Pages:
Author

Topic: BIST - page 5. (Read 2187 times)

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
July 17, 2021, 03:21:35 AM
Borsa hisselerinde eskisi gibi bir aman aman kazanç yok gördüğüm kadarıyla biraz daha uzun sürüyor burada kazanç.Ya haber gelmesi lazım ya yatırım alması lazım o da zor.

Eskiden bir arkadaşım bakardı borsalarda hisse alıp satardı sürekli o da bıraktığına göre hisse alıp satmanın anlamı pek kalmamış gibi eskisi gibi.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
July 16, 2021, 11:04:57 AM
BİST'in kripto dünyasına gelmesi gerekiyor. Hisselerin tokenleşmesi gerekir. Geçen biraz araştırdım 5 tane hisse seçtim ve azda buraya bir olta atayım dedim uzun vadeli.

Fakat almayı bile beceremedim. Kullanıcı düşmanı uygulama yapmışlar, uygulama içinde arama kutusu bile yok.
Yarım saat debelendim para atmayı beceremedim ve yarım bıraktım.

Ak bankasını kullanayım dedim hisseyi aldık ama bakacağım bakması, satması bile zor. dayanamadım vazgeçtim bende lanet olsun size dedim o gün bist ile işim bitti ne illet birşey.

Birde her hisse her bankada yok sanırım. deniz gyo alacaktım, vakıfta göremedim. arama kutusu koymamaları en sinir bozucusu. Tek tek listeye manuel bakmak zorunda kaldım.

Bence bankalar postane olma yolunda ilerliyor, bu şekilde rekabet edemezler.
Ha birde hesap açarken hesap açma ücreti vs istiyorlar.  Grin

hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
July 15, 2021, 11:44:54 AM
BİST'in kripto dünyasına gelmesi gerekiyor. Hisselerin tokenleşmesi gerekir. Geçen biraz araştırdım 5 tane hisse seçtim ve azda buraya bir olta atayım dedim uzun vadeli.

Fakat almayı bile beceremedim. Kullanıcı düşmanı uygulama yapmışlar, uygulama içinde arama kutusu bile yok.

Katılıyorum banka üzerinden hisse alması ve takibide çok kolay değil al sat ve sürelerde sıkıntı olabiliyor 7/24 işleyen bir sistem değil bu sebeple çok fonksiyonel değil bir çok hissede hacim olarak çok düşük kalıyor. Ben bir dönem Global Menkul Değerler üzerinden hesap açarak işlem yapıyordum hem masraf olarak daha az masraf alıyorlardı hemde işlem yapmak daha kolaydı. Burasıda BTCTÜRK gibi çalışıyor diyebiliriz.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
July 15, 2021, 03:41:35 AM

Ak bankasını kullanayım dedim hisseyi aldık ama bakacağım bakması, satması bile zor. dayanamadım vazgeçtim bende lanet olsun size dedim o gün bist ile işim bitti ne illet birşey.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
July 14, 2021, 07:02:14 PM
Twitter da takip ettiğim genç bir mühendis çocuk var. Şu borsacı tiplerden değil hani hobi olarak izliyor. BİST te artık doğru düzgün hareket yok, halkta para kalmadı herhalde diyordu. İncelediğim kadarıyla dolar bazında dibe vuran bist lira bazında da çekilmeye başlamış. Pek hayır yok gibi.
sr. member
July 14, 2021, 05:36:49 PM

sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
July 10, 2021, 05:29:21 AM
Harbiden geçenlerde Akbank büyük teknik sorunlar yaşamıştı. Uzun bir zaman dilimi boyunca insanlar işlem yapamadılar. Sonra da bazı müşterilerin internet şubesi ekranına "Müşteri vefat etmiştir." gibisinden yazılar yansıtmışlar. Sistem iyice ayvayı yemiş belli ki. Bunun sonucu olarak da hisselerinde de ister istemez düşüş oldu. BIST'te yatırım yapanlara şimdiden geçmiş olsun.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
July 09, 2021, 05:45:55 AM
Twitterda bir yorum gördüm ve çok hoşuma gitti. bizim bistte kim kaldiki hisseler ineğitini tavuğunu satanla bits yükselmezki ciddi yatırımcı lazım şuan yatırımcı varmı? yok nasıl yükselmesini bir kazanç getirmesini bekliyorlarki.
sr. member
July 08, 2021, 06:28:36 PM
Akbank çöküşü ile birlikte merak edip banka hisselerine bir bakayım dediyim. 10 yıllık grafiklere usd bazınca bakınca bu kağıtlara yatırım yapanlar zarar etmiş görünüyorlar.

Hisselere bakarken kripto kazançlarını andıran gördüğüm tek hisse dardanel oldu. 2019'dan beri neredeyse 30x çekmiş.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
June 27, 2021, 03:49:43 AM
BIST'e hiç bulaşmadım ve öyle bir düşüncem de hiç yok açıkçası. Kripto paralar gibi bir ortam yoktu bir ara incelediğimde. Hiç bilmediğim bir tarza girip para kaybetmeye niyetim yok şu an.  Cheesy  Kripto paralar ile kar etmenin çok daha kolay olduğunu düşünüyorum BIST'e göre. En azından tecrübeli birisi için öyle. Günlük alım-satım ile bile güzel kar elde edilebiliyor.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
June 26, 2021, 03:32:12 PM
Benimde hiç bist tecrübem yok. Piyasalara girişim kripto ile oldu.
Merak edip bisti biraz inceledim. Hacim bilgileri bile şeffaf olarak anlık ulaşamıyorsun 15 dakika gecikmeli geliyormuş. Devre kesicisi osu şusu busu. Pek karlı bir ortama benzemiyor.

USD grafiğine bakalırsa dolara karşı eriyen bir grafik var.
Kriptoda risksiz yada düşük riskli havuzlara lp kilitlemek bile daha mantıklı görünüyor.

Yinede öğrenme amaçlı küçük bir miktar sallayıp denemek istiyorum.

Aracı kurumların anlık veri hizmetleri var. Ücrete tabi bunlar. Ücretsiz kullanımların nerdeyse tamamı gecikmeli veriler. Derinlik bilgileri falan ayrıntılar tamamen ücrete tabi. Senin kazandırdığın yetmiyor daha daha daha diyor aracı kurumlar.
sr. member
June 26, 2021, 03:09:25 PM
Benimde hiç bist tecrübem yok. Piyasalara girişim kripto ile oldu.
Merak edip bisti biraz inceledim. Hacim bilgileri bile şeffaf olarak anlık ulaşamıyorsun 15 dakika gecikmeli geliyormuş. Devre kesicisi osu şusu busu. Pek karlı bir ortama benzemiyor.

USD grafiğine bakalırsa dolara karşı eriyen bir grafik var.
Kriptoda risksiz yada düşük riskli havuzlara lp kilitlemek bile daha mantıklı görünüyor.

Yinede öğrenme amaçlı küçük bir miktar sallayıp denemek istiyorum.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
June 26, 2021, 03:59:41 AM
BIST'te şu ana kadar tek bir işlem yapmadım. Bana daha karmaşık bir yer olarak görünüyor. Uzun vadede riskler daha mı fazla bana mı öyle geliyor bilemedim. Bir ara incelemiştim ve yatırım yapmaya değer bir şey bulamadım. Hiç girmediğim bir işe bulaşasım da yok bu ara. Kripto para ile mutluyum şu an.  Grin
hero member
June 26, 2021, 03:27:10 AM
Az çok BİST'e işlem yapanlar bilir eskiye oranla hacimlerin ne kadar azaldığını görebilirsiniz. Azıcık yükselse hemen satış gelerek piyasa düşüyor. Eskiden beri yapılan spekülatif işlemler yatırımcıları BİST'ten soğuttular ve kripto paralar çıkınca insanlar kripto paraları daha kazançlı ve daha işlevli buldu.
full member
Activity: 854
Merit: 113
June 19, 2021, 12:13:29 PM
BIST'te parayı katlamak daha zor gibi görünüyor bana uzaktan açıkçası. Uzun vadede kar ettirebilecek yatırım bulmak pek de kolay olmuyor. Ben de gerçekten merak ediyorum BİST'te sağlam para kazananları. Tecrübelendikçe insan alışıyor demek ki.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
June 19, 2021, 07:33:18 AM
Borsa aşağı giderken THY tutunuyorsa corona artık gündemden çıkacak derim Smiley
sr. member
June 14, 2021, 05:08:40 AM
Gördüğü üzere grafik güzel gidiyor. Dolar 10 lira olacak hiperenflasyon ülke batıyor derken geldiğimiz noktada Mayıs ayı başında malı kaptıranlar arkadan treni izliyor.

Bir dahaki çöküyoruz dolar uçuyor muhabbetleri arttığında tekrar alım için bakılabilir grafiğe.

http://imgim.com/lshzgx.png

http://imgim.com/9151incis9275585.png

edit: linkteki resimler malasef silinmiş
hero member
June 11, 2021, 09:19:54 AM
Bist e uzun vadelide olsa alımları düşüş esnasında almakta fayda var mesela bundan 2 ay önce %20-50 arası düşüşler oldu bu düşüşleri alım fırsatı olarak görebiliriz. Önceden alım satım bende yapardım ama şimdilerde baktığımda genel anlamda hacim çok daralmış sanırım piyasada nakit sıkıntısı yaşanıyor.
sr. member
June 10, 2021, 04:05:00 AM

Eğer bu noktadan THY 16-17 liraya giderse muhteşem işleyecek bu grafik muaazam bir doldur boşalt çalışması yapıldı diyebileceğiz. Fiyat grafiğe benzer noktadan 10.60 civarından herkesi döküp donmuse benziyor bakalım nasıl ilerleyecek

Bu arada herkes kriz beklerken borsanın toparlayıp yukselise gecmesi ayrı bir ironi oldu Smiley

YTD

10.60  civarından herkesi ülke batıyor diyenleri masadan itip, fiyatı 1 ayda 14.60'ye getirdiler desenize.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
May 03, 2021, 01:43:51 PM
Ben de bir miktar parayı cryptodan çıkartıp biste atmıştım ama aldığım hisseler çakıldı. Ağırlık olarak Tukaş topladım bakalım ne olacak. Kendime 1-2 yıl bekleme opsiyonu verdim. Bu süre zarfında herhalde x2-3 yapar.
Pages:
Jump to: