Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 172. (Read 1109040 times)

member
Activity: 224
Merit: 23
Life one ! Live it...
Arkadaşlar boğa piyasasından hiç bir eser yok ama herkesin ağzında boğa sezonu
artık 2018 den umutlu değilim. herkes boğa sezonunu beklerken millete boğa boynuzu sezonu yaşatıyorlar.
jr. member
Activity: 378
Merit: 4
yazili olmayan borsa kurallari: haberler grafiği teyit eder, iyi-kotu habere gore inis cikis olmaz.mantiga ters gelse de borsalarda en bilinen en temel kanunlardan biridir.
dunku dusus de bana gore son kez 6k yi test etmek icin.6k yi kiramayip tepki alimlarindan sonra ayin 20-25 ine kadar yatay seyreder, sonra boga baslar.
hic tahmin etmesem de eger 6k yi asagi kirarsa 5200 e kadar yolu var, ama muhtemelen yukari kiracak ve ciddi bir patlama yapacak.cok uzun suredir bollinger bu kadar sikismamisti.hedefler sirasiyla 6800,7750,8400 ve 10k. izleyip gorelim, cok sabrettik, umuyorum ki gunesli gunler cok yakin.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
bitmex'in işi sanıyorum 6700 e yükselterek kafaları karıştırdılar biraz, sonra vurdular balyozu yine, bu defa ise büyük hareket aşağı korkusu salıp yülseltebilirler. 6800-5800 içinde kaldığı sürece panik yapmaya gerek yok.
full member
Activity: 411
Merit: 134
 Neden düşüyor bu btc diye soruyoruz yine kendi kendimize  Lips sealed
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
amk yine ne haber cıktı ne olduda gorduk kırmızı dildoyu? sansıma dun satıs yapmıstım alıs yazmayı unutmusum. balına 1 ethere yakın kar elde etmiş oldum ama yinede hoş olmadı bu düşüş
full member
Activity: 398
Merit: 101
Son yazdığım yorumda, 10 günlük çizgisi sert bir şekilde aşılmış ve biraz da uzaklaşılmıştı. Bir süre yukarı hareketin devam edeceğini düşündüm ama olmadı...
Kendini çizginin altına yine sert bir hareketle atıp buralarda oyalanmaya başladı. Şimdi yeniden çizgi üzerine çıkıp iniyor ama bu çizginin daha yüksek hacim ve bir sıçramayla aşılması gerek diye düşünüyorum.
Yine de ortalamanın altına kendini fazla bırakmaması güzel. Biraz önce bahsettiğim sert hareket 24 saat içinde gelebilir...

Hocam yine doğru tahmin yaptın, ama keşke bu sefer sert hareket aşağı değilde yukarı olsaydı. Yine döndük aylar öncesine 6.2kya.
jr. member
Activity: 448
Merit: 2
Bitcoinin fiyatını Türk lirasına endeksli şekilde düşünmeyi doğru bulmuyorum. Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde genelde enflasyon olur ve para birimi bazı dönemler harici genelde değer kaybeder. Dolar veya başka bir para birimiyle bakmak en makul olanı. Yine bir düşüş dalgası başladı bakalım 6'yı kırıp aşağı gidecek mi?
full member
Activity: 398
Merit: 101
Haftalardır bekledik, bekledik. Eee nooldu yine ne haber geldide bu kadar çöktü piyasa bi anda?
newbie
Activity: 21
Merit: 1
Yükselir umarım. Bu sefer çok bekledik...
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Son yazdığım yorumda, 10 günlük çizgisi sert bir şekilde aşılmış ve biraz da uzaklaşılmıştı. Bir süre yukarı hareketin devam edeceğini düşündüm ama olmadı...
Kendini çizginin altına yine sert bir hareketle atıp buralarda oyalanmaya başladı. Şimdi yeniden çizgi üzerine çıkıp iniyor ama bu çizginin daha yüksek hacim ve bir sıçramayla aşılması gerek diye düşünüyorum.
Yine de ortalamanın altına kendini fazla bırakmaması güzel. Biraz önce bahsettiğim sert hareket 24 saat içinde gelebilir...

jr. member
Activity: 156
Merit: 1
grafik cidden harika olmuş çok benzer hareketler yapıyor umarım yatırımcısını üzmez  çok hoşuma gitti bakış açısı.
legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
burada çok sıkışmış artık kaçacak yeri kalmadı. Cheesy yeni trendin başlangıcı gibi bir görünüm var. her şey güzel işlemiş yükselen trendine girecek inşallah.

bundan sonra 7bin seviyelerine tekrar çıkıp aşağı kırılmazsa trend yukarı, destek 6k artık. kolay gelsin.

yavaş yavaş çalışsın grafik, hızlı gidince ne olduğunu anlamadan aşağı kırıyor, bizi de üzüyor.

hero member
Activity: 882
Merit: 507
Altcoinlerde bekleniyor arkasından sadece bitcoinle olacak iş değiş diğerleri de tetiklemesi lazım bir nevi diyebiliriz.
sr. member
Yaklaşık bir hafta 10 günlük ortalama çizgisinde dolandıktan sonra, aşağı inmeye çalışır gibi görünürken alım geldi. Ve son 2-3 güne göre birazcık da olsa yükselen bir hacimle ortalama çizgisinden uzaklaşmaya başladı.
Umarım bu hafta yukarı çıkışı daha da netlik kazanır...

newbie
Activity: 164
Merit: 0
Ekimin ortasına geldik yaprak kımıldamıyor aynı hareketleri yapıp duruyor. Boğaya dair ufacık iz yok 6800-6400 arası gidip geliyoruz. Neredeyse 3 senedir böyle bir şey görmedim.
Acele etme ya uçacağız ya da kötü batacağız
member
Activity: 1011
Merit: 65
Ekimin ortasına geldik yaprak kımıldamıyor aynı hareketleri yapıp duruyor. Boğaya dair ufacık iz yok 6800-6400 arası gidip geliyoruz. Neredeyse 3 senedir böyle bir şey görmedim.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
4 haftadır aynı seviyede sene başından beri en stabil en sakin bitcoin görünümü var, adeta fırtına öncesi sessizliği. bollingerband seviyorsanız kısa zaman içinde büyük hareket oluşacağını biliyorsunuzdur, bana göre %70 yukarı %30 aşağı. 6k civarında sene başından beri direniyor aşağı olsaydı çoktan gerçekleşirdi, yine de dikkatli olmakta fayda var eğer yön aşağı olursa özellikle altların hali perişan olur, yukarı olursa 2x 3x yapacak çok coin var. 6800$ üstü ve 5800$ altı buralar gelmedikçe belirsizlik devam edecek..
sr. member
Bu başlığı takip edenler benim 10 günlük ortalamayı ne kadar çok sevdiğimi bilirler.
Ama BTC bu çizgiyi benden daha çok sevdi, bırakmıyor bir türlü. Çizgi altına indiği zaman hemen alış geliyor, bu güzel.
Şu beklenen sıçramayı yapsa artık...

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Kırılıyor ise kırılsın artık hafta sonu aksiyon olur gibi usd devam ediyorum aşağı giderse fena olur ortalık. Gönül yukarı gitsin istiyor
sr. member

Evet, 10 günlük ortalama çizgisinin üzerine hacimli bir şekilde çıktı ama şimdi de çizginin dibinden ayrılmıyor.
Buralarda çok kaldı, hafta sonu bir hareket olur mu bakalım. Volatilitesi çok yüksek denilen btc epeyce stabil kaldı...
Jump to: