Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 165. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Çok fena terste kaldım nerden bulaştım gene şu pislik işe ya , 1500 tl zarardayım sizce satıp kaçmalı mı yoksa biraz daha beklemeli mi ?

1500tl nedir hocam ben 40 bin usd zarardayım panik yapmıyorum.Zararın yerine gelmesi tamamen sabır işi.Btc diğer emtia lardan daha oynaktır tecürebeyle sabit,panik yapmamayı öğrenirsin zamanla.
valla son 10 ayda hem kendi hemde cevremdeki arkadaşların zararı buraya hic yazmak istemem. 3 kişi toplam zararımızla buyuk caplı bir fabrika kurulurdu:) 7haneli dolar rakamları, ama bekliyoruz hala. ben 2 yıl beklediğimi 2-3 ay piyasaya hic bakmadıgımı hatırlarım. Hersey bu piyasaya olan inancla alakalı. toplam coin miktarımın %95i 3 coinde duruyor. onemli olan bu devirde saglam coinlerde durmak. ole yada boyle piyasa tekrar donecek. ınsallah bu sefer zirvede cıkmayı başarabiliriz. 2020 ne yıldı be 100x yaptık sımdı %90ı gitti diyebiliriz 2021de...(yılları farazi yazdım ama olacak olan odur)

Bence sizlere sattırmadan kolay kolay yükseltmeyecekler hocam.Bu piyasa çok acımasız ben onu öğrendim kimsenin gözünün yaşına bakmıyorlar.Belki birdaha ki yükselişe kadar 3500 bile denenbilir diye düşünüyorum.Hayrlısı olsun hepimize
Bize zamanında bin dolardan aldırıp 150dolardan sattıramadılar buralardan hic satmayız. elimdeki ya tuz buz olur yada bogayı gorur cıkarım. ha bu piyasadan hicbir zaman tamamen cıkmam ether 1500 dolar olsun elimdekilerin %50sini bozmuş olurum bilemedin %60. bu piyasada tavanda tabanda hic belli olmaz..
newbie
Activity: 174
Merit: 0
Çok fena terste kaldım nerden bulaştım gene şu pislik işe ya , 1500 tl zarardayım sizce satıp kaçmalı mı yoksa biraz daha beklemeli mi ?

1500tl nedir hocam ben 40 bin usd zarardayım panik yapmıyorum.Zararın yerine gelmesi tamamen sabır işi.Btc diğer emtia lardan daha oynaktır tecürebeyle sabit,panik yapmamayı öğrenirsin zamanla.
valla son 10 ayda hem kendi hemde cevremdeki arkadaşların zararı buraya hic yazmak istemem. 3 kişi toplam zararımızla buyuk caplı bir fabrika kurulurdu:) 7haneli dolar rakamları, ama bekliyoruz hala. ben 2 yıl beklediğimi 2-3 ay piyasaya hic bakmadıgımı hatırlarım. Hersey bu piyasaya olan inancla alakalı. toplam coin miktarımın %95i 3 coinde duruyor. onemli olan bu devirde saglam coinlerde durmak. ole yada boyle piyasa tekrar donecek. ınsallah bu sefer zirvede cıkmayı başarabiliriz. 2020 ne yıldı be 100x yaptık sımdı %90ı gitti diyebiliriz 2021de...(yılları farazi yazdım ama olacak olan odur)

Bence sizlere sattırmadan kolay kolay yükseltmeyecekler hocam.Bu piyasa çok acımasız ben onu öğrendim kimsenin gözünün yaşına bakmıyorlar.Belki birdaha ki yükselişe kadar 3500 bile denenbilir diye düşünüyorum.Hayrlısı olsun hepimize
newbie

Hocam aslında bu piyasadan yaklaşık 240 bin tl kâr ettim fakat birdaha dönmemek üzere kaçtım.Sonra pişman oldum geri gelip tekrar alıp 40 bin zarar ettim kaldı 200 bin.Normalde panik yapmam o şekilde kazandım bu kadar ama kazandıktan sonra kaybetmek hiç güzel bir his değil ve bakmam gereken bir ailem var o yüzden artık en az kayıp ve risk ile devam edeceğim.
Şuan yine dayanamayıp 50 binlik aldım artık yukarı zamanıdır diye beklemek istemiyorum ama bu dumplar canımı çok sıktı , satıp yine gidesim var.Neyse elim tetikte 6500 geçerse alırım aşağısına ne kadar düşerse izlerim girmeye cesaret edemem
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Hiç tahmin etmediğim şekilde 6100 ü tekrar denedi BTC. Ben öncesinde biraz yükselir diye düşünüyorum.
Ancak güzel olan şu ki yine kıramadı. Her seferinde daha da güçleniyor 6100. Bundan sonra, çok büyük bir haber gelmedikçe 6000 altına ineceğini sanmıyorum.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150

legendary
Activity: 1596
Merit: 1014

newbie
newbie
Activity: 21
Merit: 1
Ben yeni diplere gideceğini pek düşünmüyorum. Ve umarım siz haksız çıkarsınız Smiley
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
 Yatay seyir kadar boktan birşey yok.Artık takip bile edesi gelmiyor kimsenin.Biryerde kırılsın da herkes yoluna baksın aylardır aynı.Btc stabil kaldıkça forumda ölüyor hacimde ölüyor.Parabolik hareketleri özledim isterse dibi boylasın umrumda değil.

Benim tahminim btc 2019 dan önce 8k civarlarına yaklaşıp ocak ortasından itibaren yeni diplere yol almaya başlayacak.
newbie
Çocuklar inanın, inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler...

Dilimde hep bu şarkı. Çok sıkıştı. Aşağı gidemiyor, yukarı da.
Bu sefer grafikle şunla bunla değil de, hislerimle yazıyorum. Bugünlerde bir patlama olacak gibi...

Dediginiz gibi inanilmaz bir sıkışma var. Bu patlama olayi sanki aşagi olacak gibi bir his var ama artik hepimiz malum bir inişe daha yürek dayanmaz. Bu Sec de hala cikip bir aciklama yapmadi. Eskiden çin haberleri vardi şimdi bayragi Sec aldi. Bomba ne zaman patlayacak diye bakar olduk.

Patlasın artık. Hala 6100 ü deneyecekler gibi görünüyor. Denesinler yine. bu sefer de indiremeyecekler aşağıya.
Günlük trade le uğraşmayıp elinde yüklü BTC bulunduranlar, yeni bir panik satışına izin vermez.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028

Bu sefer grafikle şunla bunla değil de, hislerimle yazıyorum. Bugünlerde bir patlama olacak gibi...

Dediginiz gibi inanilmaz bir sıkışma var. Bu patlama olayi sanki aşagi olacak gibi bir his var ama artik hepimiz malum bir inişe daha yürek dayanmaz. Bu Sec de hala cikip bir aciklama yapmadi. Eskiden çin haberleri vardi şimdi bayragi Sec aldi. Bomba ne zaman patlayacak diye bakar olduk.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280

sr. member
Activity: 658
Merit: 255
Uzun zaman sonra Long emirlerin sayısı short emirlerin sayısını geçti. Piyasa yükseliş bekliyor ancak longları patlatmak için düşüş gelebilir.

sanki bu olumlu hava sağlam bir düşüş ile yeniden $6000 civarında bitecek gibi, 2019'dan önce ciddi artış imkansız gibi bana göre.
newbie
BTC iyice sıkıştı. Aşağı gitmesine izin vermiyorlar, yukarı da gidemedi bir türlü.
Bekleyenler kazanacak bence.
newbie
Yine sert bi düşüş geldi.Buralarda satıp kaçmak mı yoksa devam mı bilemiyorum.Bu piyasadan uzakken meğer ne kadar huzurluymuşum eskiden yaşadığım sinir krizlerim geldi aklıma.Bu sefer okadar acı çekmeden satmayı planlıyorum.Yatırımım şuan 500 tl ekside , bu 1000 oldugu an satar arkama birdaha bakmaz bir ömür söver ve kaçarım Grin
Gerçekten şuan para kazanabilen varmı ?
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
Bitcoin muhtemelen yıl sonuna doğru bir boğa gösterisine çıkacak sonrası nasıl olur bilemem ve sonraki boğada 2019 yaz aylarına denk gelebilir şimdilik öngörüm bu.
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
Kendi açtığım bir başlıkta paylaşmıştım, tarihe bir not düşmek için burada da paylaşayım;

Fiyat iyice sıkıştı, artık daha uzun süre yatay gitmeyebilir, bir yöne patlaması gerekiyor.

Yeni 2014 - 2018 karşılaştırma analizi:
https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/rb4ip0ao-Bitcoin-Crash-2018-vs-2014/

NASDAQ ile kıyaslayan bir analiz:
https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/keqOk4QE-COMPARING-BITCOIN-5D-WITH-NASDAQ-1M-GOD/

Karşılaştırma: BITCOIN & GOLD & USOIL & S&P500 & DOLLAR INDEX
https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/64WrVQOm-BITCOIN-GOLD-USOIL-S-P500-DOLLAR-INDEX-Comparing/

Yükseliş destekleyen bir analiz:
https://www.tradingview.com/x/XF1uUkQ4

Yükselişin başladığına işaret eden bir analiz: (Burada, 2014-2018 karşılaştırma analizine bakarsanız, 2014 de de bir yükseliş başlıyor havası var, ardından düşüş..)
https://kr.tradingview.com/chart/BLX/ttH8YF38/

Masterluc - Ünlü falcının yükseliş bekleyen basit analizi:
https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/c2DYFwXO-Bear-time-is-near-to-end/

200MA hesabına göre düşüşü destekleyen analiz:
https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/iXKeHI5W-BTCUSD-long-term-trend-a-2014-comparison-200-MA-and-fibonacci/

Düşüşü destekleyen 10 farklı analiz:
https://www.youtube.com/watch?v=XSdvR5j3Enc
member
Activity: 574
Merit: 14
üst çizgilerden gelen direnç çizgisini geçmesine fazla bir vakit kalmadı. Kasım ayında nihai karar oluşacak. ethereumda eğer yeni dip yapmazsa onun açısından daha olumlu görüyorum. zira 400-500 dolara gelse şu altlarda çöküşüne ara verebilir.
full member
Activity: 392
Merit: 103
Aylardır bu seviyelerde dolaşması beni kuşkulandırıyor ama bence güzel günler göreceğiz yakında ya 7 binin üstüne atacak yada 6 binin altına yeter artık yahu sıkıldık bu piyasadan dalgalanma olmadan olmuyo alıştık bi kere
newbie
6800 e yükseleceğiz buradan, geçmiş hareketlerde benzerlik buldum. düşüş biraz yapay geldi zaten bana. ltc %30 neo %40 eos %20 ada %10 sepet yaptım o kadar eminim yani boşta btc bile bırakmadım an itibari ile.
Bende satmadım banada yapay geldi.Fakt elim tetikte ne olur ne olmaz büyük bir dumpta altta kalmak istemem   Grin
Jump to: