Pages:
Author

Topic: BtcTurk Ana Konu - page 7. (Read 398851 times)

hero member
Activity: 1285
Merit: 591
In #Bitcoin me trust
September 14, 2020, 01:46:15 AM
İşletmeler için kripto para ödeme alma hizmeti dusunuyormusunuz. Bunun olabilirligi mevcut mu? İşlem ücretleri çok fazla mesela ben belli başlı kripto paralar ile ödeme almak istiyorum ancak böyle bir hizmet sağlayıcı hala bulamadım

Ödeme aracılığını bir ödeme kuruluşunun yapması gerekir. BtcTurk şu anki yapısıyla, alıcı ve satıcıyı buluşturan bir kriptopara alım satım platformu. Yani sizin ticari işlerinize aracılık edecek konumda değil. Kripto ile ödeme alabilmeleri için işletmelere hizmet sunmanın, POS makinesi veya sanal POS ile ödeme almaktan farkı yok. Yurtdışında bu hizmeti veren kuruluşlar, kısa süreli sabit fiyat verebiliyor. Ancak alım satım platformu, kendi alış/satış yapmadığı için size sabit fiyat garantisi veremeyecektir.

Ancak, siz BtcTurk API kullanarak kendi ödeme altyapınızı oluşturabilirsiniz.

Bu arada işletmelere kriptopara ödeme aracılığı konusunda Türkiye'de bir şirket kuruldu. Yakında duyurusunu yaparlar 😉
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
September 13, 2020, 04:13:55 AM
İşletmeler için kripto para ödeme alma hizmeti dusunuyormusunuz. Bunun olabilirligi mevcut mu? İşlem ücretleri çok fazla mesela ben belli başlı kripto paralar ile ödeme almak istiyorum ancak böyle bir hizmet sağlayıcı hala bulamadım
sr. member
Activity: 669
Merit: 318
Kriptopara Alım Satım Platformu
September 12, 2020, 08:21:12 AM
Yakın gelecekte TRC-20 tabanlı olarak USDT hizmeti vermeyi planlıyor musunuz ? Biliyorum sizden dışarıya çıkış ücretsiz ancak geri dönüşlerde sadece ERC-20 USDT olduğu için 5-6 dolar diğer borsalara ödeme yapmak durumunda kalıyoruz. Aynı borsalardan 0 ücretle TRC-20 USDT olarak çekim yapılabilmesine rağmen btcturk pro'da bu destek sunulmadığı için mecbur kalıyoruz. Eskiden omni hizmeti veriyordunuz gas fee'lerin bu kadar yüksek olduğu bir dönemde bizim için ekstra yükten kurtulmak anlamına gelebilir TRC-20 desteği. Benim gibi kaç kişi ihtiyaç duyuyordur bilmemekle beraber mümkünse ... neden olmasın ?  Wink

Merhaba, öneriniz için teşekkür ederiz. Ethereum ağında işlem ücretlerinin yükselmesiyle birlikte kullanıcılarımızdan Tron blokzincirinde yer alan TRC20 tabanlı Tether (USDT) için talepler gelmişti. Konuyu yazılım ekibimizle paylaştık. Bu doğrultuda bir geliştirme yapılması mümkün.

Bu konuda herhangi bir gelişme olursa, mutlaka bilgilendireceğiz.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
September 10, 2020, 05:40:18 PM
Yakın gelecekte TRC-20 tabanlı olarak USDT hizmeti vermeyi planlıyor musunuz ? Biliyorum sizden dışarıya çıkış ücretsiz ancak geri dönüşlerde sadece ERC-20 USDT olduğu için 5-6 dolar diğer borsalara ödeme yapmak durumunda kalıyoruz. Aynı borsalardan 0 ücretle TRC-20 USDT olarak çekim yapılabilmesine rağmen btcturk pro'da bu destek sunulmadığı için mecbur kalıyoruz. Eskiden omni hizmeti veriyordunuz gas fee'lerin bu kadar yüksek olduğu bir dönemde bizim için ekstra yükten kurtulmak anlamına gelebilir TRC-20 desteği. Benim gibi kaç kişi ihtiyaç duyuyordur bilmemekle beraber mümkünse ... neden olmasın ?  Wink
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
September 07, 2020, 09:06:28 AM
Sorun hâlâ düzeltilmemiş, durum nedir bakabildiniz mi?  Forumdan arkadaşlar da denerse sevinirim.

BtcTurk, grafikler için Tradingview altyapısını kullanıyor. Yazılım ekibi, grafiğin kimi zaman sayfayı yenilemeden güncellenmediğini tespit etti. Bu konuda bir geliştirme planlandı. Güncellemenin tamamlanması ve yayınlanması için biraz daha zaman gerekiyor. Güncelleme yayınlandığında tekrar bilgi veririm.

Teşekkürler
hero member
In #Bitcoin me trust
September 07, 2020, 02:12:04 AM
Sorun hâlâ düzeltilmemiş, durum nedir bakabildiniz mi?  Forumdan arkadaşlar da denerse sevinirim.

BtcTurk, grafikler için Tradingview altyapısını kullanıyor. Yazılım ekibi, grafiğin kimi zaman sayfayı yenilemeden güncellenmediğini tespit etti. Bu konuda bir geliştirme planlandı. Güncellemenin tamamlanması ve yayınlanması için biraz daha zaman gerekiyor. Güncelleme yayınlandığında tekrar bilgi veririm.
legendary
September 06, 2020, 12:35:31 PM
Sevgili BtcTURK,

Burada bir sorundan ve ricamdan bahsedeceğim.   Önce sorundan başlayayım;

https://pro.btcturk.com/pro/al-sat/BTC_TRY  ve ETH / TRY   gelişmiş al-sat ekranında  grafiği 4s (4 saat)  üzerinde ayarladığımız zaman bir süre sonra browser donuyor.  Örneğin   1 gün veya 1 hafta olarak ayarlarsak bir süre sonra browser bellek kullanımı artıyor ve sekme cevap vermiyor.   Sorunu  2 farklı bilgisayar ve 2 farklı browserda denedim.
Firefox ve chrome da ayrı ayrı denedim 2 farklı bilgisayarda denedim. sonuç aynı birkaç dakika  genellikle 20 dk içinde  sekme donuyor ve cevap vermiyor.  Forumda ki diğer arkadaşlarda deneyip yazarsa iyi olur.

Konuyu incelemeleri için yazılım ekibimize bilgi veriyoruz.

Güncelleme: Grafik ile ilgili talebinizi yazılım ekibimiz detaylı olarak inceliyor. Bilgilerinize sunarız.

Teşekkürler.

Sorunu tarafınızca onaylanırsa ve çözüme kavuşursa buradan bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

newbie
Activity: 71
Merit: 0
September 04, 2020, 07:32:48 AM
maker ve taker oranlarında hata var, piyasa yapıcı olarak emir girilmesine rağmen piyasa alıcı oranı üzerinden hesaplama yapıyor şuan, görsellerle beraber destek kaydı gönderdim.

Hata yok. Emir gerçekleşmeden maker/taker durumu belli olmayacağı için, emri girerken, komisyon Taker oranı ile "bloke ediliyor". Emir, anında eşleşmeyip emir defterine geçerse, aradaki fark hesabınıza anında iade ediliyor.

Bence tekrar kontrol edin. Hatta Hesap > Emir Geçmişim sayfasından ödediğiniz ücretlere bakın...

cevap için teşekkürler aynı durum kupon kodu içinde geçerliymiş sanırım
hero member
In #Bitcoin me trust
September 04, 2020, 07:23:22 AM
maker ve taker oranlarında hata var, piyasa yapıcı olarak emir girilmesine rağmen piyasa alıcı oranı üzerinden hesaplama yapıyor şuan, görsellerle beraber destek kaydı gönderdim.

Hata yok. Emir gerçekleşmeden maker/taker durumu belli olmayacağı için, emri girerken, komisyon Taker oranı ile "bloke ediliyor". Emir, anında eşleşmeyip emir defterine geçerse, aradaki fark hesabınıza anında iade ediliyor.

Bence tekrar kontrol edin. Hatta Hesap > Emir Geçmişim sayfasından ödediğiniz ücretlere bakın...
newbie
Activity: 71
Merit: 0
September 04, 2020, 07:10:59 AM
sr. member
September 04, 2020, 04:01:25 AM
Tebrik ederim 1 milyon kullanıcı gerçekten önemli bir rakam dün kupon kodunu kendi hesabımda kullandım ama yanlış görmediysem komisyon bedelini kesip Türk Lirası bakiyeme geri iade ettiniz.

Merhaba, kupon kodları tanımlandığında, indirimler emir verildiği anda geçerli olmaktadır.

Emrinize onay verirken ödeyeceğiniz komisyon tutarını ekranda görürsünüz. Emriniz piyasa yapıcı veya piyasa alıcı olarak kayda geçtiği anda ilgili komisyon tutarı aktif kuponunuzun limitleri dahilinde bloke edilir.

1 Milyonuncu Kullanıcı kampanyamızda paylaştığımız kuponlarda kullanım üst limiti olmadığı için, tanımladığınız andan itibaren gerçekleşen tüm emirlerinizin komisyon tutarları "emir eşleştiği anda" hesabınıza iade edilecek şekilde bloke edilir. Açık emriniz, eşleştiğinde komisyon iadesi yapılır. Piyasa alıcı emirlerde, indirim işlem onaylandıktan sonra hesabınıza anında iade edilir.

Kupon kodunuz aktifken vermiş olduğunuz emirler, kupon kodunun geçerliliğini yitirmesinden sonra eşleşse bile, komisyon indiriminiz hesabınıza yansır. Ancak, kupon kodu aktifken vermiş olduğunuz açık emirler, kupon kodu süresi bittikten sonra iptal edilirse, sadece iptal ettiğiniz açık emirler için indirim hakkınızı kaybedersiniz.
hero member
Activity: 756
Merit: 500
September 04, 2020, 03:42:35 AM
Değerli kullanıcılarımız,

Artık 1,000,000 kullanıcımızla dev bir aileyiz!

Bir milyon kullanıcı sayısına ulaştığımız bugün, tüm kullanıcılarımıza aktive edildiğinde tüm işlem çiftlerinde 1 saat komisyon indirimi kodu hediye ediyoruz.

Kampanya Kodu: BTCTURK1MILYON

Hesap > Kuponlarım sayfasından kodunuzu aktifleştirdikten sonra tüm işlem çiftlerinde 1 saat süresince komisyon ödemeden alım satım yapabilirsiniz.

Tebrik ederim 1 milyon kullanıcı gerçekten önemli bir rakam dün kupon kodunu kendi hesabımda kullandım ama yanlış görmediysem komisyon bedelini kesip Türk Lirası bakiyeme geri iade ettiniz.
sr. member
September 03, 2020, 10:33:31 AM
Değerli kullanıcılarımız,

Artık 1,000,000 kullanıcımızla dev bir aileyiz!

Bir milyon kullanıcı sayısına ulaştığımız bugün, tüm kullanıcılarımıza aktive edildiğinde tüm işlem çiftlerinde 1 saat komisyon indirimi kodu hediye ediyoruz.

Kampanya Kodu: BTCTURK1MILYON

Hesap > Kuponlarım sayfasından kodunuzu aktifleştirdikten sonra tüm işlem çiftlerinde 1 saat süresince komisyon ödemeden alım satım yapabilirsiniz.
legendary
September 02, 2020, 03:06:56 AM
Sevgili BtcTURK,

Burada bir sorundan ve ricamdan bahsedeceğim.   Önce sorundan başlayayım;

https://pro.btcturk.com/pro/al-sat/BTC_TRY  ve ETH / TRY   gelişmiş al-sat ekranında  grafiği 4s (4 saat)  üzerinde ayarladığımız zaman bir süre sonra browser donuyor.  Örneğin   1 gün veya 1 hafta olarak ayarlarsak bir süre sonra browser bellek kullanımı artıyor ve sekme cevap vermiyor.   Sorunu  2 farklı bilgisayar ve 2 farklı browserda denedim.
Firefox ve chrome da ayrı ayrı denedim 2 farklı bilgisayarda denedim. sonuç aynı birkaç dakika  genellikle 20 dk içinde  sekme donuyor ve cevap vermiyor.  Forumda ki diğer arkadaşlarda deneyip yazarsa iyi olur.

Güncelleme: Grafik ile ilgili talebinizi yazılım ekibimiz detaylı olarak inceliyor. Bilgilerinize sunarız.

Teşekkürler.

Sorunu tarafınızca onaylanırsa ve çözüme kavuşursa buradan bilgilendirme yaparsanız sevinirim.
sr. member
September 02, 2020, 02:19:45 AM
Sevgili BtcTURK,

Burada bir sorundan ve ricamdan bahsedeceğim.   Önce sorundan başlayayım;

https://pro.btcturk.com/pro/al-sat/BTC_TRY  ve ETH / TRY   gelişmiş al-sat ekranında  grafiği 4s (4 saat)  üzerinde ayarladığımız zaman bir süre sonra browser donuyor.  Örneğin   1 gün veya 1 hafta olarak ayarlarsak bir süre sonra browser bellek kullanımı artıyor ve sekme cevap vermiyor.   Sorunu  2 farklı bilgisayar ve 2 farklı browserda denedim.
Firefox ve chrome da ayrı ayrı denedim 2 farklı bilgisayarda denedim. sonuç aynı birkaç dakika  genellikle 20 dk içinde  sekme donuyor ve cevap vermiyor.  Forumda ki diğer arkadaşlarda deneyip yazarsa iyi olur.

sr. member
September 02, 2020, 02:06:34 AM
Sevgili BtcTURK,

https://pro.btcturk.com/pro/al-sat/BTC_TRY  ve ETH / TRY   gelişmiş al-sat ekranında  grafiği 4s (4 saat)  üzerinde ayarladığımız zaman bir süre sonra browser donuyor.  Örneğin   1 gün veya 1 hafta olarak ayarlarsak bir süre sonra browser bellek kullanımı artıyor ve sekme cevap vermiyor.   Sorunu  2 farklı bilgisayar ve 2 farklı browserda denedim.
Firefox ve chrome da ayrı ayrı denedim 2 farklı bilgisayarda denedim. sonuç aynı birkaç dakika  genellikle 20 dk içinde  sekme donuyor ve cevap vermiyor.  Forumda ki diğer arkadaşlarda deneyip yazarsa iyi olur.

Rica kısmına gelecek olursak;  al-sat / maker-taker Komisyonlarında uçmayın ve bizi yabancı borsalara kaçırmayın.
Bu bir ricadır yani  "lütfen" diyorum. Komisyonsuz kripto çekim, transfer prensibiniz çok hoşuma gidiyor. Eminim diğer arkadaşlarında gidiyordur. Bu neden ile diğer TR borsalar arasında tercihimsiniz.

Genel olarak güzel gidiyorsunuz, bunu bozacak kararlar almamanızı umut ediyorum.

BtcTurk | PRO, 1 Temmuz 2020 itibarıyla yurtdışından kullanıcı kabulüne başlamıştır. Kripto/kripto komisyon oranlarımız, global piyasalardaki komisyon oranları dikkate alınarak belirlenmiştir.

Bir önemli konu da şu; Lütfen madenciliği yapılan ve kârlılık oranı yüksek koinleri bünyenize almayı düşünün.
Bu gerçekten önemli.  Özellikle   ETC ve RVN i ilk etapta düşünün. Sadece benim tanıdığım onlarca büyük madenci arkadaş var ve ETC - RVN depositlerini yabancı borsalara yapıyorlar.

BtcTurk'ün kriptopara seçimlerinde dikkate aldığı kriterleri ve yeni kriptopara ekleme yaklaşımı konusunda BtcTurk CEO'su Özgür Güneri'nin detaylı açıklamalarına https://www.youtube.com/watch?v=2Skx-lfQky0 videosundan ulaşabilirsiniz.
sr. member
September 02, 2020, 01:44:57 AM
kripto/kripto komisyonlarinda

gecen ay yapilan hacim hice sayilmis bir sekilde, sifirlanarak ve dolayisi ile en yuksek komisyon orani ile komisyon kesiliyor.

Merhaba, tüm kullanıcılarımızın son 30 günlük kripto/kripto işlem hacimleri hesaplanarak TRY hacimlerine eklenmiştir.

Güncel işlem hacimlerinizi ve komisyon oranlarınızı Hesap > Hesap Bilgilerim sayfasında görüntüleyebilirsiniz.

Kripto/Kripto işlem hacminizi göremiyorsanız veya hacim oranlarınız hesaplanmış olmasına rağmen yüksek komisyon ödediğinizi görüntülüyorsanız, kontrol edip bilgi verebilmemiz için lütfen özel mesaj ile sistemde kayıtlı e-posta adresinizi paylaşmanızı rica ederiz.
legendary
September 01, 2020, 11:36:48 PM
Sevgili BtcTURK,

Rica kısmına gelecek olursak;  al-sat / maker-taker Komisyonlarında uçmayın ve bizi yabancı borsalara kaçırmayın.
Bu bir ricadır yani  "lütfen" diyorum. Komisyonsuz kripto çekim, transfer prensibiniz çok hoşuma gidiyor. Eminim diğer arkadaşlarında gidiyordur. Bu neden ile diğer TR borsalar arasında tercihimsiniz.

Genel olarak güzel gidiyorsunuz, bunu bozacak kararlar almamanızı umut ediyorum.

Bir önemli konu da şu; Lütfen madenciliği yapılan ve kârlılık oranı yüksek koinleri bünyenize almayı düşünün.
Bu gerçekten önemli.  Özellikle   ETC ve RVN i ilk etapta düşünün. Sadece benim tanıdığım onlarca büyük madenci arkadaş var ve ETC - RVN depositlerini yabancı borsalara yapıyorlar.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
September 01, 2020, 02:33:53 PM
kripto/kripto komisyonlarinda

gecen ay yapilan hacim hice sayilmis bir sekilde, sifirlanarak ve dolayisi ile en yuksek komisyon orani ile komisyon kesiliyor.

ben neden, komisyon oranimi dusurmek icin , tekrar islem hacmi yaratmaliyim. hali hazirda islem hacmi yaratmis iken.

ki yukarda kripto /try hacmi beraber eklenir deniyor, benim bahsettigim durum sadece kripto/kripto hacmi icin..

kripto / try islem hacmini de eklersen, arsa cikar hacim, haliyle komisyonda minimal olur. ancak kripto/kripto islemlerde bugun (01.09.2020 ) en tepeden 0.0005 maker komisyonu kesilmis tum islemlerden .

legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
September 01, 2020, 12:52:00 PM
Komisyon oranları kriptopara bazlı değil, Kriptopara / Türk Lirası ve Kriptopara / Kriptopara işlem çiftleri için hacim bazlı olarak sınıflandırılmıştır.

tamam onu anlıyorum ama koin bazlı bir komisyon sisteminiz yoksa niye her koin karşısında ayrı ayrı komisyon oranı yazdınız bunu anlamıyorum.
bunu açıklamanızı isterim, try bazlılar için bir kripto bazlılar için ayrı bir komisyon oranı göstermeniz yeterli olur dediğiniz için
Pages:
Jump to: