Pages:
Author

Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı - page 6. (Read 17305 times)

legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
aradan 1 hafta geçti halk bank aradı paranın nerden geldiğinin kanıtını istiyorlar ismimin gözüktüğü hesap ekstresi tarzı bir şey istedi. eve geldim yatırdığım para gözükmüyor, geri mi gönderildi bloke mi oldu bilmiyorum.... tavsiyesi olan var mı?

Paranız bloke olmaz, askıda kalarak hesabınıza yansıtılmıyor bu dönemde eğer sizden ek bilgiler isteyeceklerse. Geri gönderilirse hangi borsadan gönderdiyseniz bir süre sonra o borsaya geri döner.

Sizin olayın özeline gelirsek parayı gönderen kişi ile alıcı kişinin aynı olması gibi bir zorunluluk yok yönetmelikte. Yani banka bu sebeple paranızı alıkoyamaz yada işleminizi engelleyemez. Varlık barışı hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan banka çalışanlarının işgüzarlığı.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
konuyu bi süredir takip ediyrum, o arada belki 30 defa tether gönderdim borç kapadım, tekrar bankadan borçlandım binance'a attım, paribu -btctürk -banka- binance...hani aşırı fazla bi param yok ama kimse de bişey demedi şimdiye dek

niye gönderip tekrar borçlanıyorum? arada az da olsa faizden yırtıyorum ama bundan ziyade borcun azalması kapanması rahatlatıyor psikolojik olarak, sonra yalandan bi fırsat bulup tekrar oyuna dönüyorum

tek sıkıntım artık kredi ve kredi kartı + ek hesabı doğrudan borsalara atamıyorum, ilk başlarda göz yumuyorlardı Smiley
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
bence para geldiginde sizden istenilen sürede cevap vermediyseniz geri iade olmus olabilir

20 dakika içinde geri dönüş yaptım... şu an blokeli param... gönderenin bizim olduğumuzu onayladıktan sonra kullanabilirmişim. krakenden mail bekliyorum. nasıl kanıtlayabileceğimdende emin değilim hiç bir borsta isim ve soy isimle beraber döküman vermiyor

tavsiyesi olan var mı?

Kendine ait olan ve kimliğini doğruladığın Kraken hesabından kendi Halk Bank hesabına para transferi yaptın.

Bu hesap başkasına ait olsa "zaten" ad-soyad uyuşmayacağı için Halk Bank hesabına transfer yapılamazdı.

Bu yeterli bi kanıt. Bunu anlat bence sen.

Ekstralar;
- Devlet bankalarını kullanmayı acilen bırakmalısın. Ziraat, Halk vs. bunlar sadece ucuz kredi dağıtan; banka olmayan bankalar.
- Kraken yerine FTX kullan.
newbie
Activity: 10
Merit: 6
bence para geldiginde sizden istenilen sürede cevap vermediyseniz geri iade olmus olabilir

20 dakika içinde geri dönüş yaptım... şu an blokeli param... gönderenin bizim olduğumuzu onayladıktan sonra kullanabilirmişim. krakenden mail bekliyorum. nasıl kanıtlayabileceğimdende emin değilim hiç bir borsta isim ve soy isimle beraber döküman vermiyor

tavsiyesi olan var mı?
legendary
Activity: 1044
Merit: 1008
Bitcoin Trader
newbie
aradan 1 hafta geçti halk bank aradı paranın nerden geldiğinin kanıtını istiyorlar ismimin gözüktüğü hesap ekstresi tarzı bir şey istedi. eve geldim yatırdığım para gözükmüyor, geri mi gönderildi bloke mi oldu bilmiyorum.... tavsiyesi olan var mı?
legendary
Activity: 1044
Merit: 1008
Bitcoin Trader
bence bu durumda paralara bloke konulması söz konusu olamaz ve ülkeye bir şekilde döviz girişi olması gerektiği için birşey yapmazlar ve görmezden gelirler yani bu zamanlar parayı çekmek icin ideal bir zaman
legendary
Yok öyle bir problemim yok çok şükür,MASAK felan takılmadık.Galiba bu reddetme olayı da Kripto kaynaklı olsa gerek. Bunu okumuştum geçmiş sayfalarda, rededilen ödemler tekrar borsa hesabına geçiyor diye.Maksat ülkeye döviz girdisi olsun diye varlık barışı yapıyorlar ama kripto ödemelerini red ediyorlar.

Aslında doğrudan kriptolarla ilişkili değil, Türkiye'nin kontrolsüz para girişleri, kara paranın engellenmesinde yetersiz kalınması ve benzeri durumlar nedeniyle gri listeye alınmasının sonucu. Öncesinde halk bankası olaylarının da etkisi var. Totalde baktığınızda fiat paranın sahiplerinin köşe kapmaca oyunu sadece.
member
Activity: 854
Merit: 50
Hemen hemen tüm sayfaları okudum sayılır. Güzel bilgiler yazan,başından geçen olayları paylaşan arkadaşlar var. Fakat şu konu kafama çok takıldı , FTX,Kraken veya diğer USD Swift çekimi olan bir borsadan işlemi yaptıktan sonra, paranın ülkemizde ilgili bankada dondurulması felan olabilir mi ?

Sizin yurtiçinde başka sorunlarınız yok ise dondurulmaz. Varlık barışı bile olsa bazı bankalar borsalardan çekimlerin bir kısmını reddedebiliyor. Reddedilen swift işlemindeki para bir kaç gün içinde borsa hesabınıza geri dönüyor.

Yok öyle bir problemim yok çok şükür,MASAK felan takılmadık.Galiba bu reddetme olayı da Kripto kaynaklı olsa gerek. Bunu okumuştum geçmiş sayfalarda, rededilen ödemler tekrar borsa hesabına geçiyor diye.Maksat ülkeye döviz girdisi olsun diye varlık barışı yapıyorlar ama kripto ödemelerini red ediyorlar.
legendary
Hemen hemen tüm sayfaları okudum sayılır. Güzel bilgiler yazan,başından geçen olayları paylaşan arkadaşlar var. Fakat şu konu kafama çok takıldı , FTX,Kraken veya diğer USD Swift çekimi olan bir borsadan işlemi yaptıktan sonra, paranın ülkemizde ilgili bankada dondurulması felan olabilir mi ?

Sizin yurtiçinde başka sorunlarınız yok ise dondurulmaz. Varlık barışı bile olsa bazı bankalar borsalardan çekimlerin bir kısmını reddedebiliyor. Reddedilen swift işlemindeki para bir kaç gün içinde borsa hesabınıza geri dönüyor.
member
Activity: 854
Merit: 50
newbie
Activity: 8
Merit: 5
arkadaşlar merhaba ftx ile çekim yapacaktım fakat paranın geleceği yer adalar gösteriyor, bi önceki arkadaşın dediği gibi hiç içime sinmedi, tamam para gelecek ama bilemedim. Edit://Krakenden açtım şimdi "British Virgin Islands" gözükyüor kısacası hepsi adadan geliyor farkeden bişi yok. Amerika vs hikaye.  Sadece krakenden euro olursa direkt ingiltereden geliyormuş. deposit adresleri bu şekilde yazıyor.
jr. member
Activity: 59
Merit: 34

Varlık Barışı ndan yararlanmak istiyorsanız TRBinance kullanamazsınız. Paranın döviz cinsinden yurtdışından gelmesi gerekli. Yoksa kimse Ftx ve Kraken borsalarını didiklemezdi.
TrBinance kendi Tl hesabından size tl gönderiyor. Varlık barışı yönetmeliğini ve bu konudaki son 3-4 sayfayı tekrar okumanızı öneririm.
member
Activity: 86
Merit: 10
Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

selamlar  hayırlı olsun çekiminiz . bende siz söyleyince kraken usd çekimini açtırdım daha önce euro ile sorunsuz çekimim oldu krakende . euro çekiminde intermediary bilgisi istemiyordu
intermediary bank bilgilerine ne yazdınız . o kısma da çekim yaptığınız hesabı ve adresimi yazdınız yoksa şubenizden muhabir banka bilgilerini alıp mı doldurdunuz bilgileri . teşekkür ederim şimdiden

bu arada krakende usd çekimi manuel olarak açılıyor. silvergate bankası uygunmuş türkiye  için.
kyc yapıldıktan sonra https://support.kraken.com/hc/en-us/articles/360046545951-Silvergate-Bank-funding-provider kısmından how to apply kısmına tıklayıp oradaki formla ticket açarak usd çekim ve yatırmayı aktif hale getiriyorlar

kraken bizim ziraatbankasından güvenilir, ziraatla sorun yaşayanlardanım sorun çıkardı ziraat , kraken yanımda durmaya devam etti .

Silver Gate (SWIFT) olanı seçmiştim

intermediary'e

TURKIYE HALK BANKASI A.S.

Barbaros Mahallesi, Sebboy Sokak No:4/1 34746 Atasehir / Istanbul

TRHBTR2AXXX

gayet genel bilgiler...

sistem zaten otomatık tarıyor sanırım, mesela euro çekim kısmına dolar hesap numarasını yazmayı deneyin kabul etmiyor.

kraken live supportda hızlı bu arada ticket uzun sürerse eğer.

[/quote]

teşekkür ederim bundan sonraki çekimleri dolar devam ederim
newbie

selamlar  hayırlı olsun çekiminiz . bende siz söyleyince kraken usd çekimini açtırdım daha önce euro ile sorunsuz çekimim oldu krakende . euro çekiminde intermediary bilgisi istemiyordu
intermediary bank bilgilerine ne yazdınız . o kısma da çekim yaptığınız hesabı ve adresimi yazdınız yoksa şubenizden muhabir banka bilgilerini alıp mı doldurdunuz bilgileri . teşekkür ederim şimdiden

bu arada krakende usd çekimi manuel olarak açılıyor. silvergate bankası uygunmuş türkiye  için.
kyc yapıldıktan sonra https://support.kraken.com/hc/en-us/articles/360046545951-Silvergate-Bank-funding-provider kısmından how to apply kısmına tıklayıp oradaki formla ticket açarak usd çekim ve yatırmayı aktif hale getiriyorlar

kraken bizim ziraatbankasından güvenilir, ziraatla sorun yaşayanlardanım sorun çıkardı ziraat , kraken yanımda durmaya devam etti .

[/quote]

Silver Gate (SWIFT) olanı seçmiştim

intermediary'e

TURKIYE HALK BANKASI A.S.

Barbaros Mahallesi, Sebboy Sokak No:4/1 34746 Atasehir / Istanbul

TRHBTR2AXXX

gayet genel bilgiler...

sistem zaten otomatık tarıyor sanırım, mesela euro çekim kısmına dolar hesap numarasını yazmayı deneyin kabul etmiyor.

kraken live supportda hızlı bu arada ticket uzun sürerse eğer.
member
Activity: 86
Merit: 10
Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

Kraken withdrawal formu oldukça kolay. İntermediary bilgilerinede banka adı,adresi ve swift bilgilerini yazdım.

newbie
Açık konuşmak gerekirse Kraken'in müşteri hizmetlerinden ben çok memnun kaldım ve oldukça hızlılar. Gönderilen bitcoini geri almak gibi bir şey olduğunu bilmiyorum onaylandıktan sonra imkansız diye biliyorum..

Evet bendim teşekkür ederim.
legendary
Kraken'le sorun yaşamadığınız sürece sıkıntı yok ancak işlemlerde bir hata oluştuğunda müşteri hizmetleri desteği çok zayıf. Forumda yanlış gönderim yapmış bir kullanıcı çok kolay şekilde kurtarılabilir olmasına rağmen senelerce kraken'de kalan BTC'sini kurtarmak için uğraştı. İşleminiz bankadan döndüğünde FTX hızlı aksiyon alıyor ancak Kraken için bunu henüz deneyimlemiş olan yok.

Bankada işlemleri gerçekleştirirken doldurulan iki nüshanın da ıslak imzalı ve bütün yetkililer tarafından onaylanmış olduğuna dikkat ettiyseniz, doldurduğunuz form güncel form ise herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. O evraklar sizin kanıt belgeniz kesinlikle uzun süre muhafaza edin. Telegramdan bana soran arkadaş sizdiniz sanırım.
newbie
Merhaba deneyimimi paylaşmak istiyorum

Enpara kullandığım için Finansbank üzerinden yapmak istemiştim ama gittiğim 2 şubede bilmiyordu hatta birisi bizde böyle bir kampanya olmadığını söylediği Smiley

daha sonra evime yakın olduğu için Halkbank'ı tercih ettim orda da kimsenin bilgisi yoktu ama çok yardımcı oldular müdürle öğrendi ilk defa benimle beraber yapacaklarmış hatta bazı bankacılar toplandı soru soruyor nasıl oluyor diye karşılıklı bilgi alışverişiyle ilerledik.

USD hesabı açıldı varlık barışı formu dolduruldu evime gittim FTX üzerinden deneme çekimi yaptım. Yaptığım gün para gönderildi yazıyordu ertesi gün hesabımda göremeyince aradım
bloke koyulmuş sanırım sonra onaylandı hesabıma geçti.

Hepsini çektim onay kısmındayken bankacı aradı, döviz kurunda yanlışlık olmuş düzeltmemiz gerekiyor yeni form doldurmalıyız dedi çekimi iptal ettim.

Ertesi gün gittim yeni formu doldurduk, daha sonra tekrar bir telefon ve hangi ülkeden geldiğini sordular.

FTX müşteri hizmetlerine sordum karayiplerde bi adada olduğunu söyledi, içime sinmedi açıkcası daha sonra farklı bir borsa araştırdım ve Kraken'e karar verdim.

Üyeliğimi açtım kimlik onayı daha sonra USD withdrawal yapamadığımı farkettim Kraken müşteri hizmetleriyle görüştüm açtılar.

Çekim talebinde bulundum, bankamı aradım bilgi verdim "Amerika" dan gönderildiğine dair, aynı gün içinde krakende withdrawal onaylandı 30 dakika sonra para hesabıma geçti.

özet FTX ve Finansbank benim için pişmanlık oldu.

Kraken ve Halkbank oldukça hızlı.

Kraken 20 dolar fee alıyor withdrawal için Halkbank ise 0.

Kraken withdrawal formu oldukça kolay. İntermediary bilgilerinede banka adı,adresi ve swift bilgilerini yazdım.

Çektiğim tutar: 35k

gönderen adres:

For clients in the United States, our address is:

Payward Ventures, Inc.

237 Kearny Street #102

San Francisco, CA 94108

Şimdilik bu kadar bakalım ilerleyen günlerde neler ile karşılaşacağım...

jr. member
Activity: 52
Merit: 14
16k usd gibi miktarı btcturk üzerinden çektim sonra aynı şekilde geri gönderdim. Vergi muhabbeti çıkınca şimdi bundan yararlansam acaba bir problem çıkar mı merak ettim.

Edit: Getirilecek para 25K yazsam parça parça daha az miktar getirsem problem yaratır mı?

parça parça getirmek sorunsuz.

devlet yasa çıkarmış, neden kullanmayasın Wink
Pages:
Jump to: