Pages:
Author

Topic: BIST - page 8. (Read 2187 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
February 08, 2021, 04:58:39 AM
BİST'i biraz kendi ilgim biraz da çevremdekilerin etkisiyle şöyle bir uzaktan izliyorum. Pandemi ve ekonomik sıkıntıların birleşimi ile beraber dibin de dibine vurmuştu. O dipten alanlar nispeten iyi karlar yaptılar. Fakat kriptoparadaki karların yanında BİST benim için çektiğin strese değmez hesabı bir şey. Ayrıca kağıtların bir kısmı shitcoin den hallice. TR varlıklarından bir şey olmaz uzunca bir süre.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
February 07, 2021, 04:13:21 PM
Ben geçmişte BİST üzerinden ufak çaplı işlemler yapmıştım ama hiç öyle büyük bir kazanç elde edemedim. Terste kaldığım da çok oldu! Küçük yatırımın kazancı da küçük olur zaten. Ayrıca taban-tavan aralığını da %10'a düşürdüler. Hisselerin gün içinde hareket edebilecekleri aralıklar da sınırlandı haliyle! Eskiden %20'ydi bu oran...

Bazı hisseler var ki çok hareketli ama riskli, bazıları da var ki riski az ama durağan. Mesela İş Bankası, Garanti ya da Yapı Kredi gibi banka hisseleri en sağlamlarıdır. Uzun vadede kaybettirmezler. Elbette ki ülke ekonomisinde olan tüm gelişmelerden de etkileniyorlar. Sağlık ve gıda sektörleri nispeten biraz daha iyi durumdalar şu anda.
full member
Activity: 588
Merit: 125
February 07, 2021, 07:52:13 AM
Ya bu bistte halka arzlar iyi para kazandırıyor. Çok az kazandırıyor lakin yine de yemek parası çıkarıyor bir haftada. Elinizden geldiğince halk arz görürseniz dalın benden söylemesi. Neredeyse %100 kazandıran da oluyor %30 kazandıran da oluyor. Bayağı tavan giden halka arzlar var.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
January 29, 2021, 01:56:05 PM
BİST çok ucuzdu gerçekten biraz son zamanlarda fena değerlendi geri çekilme olacaktır sonra toplayacağım bir kaç hisse dayanamayacağım artık. Geri çekilme olsun ilk işim hisselerden sepet yapmak olacak bakalım. Özellikle Bist30 tarafı yürütecek artık ilerleyen yıllarda endeksi öyle düşünüyorum.

Çok değerli şirketler dip fiyatlardaydı fırsatı değerlendiren fena kazandı, şu son 2 ayda arttılar şimdi geri çekilmeler başladı önerisi olan grafik paylaşacak arkadaşlar olursa sevinirim. geri çekilmeler tamamlandığında girmeyi planlıyorum.

ytd.
sr. member
Activity: 798
Merit: 260
January 27, 2021, 08:55:00 AM
Ben bu ara bistin yatay gideceğini düşünüyorum hep böyle oldu bu aylarda 2-3 ay boyunca git geller olacak bu bantlarda bu yüzden normal karşılıyorum bu düşüş kademelerini yavaş yavaş artık fişekçiler çekilir sahadan şelaleciler çıktı ama düz devam eden bir piyasa olacak bence
sr. member
January 27, 2021, 06:37:20 AM
Piyasalarda aşağı yönlü baskı artıyor malasef. 1929 cular yine ortaya çıkar yakında. Yok 1929 yok 1945 yok Kıtlık derken iki üç ayı bunlarla geçirirsek şaşırmayacağım.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
January 26, 2021, 11:58:50 AM
Bu sıra rekor üstüne rekor kırıyor olmakla birlikte  bir doyum noktasına ulaştı. Bence biraz düşecek kar satışları gelecek. Ama sonraki dönemde yaşanacak siyasal gelişmeler etkili olacak gibi geliyor bana.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
January 26, 2021, 11:49:51 AM
Bist vs kripto dediğimiz zaman aklıma gelenler.

Gerçeklik:
Senin yatırım yaptığın token/asset ile reeldeki firmanın hiç bir bağlantısı yok.
Hisse senedinde gerçek faal bir şirkette hisse sahibi oluyorsun.

Kaybolma Riski:
Yatırım yaptığın token/asset ile reeldeki firmanın hiç bir bağlantısı olmadığı gibi adamlar istedikleri zaman web sitesini kapatıp, kaybolma  lüksüne sahip.
Borsaya kote bir şirketin öyle kapattıp gitme olayı zor.

Sonsuz seans Riski:
Bist de işlemlerin bir saati ve taban - tavan limitleri var. Bir hisse senedi 1 günde maksimum %10 düşebilir. Bir hisse senedinin %50 düşmesi için yaklaşık 6 seans gerekir.
Kripto Borsalarında sonsuz seans durumu vardır. 24 saate 214 satoshi den 10 satoshi ye  düşen coin gördü bu gözler.

Spekülasyon Riski:

Aynı! Hatta Bist de daha fazla Smiley Çünkü herkes Türkçe konuşuyor.
Kripto da spekülasyonu takip edebilmen için en azından İngilizce bilmen lazım.

Ücretli VİP grup Riski: Aynı!

tivitır / yutup fenomen takibi Riski: Aynı!

Görüldüğü üzere pek bir fark yok.

Çok güzel yazmışsınız hocam, burada borsa İstanbul’da işlem yapan arkadaşlar varsa benim gibi, yazdıklarınıza sonuna kadar katılır, sanırım Türkiye’de kriptodan daha çok bist işlemi yapılmasının da arkasında spekülasyon için yabancı dil gerekliliği var, Ali’yi Veli’yi kandıramıyorlar,
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
January 26, 2021, 08:00:07 AM
Bist vs kripto dediğimiz zaman aklıma gelenler.

Gerçeklik:
Senin yatırım yaptığın token/asset ile reeldeki firmanın hiç bir bağlantısı yok.
Hisse senedinde gerçek faal bir şirkette hisse sahibi oluyorsun.

Kaybolma Riski:
Yatırım yaptığın token/asset ile reeldeki firmanın hiç bir bağlantısı olmadığı gibi adamlar istedikleri zaman web sitesini kapatıp, kaybolma  lüksüne sahip.
Borsaya kote bir şirketin öyle kapattıp gitme olayı zor.

Sonsuz seans Riski:
Bist de işlemlerin bir saati ve taban - tavan limitleri var. Bir hisse senedi 1 günde maksimum %10 düşebilir. Bir hisse senedinin %50 düşmesi için yaklaşık 6 seans gerekir.
Kripto Borsalarında sonsuz seans durumu vardır. 24 saate 214 satoshi den 10 satoshi ye  düşen coin gördü bu gözler.

Spekülasyon Riski:

Aynı! Hatta Bist de daha fazla Smiley Çünkü herkes Türkçe konuşuyor.
Kripto da spekülasyonu takip edebilmen için en azından İngilizce bilmen lazım.

Ücretli VİP grup Riski: Aynı!

tivitır / yutup fenomen takibi Riski: Aynı!

Görüldüğü üzere pek bir fark yok.
sr. member
January 26, 2021, 02:40:57 AM
Güzel yükseldi bu yıl belkide en çok kazandıran borsalardan biri oldu borsa İstanbul.
sr. member
January 09, 2021, 10:48:19 AM
Bist bitcoinle karşılaştırılır mı bilmem ama oldukçe düzgün bir seyirle güzel bir yükseliş sergiliyor pandemi süreci ve yaptırımlar bile bu yükselişe ket vurmadı. ekonominin pek te iyi olmadığı bir dönem de bile yükseliş devam ediyor.

Bist bu sene bitcoinden çok kazandırdı martta iyi hisseler toplayan bir insan 10x kazandı hisselerden en kötü hisseler 3-5x yaptı hep zirve dedim girmedim hep daha arrtı 2000 lere gideceği konuşuluyor borsanın bakalım gerçekleşecek mi eğer giderse daha kazandırmaya devam edecek gözüküyor
sr. member
December 31, 2020, 05:43:56 PM
Bist bitcoinle karşılaştırılır mı bilmem ama oldukçe düzgün bir seyirle güzel bir yükseliş sergiliyor pandemi süreci ve yaptırımlar bile bu yükselişe ket vurmadı. ekonominin pek te iyi olmadığı bir dönem de bile yükseliş devam ediyor.

Karşılaştırilmaz ama borsa İstanbul yatırımcısına bu yıl harika kazandırdı.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
December 31, 2020, 04:41:49 PM
full member
Activity: 588
Merit: 125
December 31, 2020, 01:14:16 PM
Arkadaşlar bistte açığa satış yasaklandı  doye biliyordum dün bir arkadaş geri geldi yazmış. Açığa satış var mi yok mu?
Bir de gübre fabrikaları daha gider mi? Malûm gübre taş ta altin rezervi buldular.

Bu açığa satmak nedir acaba? Ben Gübretaş hisselerinin daha çok artacağını düşünüp biraz yatırım yaptım. Tabiki söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir. Zaten olamaz pek bilgim yok yine de yazayım dedim. O altınlar çıkmaya başlayınca daha çok artacağını düşünüp uzun vadeli tutacağım.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
December 31, 2020, 04:48:05 AM
Arkadaşlar bistte açığa satış yasaklandı  doye biliyordum dün bir arkadaş geri geldi yazmış. Açığa satış var mi yok mu?
Bir de gübre fabrikaları daha gider mi? Malûm gübre taş ta altin rezervi buldular.
sr. member
December 31, 2020, 04:15:18 AM
Dünya genelinde borsaların 2-3 ay içerisinde ciddi kayıplar yaşama ihtimalleri var, 2020'nin ekonomiye olan faturası 2021 yılında çıkacak gibi duruyor, son dönemde türk lirası bazında borsanın iyi geliri olsa da dolar bazında çok kazandırdığını sanmıyorum. Genel çöküş yaşandıktan sonra borsaya girilmesi bana daha mantıklı geliyor, öyle bir fırsat olursa deneyebilirim.

Malı götüren götürdü hocam Smiley Haklısınız bencede. En güzel yükselişide bizim borsamız BİST yaptı bu süreçte.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
December 31, 2020, 03:33:06 AM
Dünya genelinde borsaların 2-3 ay içerisinde ciddi kayıplar yaşama ihtimalleri var, 2020'nin ekonomiye olan faturası 2021 yılında çıkacak gibi duruyor, son dönemde türk lirası bazında borsanın iyi geliri olsa da dolar bazında çok kazandırdığını sanmıyorum. Genel çöküş yaşandıktan sonra borsaya girilmesi bana daha mantıklı geliyor, öyle bir fırsat olursa deneyebilirim.
sr. member
December 30, 2020, 02:54:14 PM
Bizim altcoinlerden kat kat fazla kazandırıyor. Kabul edelim rezil boktan bir piyasadayız. Kripto paralar yatırımcılarını iflas ettirdi 2018 2019 2020 yılları felaket yıllarıdır camia için. Borsa istanbul ise şuan rekor üstüne rekor kırıyor. Dayım Borsa İstanbulda milyoner oldu sayılır kendisine kripto para deyince bana gotuyle gülüyor. Kripto paralar tamamen kumar gibi görülüyor malasef.
sr. member
December 30, 2020, 10:42:07 AM
Vallahi billahi BIST 1500 puana yaklaştı nisandan bu yana neredeyse %50 primlendi Bitcoin falandan bir sürü BIST hissesi daha fazla para kazandırdı. Biz de uğraşıyoruz bir şekilde yatırımlarımızı katlayalım diye ama bi türlü beceremedik dellendim şimdi

Bistte ardyz diye hisse var bunu arkadaşım martta 10 liralardan topladı şimdi dörde katladı çok büyük fırsattı bana da söyledi dedim o ne ya btc varken bist mist hikaye dedim bir de o aralar daha çok düşecek zaten şişmişti falan dendi en mantıklı olay temettü arkadaşım temettü veren hisselere yatırıyor karı alıp yiyor sonra çatır çatır
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
December 30, 2020, 09:26:54 AM
Vallahi billahi BIST 1500 puana yaklaştı nisandan bu yana neredeyse %50 primlendi Bitcoin falandan bir sürü BIST hissesi daha fazla para kazandırdı. Biz de uğraşıyoruz bir şekilde yatırımlarımızı katlayalım diye ama bi türlü beceremedik dellendim şimdi
Pages:
Jump to: