Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 176. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
MTGox'un 230 milyon dolarlık BTC sattığı söyleniyor. 35000-40000 BTC demek. Fiyatı çok etkilemedi gibi görünüyor bu satış. Üçgen kapanmadan elinde kalan BTC'yi de tüketebilirse, üçgen yukarı kırılır.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
BTC kendisini 10 günlük ortalama çizgisinin üzerine sert bir şekilde attıktan sonra hacim yeniden düştü. Şu anda 10 günlük ortalama çizgisinin 130 dolar kadar üstünde yatay geziniyor.
Bu güne kadar altlar güzel yükseliyordu, bugün altlarda dünkü seviyelerinin hemen altında.
Bir hareketlenme olacak gibi, nereye doğru olacağı belli olmamakla birlikte, 10 günlük ortalamanın üzerinde olduğu için ben yukarı doğru hareket bekliyorum.

Dün kısa zamanda bir hareket olacağını yazmış ve umarım yukarı doğru olur demiştim. 10 günlük ortalamanın üzerinde olduğu için böyle düşünmüştüm.
Ama yön aşağı oldu. 6500 ü yeniden geçmeden de kısa vadede böyle kalacak ya da biraz daha düşerek 6100 lere çekilecek gibi duruyor.
Umarım iyi bir hacimle 6500 ü geçer ve yönünü yeniden yukarı çevirir...
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028

Arkadaşlar, herkes son ceyrek muhabbetine hakli olarak bir yükselis bekliyor bende dahil. Fakat azcik teknik analizin kösesinden gecmis kisiler bu resimdeki formasyonun kokusunu almis olmalilar diye düşünüyorum. Bu azalan ücgen formasyonu degil mi ben mi yaniliyorum? Ve azalan üçgen formasyonunun en önemli özelligi sıkışıklık  en uca geldiginde fiyatin aşağı yönlü sert kirilmasi beklenir. Kafalar karisik acikcasi.
Sizlerin fikirleri nelerdir ?
member
Activity: 202
Merit: 17
Sanki birinin elinde düğme var, short ve long pozisyonlara göre fiyatı indirip kaldırıp milletin parasını, btc sini topluyor. Teknik analizdir, haberdir, sanki hiç bir etkisi yok piyasaya.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
6k seviyesinden 4 5 defa dönüp yine 6k ya geldik, en sonunda 6k desteği sert bir şekilde kırılacak ve güçlü dirence dönüşecek iyice ayvayı yiyeceğiz.. herşeye rağmen 2019 yılından ümitliyim belkide gelecekte dönüp baktığımızda buralar en kötü zamanlardı diyeceğiz hiç birimiz bilemeyiz..
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
btc nin 6k-7k arasında seyredeceği zamanlarda tl dolar paritesinin biraz gevsemesiyle bir müddet daha btc/tl fiyatlarının dengeli gideceğini düşünüyorum.

5800 falan diyoruzya psikolojik destek. aslında tl dolar bazında da 5.9x seviyeleri psikolojik olduğunu düşünüyorum. yabancı bu durumda bir süreliğine ucuz hisselere yönelebilir.

seçimler yaklşırken tekrar bir siyasi dalgalanmadan kaynaklanan ekonomik olarak tl deger kaybı başlatabilirler. dikkatli olmakta fayda var. yatırımcılar gündemi baz alarak kısa ve orta vadeli siyasi faktörleri göze alarak yatırım/trade yapsınlar.
Btc'ye yapacağımız yatırımlar için bile ülkenin siyasi durumunu ve parasını düşünceksek işimiz iş hocam:) Ülkenin durumları herzaman çetrefilli, aman seçim var dur btcye yatırım yapayım-yapmiyim diye düşünmedim hiç 1.5 yıldır, muhtemelen düşünmem de:) Onun yerine etf, halving vs bunları düşünmek uzun vadede daha iyi olur.
full member
Activity: 398
Merit: 101
ETFden habermi var? ETF inceleme haberinin yükselişi bi anda eridi gitti Sad Gece gece batırdılar yine piyasayı.
legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
btc nin 6k-7k arasında seyredeceği zamanlarda tl dolar paritesinin biraz gevsemesiyle bir müddet daha btc/tl fiyatlarının dengeli gideceğini düşünüyorum.

5800 falan diyoruzya psikolojik destek. aslında tl dolar bazında da 5.9x seviyeleri psikolojik olduğunu düşünüyorum. yabancı bu durumda bir süreliğine ucuz hisselere yönelebilir.

seçimler yaklşırken tekrar bir siyasi dalgalanmadan kaynaklanan ekonomik olarak tl deger kaybı başlatabilirler. dikkatli olmakta fayda var. yatırımcılar gündemi baz alarak kısa ve orta vadeli siyasi faktörleri göze alarak yatırım/trade yapsınlar.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
BTC kendisini 10 günlük ortalama çizgisinin üzerine sert bir şekilde attıktan sonra hacim yeniden düştü. Şu anda 10 günlük ortalama çizgisinin 130 dolar kadar üstünde yatay geziniyor.
Bu güne kadar altlar güzel yükseliyordu, bugün altlarda dünkü seviyelerinin hemen altında.
Bir hareketlenme olacak gibi, nereye doğru olacağı belli olmamakla birlikte, 10 günlük ortalamanın üzerinde olduğu için ben yukarı doğru hareket bekliyorum.
newbie
Activity: 34
Merit: 0
Selam ben Tarkan analizimi sunuyorum Smiley Ichimoku duvarından defalarca sektik ve geri döndük. Şuanda ayıların daha güçlü olduğunu görmekteyiz.
Kısa bir süre içerisinde yüksek bir hacim gelmez ise buralar aşılamayacak ve yeniden aşağıya doğru bir hareket başlayacaktır.
Bazı taraflar olumlu olsa da birçok taraf halen daha olumsuz baskısını koruyor.

Dirençleri hatırlatacak olursak;
1 - 6800$
2 - 6850$

Buralar kırılsa eğer 7000$ civarlarını test ederiz diye düşünüyorum. Fakat kırılmaz ise destek hatlarımıza bakmamız gerekecek

Destek hatlarına bakacak olursak;
1- 6600$
2 - 6550$
3 - 6400$
4 - 6150$
5 - 6000$
6 - 5800$
7 - BATIŞ..
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Bir band seviyesi kırılırsa yükselecek diye bir kaide yok bana göre hazırlıklı olmak da fayda var bence. Şu an da bir direnç seviyesi var bu seviye üzerine altların ve Btc nin çıkması lazım.
newbie
Activity: 46
Merit: 0
btc -0.37% bugün hafif sayılacak bir direnci kırdı destek 6600 de... 6780 kırıldığı taktirde 6950-7190 aralığına gitmesini bekliyorum. 7190 sert direnç hattı kırılması zor kırılması bize bi nebze ilk bahar yaşatabilir. 7190 kırılırsa sırasıyla 7500-8400 gelir mi bence gelebilir ama zaman alır Smiley YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. STOPLOSS 6399$
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
ama bir yandan da herkesin bildiği ve beklediği bir şeyi gerçekleştirmeyeceklerini de aynı şekilde geçmiş deneyimlerimizden biliyoruz.

Burada önemli olan herkesin bilip bilmemesi değil hocam. Önemli olan sizin hangi tarafta olacağınız. Tahmin edip bekleyenler mi? Yoksa beklemeyip çıkanlar mı?
Geçmiş deneyimlerimde beklemeyenler pişman. Bekleyenler de pişman Smiley
Valla bekleye bekleye bi hal oldu ama vazgeçmek yok

en büyük bull'lardan gözüken, ya da en azından taklidini iyi yapmaya calısan cz bakın ne diyor, learn, understand, believe.

https://twitter.com/cz_binance/status/1042460715808841730

hedaelus'a bu yükselmenin 2017den önce vadeliler olmadığı için daha kolay olabildiği,artık çok daha zor olduğunu söylediği konusunda ise çok katılıyorum, futures trading işin içine girdiğinden beri doğrultamadı btc belini. büyük oyunculara btcnin %2-3 yükselmesi ya da düşmesi bile yetiyor bilmem kaç kat kazanmak için. bilemiyorum altan.
Gözden kaçırılan nokta, nasıl ki ayı sezonunda shortlar bukadar etkinse, boğa zamanı da longlar okadar etkin olacaktır. Şuan btc 100 düşeceğine bin düşüyorsa, olası bir boğada 100 artıcana en azından bin artacaktır, shortların açılması ancak piyasanın sağlam hacme ulaşması ve yeni yatırımcının buraya çekilmesiyle son bulur, shortlar son bulduğunda kimsenin maçası short açmaya yemediğinde longların hakimiyetinde busefer 20k değil belki de 40-50k dolarları bile görebileceğiz. Bunun nezaman olacağını kestirmek tabiki imkansız, fakat short longlar piyasayı bitirdi demek yanlış sonuçta biz 20k doları gördüğümüzde de yeni yeni bu borsalar işin içine girmişti.
Fazlasıyla katılıyorum.
Düşüşte atıyorum 10x çarpanıyla etki eden şey yükselişte 2x çarpanıyla değil yine 10x çarpanıyla etki edecektir.
İktisat bilimindeki çarpan katsayısı buna belli bir örnek.
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
Hacim artışının devam etmesi lazım, önünde geçmesi gereken 6845 ve 7100 dirençleri var. Bunları aşabilse 7400lerde engeller görünüyor sonra önü biraz daha açık gibi. Fakat artışı sağlayacak iyi bir haber görünmüyor henüz, artışın desteklenmesi lazım yoksa yine boş bir hareket olarak kalacaktır öncekilerde olduğu gibi.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
herkeste umutlar yeşerdiğine göre söyle 300-500dolar arası dump yememize cok az kaldı demektir. o hareketten sonra alsatı bırakıp nadasa yatmak lazım. aralık sonuna kadar beklemek dogru olacaktır.yine göstere göstere yukseltirler.özellikle etherden inanılmaz yukselişler bekliyorum önümüzdeki 3 ay için.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
her geçen gün 6k altı gelme ihtimali azalıyor. etf den şimdilik olumsuz bir haber gelme ihtimali düşük gibi, fyatlanmaya başladı. ekim-kasım her zaman btc için hareketli geçmişti. olurmu bilemm ama 10k ya doğru bir ralli beklentim oluşmaya başladı.
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
beklentili olan günler yaklaştıkça bitcoin ve kripto paralarda ivme yukarı kırılıyor. etf olayına 8 gün gibi bir süre kaldı. bu sekiz günde baya yüksek seviyeli dalgalanmalar görebilieriz.
jr. member
Activity: 198
Merit: 2
Halkın ters indikatör olduğu doğru dünyada ekonomik krize giren ülkelerde bitcoin fiyatı 20.000 dolarlardayken ekonomik krizdeki Türkiye'de dünyanın en ucuz bitcoini şuan borsalarda satılıyor
member
Activity: 1011
Merit: 65
Ahh kral ahh
Kripto aleminin kralı bitcoin
Sana ne yaptılar böyle
Krallığını shitcoinlere kaptırdın hepsi punplanir duruyor
Çok sessizsin cok
Ne geçiyor aklindan neler planlıyorsun nedir bu sessizligin
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Ayılınca bugün ne olup ne olmadığını "bence" burada paylaşacağım. Yazım hatalarından hiç haz etmiyorum.

İyi dileklerimle
Jump to: