedeceğim fırsatların yerine yeğlerim. Usd düşeceğine ihtimal vermiyorum. Doların düşmesi veya TL güçlenmesi için şu anda pozitif bir tablo göremiyorum.
member
Activity: 1011
Merit: 64
November 04, 2022, 10:53:43 AM
Endeks şuan 4000 de birgün  100.000 puana geldiğinde bugun enflasyon çöküyoruz bitiyoruz diyenler o gün benim malları almak için yarışıyor olacak keyifle tabikide satacağım hepsine. Alanda kazansın efendim.

Artık bu işin gizlisi falanda kalmadı insanlara bu böyle olacak diye söylesek bile inanmıyorlar. Yapacak birşey yok bu türdeki insanlara. Ne diyelim.

Adam sabahtan akşama kadar dolar uçuyor cari açık enflasyonla hayat geçiriyor. Ya dostum öyle bir fakir kalacaksınız ki size dolar diyenlere nefretle bakacaksınız emin olun. THY alan adam parayı 5X yapmış adam hala dolar diyor cari açık artmış borsa cökekmiş ne diyorsun abi sen ya ne anlatıyorsun bana . Hangi masalı okuyorsun. Yapacak birşey yok gerçekten yok hepsine okuyacağız zirveden hisseleri galiba öyle geliyor. Hepsi de kuyruğa girecek 4-5 sene sonra abi ne diyeyim yani.

Abi tokat atan birileri de yok bunlara sağlam bir tokat yeseler uyansalar diyorum adam borsa niye yükseliyor diyor.  dalga mı geciyorsunuz. Güzel kardeşim sabahtan akşama kadar size dolar anlatıp konut balonu borsa çökecek diyenler var ya onlar bunları söylerken borsa dolar bazında son 6 ayda yüzde 70 getiri verdi. Asıl bırak herseyi geçtim bir trend çizgisini kırmak uzere USD bazında onu kirarsa siz seyredin filmi.
member
October 25, 2022, 06:08:41 AM
Sabah dolarla yatıp gece dolarla kalkanlar. Yok enflasyon yok risk yok ekonomi...Bu büyümeden sanayileşmeden büyük bir deve dönüşmeden pay alamazlar alamayacaklar.

Birikimlerini değerlendirmesini bilmeyenler, ülkesine güvenmeyenler, herşeyi temelde siyasetle yorumlayıp önündeki fırsatları görmeyenler bu pastadan pay alamaz.

Amerika büyürken nasdaq rekorlara giderken evlerinin garajlarını gıdayla doldurup kıyamete hazırlanıyorum diyen amerikalılar vardı onlar gibi, pay alamazlar alamayacaklar.

Kazananlar kimler olacak:

Sabırla bekleyenler
Birikimlerini devasa yatırımlarla katlayacak büyüyecek şirketlere yatırım yapanlar
Ticaret yapanlar
Korkmadan yatırım yapanlar
Büyümeye oynayanlar geleceği öngörebilenler.

Covid krizi çıktığında havayolları sektörü dip yaparken kıyamet geliyor herşey bitti diyenler değil havacılık sektöründe inanılmaz fırsat oluştu diyebilenler zengin oluyor olmayada devam edecek. Siz dolara dövize kuru gürültüye bakarken birileri geleceği satın almaya devam edecek. İlla birşeyleri anlamak illa birşeyleri neden böyle oluyor diye sormak yerine bırakın şimdi felaketi kıyameti de fırsatlara odaklanın.

enflasyon resesyon depresyon oldu olmaya devam edecek. amerika tarihinin en büyük deflasyonist çöküşü yaşanırken büyümeler çökmüş arz artmış herkez batarken geleceği gören anlamaya çalışan ve çalışkan olanlar herkesin öldük dediği anda 1930 yılında Rockefeller Center'ı inşa ediyordu.

Kazanmak için herkesin dinlediği herkesin anladığı yoldan değil kendi yolunuzdan gidin diyorum.
member
October 20, 2022, 03:41:26 PM
Bu sıcak para (nakit) denen şey güveni sever yani güvenli yer neresiyse paraya oraya rahatça sürekli akar. Zengin insanların sürekli olarak İsviçre bankalarına para yatırma sebebi de budur hatta İsviçre'de bankalarda eksi faiz uygulanır buna rağmen param güvende olsun diyen insanlar paralarını buradaki hesaplarda tutarlar. Kısaca güvendiğiniz arkadaşınıza istediği borcu rahatça verirsiniz ama güvenmediğiniz insanlara asla borç vermez geçiştirirsiniz değil mi?

Sürekli karşılıksız para basılması yüksek enflasyon ve güvensizlik dolayısıyla yabancı yatırımcı borsamızdan çekildi, küçük yatırımcılarıda manipülasyon yapanlar piyasadan çıkardı. Borsanın bu seviyelerini halen suni yükseliş olarak görüyorum ve güvenmiyorum eğer siz güveniyorsanız yatırımınızı yapabilirsiniz.

Hocam borsada çoğunluk birşeyleri anlamaya başladığında tepe bulunur zaten. Millet bitcoini anlayasıya kadar fiyatı 70 bine geldi.  10 sene önce 1 dolardan satılan ürüne 50-60 bin doları acımadan bastı herkes. Tonlarca zararı olan var.demek ki birşeyleri ya erkenden anlayacaksın ya da hiç anlayamacaksın.

Yani fiyatlar dolar bazında xu100 için konuşuyorum 10-20 senelik grafiğe bakıyorum dibe yakın dipte dolanıyor, siz güven enflasyon diyorsunuz. O güven size geldiğinde zaten adamlar satacak tepeden malları.

Ben anlayamıyorum ki, yani ne bekliyorsunuz fiyatlar dipte olsun muaazam bir güven harika bir ekonomi olsun süper güç olalım ama borsamız o kadar ucuz olsun ki bütün herkes alsın sonra yükselsin herkes zengin olsun falan mı?

Yahu bu dünyada güvenin merkezi Amerika'da bankalar batıyor Detroit iflasını istemiş bir şehir harabeye dönmüş İngiltere'de hükümet kurulamıyor hangi güven ? Fiyatlar dipteyken size verecekleri tek şey korkudur güven arayan varsa boşuna beklemesin gidip dolar falan alırlar biraz buhran videosu biraz ekonomi çökecek falan izlerler.

Güven falan yok Tek guveneceginiz şey ongorunuz hisleriniz girişimci ruhunuz. 4-5 sene sonra nerede oluruz nasıl bir yere geliriz bunu tahmin edebiliyorsan zengin olabiliyorsun.

Para güveni sever buna katılmıyorum , para fırsatı sever. Fırsat nerede para oradadır. Para yanında güveni getirir. Nasıl kripto paralar çökerken piyasadan para çıkarken güvende gidiyorsa bu da öyledir. Şimdi herkes soruyor borsa İstanbul nasıl yükselebilir bu ortamda falan demek ki fırsat var para fırsata koşar bunuda kimse engelleyemez. Ülke bazında da bakalım Çin dediğimiz ülke bir fırsat yarattı dünya ekonomisini ele geçirdi.
hero member
Activity: 1092
Merit: 830
Eloncoin.org - Mars, here we come!
October 20, 2022, 09:53:22 AM
Bu sıcak para (nakit) denen şey güveni sever yani güvenli yer neresiyse paraya oraya rahatça sürekli akar. Zengin insanların sürekli olarak İsviçre bankalarına para yatırma sebebi de budur hatta İsviçre'de bankalarda eksi faiz uygulanır buna rağmen param güvende olsun diyen insanlar paralarını buradaki hesaplarda tutarlar. Kısaca güvendiğiniz arkadaşınıza istediği borcu rahatça verirsiniz ama güvenmediğiniz insanlara asla borç vermez geçiştirirsiniz değil mi?

Sürekli karşılıksız para basılması yüksek enflasyon ve güvensizlik dolayısıyla yabancı yatırımcı borsamızdan çekildi, küçük yatırımcılarıda manipülasyon yapanlar piyasadan çıkardı. Borsanın bu seviyelerini halen suni yükseliş olarak görüyorum ve güvenmiyorum eğer siz güveniyorsanız yatırımınızı yapabilirsiniz.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
October 19, 2022, 04:03:22 PM
İlk 10 ekonomi hedefi olan ülkemizin borsası, buraları hak etmiyordu çok daha iyisi olacaktır biraz zamana ihtiyaç var ama ilk 10 ana hedef sanayileşme altyapı herşey hazır artık hazırız diye düşünüyorum.

Yükselmeli. Yükseliyorda daha iyisi olacak hemde yüzyılın en iyisi.
Borsa İstanbul yeni haftada yükseliş eğilimini güçlendirdi. Öğleden önce endeks yüzde 4'ün üzerinde primle 3.777 puanı görerek tarihi zirvesini test etti. Tarihi zirve test edilmiş ne oldu da bu ekonomik durgunlukta

Tarihi rekor kırılıyor. Oldu ki dışarıdan oluk oluk yatırımcı mı geldi ne içeriği bir bilginiz var mı ?

Yoksa silkeme öncesi son rekor mu ?

Bana göre her şey olması gerektiği gibi ilerliyor. sonuçta dünyadaki tüm ürünler ortak hareket ediyor. en kötüsünde bile iyisi olacaksa, iyi ihtimal veya en iyi ihtimalde neler olabilir ona bakmak lazım geleceğe oynuyoruz.

kötü olarak baktığım senaryo:

1992-2000 yılı arası borsa istanbulun getirisi tl cinsinden +%45.000 olmuş.

iyi olarak baktığım senaryo:

2030 yılına kadar ilk 10 ekonomi arasına giriş ve muaazam bir güce dönüşme. bu gerçekleşirse bunun getirisi ne olur bilemem.
Tamam hocam iyi ihtimalli olalım iyi düşünelim de gerçekçi olmak gerekiyor bu düşüncelere dalıp gitmemek lazım. Birde neden sürekli 2030 vurgusu yapıyorsunuz ? ne olacak bu 2030 senesinde özel bir sebebi var mı ?

1992-2000 yılı arası borsa istanbulun getirisi %45.000 olmuş bunu bilmiyorum pek olmuştur gibi gelmiyor araştırmadım her söyleneni araştıracak durumda da değilim malesef. Hadi oldu diyelim tekrar olması için uygunluk var mı bence yok ama sizin gibi net konuşmuyorum şimdi değil bir kaç zaman sonra uygun ortam oluşur borsa istanbul hiç olmadığı seviyelere gelir.
member
October 19, 2022, 07:42:26 AM
Ama görüyorum ki şu krize yakın ortamda bile hiçbir borsa yatırımcısı büyük buhran dönemine benzer bir gelişme olabileceğine ihtimal vermiyor. .

herkes kriz buhran bekliyor herkes 1929 diyor batacağız diyor çökeceğiz diyor. günün 24 saati heryerde bu konular. 2 video izleyeyim diyorum hemen sekmenin sağında beliriveriyor dolar uçacak, aman dikkat çöküş geliyor.

kısa vadeli düşünen biri değilim ben çok umutluyum ve özellikle 2025 ve sonrası TR ilk 10 ekonomisi arasına geçiş yapacağını harika bir işgücü potansiyeli yaratacağını 2030 lara vardığında tamamen sanayileşmiş kalkınmış gelişmiş bir ülke olacağını düşünüyorum. bunlar benim fikirlerim katılır katılmazsanız o ayrı. tüm bunlar olurken borsa istanbulun bu seviyelerde böyle sürünceme kalacağını da düşünmüyorum.

tartışma olmaması için bu konu kendi açımdan kapanmıştı. başka da birşey söylemeyeceğim.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
October 19, 2022, 06:18:23 AM
Sanırım faizler reel enflasyonun kat kat altında kaldığı için bankalar olağandışı hatta olağanüstü karlara sahipler bu da banka hisselerini almaya teşvik ediyor insanları. Ama görüyorum ki şu krize yakın ortamda bile hiçbir borsa yatırımcısı büyük buhran dönemine benzer bir gelişme olabileceğine ihtimal vermiyor. Arkadaşlar bankalar krizimiz bizim öyle çok eski değil 20-25 senelik bir gelişme. Yani yanar döner karları yiyecem derken başınıza iş almayın.
member
October 19, 2022, 03:52:41 AM
Borsaya güvenmiyorum açıkçası banka hisselerinde bile manipülasyon döndüğü için araştırma talimatı verildi bazı kişilere cezalar verildi fakat küçük yatırımıcının zararları yanlarına kar kalmış oldu. Banka hisselerine bile güvenemiyorsunuz büyük balıklar küçük balık avında. Ayrıca enflasyonun yüksek olduğu yerde TL yatırımı enflasyon kadar artmadığı sürece durduğu yerde erimiş oluyor. Doğru düzgün bir haber gelişme yokken dün tavan kapatan bankalar bu gün kademeli olarak düşüş yaptılar ve yine hiç bir haber yokken.

xu100 endeksinin altın karşılığı 5 gram güvenmemen normal hocam. şuan muhtemelen dolar uçacak dolar alın kriz çıkacak, ekonomi çok kötü falan yanıyoruz bitiyoruz enflasyon uçuyor videolarıyla gün geçiren çok insan var. ben bu insanlara bakınca bazen üzülüyor bazen düşünüyorum.

örneğin sen güvendiğinde xu100 endeksi karşılığı belkide 100 gram olacak. arada 20 kat oynar. 100 gram altını 2 kg yapar bu senaryo. bugün 5 gramdan alanlar size 100 gramdan kitlemedikçe sorun yoktur hocam.. olur olmaz mesele tepeye gelince güvenmemek. dipteyken zaten herkes güvenmiyor normal karşılıyorum.
hero member
October 18, 2022, 01:35:00 PM
Borsaya güvenmiyorum açıkçası banka hisselerinde bile manipülasyon döndüğü için araştırma talimatı verildi bazı kişilere cezalar verildi fakat küçük yatırımıcının zararları yanlarına kar kalmış oldu. Banka hisselerine bile güvenemiyorsunuz büyük balıklar küçük balık avında. Ayrıca enflasyonun yüksek olduğu yerde TL yatırımı enflasyon kadar artmadığı sürece durduğu yerde erimiş oluyor. Doğru düzgün bir haber gelişme yokken dün tavan kapatan bankalar bu gün kademeli olarak düşüş yaptılar ve yine hiç bir haber yokken.
member
October 18, 2022, 12:53:57 PM
sallıyorum

1 dolar oldu 19 lira
1 dolar 8 tl iken yumurta 20 lira değildi şimdi 59 lira

Bunun gibi artışlarda şirketlerin sermayesi artmış görünüyor ama ortada bir artış söz konusu değil.

Bu borsalara yansıyor olamazmı?

Ben bu işin şirketle veya iç dış yatırım seçim alakası olduğunu düşünmüyorum artık. Bankacılık sektörü dipte ama rekor karlar var yani bu karlar kazançlar muaazam ama hisseye bakıyorsun dibe yakın. Yani bunlar işin birazda hikaye kısmı.

Yani şöyle birşey yok Fransa borsası çok iyi olacak ama Amerikan borsası düşecek veya Japonya borsası çok iyi olacak Güney Kore borsası kötü olacak. Veya Almanya Fransa Amerika borsası süper gidecek Türkiye Çin Yeni Zelanda borsası düşecek.

Yani böyle bir gerceklikte olduğumuza inanmıyorum. Bir trend var iyice belirginleşiyor bana göre. Türkiye'nin bu trendte çok daha ön plana çıkabilir diyorum eğer ki bu olursa biz burada bitcoin falan değil doğrudan borsa İstanbulu gundemimize alıp ne alsak nerelerde fırsat var diye konuşmamız gerekir, tahminlerin çok ama çok ötesinde devasa bir hareket gelir çünkü. Biraz çalışmak lazım sabretmek lazım iyi okumak lazım diye düşünüyorum.

O yüzden bu yükselişe saşıran çok aslında ben hiç şaşırmadım olması gerekenler oluyor diyorum.
legendary
Activity: 1862
Merit: 1229
October 18, 2022, 12:34:27 PM
sallıyorum

1 dolar oldu 19 lira
1 dolar 8 tl iken yumurta 20 lira değildi şimdi 59 lira

Bunun gibi artışlarda şirketlerin sermayesi artmış görünüyor ama ortada bir artış söz konusu değil.

Bu borsalara yansıyor olamazmı?
member
October 18, 2022, 09:13:04 AM
İlk 10 ekonomi hedefi olan ülkemizin borsası, buraları hak etmiyordu çok daha iyisi olacaktır biraz zamana ihtiyaç var ama ilk 10 ana hedef sanayileşme altyapı herşey hazır artık hazırız diye düşünüyorum.

Borsa İstanbul yeni haftada yükseliş eğilimini güçlendirdi. Öğleden önce endeks yüzde 4'ün üzerinde primle 3.777 puanı görerek tarihi zirvesini test etti. Tarihi zirve test edilmiş ne oldu da bu ekonomik durgunlukta

Tarihi rekor kırılıyor. Oldu ki dışarıdan oluk oluk yatırımcı mı geldi ne içeriği bir bilginiz var mı ?

Bana göre her şey olması gerektiği gibi ilerliyor. sonuçta dünyadaki tüm ürünler ortak hareket ediyor. en kötüsünde bile iyisi olacaksa, iyi ihtimal veya en iyi ihtimalde neler olabilir ona bakmak lazım geleceğe oynuyoruz.

kötü olarak baktığım senaryo:

1992-2000 yılı arası borsa istanbulun getirisi tl cinsinden +%45.000 olmuş.

iyi olarak baktığım senaryo:

2030 yılına kadar ilk 10 ekonomi arasına giriş ve muaazam bir güce dönüşme. bu gerçekleşirse bunun getirisi ne olur bilemem.
hero member
October 17, 2022, 11:24:41 AM

Perşembe günü Merkez Bankası PPK toplantısı var sanırım yine 100 baz puan indirim yapılmaya devam edilecek buna bağlı olarak neredeyse tüm banka hisseleri tavan veya tavana yakın kapattı dolayısıyla endeksi hayli etkilemiş durumda. Bu suni yükselişleri pek gerçekçi bulmuyorum yani normal bir yükseliş değil elinde hissesi olan varsa temkinli olsun derim. Bir iki gün bu gaz etkisi kesildiğinde işler tam tersine dönebilir.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
October 17, 2022, 10:44:19 AM

member
October 17, 2022, 09:17:08 AM

member
October 09, 2022, 05:13:12 PM
Bitcoini bile geride bırakacak alt edecek bir kapasite getiri varsa Borsa İstanbul'da var. Dolar bazlı grafikte muaazam görünüyor. Hem Tr hem BIST ten oldukça umutluyum ülkemizin gelecek 10 yılda ilk 10 ekonomi arasına gireceğini bunun da borsa İstanbul'da ciddi yansımalarını göreceğimizi düşünüyorum. Çok şaşırtabilir önümüzdeki süreçte.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
October 09, 2022, 03:12:01 AM
@mhanbostanci yazınızı okurken olayın içindeyim gibi heyecanlandım ve çok güzel bir şekilde her şeyi anladım, bir de aklıma yazı yazılırken gelen şey ise Türkiye’de bu sistemin sürekli işleyebileceği, çünkü Türkiye’de insanlar borsada şirkete ortak olduğunu düşünmek yerine kağıtla oyun oynayıp para kazanma sistemiyle bakıyorlar, eğer insanlar bu şirketin ortağı oluyorum kafasında düşünselerdi o zaman o şirketin aldığı sattığı bir boncuk tanesine kadar bakarlardı,

Bu arada merit sayınız da 1453 olmuş, Fatih gibi siz de bitcointalkı fethettiniz Smiley
legendary
Activity: 3122
Merit: 1516
October 08, 2022, 06:46:53 PM
Özelden gelen soruları tek elden cevaplamak için biraz uzunca yazdım ama durumu izah ettiğimi sanıyorum.

Birkaç kademeli çalışıyorlar. En tepede 8-10 kişilik bir ekip var. Büyük abiler bunlar.

1. kademe yaklaşık 1000 kişi. il liderleri var. Tepe ekip bunları besliyor.

2. kademe her il lideri kendine 10-15 kişilik ekip kuruyor.
Bu kademedekilerin ülke çapında toplam kişi sayısı 10.000 den fazla.
Her il lideri kendi ilindeki 10-15 kişilik ekibini besliyor.

3. kademe illere dağıtık durumda ülke çapında 10binlerce taşıyıcı var.
son deşifre olan piramitin taşıyıcı sayısı 50.000 civarındaydı.

Ortada paralı VIP grup gibi harama el uzatmış milleti kerken bir yapı yok.
Elhamdülillah herkesin bu gruplara bağı gönülden...

Tespit edilen 2 yöntem ile çalışılıyor:

1. Faizsiz Kredi Hizmeti

Muhafazakar bilinen X Ailesine ait 15-20 yıllık işletmeye Topluluk tarafından fonlama hizmeti veriliyor.
Aile en tepedeki abilere mürecat ediyor.
Halka arz da Tepe ekip kurumsal yatırımcı veya yurt dışı yatırımcı kisvesi ile halka arzdan hisse alıyor.
Pandemi sürecinde uzaya çıkan "eşit dağılımlı halka arz" olayı burda kullanılıyor işte.
Akabinde Talimat veriliyor. "Herkes 3000 TL lik alsın atsın kenara" deniyor.
Eskiden milletten kurban parası toplar afrikadaki açları doyuracağız derlerdi artık buna döndü.

2. Hisse Kaldırma Hizmeti

Hal hazırda borsada işlem gören küçük sermayeli, sermayesi kadar kar açıklayabilen bir şirket var.
Şirket büyük ortağı elindeki x milyon adet hisseyi satmak için spk den iznin alıyor.
Akabinde en tepedeki abilere müracat ediyor. Tahtacı-Abiler-Patron masaya oturup anlaşıyorlar.
Önce Talimat veriliyor hisse kademeli olarak duyurulsun talimatı veriliyor.

Birinci adımda il liderleri mallanıyor:
5 TL den işlem gören hisseyi 5-6 TL aralığından 1. kademedekiler alırken bir yandan tahtacı tahtanın hacmini artırıyor.
2 haftada işlem hacmi ile desteklenen %20 kalıcı artış trend kırılımı olarak algılanıyor. (Buna gel gel yapıyorlar deriz.)

İkinci adımda il liderlerine bağlı ekipler mallanıyor:
Ülke çapında 10.000 den fazla kişi alımları yapmaya başlıyor Tahtacı yükselen kanal oluşturmak için işlem hacmi ile destekliyor.
Hisse bu şekilde kısa sürede 8 TL yi geçiyor.
Bu dönemde gel gel e dayanamıyoruz artık ve diğer ky ler ile birlite ve bizde giriyoruz Smiley
Len oğlum, 2 ayda bu şirket fabrikanın bahçesinde gömü buldu herhalde %60 yapması normal değil demiyoruz!

Üçüncü adımda taşıyıcılara talimat veriliyor: "Herkes 10bin liralık alsın atsın kenara. kısa vadede %20 orta vadede %100 yaparsınız" deniyor.
Onbinlerce kişi emir telakki ederim diyerek bir kaç hafta boyunca alım yapıyor.
Tahtacı teknik analiz grafiği için işlem hacmi ile destekliyor.
Artık insanlar hisseyi konuşmaya başlıyor. Hisse bu şekilde 11 TL yi geçiyor.
Bu adımda il liderleri mal boşaltıyor. 5-6 TL aralığından aldıklarını 11 TL  den 9 TL ye düşerken satıyorlar.
onbinlerce kişinin alımı devam ettiği için ve duyan geldiği için hisse yeniden 12 TL nin üstüne atıyor.
Daha önce duyan piramitin en altındaki taşıyıcılar ortalama 10 TL maliyetliler bu arada dikkat!

Büyük operasyon var kıçımıza kaçacak deyip 8-9 aralığından alıp 11 de satmadığımız hisse yeniden 11 e gelince sattık tabi.
Bu noktada piyasada şu algı oluşuyor, vay bea! millet alıyor abiii. 11 den 9 a indi yeniden %30 yaptı 12 nin üstüne attı.
Erken mi sattık ya! diyoruz.

Dördün adımda sosyal medya da pazarlama çalışması başlıyor.
tiktok-youtube-hisse.net-telegram-bigpara-twitter-investing sağ sütun ve bunun gibi mecralardan bombardıman başlıyor.
Eşlenik olarak Patron birde hikaye patlatıyor. Işın kılıcı arge çalışmamız tamamlandı, patent başvurumuzu yaptık gibi bir haber...
Burda füze ateşleniyor... 4 tavan yapılıyor.
Hisse 17 TL... artık tamamen fomo oluşmuş durumda tutabilene aşkolsun.
4 tavanda bir tavan çözdürerek patron bir kaç aracı kurumdan bir tatlı tatlı hisselerini satmaya başlıyor.
teknik grafiği için Tahtacı gene çalışıyor bir yandan. hisse 17 den 2-3 haftada 36 TL ye gidiyor.
Milyon lotluk hacimler arasında taşıyıcılar da patronda satıyor...

Operasyonun sonunda herkes kazandı.
Patron hisselerinin x milyon adetini ortalama 23.5 TL den şu kadar zamanda sattım açıklamasını spk ya bildiriyor.
Fabrika 5 TL lik bir şirket iken 36 TL lik bir şirket oluyor ve kredibilitesi artıyor.
Abiler kazandı, İl liderleri kazandı, il liderlerine bağlı ekipler kazandı, taşıyıcılar kazandı.
tiktok-youtube-hisse.net-telegram-bigpara-twitter-investing sağ sütun daki arkadaşlar dedik oldu havasında.
Ne güzel herkes mutlu Smiley 36 TL zirve fiyattan alanlar hariç.

36 TL den alanlarda üzülmesinler, uzun vadeli tutsunlar ellerinde.
29 TL ye düştüğünde biraz daha alsınlar maliyet düşürsünler.
23 TL ye düşünce biraz daha alsınlar maliyet düşürsünler.
18 TL ye düştüğünde biraz daha alsınlar maliyet düşürmeye devam etsinler.
14 TL ye düşünce biraz daha alsınlar.
11 TL ye düşünce patron malına sahip çıkar 23.5 ortalama fiyattan sattığı hisselerin bir kaç milyonunu 12 TL lerden aldığını açıklar.
Bu gazla ky bak adam malına sahip çıkıyor. Bu hisse alınır der hop bir bakmışsınız ki 18 oluvermiş.
18 TL geçilince 14 ve 18 den aldığınız ortalaması 16 olan aldıklarınızı satın adedinizi azaltın.
Sonra piyasanın gidişatına göre bakarsınız başınızın çaresine...
Kim bilir bir iki sene sonra Patron yeniden hisse satmak ister umudunuzu kaybetmeyin.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
October 08, 2022, 07:11:21 AM
...böylece küçük yatırımcıyıda borsadan uzaklaştırmış oldunuz zaten yabancı yatırımcı çoktan terk etmişti.

çok yanılıyorsunuz. Pandemi ile birlikte onbinlerce yeni küçük yatırımcı geldi biste. Ayrıca bu ky ler tahmininizin çok üstünde organizeler.
5k hatta 10k kişiden oluşan toplu hareket eden gruplar var. onlar hiç bir yere gitmiyorlar merak etmeyin.
Tarikatlarımız bist i keşfetti... bunlar aysberg in ucu sadece

Bu böyle devam ederse durum ne olacak peki? bende aslında ky sayısının azaldığını düşünüyordum ama böylesine büyük işlemler yapılabiliyorsa istedikleri şekilde işlem yapma gücüne sahip olacakları anlamına da geliyor bu. manipule yapan büyük balinalara ses vermiyorlar da kylerin para kazanma hırsına dokunuyorlar ilginç şekilde. sistem yine zengini korumak üzerine işliyor.
Pages:
Jump to: