Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 157. (Read 1109040 times)

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Ne güzel vuruyorlar!  Helal olsun adamlara  iyi sövüsledıler. Milleti
Önemli olan buraya kadar gelmişken bu seviyelerden bıkıp  piyasadan çekilme gibi bir hata yapmamak
full member
Activity: 1176
Merit: 159
craig wright fakesatoshi olsa bile btc ile tanışan ilk isimlerden olduğu ve elinde büyük miktarda btc olduğu bariz. geçen redditte araştırmıştım david kleiman diye yazar ile craig 2008 de bir madencilik şirketi kurmuşlar daha sonra 2013 de david ölmüş ve ailesi craig'i dava etmiş çünkü craig david e ölmeden önce senin 300.000 btc bende duruyor hacı diye mesaj atmış, aileside bu mesajı bulup craig bizim david'in btclerini çaldı diye dava açmış. Sonuç olarak satoshi nakomoto olduğu iddia edilen birçok isim oldu ama kimsenin yakasına vergi memuru yapışmadı craig bu anlamda bir adım öne çıkıyor evet herif hırsız ve düzenbaz ama olur mu olur.

full member
Activity: 518
Merit: 102
Piyasa kendi tekrar eden garip bir döngü içerisine girdi bu duruma bir anlam veremiyorum, ya ciddi bir yükseliş gelecek bir takım balinalar kısa vadede ellerindeki btc miktarını artırıyor ya da iyice dengesizleşti.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Popüler olmaya başladığı zamanlar 700$ ile 3000$ arasıydı. Yeni girişlerin ve sürekli alım yapmak için tetikte olanların sayısının arttığını da hesaba katınca bu fiyat aralığı nedense bana makul gibi görünüyor. Yalnız bu fiyat aralığından alım yaptıktan sonra uzunca bir süre değerinin çok üstünde bir satış yapabileceğimizi düşünmüyorum.

hero member
Activity: 1582
Merit: 520
para yatıranlar umutlu para yatırmayanlar alaycı. uzmanlar da sakin ve sabırlı olunması gerektiğini söylüyor. 4000 dolar seviyesi alım fırsatı olarak görülebilir.
Para yatırmadan ve bilgisi olmadan yorum yapanlar ayalcı olanlar  beni gerçekten deli ediyor ama bir taraftanda onlara acıyorum çünkü  bu adamlar  yarın bitcoin yükseliş trendine girdiğinde bunlar üzgün olacaklar neden gözlerinin önündeki büyük fırsatı görediklerikleri için tarih bunları gösterecek !
member
Activity: 202
Merit: 17
ethereum da 100$ altı geldi, bitmex ceosu arthur hayes ether bir shitcoin yakında 100$ altına düşecek dediğinde fiyat 300$ civarıydı, bayağı bir tepki görmüştü o zaman ama olmaz denilen oldu. Bitcoin için 2000$ seviyesinin dip olabileceğini söylemişti 6k üzerindeyken, gerçekten şimdi tarihleride kontrol ettim herif tam zamanında milleti uyarmış aslında, tahminden 1 hafta sonra btc çakıldı..

Ether 100$ olabilir hatta 50$ altını bile görebilir ama Ethereum Blokchain'e akıllı kontratları getirirerek blokchain'in farklı alanlarda kullanımının önünü açmıştır. Herkesin fiyat konusunda öngörüsü olabilir ama ether shticoin derseniz sizi kimse ciddiye almaz hele ki bu piyasanın içinden biriyse piyasayı manipüle etmek için söylediği düşünülür hele ki bu laf bitmex gibi piyasanın virüsü olan bi' borsadan çıkıyorsa...
full member
ethereum da 100$ altı geldi, bitmex ceosu arthur hayes ether bir shitcoin yakında 100$ altına düşecek dediğinde fiyat 300$ civarıydı, bayağı bir tepki görmüştü o zaman ama olmaz denilen oldu. Bitcoin için 2000$ seviyesinin dip olabileceğini söylemişti 6k üzerindeyken, gerçekten şimdi tarihleride kontrol ettim herif tam zamanında milleti uyarmış aslında, tahminden 1 hafta sonra btc çakıldı..

legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
para yatıranlar umutlu para yatırmayanlar alaycı. uzmanlar da sakin ve sabırlı olunması gerektiğini söylüyor. 4000 dolar seviyesi alım fırsatı olarak görülebilir.
para yatırıp alaycı olanlarda var zevzek olup boşboğazlık yapanlar olduğu gibi, genelleyerek pek bir sonuç elde edemezsin ,ayrıca eski yazarlar hala burada yazıyorsa bil ki çoğunun yatırımları vardır , yatırımı olmayanlar sıkılıp gidiyor zaten.
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
newbie
Activity: 174
Merit: 0
Artık çok tehlikeli bir hal aldı.Buralardan 3250 $ hatta 2800 $ deneyip orada kalabilir.Bu piyasa hala yükseliş bekleyenler artık bu yükselmez dediğinde yükselecek.Bakın en ufak yükselişde herkes amaaan kaçıyoor diyor.Bu düşünceyle asla yükselmez.Kafalardan o 20.000 $ 'ın silinmesi öyle kolay değil.

Ben 2019 Haziran ayına kadar ciddi bir yükseliş beklemiyorum belki max 5 k deneyebilir.
Not : Yatırım Tavsiyesi Değil Sadece Varsayımdır !
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
3700 lere ilk geldiğinde buraya kadar ümidini yitiren adamları bitirmiştir dedim , nitekim öyle de oldu oralardan baya bir trader giriş yaptı ister istemez, sonra bu alış yapan tiplerin alsatları ile kar realizasyonu yaptığını varsayarsak bu traderlardan 4500 e yükselişte btc alanlar şimdiki düşüşte panikle fiyatın aşağı çekilmesine sebep oluyor, daha kim satarki diyorsanız işte bunlar satıyordur, ama sata sata bitireceklerdir , yükselişi baltalayıp yavaşta olsa yülkselmesinin önünde pek bir engel kalmıyor bundan sonra , konu btc olduğundan her yükselişinde sazan gibi atlayan bir kitle var, ahanda gidiyor kaçırmayayım fomo cular Smiley sonuçta her toplarlanma şişiyor ve kar realizasyonlarıyla baltalanıp volatil bir görüntü çiziyor , zaman bunun en büyük ilacı artık satacak adam kalmadığını siz de düşünüyorsanız giriş için güzel noktalar. Daha önce de demiştim 3750 /19000 oranı 250/ 1200 oranına yakın bir önceki tarihi yükselişin tepe ve dip noktaları tutarsa dip burası , ama yükselişlerin yatırımcı demografisi tam değil, olsun daha önce 6 kere bu şekilde tepe-dip yapmış hepsi de birbirine çok benziyor önümüzdekilerinde benzememesi için sebep yok. Burdan fırlar mıcılar çok arıyor , yok fırmalaz bu kadar morali bozuk adam varken fırlamaz, bu adamların morali uzun sürede düzelir kolay ikna olmazlar, 2013 ten toplarlanmaya gidiş 2-3 yıl sürmüştü bu sefer biraz daha hızlı gerçekleşiyor ama yine de 1 senede fırlar diye beklememek lazım , sadece dipleri iyi takip edin bir daha o dibi görmeyecektir muhtemelen. Sonuçta bir daha hiç tarihi yükseliş yaşamama ihtimali de var, çünkü dünya nüfusunun ciddi bir kısmı tanıdı btc ye yatıracak yeni adam gelmesi biraz zor bu da bizi ya son yükselişi yaşadık 19bin ile ya da önümüzdeki son olacak gibi bir teoriye götürüyor.3.dünya savaşını bilmem ama 4. taş ve sopalarla olacak misali sonraki yükselişi bilmem ama ondan sonrakine kıçınızda bir donla kalmayın derim  Kiss
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
Değerlendirme yapmak için haftalık duruma bakmak lazım. Yoksa bugün %5 yükseliyor yarın %10 düşüyor.
sr. member
Activity: 532
Merit: 256
Baktım şimdi borsalara, market cape klasik salı yükselmesi başlamış görünüm yeşillenmiş.Yarın öbür gün yine kırmızı olur piyasa heyecan yapmaya gerek yok.
member
Activity: 202
Merit: 17
Düşüş için en çok dillendirilen argüman da piyasada ki dolar kıtlığı, yükseliş için de dolar bolluğu. 2008 krizinden sonra FED dolar basmaya başlıyor ve bu süreç 2013 yılına kadar devam ediyor, 2013 ten sonra dolar basmayı bırakıp ufaktan faizleri arttırıyor ve piyasadan dolarları çekiyor. Bitcoin ise 2015-2017 arasında 200$'dan 20.000$'a çıkarak x100 yapıyor.
İlla ki dolaşımda ki doların etkisi vardır ama ana sebebin piyasada ki dolar kıtlığı olduğunu düşünmüyorum. Bence en büyük sebep Kripto paraların hayatın doğal akışının içine beklendiği kadar hızlı adapte olamayışıdır. Kaçımız kripto paraları ödeme aracı olarak kullanıyoruz?
member
Activity: 392
Merit: 11
Ben düşebildiği kadar düşüp artık toparlanmaya geçmesini istiyorum. 2500 dolara kadar inip sonra uzun soluklu bir yükseliş evresinin başlayacağına inanıyorum.
member
Activity: 189
Merit: 86
Merhaba;

Öcü geldi gene.  Smiley Hedefim 2700-2800 usd civarı. YTD

İyi dileklerimle
full member
millet ihtiyacı olduğu için kripto para almıyorki, amaç 3 e aldığını 5 e satmaktı bunun için de sürekli artan talep şart. talep artarsa fiyat artar, fiyat artarsa da talep artar bu bir kısır döngüdür, tekrar işlemesi için durmadan artması lazım nasıl olucak bir fikrim yok ama tekrar cazip olmasının tek yolu uzun bir süre durmadan artması, o işte yaş şuan.
jr. member
Activity: 420
Merit: 1
bitcoin yine yeniden düşüşü kırmak için kafasını kaldırıyor ama balyoz yiyor. 2018 için beklentide olunmaması gerekiyor.
sr. member
Activity: 453
Merit: 264
bu dumpın sebebi var mı?

illa bir sebep mi olması gerekiyor ?  irilerinin canı sıkılmıştır yada belki birinin hatunu kafasını o kadar çok ütüledi ki o da btc lerini satıp ona hint okyanusunun ortasında ana karadan çok uzakta bir ada satın aldı ve dırdırından kurtuldu.
BTC neden düşer neden yükselir vs vs herkes kendi kafasında bir bahane bir sebep bulur ama işin tekardan görüyoruz ki 3-5 kişi domine ediyor ve oynuyor işte ( bu da benim bahanem olsun )

Ben ilk BTC ile tanıştığımda bir aylık buluşma ya gitmiştim Hamburg da.  Fiyat 360 dollardı ben ilk aldığımda ve o 2 ay içersin de de fiyat 700 dollar lara kadar çıkmıştı.
Buluşmada 20-30 kiş vardı ve orda 2 Veteran kişiyle muhabbet ederken biri "senenlerdir bu buluşmayı düzenliyoruz hiç bu kadar katılımcı omamıştı şimdiye kadar " demişti . Diğeri de " Paypal btc yi kabul edecek ya ondandır " demişti.
Ben ilk başta baya baya bunu ciddiye aldım. Sonuçta adamlar oldukça bilgili bende daha çömez.( Bu arada ikisi de Vitalikle beraber takılmış adamlar)
Daha sonra bir tanesini bir köşede yakalayıp " ciddimisin sen şu btc ve Paypal olayında " diye sordum. Adam yerlere yattı gülmekten. " Daha yenisin anladığım kadarıyla, bu tarz espirileri biz hep ani yükseliiş ve düşüşlerde yaparız ama şundan emin ol ki kimse neden yükseldiğini ve düştüğünü bilemez .

Şu aralar herkes neden düştü sebep nedir vs vs haber kaynağını ararken ve binbir bahaneyle bir habere inanma derdindeyken  nedense geçen sene bugünlerde btc 19700 leri gördüğünde bunu bu kadar irdelemedi. Cheesy

P.S. ufak bir tavsye : Sağlığınıza dokunmaya başladıysa lütfen kendinize bir iyilik yapın ve btc yi bırakın. Sevdiklerinizle sağlıklı bir şekilde vakit geçirin!
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
bu dumpın sebebi var mı?
Jump to: