Pages:
Author

Topic: BtcTurk Ana Konu - page 8. (Read 398851 times)

sr. member
Activity: 669
Merit: 318
Kriptopara Alım Satım Platformu
September 01, 2020, 11:34:59 AM
her bir koin için niye ayrı komisyon oranı gösteriyorsunuz o zaman ? yani toplam komisyon oranını gösterin oranınız burdan hesaplanır diyin tamam diyelim ama farklı gösteriyorsunuz şüpheleniyorum saçma birşeyler mi olacak diye

Komisyon oranları kriptopara bazlı değil, Kriptopara / Türk Lirası ve Kriptopara / Kriptopara işlem çiftleri için hacim bazlı olarak sınıflandırılmıştır.

Örneğin; BtcTurk | PRO'daki tüm işlem çiftlerindeki toplam işlem hacminizin Türk Lirası karşılığının 500.000 TL olduğu durumda Türk Lirası karşılığında alım satım yaparken emrinizin piyasa yapıcı/piyasa alıcı olmasına göre %0.10 veya %0.18 komisyon öderken Bitcoin veya USDT karşılığında alım satım yaptığınızda %0.05 veya %0.09 komisyon ödersiniz.

Kripto/kripto işlem çiftlerinde emirleriniz gerçekleştikçe, emir tutarlarının Türk Lirası karşılıkları toplam TRY işlem hacminize eklenir.

Örneğin; sadece kripto/kripto işlem çiftlerinde işlem yaparak 1.000.000 - 5.000.000 TL işlem hacmine ulaştıysanız, TRY işlemlerinizde de bu işlem hacmi için geçerli TRY işlem çifti komisyon oranları ile işlem yaparsınız.

Daha önce, BTC ve UST işlemleri, işlem hacminize dahil edilmezken, 1 Eylül 2020 00.00 itibarıyla tüm kripto/kripto işlemleriniz, 30 günlük TRY işlem hacminize eklenecek.

Son 30 günde sadece kripto/kripto işlemi yapan kullanıcılarımızın kripto/kripto işlem hacimlerinin TRY karşılıkları hesaplanarak 30 günlük TRY hacimlerine eklenmiştir. Kripto/kripto işlemi yapan kullanıcılarımız, 1 Eylül itibarıyla komisyon kademesi kaybetmeden alım satım yapmaya devam edebilirler.
legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
September 01, 2020, 11:22:14 AM
ben yine de merak ettim şimdi aylık 25 milyon hacmi olan adam bir koinde 9 milyon hacim yapmışsa o koin işleminde komisyon 9 üzerinden mi değerlendirilecek (ki öyle gibi duruyor vay halimize)

Merhaba, kripto/kripto işlem çiftlerinde gerçekleştirilen işlemlerin Türk Lirası karşılıkları, emirler eşleştiği anda kullanıcının 30 günlük Türk Lirası işlem hacmine eklenmektedir.

Dolayısıyla https://pro.btcturk.com/yardim/komisyonyar sayfasında belirtilen Türk Lirası işlem hacmi seviyeleri, tüm işlem çiftleri için ortak işlem hacmine göre belirlenmektedir.

Örneğin, son 30 günde TRY işlem çiftlerinde 25 Milyon TL hacmi olan bir kullanıcı, aynı dönemde USDT işlem çiftlerinde 5 Milyon USDT karşılığında işlem yaptıysa, USDT işlemlerinin Türk Lirası karşılığı yaklaşık 36,75 Milyon TL, toplam işlem hacmine eklenir ve kullanıcının toplam işlem hacmi 51,75 Milyon TL'ye ulaşır. (BTC ve USDT işlemlerinin Türk Lirası karşılıkları emir gerçekleştiği andaki BTC/TRY ve USDT/TRY fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır)

BTC ve USDT işlem çiftlerinde gerçekleştirilen işlem çiftlerinden elde edilecek hacim ile TRY işlem çiftlerinde de hacim seviyenizi yükseltebilir, TRY işlem çiftlerinde daha düşük komisyon oranlarından faydalanabilirsiniz.

Komisyonlar hakkında detaylı bilgi için https://pro.btcturk.com/yardim/komisyonlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

her bir koin için niye ayrı komisyon oranı gösteriyorsunuz o zaman ? yani toplam komisyon oranını gösterin oranınız burdan hesaplanır diyin tamam diyelim ama farklı gösteriyorsunuz şüpheleniyorum saçma birşeyler mi olacak diye
sr. member
September 01, 2020, 02:27:56 AM
ben yine de merak ettim şimdi aylık 25 milyon hacmi olan adam bir koinde 9 milyon hacim yapmışsa o koin işleminde komisyon 9 üzerinden mi değerlendirilecek (ki öyle gibi duruyor vay halimize)

Merhaba, kripto/kripto işlem çiftlerinde gerçekleştirilen işlemlerin Türk Lirası karşılıkları, emirler eşleştiği anda kullanıcının 30 günlük Türk Lirası işlem hacmine eklenmektedir.

Dolayısıyla https://pro.btcturk.com/yardim/komisyonyar sayfasında belirtilen Türk Lirası işlem hacmi seviyeleri, tüm işlem çiftleri için ortak işlem hacmine göre belirlenmektedir.

Örneğin, son 30 günde TRY işlem çiftlerinde 25 Milyon TL hacmi olan bir kullanıcı, aynı dönemde USDT işlem çiftlerinde 5 Milyon USDT karşılığında işlem yaptıysa, USDT işlemlerinin Türk Lirası karşılığı yaklaşık 36,75 Milyon TL, toplam işlem hacmine eklenir ve kullanıcının toplam işlem hacmi 51,75 Milyon TL'ye ulaşır. (BTC ve USDT işlemlerinin Türk Lirası karşılıkları emir gerçekleştiği andaki BTC/TRY ve USDT/TRY fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır)

BTC ve USDT işlem çiftlerinde gerçekleştirilen işlem çiftlerinden elde edilecek hacim ile TRY işlem çiftlerinde de hacim seviyenizi yükseltebilir, TRY işlem çiftlerinde daha düşük komisyon oranlarından faydalanabilirsiniz.

Komisyonlar hakkında detaylı bilgi için https://pro.btcturk.com/yardim/komisyonlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
legendary
August 31, 2020, 03:37:47 PM
Btcturk yeni komisyon sistemiyle koyup geçirmiş gibi duruyor ben yine de merak ettim şimdi aylık 25 milyon hacmi olan adam bir koinde 9 milyon hacim yapmışsa o koin işleminde komisyon 9 üzerinden mi değerlendirilecek (ki öyle gibi duruyor vay halimize)
biz komisyon hacimlerinde revizyon isterken bunu kastetmemiştik  Cry
olmayın 1. lige sponsor komisyonlar eski haline dönsün 1 gram futbol seyretmem top uğruna komisyonlar yalan oldu.
Sektörde tekel olunca böyle oluyor demek ki , yukarıda btcturk güzellemesi yapanlara kapak ola  Undecided
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
August 25, 2020, 04:20:19 AM
halka açılsa da ortak olsak keşke

Ben btcturk ün yerinde olsam 2 yönlü halka arz yaparım. Hem reel hisse senedi olarak Borsa İstanbulda işlem görecek hisse senedi olarak halka arz yaparım.
Hemde kendi token imi çıkarırım.
Tabi bu işler vizyon meselesi. Cesaret meselesi. Öyle ha deyince olmaz. Bundan önce regulasyon olması lazım Türkiye'de.
Bu gün itibariyle borsalarımız, devlet nezdinde sağa sola komisyon faturaları kesen yazılım şirketleri. Bir finansal kuruluş değil.
Regulasyon dan sonra halka arz yaparlar diye tahmin ediyorum.
sr. member
Activity: 655
Merit: 258
August 23, 2020, 09:21:48 AM
halka açılsa da ortak olsak keşke
sr. member
August 20, 2020, 07:50:45 AM
BtcTurk, Kadın ve Erkek Milli Takımlarının Ana Sponsoru Oldu

BtcTurk, dünyada bir ilke daha imza atarak milli takımlar seviyesinde ana sponsorluk anlaşması yapan ilk Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu oldu.

Detaylar
newbie
Activity: 24
Merit: 0
August 20, 2020, 07:15:21 AM
Merhaba, işlem yoğunluğunun arttığı durumlarda, ölçeklenme işlemleri sırasıda web arayüzünde bir kaç saniyelik gecikmeler yaşanmaktadır. Ancak arka planda emir eşleme motoru çalışmaya, emirleri işlemeye devam etmektedir.

Konu hakkında hesabınızın incelenebilmesi için sorun yaşadığınızı düşündüğünüz saat aralığını ve sistemde kayıtlı e-posta adresinizi özel mesaj ile iletebilirseniz, emirlerinizi inceleyip detaylı bilgi verebiliriz.
Arka plandaki eşleme motoru 1-5 dk arasında takıldıgını ve girilen emirleri anında yerine getiremiyor sürekli bu sorunu yaşıyorum tek benim hesabımla alakalı bi durum değil ani pump dump larda aşırı market order geliyor takılma yapıyor node kodlaması ile alakalı bi durum bu yada sunucu yetersiz kalıyor hic bi şekilde takılmaması gerek finans sektörü bu hataya gelmez.
sr. member
August 19, 2020, 08:04:56 AM
Merhaba, işlem yoğunluğunun arttığı durumlarda, ölçeklenme işlemleri sırasıda web arayüzünde bir kaç saniyelik gecikmeler yaşanmaktadır. Ancak arka planda emir eşleme motoru çalışmaya, emirleri işlemeye devam etmektedir.

Konu hakkında hesabınızın incelenebilmesi için sorun yaşadığınızı düşündüğünüz saat aralığını ve sistemde kayıtlı e-posta adresinizi özel mesaj ile iletebilirseniz, emirlerinizi inceleyip detaylı bilgi verebiliriz.
newbie
Activity: 24
August 18, 2020, 11:36:43 AM
Emir eşleme motorunuzu artık günceleyin 2 yıldır ani pump dump larda işlemleri karşılayamıyor kitlenip kaliyor buna artık bi cözüm bulun sürekli zarar ediyoruz bu durum yaşandıgında.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
August 17, 2020, 11:25:14 AM
Hesap bilgilerinde yapılan hacim görünüyor fakat hangi komisyon dilimlerinde işlem yapıldığı görünmüyor eskiden vardı eklenirse güzel olur.

Merhaba, önerinizi yazılım ekibimiz ile paylaşacağız. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

bu oneriyi defalarca ticket acarak belirttim,

yanit hep ayni sekilde oldu, fakat yazilim ekibine iletildigi ile kaliyor sanirim.
newbie
Activity: 6
August 17, 2020, 06:37:14 AM
Ana akım medyaya çıkması ile başarılı bir çizgi yakaladılar. Ancak şubeleri olmaması dezavantajları. Ancak yolları çok açık.
sr. member
August 17, 2020, 03:02:17 AM
Hesap bilgilerinde yapılan hacim görünüyor fakat hangi komisyon dilimlerinde işlem yapıldığı görünmüyor eskiden vardı eklenirse güzel olur.

Merhaba, önerinizi yazılım ekibimiz ile paylaşacağız. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
full member
Activity: 475
Merit: 127
August 17, 2020, 03:00:44 AM
sr. member
August 17, 2020, 01:55:00 AM
Merhaba, Papara işlem ücretleri Papara tarafından belirlenmekte olup, Papara yatırma ve çekme işlemleri için %1 + KDV (işlem başına en fazla 100 TL + KDV) işlem ücreti alınmaktadır. Papara işlem ücretlerinde, BtcTurk'ün herhangi bir inisiyatifi bulunmamaktadır.

Bankadan havale/eft ile Türk Lirası yatırma işlemlerinde yeni bankaların entegrasyonu için çalışmalar yapılmaktadır. BtcTurk, yatırma/çekme işlemlerinin hızlı ve sorunsuz gerçekleşebilmesi için anlaşma sağladığı tüm bankalar ile tam entegrasyon yapmaktadır.

Yeni bir banka yatırma/çekme işlemlerine açıldığında, sosyal medya hesaplarımızdan, e-posta bültenlerimizde, BtcTurk ve BtcTurk PRO Duyurular sayfalarından ve BitcoinTalk forumundan bilgilendirme yapılacaktır.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
August 16, 2020, 10:18:05 AM
her ne kadar masraf alsada ülkemizde papara gibi platformlara ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ne rahatlık anında işlem yapıyorsun bu adamlar nasıl merkez bankasından onay almışlar hayret ediyorum ne bir iban mevcut nede bir atm.

%1 mi sanki geçen daha fazla aldılar gibi geldi neyse doğrudur ben yanlış hatırlıyor da olabilirim kontrol etmek lazım.

Bu arada havale için anlaşmalı bankalar içerisinde finansbankasını göremedim finansbankası olsaydı enpara için müthiş olurdu. Şuan enparası olmayan genç yok gibi birşey. Bence bu bir eksiklik sayılabilir.
hero member
Activity: 1285
Merit: 591
In #Bitcoin me trust
August 16, 2020, 09:03:00 AM
hoş masraf alıyor ama anında hesaba geçiyor.

O masrafı doğrudan Papara alıyor ne yazık ki. BtcTurk'ün elinde olan bir şey değil. Papara kullanan tüm platformlar bu komisyonu ödüyor.

Papara, yatırma/çekme komisyonlarını %2'ye çıkarttı. BtcTurk, %1 komisyon ile devam eden sayılı platformlardan...
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
August 16, 2020, 08:35:48 AM
Uzun zaman koinim kullanıyordum ancak hafta sonu veya hafta içi ödemelerde gecikmeler yaşanıyor mesaj atmak zorunda kalıyordum btcturk'te papara ile haftasonu istediğim gibi çekiyorum hoş masraf alıyor ama anında hesaba geçiyor.

Çok hızlısınız btctürk teşekkürler.
hero member
Activity: 1285
Merit: 591
In #Bitcoin me trust
August 11, 2020, 03:25:15 PM
50 milyon hacimde paribuya göre çok daha fazla komisyon alıyorsunuz,
Şimdi kontrol ettim. Taker emirleri için alınan komisyonlar aynı. BtcTurk | PRO'nun Maker komisyonu yüksek.

Maker/Taker komisyon farkının amacı da zaten kullanıcıları "piyasa yapıcı" olmaya zorlamak. Yani yüksek hacimli kullanıcılar, maker emir vermeye başlarsa, webden veya mobilden işlem yapan düşük bütçeli kullanıcılar için büyük bir dezavantaj yaratır. 

ayrıca 100 - 250 - 500 milyon hacim için de komisyon oranları belirlemeniz lazım 2021 de ihtiyaç olacak  Kiss

Hacimler arttıkça, komisyon seviyelerinin güncellenmesi ihtiyacı doğabilir. Buna göre bir düzenleme yapılabileceğini düşünüyorum. Bu talebinizi ileteceğim.
legendary
August 11, 2020, 01:50:06 PM
50 milyon hacimde paribuya göre çok daha fazla komisyon alıyorsunuz,
 ayrıca 100 - 250 - 500 milyon hacim için de komisyon oranları belirlemeniz lazım 2021 de ihtiyaç olacak  Kiss
Pages:
Jump to: