Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 168. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
Bu son 10 günlük ma'a neden bu kadar takıldınız anlamadım. Fiyatı oluşturan ma değil, ma'ı oluşturan fiyat. Günlük grafikte son 1 günlük ma'ı dikkate alsanınz %100 üzerinde kalacak fiyat...

Daha önce belirtmiştim. Hisse senedi piyasası gibi değil kripto piyasası, oturmuş değil ve birbirine bağlı olan olmayan bir çok farklı etken var. Bu yüzden diğer grafiklere pek güvenmiyorum. 10 günlük ortalama da kısa dönemde yapılan hareketleri gösteriyor. Elbette benim fikrime katılmanızı bekleyemem ama yaklaşık 2 aydır filan ben bunu takip ediyorum. Destek dirençler ve sert hareketler hep bu çizgi etrafında oluşuyor. Siz katılmasanız da en azından farklı bir veri olur elinizde diye sizlerle de paylaşıyorum.

Farklı bir veri oluşturuyor ancak bir şey ifade etmiyor. Hele ki 10 gün gibi kısa süreli zaman aralığında ortaya çıkan verinin bir şey oluşturacağını sanmıyorum. Son iki ay zaten fiyatlarda bir kıpırdama yok. O nedenle 10 günlük MA stabil bir veri gibi görünebilir ancak değil. Her gün 10 günlük MA grafiği paylaşarak biraz konuyu spamlıyorsunuz.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Bu son 10 günlük ma'a neden bu kadar takıldınız anlamadım. Fiyatı oluşturan ma değil, ma'ı oluşturan fiyat. Günlük grafikte son 1 günlük ma'ı dikkate alsanınz %100 üzerinde kalacak fiyat...

Daha önce belirtmiştim. Hisse senedi piyasası gibi değil kripto piyasası, oturmuş değil ve birbirine bağlı olan olmayan bir çok farklı etken var. Bu yüzden diğer grafiklere pek güvenmiyorum. 10 günlük ortalama da kısa dönemde yapılan hareketleri gösteriyor. Elbette benim fikrime katılmanızı bekleyemem ama yaklaşık 2 aydır filan ben bunu takip ediyorum. Destek dirençler ve sert hareketler hep bu çizgi etrafında oluşuyor. Siz katılmasanız da en azından farklı bir veri olur elinizde diye sizlerle de paylaşıyorum.

Elbette öncelikle kendi adıma teşekkür ederim. Paylaşıyor olmanız çok güzel. Sadece fazla üzerinde duruyormuşsunuz gibi geldi.

Eğer teknik analiz ile bir strateji oluşturulacaksa, özellikle kripto piyasasından tek indikatörün ma olduğu konusunda hemfikirim. Ancak söz konusu indikatörün bir fikir vereceği düşüncesinden çok belirli bir hacimdeki piyasaların birer ağır yük gemisi gibi davranıyor olmasında kaynaklanıyor bu. Fiyat değişiyor, x günlük hareketli ortalama yeniden oluşuyor, hareketi insanlar, botlar takip ediyor, saat farkından dolayı farklı lokasyondaki insanlar olaya dahil oluyorlar ve her ne olduysa durulması zaman alıyor. Bu piyasa için hareketli ortalamayı dikkate almak için başkaca da bir sebep göremiyorum.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280

sr. member
Activity: 854
Merit: 256
bu sec kararı için 6 kasım son diyorlar. yeni bir erteleme olacağını düşünüyorum ben şahsen,  6 kasımın son olduğuna emin miyiz? Cheesy kötü senaryoda düşünürsek; böyle böyle 2019 a iteleyecekler herhalde sec etf kararını. hadi onu geçtim, 2019un sonuna doğru halving için yeni bir fomo başlamazsa vay halimize.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
sr. member
BTC de yaprak kımıldamıyor resmen. Hacim diplerde, fiyat 10 günlük ortalama çizgisine tutunmuş, bırakmıyor. Yükselse veriyorlar, düşse alıyorlar. ETF kararına kadar böyle gideceğini sanmıyorum. Çizgi altında kalmaya devam ederse ya aşağı doğru inip 6000 leri tekrar deneyecektir ya da iyi bir sıçramayla kendini ortalama çizgisinin üstüne atacaktır.

member
Activity: 1011
Merit: 65
Şuan herkes 4000 doları bekliyordu
Olmadı
Şimdi piyasaya 6.000 dolar diptiri kabul ettirmeye çalışıyorlar
Herkes tamam dip burasıdır dediğinde
4000 dolara düşecektir.
jr. member
Activity: 462
Merit: 1
Vadelilerin piyasadaki etkinliğinin zaman geçtikçe azalacağını düşünüyorum. Özellikle bitcoin yükeldikçe oynatmak için gereken miktar artacağından işlevsiz hale gelmese de çok sınırlı olacağını düşünüyorum vadeli etkisinin. şu an bana bitcoin kendi haline bırakılmış izlenimi veriyor. Geri planda bir şeyler oluyor veya olacak herkes onu bekliyor sanki.
sr. member
Activity: 658
short pozisyonlar ağırlıktayken fiyatı indirmek işlerine gelmiyor, nedenleri daha önce antatıldı. acaba bu durgunluk short long dengesini eşitlemek için yeni bir taktik mi? diye düşünmeye başladım, zira sec kararını daha önceki tarihlerde iplemediler aslında, şuan da sec kararını beklediklerini pek sanmıyorum başka bir plan var diye düşünüyorum

Short-long grafiğini takip etmekte fayda şuan short baskın.

Daha önce long pozisyonlar baskındı ve sürekli düşüyordu. Yakın zamanda tam tersini göreceğiz. Yükseldikçe artık düşer diye düşünüp short açacaklar ama nafile. İşte o zaman boğa başladı diyebiliriz. Ama uzun süre yani asıl talep patlaması olmadan bu pozisyonlar arasında sıkışacak gibi görünüyor. Bu sıkışmayı ani ve sert bir talep çözebilir diye düşünüyorum.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
short pozisyonlar ağırlıktayken fiyatı indirmek işlerine gelmiyor, nedenleri daha önce antatıldı. acaba bu durgunluk short long dengesini eşitlemek için yeni bir taktik mi? diye düşünmeye başladım, zira sec kararını daha önceki tarihlerde iplemediler aslında, şuan da sec kararını beklediklerini pek sanmıyorum başka bir plan var diye düşünüyorum

Short-long grafiğini takip etmekte fayda şuan short baskın.
member
En son 26 Ekim kesin 9 etf yi de karara baglayacagiz dediler hepsini açıklayacaktılar simdi 4 Kasım diyorlar. ağam bizimle egleniy

26 ekime kadar görüs bildirin dediler diye hatırlıyorum.

Piyasa çok takıldı bu mevzuya adamlar da sürekli naza çekiyor şaşılacak iş resmen
full member
Activity: 398
Merit: 101
Geçen ayda haftalarca yazıldı çizildi kesin karar 30 eylülde açıklanıcak denildi, ama karar çıkmadı, sonra 26 Ekime ertelendi.
26 ekim bitti, yine karar falan yok, şimdide 4 kasım deniyo, 4 kasım gelincede kasım sonu denicek, böyle devam edip gidicek...
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
En son 26 Ekim kesin 9 etf yi de karara baglayacagiz dediler hepsini açıklayacaktılar simdi 4 Kasım diyorlar. ağam bizimle egleniy

26 ekime kadar görüs bildirin dediler diye hatırlıyorum.
member
newbie
Activity: 21
Merit: 1
İki gündür söylediğim, 10 günlük ortalama çizgisinin yükselmesi ve sabit kalan BTC ile fiyatının kesişmesi gerçekleşti.
Bir miktar satış gelir gibi oldu ama çizgiden gelen alımlarla tekrar yönünü yukarı çevirdi. Bu normal günlük yaptığım grafik yorumu...

Farklı bir pencereden bakacak olursak, bugün Avrupa borsaları sert satış yedi. Hemen hepsi 2016 seviyelerine indi. Bunun da etkisiyle altın ons fiyatı yükseldi.
Henüz açılmadı ama Wall Street'te de farklı bir durum olacağını sanmıyorum. Amerika borsaları çok yükselmişti ama Avrupa'daki satış dalgası orayı da etkileyecektir.

Şimdi 2 farklı yorumu birleştirelim. Uzun bir süredir yatay hareket eden ama 10 günlük ortalama çizgisinin altına inmesine izin verilmeyen BTC, dünya borsalarının satışa dönmesinden etkilenir mi?
Bence etkilenecektir. Borsalardan çıkan paranın bir kısmı kriptopara dünyasına geçiş yapacaktır.
Bunların ışığında, bir iki gün içinde BTC de yukarı yönlü bir sıçrama bekliyorum.
Elbette bunlar benim fikrimdir, yatırım yapmak için kendi araştırmalarınızı yapın. Bu sadece farklı bir veri olarak dursun aklınızda...

https://image.ibb.co/g6HTDA/1.jpg

Şu sürekli bahsettiğiniz ortalama çizgisi üzerinde iyi bir kavga var şu an. İnşallah alıcılar kazanır Smiley
full member
SEC sanırım 26 ekim 6 kasım arası bir bildiri yayınlayacak, yine eteleyebilir veya kararın rengini belli edebilirler (umarım), olurda onay verirlerse güzel para kazanacağız beyler..
sr. member
Dünkü durum pek değişmedi. 10 günlük ortalama çizgisi yükselmeye devam ederken, BTC de çizgiyle arasındaki mesafeyi korumaya çalışıyor, hacim de birkaç gün öncesine göre biraz daha yüksek.
Bugün olumlu haberler gelmeye devam ediyor. ETF'den olumlu haber çıkacağına dair beklentiler oluşmuş, balon da olabilir, çok araştırmadım ama piyasaya olumlu haberlerin verilmeye başlanması da iyi bence.
Dün, 2 gün içinde yukarı yönlü hareket beklediğimi yazmıştım. İlk gün olmadı, bakalım yarın gerçekleşecek mi?

jr. member
Activity: 462
Merit: 2
Gerçekten harika haber ve gelişmeler var ama piyasa aşırı ürkekleşti kimse kıpırdamıyor alım satım yapmıyor. Yeni girişlere ihtiyacımız var. Yoksa böyle devam edeceğiz onca gelişmeye rağmen.
full member
çok güzel haberler var ama yaprak kımıldamıyor,

misal newyork borsası vadeliler için tarih verdi 12 aralık, cboe sec yetkilileri ile bir ayara gelip btclerinin sigortalanacağını söylemiş. mesela ligthing network iyice yaygınlaşmış artık geçen sene 30$ olan işlem ücreti şuan 0,1$, bithumb işlem ücretlerinin %70’ini geri ödeyecekmiş rekabet yüzünden komisyonlar eskisi gibi değil. btc herşeye rağmen direnmeye devam ediyor, mtgox belasından kurtulduk daha sayarım..

sr. member
İki gündür söylediğim, 10 günlük ortalama çizgisinin yükselmesi ve sabit kalan BTC ile fiyatının kesişmesi gerçekleşti.
Bir miktar satış gelir gibi oldu ama çizgiden gelen alımlarla tekrar yönünü yukarı çevirdi. Bu normal günlük yaptığım grafik yorumu...

Farklı bir pencereden bakacak olursak, bugün Avrupa borsaları sert satış yedi. Hemen hepsi 2016 seviyelerine indi. Bunun da etkisiyle altın ons fiyatı yükseldi.
Henüz açılmadı ama Wall Street'te de farklı bir durum olacağını sanmıyorum. Amerika borsaları çok yükselmişti ama Avrupa'daki satış dalgası orayı da etkileyecektir.

Şimdi 2 farklı yorumu birleştirelim. Uzun bir süredir yatay hareket eden ama 10 günlük ortalama çizgisinin altına inmesine izin verilmeyen BTC, dünya borsalarının satışa dönmesinden etkilenir mi?
Bence etkilenecektir. Borsalardan çıkan paranın bir kısmı kriptopara dünyasına geçiş yapacaktır.
Bunların ışığında, bir iki gün içinde BTC de yukarı yönlü bir sıçrama bekliyorum.
Elbette bunlar benim fikrimdir, yatırım yapmak için kendi araştırmalarınızı yapın. Bu sadece farklı bir veri olarak dursun aklınızda...

Jump to: