Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 171. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
gerçekten yani döviz kurunun bu kadar yüksek olduğu bir ülkede olmasak daha çok zarardaydık. tabiki bu halimize sevinmememiz gerekiyor.

çünkü değersizleşen tl sonucunda, bir bavul para gerekiyor ev alabilmek için. en kötüsü de enflasyon ve faiz oranları. acilen bir çözüm bulunması şart.

üretim üretim üretim... devlet kendisi üretmeli. öncelikle beyin göçü engellenmeli.
jr. member
Activity: 378
Merit: 4
yani evet cok silkelediler, ha simdi basladi diye diye kafamiza vurdular yine rekt olduk ama bu kadar cileden sonra piyasayi terketmek icin en mantiksiz donem eger oyle bir dusuncesi olan varsa.bu boga gelecek ve cok yakinda gelecek.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Piyasa durgunken şunu farkettim. hani o boğa dönemlerinde local bölümde burada atılan gifler varya o gifleri yeniden görmek için bile yükseltirdim bu piyasayı. Smiley ne gif ler vardı ya millet kopuyordu özellikle ingilizce bölümünde.

Şimdilik bununla idare edin Smiley

sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
Piyasa durgunken şunu farkettim. hani o boğa dönemlerinde local bölümde burada atılan gifler varya o gifleri yeniden görmek için bile yükseltirdim bu piyasayı. Smiley ne gif ler vardı ya millet kopuyordu özellikle ingilizce bölümünde.

Neyse ben aya gidiyorum.

member
Activity: 1011
Merit: 65
1 ay kadar önce sanırım bu konuda dövizin 2020 kurunda olduğunu, ve faiz oranlarının deli arttığını kısa vadede tlde durmanın daha mantıklı olduğunu, hatta bunun bir fırsat olduğu yazmıştım. dolar 6,70$ den %40 civarı btcyi tlye geçip faize koymuştum 15 bini, bedelliye yatırdım kalanı ilede yeniden dolara geçme vakti geldi, an itibari ile dolar 5,80$ dolar başına neredeyse 1 lira kazançki birikim hesabında beklettiğim içinde birşeyler geldi.

bu saaten sonra 5 lira altı imkansız, 5,5 daha öncede yazmıştım dip olabilir onun dışında uzun vadede dolar hep artmaya devam eder.

Döviz 2020 kurunda mi ? Bence daha 2016 kurunda şuan dövizin Max 7.5 - 8.5 arası olması lazım
full member
Merit: 159
1 ay kadar önce sanırım bu konuda dövizin 2020 kurunda olduğunu, ve faiz oranlarının deli arttığını kısa vadede tlde durmanın daha mantıklı olduğunu, hatta bunun bir fırsat olduğu yazmıştım. dolar 6,70$ den %40 civarı btcyi tlye geçip faize koymuştum 15 bini, bedelliye yatırdım kalanı ilede yeniden dolara geçme vakti geldi, an itibari ile dolar 5,80$ dolar başına neredeyse 1 lira kazançki birikim hesabında beklettiğim içinde birşeyler geldi.

bu saaten sonra 5 lira altı imkansız, 5,5 daha öncede yazmıştım dip olabilir onun dışında uzun vadede dolar hep artmaya devam eder.
hero member
Activity: 896
Merit: 630
Kısa vade maalesef öngörülemiyor, sağdan soldan bir haberle yükselişi geri çekiyorlar. İnceldiği yerden kopsun isterse, trenden inmeye hiç niyetim yok düşürmekten bıkacakları zamanı bekleyeceğim.
member
Activity: 224
Merit: 23
Life one ! Live it...
bencede btc 6000 seviyelerini iice sağlam direnç olarak oluşturdu. ama asla kırılmaz demiyorum. o kadar kafamıza çaktılar ki son dönemde daha mecalimiz kalmadı artacak demeye.
ben tüm risklere rağmen trende kalmayı tercih edenlerdenim.

üstad hepimiz aynı trendeyiz : dediğin gibi artık o kadar korkuttular ki bizde ne yapacağımızı şaşırdık
jr. member
Activity: 378
Merit: 4
ayin 20'sinden itibaren piyasa her turlu seye gebe.cok muhtemel cikisa geceriz ama bu kadar ongorulemez piyasada yine de temkinli davranmak gerekiyor.cikis olsun, teyit gelsin biz de onumuze bakalim.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
bencede btc 6000 seviyelerini iice sağlam direnç olarak oluşturdu. ama asla kırılmaz demiyorum. o kadar kafamıza çaktılar ki son dönemde daha mecalimiz kalmadı artacak demeye.
ben tüm risklere rağmen trende kalmayı tercih edenlerdenim.
newbie
Activity: 21
Merit: 1
Tam her şey yükseliş için uygun, artık başlıyoruz galiba derken hoop bir haber ne var ne yok veriyorlar. Bitfinex usd çekimini durdurmuşmuş. Bu piyasa bu kadar kırılgan mı? Bütün altcoinler neden düştü anında?
member
Activity: 322
Merit: 32
Merdivenleri yavaş yavaş tırmanıyoruz tam hızımızı aldık derken biri itiyor ve tepetaklak düşüp en başa dönüyoruz. Ya bu piyasanın yatırımcısı çok ürkek yada piyasayı kontrol eden büyük bir grup var ve bu haberleri silkeleme için kullanıyorlar. Herşeyden çok önce haberleri oluyor ve sıradan traderlar reaksiyon gösterene kadar onlar alttan toplamaya başlıyor.
sr. member
Activity: 546
Biraz önce bahsettiğim sert hareket 24 saat içinde gelebilir...

Dün bunu yazdıktan sonra o sert hareket geldi. Maalesef aşağı doğru epeyce sert verdiler. Ama 6000 in biraz üzerinde alışlar satışı dengeledi.
Bahane olarak bitfinex gösteriliyor. Piyasa gelen bir haberde topluca satışa geçiyor. Altlarda da aynı zamanlarda bu oranda düşüşün başka açıklaması olamaz.
Neticede 6000 tekrar denendi ve geçilemedi. Her deneme o destek ya da direnci biraz daha güçlendirir.
Eğer yine piyasayı sarsacak çok önemli haberler ortaya çıkmazsa buradan yukarı doğru harekete geçebilir diye düşünüyorum.

full member
Activity: 398
Merit: 101
hsbc sanırım bitfinex'in teminat olarak gösterdiği banka hesabını kapatmış, yani tether ile çalışmama kararı almışlar anladığım kadarı ile. hesapta 2,7 milyar dolar varsa az para değil, tetheri kabul edecek bir farklı banka bulurlar diye düşünüyorum.. aslında böyle bir durumda tetherden btcye geçiş beklersin ama askine tether hariç bütün kripto paralar dump yedi, anlamak ne mümkün.
Bugün Avrupa Birliği üyesi ülkeler kara parayla mücadele kurallarının katılaştırılmasına ilişkin yönetmelik değişikliklerini kabul etti.
Herifler hala kripto paraları kara para aklama aracı olarak görüyo, o yüzden HSBC Bitfinexin hesabını kapatmış olabilir.
full member
hsbc sanırım bitfinex'in teminat olarak gösterdiği banka hesabını kapatmış, yani tether ile çalışmama kararı almışlar anladığım kadarı ile. hesapta 2,7 milyar dolar varsa az para değil, tetheri kabul edecek bir farklı banka bulurlar diye düşünüyorum.. aslında böyle bir durumda tetherden btcye geçiş beklersin ama askine tether hariç bütün kripto paralar dump yedi, anlamak ne mümkün.
member
Activity: 106
Merit: 10
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
https://theblockcrypto.com/tiny/bitfinex-suspends-all-fiat-deposits/
Şöyle bir haber var, eğer doğruysa bitfinex te Usd çekimleri yine duracak, hatırlayanlar geçen sene de böyle olduğunu bilirler.
USD çekimlerinin durması bana göre, fiyatın düşmesi değil de yukarı zıplamasına sebep verecektir, siz olsanız bitfinex içinde USDT bakiyeniz olsa bunu çıkarmak istediğinizde ne yapardınız?
Aynısı geçen yıl da olmuştu ve boğa başlangıcı olmuştu.
Bitfinex yine bir şekilde çözer bu işi, olan panikle satanlara olur yine...

DYOR!!! Araştırmanızı kendiniz yapın ve doğru kararı verin
sr. member
Activity: 658
Yukarıdaki grafiğe güveniyorsanız 7-13 arasında şuan alım için uygun bir zaman. Zaten daha kötüsü olur dediğimiz seviye 5000$. Bu seviyeyi görse bile çok durmayacaktır. Kardan zarar olarak bakılabilir. Uzun dönemde 1000$ fazla verip alsaydım keşke diyenlerden olmayın Smiley

Ayrıca artık bu saatten sonra yukarı yükselirken çok fazla satıcı olmayacaktır. Bu zamana kadar bekleyen 20.000$ üstünü beklesin bir zahmet.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data

2014 uyarlaması kasım da breakout ile boğa sezonu başlıyor, gerçekleşme olasığına %60 diyorum yinede 2015 sonu 2019 a denk geliyor normalde.

Mükemmel grafik paylaşımı. Tarih tekerrür edecek mi bakalım? 2014 Kasım ayından sonraki düşüş ve yükselişler tıpatıp 2018 Ocak ayındaki düşüş ve yükselişlere benziyor. Grafikteki çizgiye göre 19 Kasım 2018'de Bitcoin fiyatı 11000 Dolar olması gerekiyor. Bakalım bu hedef önümüzdeki ay gerçekleşecek mi? Pozisyonunuzu alın beyler.
member
Activity: 202
Merit: 17
Daha önce ki hareketleri tekrar edeceğini düşünmüyorum artık. Sebebine gelince; bir çok kişi gereken dersini aldı ve yeterli tecrübeye sahip artık, balinaların fiyatı yükseltip birilerinin kucağına bırakma ihtimali eskisine göre çok daha az.
Hatırlayanlar bilir, geçen yıl bu zamanlar Türk borsaları %5-10 arası yukarıdaydı ve piyasa -%10 olduğunda bizim borsalar -%20 ya da daha fazla tepki veriyordu hatta piyasa stabilken bile bizim borsalar bi' anda %20-30 ya da daha fazla yukarı çıkıyordu, yani piyasa stabilken bile Türk borsalarında balinacılık yapılıyordu.
Piyasanın yükselmesi için Dolar'ın değer kaybedip Türev piyasaların içinin boş olduğu anlaşılınca piyasaya taze para girişi olur ve kalıcı yükselme yaşarız diye düşünüyorum.
full member

2014 uyarlaması kasım da breakout ile boğa sezonu başlıyor, gerçekleşme olasığına %60 diyorum yinede 2015 sonu 2019 a denk geliyor normalde.
Jump to: