Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 161. (Read 1109040 times)

jr. member
Activity: 406
Merit: 1
yaşanan bu büyük düşüşün bir yükselişi tetikleyeceğini düşünüyorum. daha da doğrusu öyle olmasına kendimi ikna etmek istiyorum. yılı 6 bin dolarlarda tamamlayacak gibi görünüyor.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
2. dalga o kadar uzun sürdüki 3. dalgaya gerek kalmadı. 6500 den 4200 dolara %35 düşüş, altlarda %50 ortalama düşüş, marketcap %40 düşüş. bu rakamlar zaten %80 değer kaybetmiş bir piyasaya ait tarihte eşi benzeri yok.

bundan sonrası ne olur dersek ise buradan döner, zaten daha fazlası olursa yasaklama haberleri gelmeye başlar dünyadan.. dünde dediğim gibi kısa vadede 6k gelmez artık bir dahaki tepe seviyesi 5800$ oradan tekrar düşüşe geçecek diye düşünüyorum..

legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Bitcoin üretmenin maliyeti xxx diyen yorumları pek ciddiye alamiyorum.

Venezuela’da elektrik bedavaya yakin, Türkiye gibi bir ülkenin doğusunda ise ‘bedava’. her gün 1800 btc bedava olarak üretilebiliyor, bitcoin uretmenin maliyeti -%10 diye bir sey yok. bitcoin’in maliyeti hash degerine bagli olarak surekli artip azalabilir. hash degeri bitcoin fiyati dustukce azalir, hash azalirsa yeni maliyet belirir. yani bitcoin’in fiyatini böyle basit hesaplarla hesaplayamazsiniz.

şu an tek bir gerçek var o da her gün 1800 btc’nin sirf madenciler tarafindan yoktan varedilip satildiği. talep yokken böyle bir arz karsilanamaz. her zaman dedigim gibi bitcoin halving gelmeden piyasa düzelmeyecek.
full member
Activity: 344
Merit: 134
ah cihan-wu, ne güzel de atıp tutuyodun geçen hafta şöyle yaparım btc yi böyle yaparım diye. Al bakalım, biraz daha basarlarsa fiyata o minerları ne yapacaksın bakalım... mal herif.

Racır gerzeğine diyecek hiçbirşey yok. bana beleş verdiği coinlerini de 1400$ a sattığımda teşekkür etmiştim zaten.

4300$ a da btc satacak değilim. uzun uzun hodl larım mis.....

newbie
Activity: 174
Merit: 0
2013-2014 Katliamına bakarak şuanki seviye en dip seviye diyebilirmyiiz ? Yoksa o katliamıda sollar yeni bir rekorla tarihe adını mı kazır 2018 btc çöküşü diye ?
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
bu sıçışın tek guzel yönü şerefsiz orospu cocugu roger ver piçinin koini 200 usd ye dustu.
bugun sırf %45 düştü.beter olsun
legendary
Activity: 2240
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics

Bu düşüş ile ilgili ben geriye dönük olarak kendi düşününce ve yaşamım da  hissettiklerimi, fark ettiklerimi  söyleyeyim;

Ben fiyatı  5-6 USD olduğu zamanlardan beridir  ETH  madenciliği yapıyorum.  Yani  fiyat  5 dolar iken de  yaptım  1400 Dolar iken de  yaptım.

ETH nin  fiyatı 5-6 dolardan  12-14 dolar seviyelerine  geldikten sonra, öncesine göre daha yüksek ivmeli hızlı bir yükseliş başlamıştı.

Aynı durumu  BTC tarafında   650 dolar  seviyelerinden gözlemlemiştim.  O fiyattan  sonra BTC hızla yükseldi gitti.  

Bahsettiğim zaman periyodu sanırım 2-3 yıl arasıdır. Tam olarak bilmiyorum hesap etmedim şimdi.

Eğer büyük ve uzun süreli bir pump dalgası  başladığı seviyelerde veya ona yakın bir yerlerde bitiyor  ise  

Ben buna  ETH için  15-20 dolar ,  BTC için 600-700  dolar  aralığı diyebilirim.

Bu yazdıklarım da hiçbir  teknik dayanak yoktur.  Sadece ortalama 3 yıl kadar geriye dönük hissettiklerimden kaynaklı.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
şuan çinde 1 btc uretmenın maliyeti kac dolar? onun %10 altına kadar sarkıtırlar sonrasının gelecegını dusunmuyorum. 24 saatte 5700den 4400e geldi. bir yerde durması lazım artık..
newbie
Malesef XRPde daha fazla direnemedi, oda 5 dakikada çöktü.

Şom agzımı açtım xrp'de düştü.Ne kadar alttan topladysam elime  verdiler güncel zarar -6.500 tl oldu.Hey gidi mk btc'si düşmezsin düşmezsin biz alınca yerle bir olursun şimdi buna sabah akşam sövmeyimde ne yapayım ?
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Bu işin altından bir şey çıkcak gibi , geçen sefer 3500 civarları idi sanırım aniden çıkış yapmış ve 20 bine dayanmıştı yine böyle bir senaryo olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum bir aklım alım zamanı diyor bir aklım dur diyor eth özellikle bu kadar düşmüşken alsam mı diyorum

110-120 dolar aralığında olursa kaçırmam ne olursa mjptm

Btc için ise tetikte beklemedeyim  3 bin civarlarında kesin alırım parça parça düşse de umrumda olmaz
full member
Activity: 398
Merit: 101
Malesef XRPde daha fazla direnemedi, oda 5 dakikada çöktü.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Xrp neden kaya gibi duruyor.Tüm coinler %.30 - %40  değer kaybetmişlen xrp neden hiç kaybetmiyor ? Ne zaman baksam hep aynı seviyede  Grin

Arz ve talebi siz oluşturuyorsanız, fiyatı da siz belirlersiniz.
newbie
Xrp neden kaya gibi duruyor.Tüm coinler %.30 - %40  değer kaybetmişlen xrp neden hiç kaybetmiyor ? Ne zaman baksam hep aynı seviyede  Grin
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip
%60 aşağı, %40 yukarı diyorum.

~snip
%60 aşağı, %40 yukarı.

~snip
%50 aşağı, %50 yukarı diyorum.

~snip
%70 aşağı, %30 yukarı diyorum.

~snip
%70 aşağı, %30 yukarı diyorum.

~snip
%75 aşağı, %25 yukarı diyorum.

~snip
%75 aşağı, %25 yukarı diyorum.

~snip
%65 aşağı, %35 yukarı diyorum.

~snip
%80 aşağı, %20 yukarı diyorum.

Tam zamanında tepki geldi, biraz daha realize edelim. Agresif bir şekilde devam. Patlayana kadar devam.
%85 aşağı, %15 yukarı diyorum.

%85 aşağı, %15 yukarı devam.

Evet, ufak ufak oyuna yeni adam sokma zamanı geliyor. Pozisyonumu bozmayacağım şimdilik, en azından acele etmeyeceğim.
Şu anda fokuslandığım şey bitcoin üretme maliyeti, minerların markete gösterecekleri tepki ve zorluk derecesi. Buradaki argümanın işe yarayıp yaramayacağını gösterecek bir diğer gösterge ise bireysel - kurumsal miner oranı. İşin bu tarafından epeyce uzakta kaldığım için elinde veri olanlar paylaşırsa çok memnun olurum.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
4000 dolar altına inecek mi acaba göreceğiz aralıksız düşüyor şu an,  piyasadan baya bir proje ve yatırımcı silinecek bu arada sabır edemeyenler kaybedecek
full member
Activity: 457
Merit: 101
Arkadaşlar sıkı tutunun aşağıya doğru çakılıyoruz Grin Piyasadaki vaziyette anlaşılacağı üzere Bitcoin yükselmesi için fiyatının inebileceği kadar aşağıya inmesi farz gibi. Benim kafama takılan mesele şu, balinalar (küçük yatırımcı ezildi zaten de) orta büyüklükteki yatırımcıları mı hedef aldılar batırmak için??
full member
Activity: 332
Merit: 108
Ayı piyasası akşamdan sabaha bitmez. 2k değil, 1k ve altını görürse bile şaşırmayın. Eli zayıf olan son kişiyi bıktırıp, sattırana kadar bekleyecekler. Bir önceki bear markette bunlar oldu. Yarılanmadan 6 ay önceye kadar çok olumlu hareket beklemeyin.

Diğer bir teorimde, altına uygulanan baskı gibi bir baskının uygulanması. Ki bu gerçekleşirse, 10larca yıl bekleyebiliriz en yüksek fiyatlara ulaşması için. Umarm bu gerçekleşmez.

Fbi ın satış yaptığı dönemden geriye kimse kalmamış herhalde burada. O gün btc fiyatı 400 dolarken btcler 600 dolara satılmıştı. Fiyatlar yaklaşık olabilir tam hatırlamıyorum. Hatta bu kadar mı salak bunlar borsadan almak yerine fbi dan alıyorlar diyorduk. Ona rağmen böyle bir gerginlik yoktu. Fiyat da etkilenmemişti.

Sonra 200ü test etti. Arkasından yarılanma süreci ve bugünler.

Şunu da söyleyeyim. Btc nin tekrar artış trendine girmesi için fiyattaki köpüğün alınması lazım. Kolay para için gelenlerin, elindeki paraların alınması, umutsuzluk basılması gerekir. 200 dolar günleri öyleydi, aşırı romantikler ve gerçek inananlar harici kimse btc almayı istemiyordu. 100 dolara düşmesini bekliyorduk.

Yine aynı olacak. Piyasaya yeni para girişi yoksa, elinde btc olanlar satacak, fiyat düşecek. Şu an balinaların elinde para siz de btc var. Ne zaman siz de para onlarda btc olur o zaman başlar yükselişe.

Çiftlikbank mı btc mi diyenler gidecek, bounty kovalayanlar spam yapanlar gidecek. O zamana kadar görüşmek üzere. Gün geldi mi biz bize konuşuruz tekrar.

Bu mesajı yazdığımda bitcoin 8k usd civarındaydı. Bugün de çok farklı düşünmüyorum. Önümüzde hala zaman var. İlk bitcoinini 2013 yılında alan ve bitcoine (blockchaine değil!) her zaman inanan biri olarak, yaklaşık 1 yıldır hiçbir zaman elimde bitcoin ile uyumadım, her zaman fiat a geçtim ve bekledim. Böyle yapmaya da devam edeceğim.
jr. member
Activity: 210
Merit: 3
Aylarca beklenen 4k geldi sonunda.Benim için en acısı buraya düşeceğini bile bile lades olmak.Ben hala 2k küsüre kadar düşebileceğini düşünüyorum yükselişten önce.En azından buraya düşmeden satım fırsatı versin.

4k dan sonra 2k beklemek gayet normal fakat buradan çıkış noktasını yakalayabilmek çok önemli. Aslında buralardan alınıp beklenebilir mi dersiniz yoksa biraz daha inmesini beklemelimiyiz ? teşekkürler...
newbie
Diğer konumda dedigim rakam 4850 geldi.Bundan sonra yükseliş bekliyorum pozisyon aldım ama düşerse beklemem satarım bu sefer.
full member
Activity: 602
Merit: 122
2014-2015 in hızlandırılmış versiyonunu yaşıyoruz hala orda da böyle dipler yaptı, sonra çıktı sonra yine düşüp dip zirvesini yaptı 2016 ile yükseliş sinyallerine başladı 2017 .ikip attı malumunuz bu 3 yıllık süreci 1,5 yılda yaşayabiliriz daha düşeceğini biliyorsan sat ama kaçırırsan bir daha bu rakamları göremezsin gibi..5000 de satsan kaçtan alacaksın 4000 den mi ya inmezse oraya , kalakalırsın öylece , 4500 alım koysan %10 kar için bu riski alıyorsun demektir. Bitcoin çok düştüğünde artık düşecek yeri kalmayınca yükseliş hamleleri gelecektir, o dibi görebiliyorsan sat emin değilsen bekle  Kiss

En güzel yorum senden gelmiş, zamanında çil yavrusu gibi dağılanlar çok pişman oldu bunun örneğini çok acı yaşadı millet, olan olmuş zaten şu saatten sonra satıp çıksan ne işe yarayacak, eğer kaybedince intihara sürüklemeyecek bir yatırımsa şu noktada satıp kaçmak büyük risk. Ha 100 dolara düşer mi düşer bitcoin bu sağı solu belli olmaz düşerse oradan da toplarız Cheesy
Jump to: