Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 175. (Read 1109040 times)

member
Activity: 202
Merit: 17
Boğa geliyor demeyen bi Masterluc kalmıştı...

member
Activity: 1011
Merit: 65
MASTERLUC = LONG
Başka bir şey demiyorum.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280

Hocam analizleriniz çok başarılı, ama 2 gün sonra etf erteleme haberi gelirse grafikler işe yaramıcak galiba.
Sizin pazar günü etf kararı sonrası beklentiniz nedir?

Teşekkürler hocam. Ben grafiklerin en azından yön gösterebileceği kadar olgun/yerleşmiş piyasa olmadığı için kripto piyasasında grafiklere pek güvenmiyorum.
Genelde ortalamaları takip ediyorum, 10 günlük ortalamalar da fikir veriyor kısa vade olarak.
Ancak öyle etf ya da hacklenme gibi haberlerde alıcı satıcılar hiç destek direnç takmaz elbette.
Beklentime gelince, ben yine erteleme bekliyorum.
full member
Activity: 398
Merit: 101
Broker olayı yüzünden satış geldi. Bu yüzden çıkar çıkmaz geri düştü.
Ama güzel olan şu ki, dün akşam gelen alış için oluşan hacimden daha büyük bir hacimle düştüğü halde, 10 günlük ortalama çizgisine değmedi bile.
Bu yavaş yavaş alıcıların satıcılardan güçlendiği anlamına da gelebilir.
Bugünkü 10 günlük ortalama çizgisi grafikte şöyle görünüyor...

Hocam analizleriniz çok başarılı, ama 2 gün sonra etf erteleme haberi gelirse grafikler işe yaramıcak galiba.
Sizin pazar günü etf kararı sonrası beklentiniz nedir?
sr. member
Broker olayı yüzünden satış geldi. Bu yüzden çıkar çıkmaz geri düştü.
Ama güzel olan şu ki, dün akşam gelen alış için oluşan hacimden daha büyük bir hacimle düştüğü halde, 10 günlük ortalama çizgisine değmedi bile.
Bu yavaş yavaş alıcıların satıcılardan güçlendiği anlamına da gelebilir.
Bugünkü 10 günlük ortalama çizgisi grafikte şöyle görünüyor...

full member
bitfinex bitmex türevi olan amerika borsası 1broker patlamış. az önceki sert düşüş bu nedenle, sec ve fbı kullanıcıların haksız yere para kaybettiği ve sitenin kara para akladığını söylüyor.
Fbimı mafyamı belli değil. Yatırımcıların parasını koruyacağına paralarına zorla el koyuyo. Geçen senede aynı bahaneyle en büyük 5ci borsanın (BTC-e diydi galiba, ismini unuttum Smiley ) kurucusunu tutuklayıp, bütün btclere el koydular. Hepte yükseliş zamanı bu olaylar oluyo nedense.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
bitfinex bitmex türevi olan amerika borsası 1broker patlamış. az önceki sert düşüş bu nedenle, sec ve fbı kullanıcıların haksız yere para kaybettiği ve sitenin kara para akladığını söylüyor.
sr. member
Merit: 305
Bu nasıl piyasa böyle allah belanızı versin
member
Activity: 94
Merit: 10
son aylara girdik.....son düzlükteyiz....
bu aylarda çıkış bekleniyor.....
geçmiş yıllarda son dönemde hareketli geçirmiş..
biraz daha bekletelim arkadaşlar hodl hodl.....
.... Shocked Shocked Shocked Shocked
ytd....
member
Boğa dönemlerinde bitcoin şöyle olcak böyle uçacak diye her gün video çekenler alemlere haftadan haftaya aydan aydan grafik paylaşmaya başlamış. Bunları not edin arkadaşlar, yeni girenler okuyanlarda bilsin bu alemde kimseye bakmayın atın 2 bitcoin kenara bekletin altcoinler çok düştugune mi inanıyorsunuz alın istediğiniz coinleri X2 X3 ne verdiyse sabredin. Her tarafta ben söyleyim ben böyleyim hani kardeşim 6 aydır yoksunuz piyasada hergun grafikler eliot dalgaları videolar yabancı traderlari bile sus pus.
member
Activity: 574
Merit: 13
6700'ü kırsa 7'de kalıyor. Onu kırar ve 7500'e doğru yol alırsa o zaman bir alt parti başlayabilir. O güne kadar altcoinlerden çok umutlu değilim. Hee olaya Bitcoin fiyatı olarak zaten bakmıyorum amacım BTC miktarımı arttırmak.
sr. member
1 saat önce dediğim sert ve hacimli hareket geldi Smiley
Yönü de tam istediğimiz gibi. Umarım bir süre daha yukarı yönlü devam eder.
Hepimizin ihtiyacı var buna...
sr. member
BTC bugünü çok sakin geçirdi.
Dün paylaştığım grafik aynı şekilde devam etti. on günlük ortalama çizgisinin bir altına bir üstüne geçip durdu.
Aynı şeyi tekrar edeceğim, buralardan hafifçe ayrılmasını beklemiyorum. Aşağı ya da yukarı sert bir hareket gelecek gibi.
sr. member
Dün kısa zamanda bir hareket olacağını yazmış ve umarım yukarı doğru olur demiştim. 10 günlük ortalamanın üzerinde olduğu için böyle düşünmüştüm.
Ama yön aşağı oldu. 6500 ü yeniden geçmeden de kısa vadede böyle kalacak ya da biraz daha düşerek 6100 lere çekilecek gibi duruyor.
Umarım iyi bir hacimle 6500 ü geçer ve yönünü yeniden yukarı çevirir...

Evet, 6500 ü geçti ama dün yazdığım gibi iyi bir hacimle geçmedi. O yüzden de 10 günlük ortalama çizgisinin çevresinde kaldı. Yukarı çıkmaya çalışırsa satış, aşağı inmeye çalışırsa alış geliyor. Ama ciddi bir işlem hacmi yok.
Burada gelecek ilk sert hareket bize kısa vadede yönü gösterecek.
jr. member
Merit: 2
ETF kabul kararına dair bir tüyo alınsaydı durum böyle olmazdı çok daha belirgin bir şekilde hissederdik yükselişi. Genelde çok büyük beklenti oluşturan haberler boş çıkıyor böyle sessizlikle beklenen haberlerse ummadık yükselişler yaratıyor. Bu defa kabul edileceğini düşünüyorum ETF'nin.
sr. member
Merit: 305
 Tr de fiyatlar 1000 TL yukardan gitmeye başladı. Anlaşılan bizimkiler lobi faliyetleri ile etf nin kabul edileceği bilgisini almışlar ve bitcoine yükleniyorlar. Kabul edilmezse sazani ellere verecekler yalnız. Ondan sonra fiyatlar 1000 TL aşağıdan gitmeye başlar.
sr. member
Activity: 658
Düşecek diyorlar cikiyor. Çıkacak diyorlar düşüyor. 50 tane grafik inceledim 25 tanesi alın diyor 25 tanesi satın diyor. Biri 10.000 diyor diğeri 4.000 diyor. Biri 1 milyon dolar diyor biri 1000 dolar diyor. Biri etf etkiler diyor diğeri etkilemez diyor. Biri boğa 2021 de diyor diğeri 2019 da diyor. Biri altcoin alın diyor digeri bitcoinde kalın diyor. Beyler piyasa patatese döndü artık tadı tuzu gerçekten kaçtı. Her kafadan on ses çıkıyor bende sallıyorum öyle olur böyle olur diye. Sallayın gitsin sizde her kes çıkarmış  sallıyor.
Burada yapılan Twitter'da yazılan tüm analizleri çöpe atıyorum. 1 senedir her ay 20.000 hedefi koyuyorlar got gibi bekliyoruz. Artik yazı tura atiyorum . Yazı gelirse satış tura gelir alış.

En azından boğanın önümüzde olduğu konusunda bir kesinlik var Smiley 2019 - 2021
member
Düşecek diyorlar cikiyor. Çıkacak diyorlar düşüyor. 50 tane grafik inceledim 25 tanesi alın diyor 25 tanesi satın diyor. Biri 10.000 diyor diğeri 4.000 diyor. Biri 1 milyon dolar diyor biri 1000 dolar diyor. Biri etf etkiler diyor diğeri etkilemez diyor. Biri boğa 2021 de diyor diğeri 2019 da diyor. Biri altcoin alın diyor digeri bitcoinde kalın diyor. Beyler piyasa patatese döndü artık tadı tuzu gerçekten kaçtı. Her kafadan on ses çıkıyor bende sallıyorum öyle olur böyle olur diye. Sallayın gitsin sizde her kes çıkarmış  sallıyor.
Burada yapılan Twitter'da yazılan tüm analizleri çöpe atıyorum. 1 senedir her ay 20.000 hedefi koyuyorlar got gibi bekliyoruz. Artik yazı tura atiyorum . Yazı gelirse satış tura gelir alış.
legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
herkeste umutlar yeşerdiğine göre söyle 300-500dolar arası dump yememize cok az kaldı demektir. o hareketten sonra alsatı bırakıp nadasa yatmak lazım. aralık sonuna kadar beklemek dogru olacaktır.yine göstere göstere yukseltirler.özellikle etherden inanılmaz yukselişler bekliyorum önümüzdeki 3 ay için.
ETH den hep bekliyoruz onu hocam ama bir türlü bize gülümsemedi. hep tokat hep tokat. :// geçen yıl olduğu gibi olsa keşke tam da bu aylardan itibaren yükselişler gelmeye başlamıştı. yıl sonuna kadar olsun, amin. Cheesy

bence mevsimler gibi 2şer 3er ay kaydı sanki. yükseliş eylülde başladı geçen sene şimdi de aralıkta başlasın. herkes ocakta çıkmayı düşünürken ocakta tekrar pompalama hedeflenen herkesin dilinde plesenk olan 25k dolar seviyesine martta çıkalım. Smiley
full member
MTGox'un 230 milyon dolarlık BTC sattığı söyleniyor. 35000-40000 BTC demek. Fiyatı çok etkilemedi gibi görünüyor bu satış. Üçgen kapanmadan elinde kalan BTC'yi de tüketebilirse, üçgen yukarı kırılır.
Yeni satmamış, martla haziran arası ortalama 8.100 dolardan 230 milyon dolar değerinde btc sattığını açıklamış. Elinde daha 140.000 btc ve bch varmış.
Onlar bitene kadar piyasa belini doğrultamaz.
Jump to: