Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 174. (Read 1109040 times)

member
Activity: 1011
Merit: 65
Evet ETF çoktan ertelenmişti 23 Eylül'de. Smiley Ancak bizim TR de çok haber olmadı. Kimsede bir şey anlamadı gördüğüm o. nakite geçiyordu ertelenecek iptal edilecek fiyat düşecek diyor satıyor  balinalar ise topluyordu. Olayın özeti budur. Yani SEC ten boşuna haber beklemeyin Smiley))
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Arkadaşlar bu eft. Kararı saat kaçta. ?  Usd ye geçtik bekliyoruz ama. Saatine nette baktım bir türlü bulamadım bilen varsa Allah rızası için söylesın
jr. member
Activity: 448
Merit: 2
yıl sonu iyice yaklaşmışken piyasalardaki yükseliş beklentisine tam olarak olmasa da bir karşılık vereceğini düşünüyorum. hala daha bitcoinin 2018 içerisinde tekrar 5 haneli sayıları göreceğini düşünüyorum. tutunup tutunmaması ayrı olarak.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
ters köşe yapıp etf onayı verirlerse nisandaki gibi büyük pump oluşur breakout gerçekleşir. beklenen karar erteleme ama direk red verirlerse muhtemelen dump gelebilir. başrolde bitcoin varken bugün altlarda durmanızı tavsite etmem, olumlu veya olumsuz karar ne olursa olsun her iki senaryoda da altlar fena dump yiyecek.. son ana kadar bitcoinde durmak karara göre tethere geçmek daha mantıklı, çoğunluğun düşüş dediği anlarda balinalar ters köşe yapıyor genelde..

sr. member
Activity: 546
Merit: 280
ETF kararı saat kaçta belli olacak bilen var mı?
Ondan sonra ciddi bir hareket olacak gibi. Gerçi olumsuz haberi saten satın aldı BTC ama yine de ilk anda tepki verip sonra yeniden bu seviyelere gelecektir.
Erteleme veya (olmaz gibi ama) olumlu bir haber olursa da çok ciddi bir hareket yapacak gibi duruyor.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Eft red kararı kesin gibi,  ancak bunu bahane edip fiyat illaki düşecektir diye düşünüyorum ne kadar düşer bilemiyorum 5800 direnç lafı dolaşıyor piyasada,  ne olur olmaz diyerek stop koymak ya da kısa süreliğine usd ye geçmek mantıklı
member
Yahu 50 grafik 40 yorum okudum herkes short girmiş. Piyasa zaten %85 fazla düşmüş ayılar hala düşecek diyor  yeter amq. Milletin 1000 TLsi. varsa 150 TL si kalmis ayılar son bir oyunla fiyati %10  düşürüp alttan toplamaya çalışıyor akıl işi değil. Lan varıp varacagi düşüp düşeceği son değer %10 hadi %15 de. Ayılar 1 senedir kazanıyor ve yine kazanırsa bitcoin %10 kadar düşer herkes düşüyor aaa panik diyerek satar ayılar olur boynuzlu boğa sonra yine alttan toplarlarlar

6000 dolar bitcoin için dip olmayabilir. inanın daha aşağıda bir sürü destek noktası var ve bir tanesi var ki onun altına bitcoin sarkma asla yapamaz. 1200 doların biraz üzeri ama bunları düşünmek için erken.

etf red kararı çıksa bile bitcoinde ralli tamamen bitti, çöp oldu gibi bir durum söz konusu değil. bitcoin red kararını belki kısa bir düşüş ile fiyatlar ama yoluna kaldığı yerden devam eder.

Valla düşürecek bunlar yine fiyatı öyle duruyor piyasada olumsuzluk çok buyuk
jr. member
Activity: 224
Merit: 4
Yahu 50 grafik 40 yorum okudum herkes short girmiş. Piyasa zaten %85 fazla düşmüş ayılar hala düşecek diyor  yeter amq. Milletin 1000 TLsi. varsa 150 TL si kalmis ayılar son bir oyunla fiyati %10  düşürüp alttan toplamaya çalışıyor akıl işi değil. Lan varıp varacagi düşüp düşeceği son değer %10 hadi %15 de. Ayılar 1 senedir kazanıyor ve yine kazanırsa bitcoin %10 kadar düşer herkes düşüyor aaa panik diyerek satar ayılar olur boynuzlu boğa sonra yine alttan toplarlarlar

6000 dolar bitcoin için dip olmayabilir. inanın daha aşağıda bir sürü destek noktası var ve bir tanesi var ki onun altına bitcoin sarkma asla yapamaz. 1200 doların biraz üzeri ama bunları düşünmek için erken.

etf red kararı çıksa bile bitcoinde ralli tamamen bitti, çöp oldu gibi bir durum söz konusu değil. bitcoin red kararını belki kısa bir düşüş ile fiyatlar ama yoluna kaldığı yerden devam eder.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
bu 12 saat icinde ya pump gelir ya dump.cok sakin gidiyor %50 usdt %50 eth bekliyorum.7000 dolar ustune atarsa girmek mantıklı olabilir. tabi hacime ve alıcıların istegine baglı olarak. düsüs senaryosu ayrı degerlendirilmeli. kademeli alınabilir.
member
hero member
Activity: 896
Merit: 519
2 yıldır yapmadığım bir şey yaptım arkadaşlar. usdt ye geçtim. altcoinleri satıp. ben dolara geçtiğim için kesin yükselir sap gibi kalırım ortada.

çok tedirginim şu an. nerden esti bilmiyorum ama sermayeyi ikiye bölüp yarısına zec yarısına usdt yaptım. Allah sonumuzu hayr etsin.

ben yarın zarar etsemde olur. ama umarım bitcoin ve altcoinler için güzel haberlerin başlangıcı olur bu karar. Smiley

Düşüş olursa bari hemen yapış altcoin almak için. Uzun süre beklenilmez artık piyasa yukarı doğru hareketlenecek bugün veya yarın! ETF zaten ret yedi yok son bir tane kalmış daha önemliymiş falan oyalayarak kandırıyorlar. Düşüş olacakmış gibi hava estirerek aniden yükselebilir. Sonuç olarak beklenilen karar vardı olumlu da olsa olumsuz da sonuçlansa bitcoin kendi yoluna gitmeye devam edecek düşüş yaşanmadığı için de dolardan dönüşler başlayacaktır artık.
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
ETF kabul edilse de edilmese de değişen bişey olmayacak aslında, hadi diyelim en iyi senaryo gerçekleşti ve erteleme olmadan doğrudan kabul dediler. Zaten şu an ki kabul gören ETF ile piyasaya yeni yatırımcı gelmesi çok güç çünkü Vadeli İşlemler den pek bi farkı yok.
Belki, yeni ve uzun vadeli yatırımcıyı çekip piyasaya taze para girişini sağlayabilecek ETF'lerin gelmesinin kapısı aralanmış olabilir, tek artısı bu olur bence.
Bundan önce ki redlerin sebebi de piyasanın çok spekülatif olup kimin spekülasyonu yaptığının anlaşılmaz olması demişlerdi, madem bu kadar spekülasyon vardı da geçen sene Vadeli İşlemleri neden kabul ettiler, buna cevap vermeleri lazım.
etf nin kabul edilmesi pump dalgasını başlatacak olan şey sadece.geçen senede cme cmc falan gazlamıştı mesele paranın gelmesi değil.
member
Activity: 202
Merit: 17
ETF kabul edilse de edilmese de değişen bişey olmayacak aslında, hadi diyelim en iyi senaryo gerçekleşti ve erteleme olmadan doğrudan kabul dediler. Zaten şu an ki kabul gören ETF ile piyasaya yeni yatırımcı gelmesi çok güç çünkü Vadeli İşlemler den pek bi farkı yok.
Belki, yeni ve uzun vadeli yatırımcıyı çekip piyasaya taze para girişini sağlayabilecek ETF'lerin gelmesinin kapısı aralanmış olabilir, tek artısı bu olur bence.
Bundan önce ki redlerin sebebi de piyasanın çok spekülatif olup kimin spekülasyonu yaptığının anlaşılmaz olması demişlerdi, madem bu kadar spekülasyon vardı da geçen sene Vadeli İşlemleri neden kabul ettiler, buna cevap vermeleri lazım.
legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
2 yıldır yapmadığım bir şey yaptım arkadaşlar. usdt ye geçtim. altcoinleri satıp. ben dolara geçtiğim için kesin yükselir sap gibi kalırım ortada.

çok tedirginim şu an. nerden esti bilmiyorum ama sermayeyi ikiye bölüp yarısına zec yarısına usdt yaptım. Allah sonumuzu hayr etsin.

ben yarın zarar etsemde olur. ama umarım bitcoin ve altcoinler için güzel haberlerin başlangıcı olur bu karar. Smiley
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
BTC yarınki ETF haberi öncesinde, hareketsiz, hacimsiz, 10 günlük ortalama çizgisi çevresinde dolaşıp duruyor.
Yarınki habere göre sert bir tepki vereceğini düşünüyorum. Benim beklentim kararın erteleneceği yönünde. Ama öyle bile olsa ortalama çizgisinden biraz uzaklaşmak isteyecektir. Umarım yukarı yönde olur...

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
yine heryer pozitif bulutlar doldu. boga sezonu geldi mesajları ve gazlamaları heryerde. sanırım bugun yarın yine elimize verirler.cok az kaldı gibi geliyor..
full member
Activity: 457
Merit: 101
Son zamanlarda inişli çıkışlı bir grafik var. Yakın zamanda bir hareketlenme, birşeyler olacakmış hissi veriyor bana. Artık aşağıya doğru mu yukarıya doğru mu olacak pek kestiremedim.
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
Btcnin 6500de tutunmakta bile zorlandığı günlerde boğa diyenler oluyor biraz bırakın şu boğa lafını bence:) 100 dolar düşse  bir tane bile boğa diyen kalmıyor sürekli aynı terane, btc 8k gelmeden boğa demeyin 9 aydır hiç mi öğrenemediniz:)
member
Bitcoin 6666 dolarlarda gezmeyi seviyor bu aralar. Birkaç yıl önce 666 takıntısı vardı, hatırlayanlar bilir. Sonrasında neler olduğunu da hepimiz gördük. Yine fırtına öncesi sessizliğe büründü piyasa. Bu sene mi olur seneye mi yoksa sonraki sene mi bilemiyorum ancak hazırlıklı olmak lazım.

Aynen hocam bende akşamdan beri bakıyorum gidiyor geliyor ama 6666 da durakliyor oralarda görüyorum neden acaba 😄😄😄 bu 666 lar bir şey anlatıyor
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Bitcoin 6666 dolarlarda gezmeyi seviyor bu aralar. Birkaç yıl önce 666 takıntısı vardı, hatırlayanlar bilir. Sonrasında neler olduğunu da hepimiz gördük. Yine fırtına öncesi sessizliğe büründü piyasa. Bu sene mi olur seneye mi yoksa sonraki sene mi bilemiyorum ancak hazırlıklı olmak lazım.
Jump to: