Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 160. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Teknik olarak haftalık fibo durumu resimdeki gibidir. Ben şu andaki fibo desteğinin çalışacağını düşünüyorum. Fibo desteği kırılırsa 3k ve 2k da nispeten daha zayıf destekleri var.  

Tekniğe inanma, tekniksiz kalma.

Yatırım tavsiyesi içermez, kişisel yorumumdur.

Hazır elim deymişken 2014 yükselişinin de grafiğini koyayım dedim. Aynı fibo desteğinde yaklaşık 10 ay kaldıktan sonra tekrar yükselişe geçmiş.

anormal kırdı fiboların eline verdi, 2013 ten çok yükselince 2015 ten çok düşebilir Smiley 1200 den 250 ye desek 5 kat gibi bir orana kadar inmişti önceki dalga şimdi 19/5 desek 3800 yapıyor artık bunu da kırarsa kendini aşmış olacak.
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner

bakkt ın ertelenmesi önemli değil zaten fiyata bir etkisi olmayacaktı, vadeli kontrat almak isteyen cboe yada cme üzerinden alabiliyor bakkt sadece alternatif olucaktı.

5800$ hedefim geçerli grafik tobo için müsait kısa vade beklentimi çizdim.

Geldi yine paint terk Smiley
bir gün btc yi de terkedip eskisi gibi geri gelmeyeceğin günleri görecek miyiz  Roll Eyes
her türlü sallamışsın o bile tutmadı
full member
Activity: 344
Merit: 134
Teknik olarak haftalık fibo durumu resimdeki gibidir. Ben şu andaki fibo desteğinin çalışacağını düşünüyorum. Fibo desteği kırılırsa 3k ve 2k da nispeten daha zayıf destekleri var.  

Tekniğe inanma, tekniksiz kalma.

Yatırım tavsiyesi içermez, kişisel yorumumdur.

Hazır elim deymişken 2014 yükselişinin de grafiğini koyayım dedim. Aynı fibo desteğinde yaklaşık 10 ay kaldıktan sonra tekrar yükselişe geçmiş.

sr. member
Activity: 812
Merit: 262
cme cboe de dönen para btc ye girmiyor karşılıklı btc fiyatı üzerinden yapılan bir sözleşme.bakkt sözleşmesinde ise btc stoklanacağı için piyasaya para girişi olacak.işin içinde ny borsası microsoft starbucks gibi firmalar olduğu için zaten canlanma nedeni olurdu.etkisi olmayacak olsa böyle bir zamanda 6 ay beklenipde 20 gün kala iptal yapılmazdı.
full member
Activity: 1176
Merit: 159

bakkt ın ertelenmesi önemli değil zaten fiyata bir etkisi olmayacaktı, vadeli kontrat almak isteyen cboe yada cme üzerinden alabiliyor bakkt sadece alternatif olucaktı.

5800$ hedefim geçerli grafik tobo için müsait kısa vade beklentimi çizdim.
sr. member
Activity: 532
Merit: 256
bakkt 29 ocakta o zamana kadar piyasa böyle leş gibi olacak anlaşılan.Bitcoin ve altcoinler aşağıya doğru bir grafik çizecek.Eğer tekrar yukarı yönde bir yükselmeye neden olacak bir gelişme olmazsa.
newbie
Activity: 174
Merit: 0
Dün al sat ile bi 700 tl kazanmıştım.Zararı 6000 den ,5000 e düşürmüştüm.Şimdi yine tersteyim en az 300 girecek g..   Grin
Arkadaş bi yükselmedi gitti hep ters hep ters nolacak bu halimiz
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Bitcoin üretmenin maliyeti xxx diyen yorumları pek ciddiye alamiyorum.

Venezuela’da elektrik bedavaya yakin, Türkiye gibi bir ülkenin doğusunda ise ‘bedava’. her gün 1800 btc bedava olarak üretilebiliyor, bitcoin uretmenin maliyeti -%10 diye bir sey yok. bitcoin’in maliyeti hash degerine bagli olarak surekli artip azalabilir. hash degeri bitcoin fiyati dustukce azalir, hash azalirsa yeni maliyet belirir. yani bitcoin’in fiyatini böyle basit hesaplarla hesaplayamazsiniz.

şu an tek bir gerçek var o da her gün 1800 btc’nin sirf madenciler tarafindan yoktan varedilip satildiği. talep yokken böyle bir arz karsilanamaz. her zaman dedigim gibi bitcoin halving gelmeden piyasa düzelmeyecek.
illegal şekilde bile yapsanız sonucta bir miner maliyeti var. venezuelada muslukta su akmıyor, başkentte dogru duzgun elektrik yokken miner calıştıramazsınız. Doğu illerinde üretilen bitcoinle bitmainin ürettigi bitcoini kıyaslamıcaz herhalde. sonuçta üretimin heralde %95i büyük şirketlerin elinde. belki oran dahada yuksektir. bu adamlarda sonucta elektrik kullanıyorlar. dolayısıyla elektrik fiyatının altına belirli bir sure dayanırsınız. hatta bu işinize bile gelebilir. ama uzun vadede kimse zararına uretim yapmaz. Hash olarak belirli bir noktaya kadar azalır sonucta zorluk diye bir olay var. zorluk yuksekken hash gücü düşerse komple ekosistem çöker. ki zamanında bu sekilde ekosistemide tehdit edenler olmuştu.
member
Activity: 189
Merit: 86
Merhaba;

Çinlilerle Amerikalıların birbirlerinin üzerine dumplamaları bir biterse ortalık sakinleşir sanırım.

İyi dileklerimle

hocam canerik siz misiniz?eger oyleyse neden boyle fake bir hesap açtınız?
oyle değilse dahada komik Smiley

Merhaba;

Off topic. Orjinal hesap 1-2 ay önce script'e takılıp ban'landı. Ban appeal işlemini başlatıım ama süreç uzun sürecek ve muhtemel kabul de edilmeyecek. Meta'da bu konu hakkında konu açanı da yerin dibine geçirdiklerini gördüm. Amacım bilgiye erişim ve paylaşımı olduğu için yeni hesap açıp devam etmeyi tercih ettim.

İyi dileklerimle
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
Merhaba;

Çinlilerle Amerikalıların birbirlerinin üzerine dumplamaları bir biterse ortalık sakinleşir sanırım.

İyi dileklerimle

hocam canerik siz misiniz?eger oyleyse neden boyle fake bir hesap açtınız?
oyle değilse dahada komik Smiley
full member
Activity: 332
Merit: 108
3k altına flash crash bekliyorum. Gerçek anlamda düşüş gerçekleşmedi. Hacim yükseliyor ama en yüksek seviyeye gelmedi. 3k altına sarkacak ve panik satışlar gerçekleşecek.
newbie
Activity: 174
Merit: 0
Yarında düşşün 3k lara alım yapalım ortalamayı çekelim aşağı.5 ay önceden 4k gelecek dediğimizde taşladılar hatta 2k cıyım demiştim.Neyse 50k rüyalarını görenlere ders olmuştur.Muhtemelen 2014 ocağını şimdi yaşıyoruz.Biraz daha dibi boylayıp yükseliş gelecektir muhtemelen.2800 usd bana göre dip.Büyük düşüşler büyük yükselişlerin temeli olmuştur hep.
Hacı gemi yan değil tam battı ne yükselişi Cheesy
member
Activity: 189
Merit: 86
Merhaba;

İyi dileklerimle
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
 Yarında düşşün 3k lara alım yapalım ortalamayı çekelim aşağı.5 ay önceden 4k gelecek dediğimizde taşladılar hatta 2k cıyım demiştim.Neyse 50k rüyalarını görenlere ders olmuştur.Muhtemelen 2014 ocağını şimdi yaşıyoruz.Biraz daha dibi boylayıp yükseliş gelecektir muhtemelen.2800 usd bana göre dip.Büyük düşüşler büyük yükselişlerin temeli olmuştur hep.
legendary
Activity: 2702
Merit: 1523
yabancı forumda gordum inşallah diyelim Smiley

Bu beni çok eğlendirdi Cheesy
Zaten eriyeceğimiz kadar eridik. Birkaç ay önceki portföy ile kıyaslayınca çerez parası diyeceğimiz bir miktar elimizde kaldı. Şu anda olabildiğince coin miktarını arttırıp sıradaki yükseliş dönemine hazırlıklı girmek için çok iyi bir dönem içerisindeyiz.
9 dolara Neo, 140 dolara Ether varken düşünmeye bile gerek yok Cheesy
full member
Activity: 1176
Merit: 159
treni kaçıracağını düşünen kitleler düşerken değil yükselirken gelir, bu düşüşün arkasından esaslı bir yükseliş gelirse ancak olabilir.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
yabancı forumda gordum inşallah diyelim Smiley

jr. member
Activity: 420
Merit: 1
eğer söylenildiği gibi bakkt da ertelendiyse daha da büyük bir düşüş bizi bekliyor demektir. allah sonumuzu hayır edip sabır versin bize.
member
Activity: 322
Merit: 32
Paranoyakça bir bakış açısı ile tarafların kavgayı bilerek abarttıklarını ve tüm bu yaşanılanların boğayı tetikleyeceğini düşünüyorum. Volatilite geri geldi evet çakılıyor ama treni kaçırdığını düşünen kitleler geldiğinde yarın uçabilirizde.

En basit örnek ile Neo ya daha ilk başlarda yatırım yapmak istemiştim ama sonra vazgeçtim. Şimdi Antshares fiyatına düştü Smiley

Hele ki iş halvinge kaldıysa yandık.

Bütün piyasanın halvingi beklediğini düşünsenize ? Sonra ne olacak ?

See u next halving ?

4 yılda bir buluşuruz Grin

1800 BTC ortalama 5 bin dolardan 9 milyon dolar yapıyor günde, bunu piyasa eritemeyecekse dükkanı kapatıp gidelim çünkü 900 de bu bakış açısına göre piyasanın kurtuluşu olmaz.

Hamsi gibi değilde balina gibi düşünmek lazım.
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
bakkt 29 ocak 2019  ertelenmiş geçmiş olsun
Jump to: