Pages:
Author

Topic: Bitcoin zengini oldun diyelim, ülkemizde bu parayı en mantıklı nasıl harcarsın? - page 2. (Read 2845 times)

newbie
Activity: 14
Merit: 0
bitcoin zengini ne demek ki? 1milyon usd? 10 milyon usd? 100 bin usd?
hadi diyelim 1 milyon usd... sorgusuz sualsiz 50 bin dolarini ihtiyaci olan insanlara dagitirim. 50 bin dolarini da güvendigim stk, egitim kurumlari vs. dagitirim. 100bin dolari bu sekilde dagittiktan sonra rahat rahat ne alip, ne yapacagimi düsünürüm. ilk etapta 100-200 bin dolarini egitime harcarim (aklimda güzel fikirler var)...
500bini kendime ev, araba vs. alarak zaten aninda tüketirim. kalan 100-200bin dolari da bitcoinda, altinda degerlendirmege devam ederim.

nolacak ki baska... para dedigin seyle baska ne yapilir ki:) öyle faize yatirayim, oturdugum yerden para gelsin sacmaliklari cahillerin yapacagi sey; hic isim olmaz!

Yazılanları yorumları okudum. Açıkçası en doğru yorum sizinki. İhtiyacı olanları da düşünmeniz çok güzel. Ayrıca eğitim en önemlisi. Bende olsam sizin gibi düşünürdüm.
jr. member
Activity: 490
Merit: 4
ben bu konuda hümanist olamam valla kim ne derse desin yok yararmış falan bizim ülkede boş işler. çatır çatır yerdim ben.
Bjk
member
Activity: 71
Merit: 26
Organik tarım ile uğraşırdım gerçekten insanlara çok faydalı yiyecekler hazırlayıp insanımızın daha düzgün beslenmesini sağlardım. olay sadece para kazanmak paraya para katmak değil. ne bileyim yarın bir gün ölüp gideceğiz hepimiz geride güzel şeyler bırakıp anılmak çok hoşuma giderdi. anadoluda pek bilinmeyen toprağı verimli bir köyde artık duruma göre meyve-sebze ve bunlara bağlı ürünler yetiştirip işin uyanıklığına kaçmadan insanlara düzgün şeyler yedirmeye çalışır ve onların beğenisini kazanmaya çalışırdım. benim hayalim bu ve en mantıklı hem ülkeye hem insanlara bu şekilde harcardım.
member
Activity: 910
Merit: 10
Şimdi şöyle bir durum var bu parayı ülkemize sokmaya kalksan elinden almaya kalkıyorlar vergiydi oydu buydu gibi mazeretlerle. O bakımdan bu parayı ülke içine getirmek için şartım olur örneğin kesinti olmayacaksa iş kuracağım gibi bir şart.
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
kazanılan paranın büyüklüğüne göre değişir bu. mesela bir milyon dolar kazanıldıysa mecburen iş kurmak gerekir. ama 10 milyon dolar gibi miktarlar olursa çalışmaya gerek kalmadan krallar gibi yaşanılır.
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
amerikaya yatırım yapıp oturma izni ve vatandaşlığı zorlardım. sonrasında zaten o pasaportla gidilemeyecek ülke kalmıyor. amerikada kazandığım parayla da yazları gelir türkiyede tatil yapardım ucuza  Grin
full member
Activity: 672
Merit: 110
Sahil kasabasında bahçeli villa alıp tatil yaparım. Ülkemiz tatil açısından çok iyi.
zaten ülke bır tek tatil acısından ıyı.baska yonden boka sarmaya devam edıyoruz hızlı sekılde
full member
Activity: 686
Merit: 104
Sahil kasabasında bahçeli villa alıp tatil yaparım. Ülkemiz tatil açısından çok iyi.
sr. member
Activity: 798
Merit: 260
Bitcoin zengini olsam yurt dışında gayrimenkul alırım o parayla btc ile bu sayede oturma iznimde olur avrupa ülkelerinin çoğu 1-2 milyon euroluk gayrimenkula oturma izni veriyor zenginim bu para hiçbir şey üç beş ülkede yaparım böyle
full member
Activity: 672
Merit: 110
bitcoin zengını olacam bır de hala bu ülkede durup bu parayı harcayacagım he.hayatta bu ulkede durup paramı vergılerle hiç etmez.dogru yurtdısı.çatır çatır yerim
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
bitcoin zengini ne demek ki? 1milyon usd? 10 milyon usd? 100 bin usd?
hadi diyelim 1 milyon usd... sorgusuz sualsiz 50 bin dolarini ihtiyaci olan insanlara dagitirim. 50 bin dolarini da güvendigim stk, egitim kurumlari vs. dagitirim. 100bin dolari bu sekilde dagittiktan sonra rahat rahat ne alip, ne yapacagimi düsünürüm. ilk etapta 100-200 bin dolarini egitime harcarim (aklimda güzel fikirler var)...
500bini kendime ev, araba vs. alarak zaten aninda tüketirim. kalan 100-200bin dolari da bitcoinda, altinda degerlendirmege devam ederim.

nolacak ki baska... para dedigin seyle baska ne yapilir ki:) öyle faize yatirayim, oturdugum yerden para gelsin sacmaliklari cahillerin yapacagi sey; hic isim olmaz!
hero member
Activity: 938
Merit: 501
Bitcoin zengini olmasam da olur şöyle doğru düzgün kar etsem o bile yeter, harcayacak her türlü yer çıkar yeter ki insanda para olsun Grin Hem yatırım yapılır hem de mis gibi keyif harcaması yapılır valla.
member
Activity: 630
Merit: 37
10 milyon doların olacak sen bunu bankaya atıp faizini mi yiyeceksin ? bu parayı öldürmek oluyor o 10 milyonla mükemmel işler yapıp katlamak varken bankaya verip al benim yerime bu parayı sen kullan demek bana aşırı saçma geliyor sen zengin olma kardeşim. sen bildiğin bankalara çalışıyorsun resmen heheh Cheesy
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
paraya göre değişir o. 10 milyon olsa dolara çevirir bankaya atar faizini yerim, bir milyon olsa iş kurarım.
full member
Activity: 462
Merit: 107
Zenginlik kavramı her kişide farklılık gösterir kimi 100 binlirayla zengin olduğunu düşünür kimi ise 10 milyon ile bile zengin olduğunu düşünmez. Zenginlikten kasıt 10 milyon olarak düşünelim bu parayla yüklü altın alırım banka hesabında ve başka birşey yapmam birde iyi bir işim varsa ayrılmam yoksa iş kurarım.
full member
Activity: 840
Merit: 111
bu ülkede harcamam!

1 milyon dolar kazandın diyelim hocam bu ülkede 5 yılda yersin o parayı başka ülkede bir yıl bile sürmez ayrıca parası olana bu ülke cennet gibi benim çok bildiğim tanıdığım emekli insan var türkiyede yaşayan yabancı ingiliz alman adam emekli maaşı ile burada krallar gibi yaşayabiliyor

Kesinlikle haklısın Almanyada kışın yakacak parasına Antalyada kışı geçiren çok alman var.
Adamların parası değerli 1€=6.82₺ az mı asgarisi bile 1557€ kazanıyor Türk lirasına çevir 10.600TL
Türkiyede 10.600₺'yi paşalar gibi harcasalar zorlarına gitmez ama biz ayda 10.600TL harcasak iflahımız kesilir.

Milyoner olursam oldugum zaman düşünürüm o zamanı şimdi öncelikle bi ilyoner olalım, yapacak şey illaki bulunur Wink
full member
Activity: 686
Merit: 104
bitcoin zengini olmuşsam yatırım falan yapmama gerek kalmamıştır. parayı döviz olarak tutarım ki değer kaybetmesin. sonrasında da zevklerime göre harcarım.
member
Activity: 910
Merit: 10
Garibanlarada yardım ederim kesin. Bundan önce bütün herşeyimi düzene sokmak gerekecek tabi iyi bir ev araba sonrasında bir kısmı bankaya bir kısmıyla iş kurabilirim.
hero member
Activity: 661
Merit: 581
Merhaba,

Kripto paralarınız ile Türkiye'nin önde gelen e-ticaret sitelerinde güncel kurlardan %0 komisyon alışveriş yapmanıza imkan tanıyacak DigiliraPAY kripto para ödeme geçidi üzerinde çalışıyoruz.

Koç Üniversitesi KWORK FinTech hızlandırma programı ve Anadolu Üniversitesi Akademik Girişim Geliştirme programı kapsamında çalışmalarımıza devam ediyoruz.

DigiliraPAY'in nasıl çalışacağı hakkında daha fazla bilgi için: https://medium.com/@serkanbayar/digilirapay-nasıl-çalışır-ad62a11fbbb5

DigiliraPAY "Proje Geliştirme" Başlığı için: https://bitcointalksearch.org/topic/digilirapay-kripto-paralar-ile-alveri-yapma-imkan-5137704

DigiliraPAY web sitesi için: www.digilirapay.com

DigiliraPAY Twitter hesabı için: https://twitter.com/digilirapay

Demo videomuz için: https://www.youtube.com/watch?v=wIKOfiZuHy8

KWORKS tanıtımı için: https://www.youtube.com/watch?v=1RQ_bmEQ34M sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Sizlerin tavsiyelerine ihtiyacımız var! Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın..

Teşekkürler,
copper member
Activity: 196
Merit: 1
çok mantıklı olduğu tartışılır ancak huzurlu olması bakımından kendi kendine yeten küçük bir çiftlik sahibi olmayı isterdim. gürültüden ve kargaşadan uzak, mantığı huzurun içinde bulabileceğim bir yer.
Pages:
Jump to: