Pages:
Author

Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı - page 10. (Read 17305 times)

full member
Activity: 1204
Merit: 104
Sanırım yakında sadece binance blok zincirinin kullandığı fonları depolamak için değil, aynı zamanda sadece ülkeler arası transferler için değil, aynı zamanda gerçek hizmetler için ödeme yapmak için para transfer edebileceğiniz gerçek kripto para birimi cüzdanları için daha fazla gerçek cüzdana ihtiyacımız olacak. Örneğin, Asya'da zaten böyle bir çok zincirli Junca Cash platformu var, belki Avrupa'da da benzer bir şey olacak.
jr. member
Activity: 52
Merit: 14
Arkadaşlar bu son uzatılan varlık barışı öncesi ziraat bankasına Binance borsası üzerinden swift yoluyla dolar çekimi yapmıştım. Sonrasında varlık barışının uzatıldığını duydum ve son günlerine yeniden yaklaşmış bulunuyoruz. Ben son günü öncesinde yeniden bir varlık barışı müracaatı yapmak istiyorum fakat ne tür değişiklikler uygulandı nelere dikkat etmeliyim tecrübeli arkadaşlar konuya bir el atarsa çok sevinirim.

Özetle Sorularım Şunlar:

1)  Uzatılan bu varlık barışında öncesine göre bir değişiklik var mı yoksa bir önceki ile aynı mı?
2) Formu doldururken bu formun ileride bana sorun yaşatmaması için hangi detaylara dikkat etmeliyim?
3) Binanceden swift olarak dolar çekim yapılıyordu öncesinde şimdi bunlarda bir değişiklik var mı?
4) Ben önceki varlık barışında çektiğim bir çok paramı yeniden bankamdan binance tr ye oradan global binanceye ve diğer borsalara göndermiş durumdayım kripto alımları için. Şimdi bu durumda sizce ileride aldığım kriptolardan kar elde edersem ve bankamdan borsalara gönderdiğim parama eş değer olan tutar kısmını normal bir şekilde mi çekmeliyim yoksa onuda varlık barışı yoluyla mı çekmelimiym ?
5) Son olarak getireceğim tutar ortalama olarak bile belli değil bu sebeple size örneğin 50bin dolar yerine ne olur olmaz diye 500bin dolar mı yazmalıyım? Yada getireceğim tutar kısmını boş mu bırakmalıyım (bankacı arkadaş yardımcı olmuştu bir önceki varlık barışının son gününde yaptığım müracatımda bu şekilde boş bırakmıştım sadece gönderimi tamamladıktan sonra yada öncesinde haber verin tutarı girelim demişti. Ama şimdi aynı şekilde tekrar yardımcı  olur mu bilmiyorum ama olacağını düşünüyorum. Fakat olmadığı durumda yüksek yazıpta olası durumda çok aşağısını getirmemde sizce bir sakınca olur mu?

Ayrıca bilmem gereken eklemek istedikleriniz olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

1. aynı
2. bankacın gerekli yönlendirmeyi yapacak, son güncel formu aldığına emin ol yeter, çok tartışıldı geçmiş sayfalarda.
3. binance tr ye swift i durdurdu birçok ülkeyle birlikte. ftx veya kraken kullan. ftx de memnun olan çok. intermediary bank girme, girmek zorunlu dese de girme, gerek yok, hatta girince iş karışıyor.
4. bence normal çeksen sorun olmaz yasal olarak kanıtlanabilir bir şey ama avukata danışmalısın.
5. 500000 yazıp 50000 getirirsen şüphe çekebilir, yani ben birinden şüphelenecek olsam o durumda devlet yetkilisi olarak ilk o tür insanlara bakardım, demek yurtdışına para çıkarmış ama getirmemiş diyerek. meblağların arasında uçurum olmasa bence iyi olur diye düşünüyorum.

muhtemelen bu hafta yeniden uzadığını göreceğiz son güne kadar bekleyebilirsin bence, hala uzamadıysa verip 3 ay kazanırsın.
newbie
Activity: 1
Merit: 0
Memurlar için varlık barışı ile döviz getirmek ile ilgili detay veya deneyimi olan var mı? Memur olan arkadaş varsa çok makbüle geçer, ticaret kanunu filan çok detay var.
newbie
Activity: 27
Merit: 1
Arkadaşlar bu son uzatılan varlık barışı öncesi ziraat bankasına Binance borsası üzerinden swift yoluyla dolar çekimi yapmıştım. Sonrasında varlık barışının uzatıldığını duydum ve son günlerine yeniden yaklaşmış bulunuyoruz. Ben son günü öncesinde yeniden bir varlık barışı müracaatı yapmak istiyorum fakat ne tür değişiklikler uygulandı nelere dikkat etmeliyim tecrübeli arkadaşlar konuya bir el atarsa çok sevinirim.

Özetle Sorularım Şunlar:

1)  Uzatılan bu varlık barışında öncesine göre bir değişiklik var mı yoksa bir önceki ile aynı mı?
2) Formu doldururken bu formun ileride bana sorun yaşatmaması için hangi detaylara dikkat etmeliyim?
3) Binanceden swift olarak dolar çekim yapılıyordu öncesinde şimdi bunlarda bir değişiklik var mı?
4) Ben önceki varlık barışında çektiğim bir çok paramı yeniden bankamdan binance tr ye oradan global binanceye ve diğer borsalara göndermiş durumdayım kripto alımları için. Şimdi bu durumda sizce ileride aldığım kriptolardan kar elde edersem ve bankamdan borsalara gönderdiğim parama eş değer olan tutar kısmını normal bir şekilde mi çekmeliyim yoksa onuda varlık barışı yoluyla mı çekmelimiym ?
5) Son olarak getireceğim tutar ortalama olarak bile belli değil bu sebeple size örneğin 50bin dolar yerine ne olur olmaz diye 500bin dolar mı yazmalıyım? Yada getireceğim tutar kısmını boş mu bırakmalıyım (bankacı arkadaş yardımcı olmuştu bir önceki varlık barışının son gününde yaptığım müracatımda bu şekilde boş bırakmıştım sadece gönderimi tamamladıktan sonra yada öncesinde haber verin tutarı girelim demişti. Ama şimdi aynı şekilde tekrar yardımcı  olur mu bilmiyorum ama olacağını düşünüyorum. Fakat olmadığı durumda yüksek yazıpta olası durumda çok aşağısını getirmemde sizce bir sakınca olur mu?

Ayrıca bilmem gereken eklemek istedikleriniz olursa çok sevinirim. Teşekkürler.
full member
Activity: 497
Merit: 119
Cumhurbaşkanının yasanın yürürlüğünü 1 yıl uzatma hakkı varmış. 31 Aralık'ta 6 ayını kullanmış olacak. Mevcut konjonktürde uzatır, hatta konjonktür böyle olmasa da uzatırdı. Çehov'un söylediği üzere nasıl duvardaki silah patlarsa, o süre de uzatılır Smiley İşte övgü, temenni vs. nin hep beraber olduğu bir yandaş yazısı:

https://www.haber7.com/yazarlar/ismail-vefa-ak/3175763-varlik-barisi-icin-son-bir-hafta-sure-uzayacak-mi#:~:text=Daha%20sonra%20bu%20s%C3%BCre%2031,tarihine%20kadar%20uzatma%20yetkisi%20bulunuyor.
newbie
Activity: 14
Merit: 2
Döviz getirelim ülkede biraz yatırım yapalım dedik döviz düştü ev araba fiyatları aynı duruyor arkadaş  Sad

Bu kadar volatilite shitcoinlerde bile yok. Sığ piyasada merkez bankası müdahalesi ile düşen bir döviz var, yarın ne olacağı belli değil. Ben ticarete kuru 15 den hesaplayarak işlerime devam ediyorum. 10 dan aldığım ürünü 18 den satmadıysam, 18 den aldığım ürünü de 10 dan satmam kusura bakmasınlar.
jr. member
Activity: 237
Merit: 7
Döviz getirelim ülkede biraz yatırım yapalım dedik döviz düştü ev araba fiyatları aynı duruyor arkadaş  Sad
member
Activity: 755
Merit: 39
2-3 ay önce buraya da yazmıştım varlık barışından faydalandığımı. Şimdi 2. kez faydalanmak için bu gün tekrar form doldurdum. Yine yapı kredi üzerinden getireceğim, daha önce en ufak bir sorun yaşamamıştım. Yapı kredi`de en azından çalıştığım şube herhangi bir şekilde para hangi ülkeden ya da hangi şirketten geliyor vs soru sormuyor bu arada. Formu dolduruyorsunuz sonra parayı gönderiyorsunuz hesaba geçiyor. Geçen sefer ki ödemem 13-14 saatte hesabıma yansımıştı.

İşlemlerle ilgili herhangi bir değişiklik, sorun vs ile karşılaşırsam tekrar buradan yazacağım sizler içinde bilgi olması açısından.

Eğer uzatma olmaz ise 30-31 aralık gibi 3. başvuruyu yapmayı düşünüyorum 3 ay zaman kazanmak adına, 3 ay içinde para getirmezsem herhangi bir sorumluluğu yok değil mi bu işin ?

hayır yok . hatta biraz fazla yaz . ne olur ne olmaz iyi bir dalga yakalarsın belki. bende teb ile getireceğim parayı ama ne olur ne olmaz diye yapıkrediye de başvursam mı düşünüyorum.
newbie
Activity: 5
Merit: 7
2-3 ay önce buraya da yazmıştım varlık barışından faydalandığımı. Şimdi 2. kez faydalanmak için bu gün tekrar form doldurdum. Yine yapı kredi üzerinden getireceğim, daha önce en ufak bir sorun yaşamamıştım. Yapı kredi`de en azından çalıştığım şube herhangi bir şekilde para hangi ülkeden ya da hangi şirketten geliyor vs soru sormuyor bu arada. Formu dolduruyorsunuz sonra parayı gönderiyorsunuz hesaba geçiyor. Geçen sefer ki ödemem 13-14 saatte hesabıma yansımıştı.

İşlemlerle ilgili herhangi bir değişiklik, sorun vs ile karşılaşırsam tekrar buradan yazacağım sizler içinde bilgi olması açısından.

Eğer uzatma olmaz ise 30-31 aralık gibi 3. başvuruyu yapmayı düşünüyorum 3 ay zaman kazanmak adına, 3 ay içinde para getirmezsem herhangi bir sorumluluğu yok değil mi bu işin ?

full member
Activity: 300
Merit: 103
Ziraat bankası ile sorun yaşayan arkadaşlar olduğunu bir süredir görüyorum ve bende tekrar büyük bir miktar USD yi varlık barışı aracılığıyla ziraat bankasına sorunsuz çektim yaşadıklarımı anlatayım.

2-3 aydır çekim yapmıyordum ve para biriktiriyordum, kripto para borsasında yeterince para biriktirdikten sonra FTX aracılığı ile https://binancebilgi.com/binancedan-turkiye-bankalarina-usd-olarak-varlik-barisi-araciligiyla-para-cekme/ şu makalemde anlattıklarımın aynısını yaparak tekrar para çektim, uzun süredir para çekmediğim için önce 100$ çektim ve ertesi gün 80$ olarak bankaya sorunsuz bir şekilde geldi.

Bu paranın gelmesinin ardından yüklü bir miktar para çektim ve 2 gün sonra bankadan aradılar görüşmem gerektiğini söylediler, görüşmek için bankaya gittim ve merkezden arandıklarını bu paranın nereden nasıl geldiğini sormalarını istemişler bende FTX den yani kripto para borsasından gönderdiğimi belirttim, merkezi arayıp bilgi verdiler ve aradan 1 saat geçmedi param ziraat bankası USD hesabıma yine 20$ kesinti yapılarak geçti.

Umarım ilerde sorun yaşatmazlar.
member
Activity: 755
Merit: 39
aramızda teb ile para getiren var mı ? sorun çıkarıyorlar mı ?
jr. member
Activity: 59
Merit: 34
bildirim yaptım.
marta kadar 3 parti halinde getirecektim bildirim yaptıgım miktarı.
ilk parti geldi lakin ulkenin durumu yuzunden korkuyorum iknci partiyi getirmeye.
fikrileriniz nedir?sizce guvenebilri miyiz bankalara ulkenin durumu boyleyken?

diğer sorum;
bildirim yaptıgımız miktarı tamamlamazsak ne olur?

Hangi amaçla ve ne kadar getireceğini bilmiyorum. Ben bir araç alacaktım, tüm işlemimi tamamladıktan sonra getirdim, alış-satış sözleşmesine imza attık öyle getirdim.  Gelir gelmez de direk satıcıya gönderdim. Sizde ev falan alacaksanız son ana kadar bekleseniz olur.

Bankalardaki paranız 150k tl ye kadar devlet güvencesindedir. Devlet bankalarına bir müdahale yapabilir ama özel bankalara özellikle yabancı banklara bir şey yapamazmış. Bende yeni öğrendim. Yaparsa uluslar arası hukuka göre büyük tazminat ödermiş. Belli olmaz ne yapacakları...

Bildirim yaptığınız miktarın hepsini getirmezseniz bir şey olmaz. Ben yaptım. Varlık barışı uzatılmadan önce son gün başvuru yaptım. Ama 3 ay içerisinde parayı getirmedim. getirmeye yakın tekrar başvuru yaptım öyle getirdim. Varlık barışından yararlanmak istediğiniz belirten başvurunuz sonra yararlanma HAK kınız oluyor, bu bir ÖDEV değil. Daha önceki sayfalarda bir arkadaş söylemişti bunu, çalıştığım bankanın merkezindeki avukatlarda teyit etti.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
bildirim yaptım.
marta kadar 3 parti halinde getirecektim bildirim yaptıgım miktarı.
ilk parti geldi lakin ulkenin durumu yuzunden korkuyorum iknci partiyi getirmeye.
fikrileriniz nedir?sizce guvenebilri miyiz bankalara ulkenin durumu boyleyken?

diğer sorum;
bildirim yaptıgımız miktarı tamamlamazsak ne olur?
jr. member
Activity: 69
ftx cekimim dun oglen verdim.
36 saat oldu hala processing diyor bir turlu completed olmadı.
500$ lık deneme cekimim 20 saatte hesbaıma geçmişti.
var mı onceden yasayan bu kadar uzun bir sureyi?

geçti mi sonunda hocam?

evet.48 saat surdu.

süper hocam, binance ın regülatörlerle kavgası güç kaybettiriyor şu an yeni coinler için falan kucoinin ftx in gittikçe gerisinde kalır bir durumu var kanadalılar binance dan çıkmaya başladı, şimdilik türkler için sorun yok ama son dönemde ftx i ben daha çok seviyorum binance dan

fiat çekiminde şimdilik tr ye usd sorunsuz yollayan kraken ve ftx başlıca ikili gibi duruyor.

Krakende default olarak usd açık gelmiyordu en son, euro çekilebiliyor. USD çekimi için supportla konuşup açtırmak gerek. Ayrıca usdx'lerden tekrar usd ve eur'a dönmek gerek krakende bu da ekstra olarak işlem ücreti getiriyor.

Şu an FTX gerçekten iyi duruyor.
jr. member

geçti mi sonunda hocam?

evet.48 saat surdu.

süper hocam, binance ın regülatörlerle kavgası güç kaybettiriyor şu an yeni coinler için falan kucoinin ftx in gittikçe gerisinde kalır bir durumu var kanadalılar binance dan çıkmaya başladı, şimdilik türkler için sorun yok ama son dönemde ftx i ben daha çok seviyorum binance dan

fiat çekiminde şimdilik tr ye usd sorunsuz yollayan kraken ve ftx başlıca ikili gibi duruyor.
sr. member

geçti mi sonunda hocam?

evet.48 saat surdu.
jr. member

geçti mi sonunda hocam?
jr. member
Activity: 69
FTX'te test için Manage Saved Addresses altından önce iban'ı eklemeye çalıştım ama sürekli 2fa invalid veriyor. Diğer coinler için ekleyebiliyorum sorun yok ama usd çekimi için ekletmedi bir türlü, sanki bug var. Yakın zamanda gönderim yapmadan kaydeden oldu mu, ya da rica etsem biri deneyebilir mi?

edit- düzeldi, ekleyebildim.
sr. member

edit:
48 saat surdu ama geçti.
jr. member
İşlem yapan arkadaşlara bir sorum var. Dekontta gönderici olarak benim adımın da yer almasını istiyorum, bunu nasıl sağlayabilirim? Ya da zaten sağlanıyor mu? Teşekkürler.

Hiçbir şekilde sağlayamazsın, dolayısıyla hayır. Çünkü senin hesabından senin hesabına değil borsadan senin hesabına yollanıyor. Ama VB için bu bir şart değil, geçici kanunda da belirtilmiş net şekilde.
Pages:
Jump to: