Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 169. (Read 1109040 times)

member
Activity: 202
Merit: 17
Bakkt'ın çıkardığı ve 12 aralıkta yürürlüğe girecek vadeli işlemlerde fiziksel teslimat yapılacak, bu haberin normalde piyasayı uçurması lazımdı. Tam tersi de Tether de olan spekülasyonun da fiyatı dibe çekmesi lazımdı. Bu iki haberin neredeyse hiç etkisi olmadı piyasaya. ETF'lerden de olumlu ya da olumsuz haber çıkması durumunda piyasa beklenen tepkiyi vermeyebilir. Bu saatten sonra Hodl demekten başka çare kalmıyor.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
çok stabil, bu durum yıl sonuna kadar böyle devam edicek gibi.

O kadarda stabil sayılmaz canım. Geçen hafta yükseldiği noktayı hepimiz biliyoruz. Zaman zaman böyle yükseliş ve düşüşler olacaktır. Özellikle ekim ayının son günlerinde Bitcoin'de bir hareketlik bekliyorum. O da olmazsa 10 Kasım ile 20 Kasım arasında mutlaka bir hareket olması gerekiyor. Beklentilerim bu yönde.
newbie
Activity: 46
Merit: 0
çok stabil, bu durum yıl sonuna kadar böyle devam edicek gibi.
newbie
Activity: 21
Merit: 1
Kaç aydır yaprak kımıldamıyor.
Bountylerden gelen tokenleri biriktirenler, btc lerini satmayanlar bir gün bunların mükafatını alacak.
Ne zaman olduğu belirsiz ama böyle kalmayacak elbette...
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Dün 10 günlük ortalama çizgisi yükselmeye başlayacak demiştim. BTC fiyatı aynı seviyede kalsa da çizgi yükselmeye başladığı için bir sıkışma yaşanabilir.
Hacim hala çok az. Şu an iyi olan tek şey, 10 günlük ortalama çizgisinin üstünde oluşu. Kısa dönem için yükseliş bölgesinde...

member
Activity: 93
Merit: 10
Kripto piyasası dünyadaki nakit para çekildikçe eski değerlerine ulaşamayacaktır. Ne zamanki dünyaya yeniden karşılıksız para pompalanır o zaman değer kazanır. Tahminlerime göre 2020- 2021 yıllarına kadar bu şekilde yatay arasıra heyecan olsun diye az yükseliş ve çok düşüşler şeklinde bir yol çizecektir. Altcoinler ise malesef birkaç tanesi hariç çöp değerlere düşecektir. Btc altcoin oranı yüzde 80- 90 arasına kadar yükseleceğini düşünüyorum.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
1 yıl önce tam bugünü aşağıdaki linkten detaylı görebilirsiniz.

https://coinmarketcap.com/historical/20171022/

700.000 btc ilavesine rağmen fiyatta yinede artış var, birileri çok fena btc toplamış anlaşılan. aslında genel olarak Circulating Supply (dolaşımdaki miktar) dikkatimi çekti, şimdi minning yapılmadığı halde NEO 15 milyon adet artmış, peki 15 milyon coin nereye gitti? ekip tarafından borsalarda satılmış olabilir mi? 7,5 milyonda ETH minning yapılmış mesela çok fazla altların değerini neden koruyamadığı açık ve net görülüyor..

sr. member
BTC'de düne göre pek değişik bir şey yok. Tahmin ettiğim gibi, ciddi bir hareket olmayan 24 saat geçirdik.
Yatay sayılabilecek bir seviyede hacimsiz devam ediyor ama 10 günlük ortalama çizgisinden de uzaklaşmaya devam ediyor.
Yarından sonra ortalama çizgisi yükselmeye başlayacağı için biraz hareket beklenebilir. Yükseliş bekleyenlerin sayısı artıyor, ciddi bir atak alım zinciri doğuracaktır ama bu ne zaman olur işte o belli değil.

sr. member
Activity: 854
Merit: 256
Ben 2019 veya 2020 yılında 2017 yılının benzerini yaşayacağımızı düşünüyorum. Burada kilit nokta o trend başladığında coinlerin fiyatı nerede olacak

Ben de ana olarak yarılanma sebebiyle fiyatlanma başlangıcı için 2019 yılı sonu veya 2020 yılının bekleyenlerdenim. Aslında 1 yıldan biraz daha fazla var. 2020 yılından emin isek, burada sorun psikolojik aslında çünkü 2017 başındaki ath daha çok yeni hissettiriyorken bize, 2020 yılına daha az bir süre kalmış durumda. Smiley
member
Activity: 392
Merit: 11
Ben 2019 veya 2020 yılında 2017 yılının benzerini yaşayacağımızı düşünüyorum. Burada kilit nokta o trend başladığında coinlerin fiyatı nerede olacak
sr. member
Activity: 658
Her Kasım ayında gelen boğa bakalım önümüzdeki kasım ayında gelecek mi? Tarihte çok yaklaştı. Piyasa sıkıştı. Mutlaka yukarı yönlü bir hareket gerekiyor. Yoksa bu işten para kaybetmeye devam edeceğiz. Düş düş nereye kadar? Ocak ayından beri düşüyor. %70 civarında bir düşüş söz konusu. Bakalım önümüzdeki ay ne olacak?

Her Kasım ayında boğa olmuyor maalesef. Özellikle ayıdan sonraki ilk Kasım'dan Ocak ayına kadar bir düşüş daha beklemek daha mantıklı. Ben tüm planlarımı 2019 ilk çeyreğine göre yapıyorum. Bu yılı bu şekilde geçiririz gibi görünüyor.
sr. member
BTC fiyat olarak fazla değişmese de, grafik olarak 10 günlük ortalama çizgisinden biraz uzaklaştı.
Hacim son 2-3 güne göre daraldı. Sanki yarın da bu seviyelerde kalacak gibi bir görüntü var ama biraz yükselmeye başlarsa da süper olur. Ters bir haber gelmezse çizginin altına sarkacağını düşünmüyorum 24 saat içinde...

sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Her Kasım ayında gelen boğa bakalım önümüzdeki kasım ayında gelecek mi? Tarihte çok yaklaştı. Piyasa sıkıştı. Mutlaka yukarı yönlü bir hareket gerekiyor. Yoksa bu işten para kaybetmeye devam edeceğiz. Düş düş nereye kadar? Ocak ayından beri düşüyor. %70 civarında bir düşüş söz konusu. Bakalım önümüzdeki ay ne olacak?
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bir kipirdanma olacaksa bu son 10 günde olursa olur. Yoksa bir muddet daha hatta yil basi hayalleri kuracak gibiyiz. Elinde parasi olanda tedirgin hala. Ama ne olursa olsun fiyata bakmadan düzenli alim yapan her turlu uzun vadede kazanir. Bunun icinde çelik gibi sinir lazim.
newbie
Activity: 21
Merit: 1
Piyasadaki genel hava son aylara göre çok iyi, herkes bir yükseliş bekliyor. Aslında genelde beklentinin tersi olur ama balinalar da sıkılmışlardır artık, aksiyon isterler heralde. sabit kalan bir değer kimseye fazla kazandırmaz.
sr. member
Activity: 658
Merit: 255
dolardaki düşüş yüzünden btc hergün zarar yazmaya başladı, 5.5 liradan toplamaya başlarlar ama 6 liranın üstü gelmez artık uzun bir süre, işin en kötü tarafı markette pazarda fiyatlarda düşüş yok, vergilere faturalara yapılan zamlar kaldı öylece hükümet bu krizide fırsata çevirdi resmen.

Aslında şuan TL ile Bitcoin veya diğer coin'leri almak için iyi bir fırsat var, ben şahsen özelikle ethereum'a yönelirdim, aşırı düşük durumda şuan bence elindeki neredeyse batmış altcoin'leri satmayı düşünenler eth için satsın.
sr. member
2 gün kadar yatay seyrettikten sonra dün satış geldi BTC'ye.
Ama 10 günlük ortalama seviyesinde satışlar karşılandı. O zamandan beri de bu seviyelerde kalmaya devam ediyor.
Artık biraz yukarı çevirse yönünü iyi olacak...

full member
dolardaki düşüş yüzünden btc hergün zarar yazmaya başladı, 5.5 liradan toplamaya başlarlar ama 6 liranın üstü gelmez artık uzun bir süre, işin en kötü tarafı markette pazarda fiyatlarda düşüş yok, vergilere faturalara yapılan zamlar kaldı öylece hükümet bu krizide fırsata çevirdi resmen.
sr. member
Evet, Bitfinex de gördüğü rakam kimseyi yanıltmasın. Benim verdiğim grafikler bitstamp'tan ve dün paylaştığımda da görünüyordu, 6700 civarına değip geri dönmüştü.
Ama müthiş bir hacim oluştu.
Bitfinex normale döndüğü zaman piyasa hangi yönde olacak hepimiz göreceğiz. Bu gece bir hareket olacak gibi.
Bugün ise BTC 10 günlük ortalama çizgisinin hemen üstünde yatay seyrini sürdürdü. Hacim hala geçen haftanın üstünde...

full member
yarın cboe vadelilerin son günü biraz yükseliş görebiliriz, bitstamp da sadece 6756$ geldi ve takozun dışına çıkamadı bitfinex grafiği sizi yanıltmasın..
Jump to: