Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 178. (Read 1109040 times)

member
Activity: 1011
Merit: 65
Off off diyorum ne silkelediler ama
Herkes 5800 derken 6500 dolara pump
Off buna resmen keriz silkeleme derim. Bu seviyelerden al sat yapıp kumar oynayanları soyuyorlar, Dibin bir tık ustundeyiz sabredin bre çıkacak yakında 20 binden düştü satmadiniz 12 bin oldu satmadiniz 6 binden satıp mi kar etceksiniz yedirirler mi be
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Az önce biri saglam cakti 6100$ a kadar ve aninda fiyati birileri 6400-6500$ cikardi. Bu vatandas 6k nin altina dusmesini istemiyor her halinden belli. En azindan simdilik..
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Size Bitcoin'in neden yıllar boyunca piyasayı domine edeceğini ve neden yıllar içerisinde tekrar değerleneceğini açıklayayım. Üstelik bunu bilmek için uzman olmanız gerekmiyor.

Bitcoin Halving denen bir şey var.

Bitcoin'in blokzinciri hangi sisteme dayalı?
- PoW

PoW sistemi için ne gerekiyor?
- Madencilik (GPU/CPU/ASIC Miner vb.)

Madencilik blokzincirin sürekliliği için gereklidir fakat insanları madencilik yapması için ödüllendirmen gerekir.

İşte biz bu ödüllere Block Reward diyoruz.

Her 10 dakikada 12.5 BTC kısacası her gün 1800 BTC arz fazlası oluşuyor.

1800 BTC günlük $11.7M arz fazlası oluşturuyor.

O halde her gün en az $11.7Mlık BTC satın alınmalı ki BTC fiyatı sabit kalsın.

BTC'in değerlenmesi için arzın azalması gerekiyor.

Bitcoin Halving her 4 senede bir gerçekleşiyor ve yeni yarılanmanın 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

O halde Bitcoin'de 2019 Mayıs'a kadar yatay seyrin devam edeceğini, 2019 Kasım ayından itibaren ufak ufak değerlenmeye başlayıp 2020 ve 2021'de en parlak dönemlerini yaşayacağını söyleyebiliriz.

Bu süreç boyunca BitMEX gibi borsalar günlük 800.000 BTC hacim yapmaya devam edecek ve insanların elindeki Bitcoinleri türlü spekülasyonlar ile alcaklar. Benim şahsi fikrim devletler merkezsiz para birimi düşüncesinin önüne geçemeyeceklerinin farkındalar bu nedenle oyuna dahil oldular.

Bitcoin'in son çöküşünü Dot-Com balonunun patlaması gibi düşünebilirsiniz fakat balon patladığında geriye Amazon, Google, eBay gibileri kalmış olacak kısacası önümüzdeki on yılın şirketleri bugün inşaa edilmeye başlanıyor.

2020'ye kadar piyasaya fiziksel anlamda ürün koyarak kendi ekosistemini oluşturamayan her kripto para yok olmuş olacak. Herifler de bu süre boyunca sizin elinizdeki Bitcoinleri bedavaya satın almış olacak kısacası oduna para vermiş olacaksınız. Herkes para kazanamaz

Bitcoin bugün ne kadar hantal gibi görünse de sadece 8 cente paramızı transfer edebiliyoruz, merkezsiz borsaların 2019'da hayatımıza girmesiyle beraber çok daha güzel bir ortam oluşacak ayrıca yıllar sonra Tether manipulasyonu gibi piyasayı doğrudan etkileyen varlıklara bir çözüm getirmiş olacağız. Bu süreç bizi BTC'in sırtında kambur olan altcoinlerden ve kolay yoldan para kazanmaya çalışan insanlardan kurtaracak, geriye bir tek kemik yapı kalacak.

Sen istiyor 2017, dayanacak 2021'e kadar

Copyrighted by ÜSTAD9515
bana öyle bakma hero membır olduğumu anlayacaklar

legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
10 gündür 6400 e yakın bir bantta bunu yine sert bir şekilde kırmasını bekliyorum budan yükselirse 6100 ü görüp yükselmiş olacak bu durum manipulatorun işine gelir mi , eğer düşen fiyattan dolayı toplayıp yükseltmek planı varsa yeterince toplamıştır yapabilir , yok daha da düşürmek için toplamışsa bir çakılma bizi bekliyor demektir.Ben hala çakılma bekliyorum fiyatı her seferinde daha da aşağı indirmeye çalışıp fiyatı baskıladığını böylece daha rahat hareket ettiğini düşünüyorum , ama piyasanın alım satım direncini kırmak için her seferinde ciddi btc gerekiyor , gücünü yitirmişse burdan aşağı çekemeyebilir, bu da bizi daha da daralanbir banda iter, 2018 6 kere 6bin civarına geldi önümüzdeki aylarda bu seviyelere gelmezse yükseliş sinyali olacaktır böyle bir sinyali hedeflediğini düşünmüyorum.2014-2015 te uzun süre daraldıktan sonra ara ara sert düşüşler gelmişti, bir noktadan sonra hacim azalınca sert hareketler kolaylaşıyor, sanırım hacmin azalmasını hedefliyor bu şekilde kontrol daha kolay olur diye, yani amacı herkesi küstürmek son birkaç aya bakınca bu açıdan gayet başarılı diyebiliriz.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Bitcoin yeniden 10 günlük ortalamanın üzerine attı kendisini. Hem de 10 günlük dilimde 6100 ler görüldüğü için şu an 100 dolardan fazla fark var 10 günlük çizgisiyle arasında.
Geçmeden önce zorlandı, oradan tepkiler, satışlar geldi ama yine de geçmeyi başardı.
Şimdi kısa vadede yükseliş bekliyorum artık...
full member
Activity: 1176
Merit: 159

bu sabah amazon un piyasa değerinin 1 trilyon doları geçtiği okudum bir grafiğe bakayım dedim ve birşey dikkatimi çekti, düzeltmelere bakarsanız bitcoin'in zıpladığı tarihlere denk geldiğini göreceksiniz, şuan da balinalar canlıları farklı mecralarda değerlendiriyor olmalı ama, tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır derler.

newbie
Activity: 35
Merit: 0
bitcoindeki düşüşün süreceğini düşünüyorum ben. bugün bile geçen yılın bu zamanlarından daha yüksek bir seviyede çünkü.
sr. member
Activity: 658
Merit: 255
Ethereum'un geçen seneki dip yaptığı dönem fiyatı 173 dolardı ve piyasa Ethereum 172.90 dolar olunca oradan donüş yapti. Ben artik dusus beklemiyorum ama yukselis de olmayacak gibi gorunuyor.. 2020'ye kadar sabredeceğim.

Aynen öyle yok $3000 miş yok $15.000 miş bu tarz fiyatlara ulaşılabileceğini düşünmüyorum, son aylardır yaptığı hareketlere benzer şekilde market yatay bir şekilde ilerleyecek sanırım, bir önceki crash'a benzer.
hero member
Activity: 910
Merit: 503
Ethereum'un geçen seneki dip yaptığı dönem fiyatı 173 dolardı ve piyasa Ethereum 172.90 dolar olunca oradan donüş yapti. Ben artik dusus beklemiyorum ama yukselis de olmayacak gibi gorunuyor.. 2020'ye kadar sabredeceğim.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
İki günlük hacimsiz denilebilecek yükseliş 10 günlük ortalama çizgisinde durmuş görünüyor.
Bence burayı da geçebilir ama biraz daha hacim gerekli.
10 günlük ortalama şu anda 6570 seviyelerinde, bunun altında kaldığı sürece yükseliyor diyemeyiz. Ancak bu seviye aşılırsa, 6600 görülürse o zaman kısa vadeli yükseliş başlar bana göre...
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
kısa vade için: 7400lerden düşüşünden beri ilk kez bugün benim takip ettiğim 4 saatlik ma50nin üzerine cıktı, minik bir iyi haber. artık şahsen bunun 100-200 dolar altını stoploss olarak kendime belirliyorum.
full member
7300$ den parça btc sattım usd de 6,80$ o gün. şuan para birikim hesabında günlük artıyor. btc 6500 dolar 6.1 oldu. yapmasaydım ne olurdu zarardaydım yine iyiki satmışım diyorum.

dolar 6 altına inince btc de o ara dip yaparsa hem alttan dolar hemde btc alacağım tl kalmak gibi bir düşüncem hiç olmadı, kısa vade fırsatlardan bahsettim kendimce neyse keşke hepsini satsaydım.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
11700 > 9990 > 8500 > 7450 > Huh? sıradaki yükseliş 6800 de son bulsa dip noktası da 4500-5100 arasında olur diye düşünüyorum. açıkçası dolar bu kadar yükselmişken en doğru hamle geçen hafta 7400 civarından tlye geçmek olurdu, (ben biraz uyguladım) 49 50 bin civarına kadar çıktı yerli borsalarda. artık sadece bitcoini değil dolarıda takip ediceksiniz. ben doların giderek düşüşe geçip olması gereken kura (5.5 bence) civarına gerilemesini umuyorum, şuanki kur biraz spekülatif temmuzda 4,5 tl olan kur 2 ayda nerelere geldi. sene sonu 7 8 lira olucak diyenleri geçen sene bitcoin 30 40k olucak diyenlere benzetiyorum, uzun vadede dolar takibi en mantıklısı bu ülkede ama şuanki kur 2020 yılı kuru resmen..

BTC de yükseliş için kritik zamanlarda olduğumuzu düşünüyorum ve dolara geçeyim oradan tl ye geçeyim mantığını küçük hesapçılık olarak görüyorum bu şekilde yapayım derken ani bir btc yükleşiyle karşılaşırsanız piyasaya yerinde giremezsiniz bir bakmışınız btc almış başını gitmiş , ayrıca dolar kuru konusunda 2020 nin fiyatları böyle olması gerekiyor falan demişsiniz bence ülkenin ekonomik verilerinden ve dış borç ödemelerinden ithalat ihracat durumundan ve ayrıca markette 5 tl olmuş domamesten 18 tl olmuş salcadanve 1lt süt 4.5 tl olmuşundan haberiniz yok hal böyleyken dolar gerçekten hala ülkede bu rakamlarla bile ucuz görünüyor .

şuan da 50.000 liraya ayda 850 lira faiz veriyor bankalar, faiz oranları %20 çok yükseldi. bitcoinde kalarak ayda ne kadar kazanıyorsun? trade yapamıyorsan sene başından beri zarardasın, altcoinlere hiç girmiyorum full zarar.. yarın ulan dolar ne güzel artmıştı keşke biraz satsaydık, hem usd hem btc düştü paramız pull oldu diyebilirsin. sene başından beri ne sattıysam iyi satmışım dedim..

50 000 tl ye 1 senede 10 000 tl versin banka faiz konuşuyorsak, fakat  benim bitcoinde yatırımda kalmamdaki beklentim bunun çok üzerinde ayrıca sen en kötüyü baz alıyorsun btc'ye sene başından beri bakarsan zararda gibi duruyor fakat 1 yıl içerisinde düşündüğünde tl bazında baktığında hem dolar kurundan kazançlısın hem btc nin dolar cinsinden de en az yüzde elli  kazançlı olmuş oluyorsun yani kendi açımdan trade yapmama gerek yok ben macera aramıyorum uzun vade olarak bakıyorum  bu şekilde de hala kardayım  , ufak hesap peşinde koşmamak gerek derken demek istediğim buydu .
sr. member
Activity: 658
Merit: 255
ben son 2 ayı bir istisna olarak görüyorum, kriptodan kaybettiğim paraları tldeki aşırı değer kaybı sayesinde telafi etme fırsatını değerlendirdim biraz.

şimdi olaya USD-TL trader olarak bakın, farz edinki btc yerine dolar tuttunuz bunca zaman, ve 5, 6, 6.8$ hodl yaptınız satmadan durabildiniz. e şimdi biraz kar realizasyonu şart değil mi? hemde tldeki faiz oranları %20 ye çıkmışken. ayı piyasasındayız o 2x yapan arkadaş yakında kalan parasından da olucak, usd mikarını eritmek mi? tl miktarını arttırmak mı? karar sizin tabiki.. bana göre dolar euro vs biraz gevşeyecek buralardan sizi bilmem. ilk yorumumda bundan böyle dolarıda takip edeceksiniz dedim, doların böyle artmaya devam edeceğini düşünüyorsan sıkıntı yok..

Açıkçası şuan bana sadece BTC veya USD bazında değerlendirmek mantıklı geliyor, TL bazında değerlendirmek şuan tabi ki daha keyifli ama TL ciddi anlamda riskli ve değer kaybeden bir para birimi, faiz oranlarının artması da olayı dengelemek için tabi ne kadar dengelerse, TL ile faiz olayına girersen yine kaybediyorsun temelde. USD'nin ne kadar gevşeme olasılığı olsa da kısa vadeli al sat için uygun bir ortam olduğunu düşünmüyorum.
legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
ben son 2 ayı bir istisna olarak görüyorum, kriptodan kaybettiğim paraları tldeki aşırı değer kaybı sayesinde telafi etme fırsatını değerlendirdim biraz.

şimdi olaya USD-TL trader olarak bakın, farz edinki btc yerine dolar tuttunuz bunca zaman, ve 5, 6, 6.8$ hodl yaptınız satmadan durabildiniz. e şimdi biraz kar realizasyonu şart değil mi? hemde tldeki faiz oranları %20 ye çıkmışken. ayı piyasasındayız o 2x yapan arkadaş yakında kalan parasından da olucak, usd mikarını eritmek mi? tl miktarını arttırmak mı? karar sizin tabiki.. bana göre dolar euro vs biraz gevşeyecek buralardan sizi bilmem. ilk yorumumda bundan böyle dolarıda takip edeceksiniz dedim, doların böyle artmaya devam edeceğini düşünüyorsan sıkıntı yok..

faiz haram hocam. Cheesy realizayondan sonra al altınını takını evleneceksen ya da akraba falan evlenirken takını takarsın.

Dolar/TL paritesindeki yükselişin devamı kaçınılmaz. kademeli kripto sat/Altın al mantıklı olabilir. Cheesy

Sanki sonlara doğru geldik gibi yatırımcı çok sıkıldı, btc ve markette çok sıkıştı. big bang gelir mi acaba?
full member

full member
Activity: 398
Merit: 101
11700 > 9990 > 8500 > 7450 > Huh? sıradaki yükseliş 6800 de son bulsa dip noktası da 4500-5100 arasında olur diye düşünüyorum. açıkçası dolar bu kadar yükselmişken en doğru hamle geçen hafta 7400 civarından tlye geçmek olurdu, (ben biraz uyguladım) 49 50 bin civarına kadar çıktı yerli borsalarda. artık sadece bitcoini değil dolarıda takip ediceksiniz. ben doların giderek düşüşe geçip olması gereken kura (5.5 bence) civarına gerilemesini umuyorum, şuanki kur biraz spekülatif temmuzda 4,5 tl olan kur 2 ayda nerelere geldi. sene sonu 7 8 lira olucak diyenleri geçen sene bitcoin 30 40k olucak diyenlere benzetiyorum, uzun vadede dolar takibi en mantıklısı bu ülkede ama şuanki kur 2020 yılı kuru resmen..

BTC de yükseliş için kritik zamanlarda olduğumuzu düşünüyorum ve dolara geçeyim oradan tl ye geçeyim mantığını küçük hesapçılık olarak görüyorum bu şekilde yapayım derken ani bir btc yükleşiyle karşılaşırsanız piyasaya yerinde giremezsiniz bir bakmışınız btc almış başını gitmiş , ayrıca dolar kuru konusunda 2020 nin fiyatları böyle olması gerekiyor falan demişsiniz bence ülkenin ekonomik verilerinden ve dış borç ödemelerinden ithalat ihracat durumundan ve ayrıca markette 5 tl olmuş domamesten 18 tl olmuş salcadanve 1lt süt 4.5 tl olmuşundan haberiniz yok hal böyleyken dolar gerçekten hala ülkede bu rakamlarla bile ucuz görünüyor .

şuan da 50.000 liraya ayda 850 lira faiz veriyor bankalar, faiz oranları %20 çok yükseldi. bitcoinde kalarak ayda ne kadar kazanıyorsun? trade yapamıyorsan sene başından beri zarardasın, altcoinlere hiç girmiyorum full zarar.. yarın ulan dolar ne güzel artmıştı keşke biraz satsaydık, hem usd hem btc düştü paramız pull oldu diyebilirsin. sene başından beri ne sattıysam iyi satmışım dedim..

Doğru diyosun. 2.5 btc bozup bankaya koysan, ayda asgari ücretten fazla faiz veriyo. BTCsi olupta trade yapmadan aylarca boğa sezonunu beklemektense TL yada USD mevduata koymak daha mantıklı. Boğa sezonu başlarsa parayı çekip btcye yatırırsınız, YTD.

Bu sene başında 23000 TL'den BTC satıldı TR borsalarında. 23000-25000 seviyesinden BTC alıp hold yapan, TL olarak 2x yapmış durumda. Dolar artarsa, faize yatırdığınız TL kuş gibi kalır. TL mevduatı bu aşamada tamamen saçmalık. TCMB yılsonu döviz beklentisini 6.59'a güncelledi. Bankalar yıl sonu kurunu 8 den hesaplıyor.
BTC TL bazında dolar yükseldiği için yükseliyo. BTC 25000TLden satıldığında BTC yerine dolar almış olsaydın şuan elinde daha fazla TL olucaktı.
Hatta 1ay önce 500.000TLlik dolar almış olsaydın şuan elinde 650.000TL olucaktı.
Ama işte müneccim değilizki herşeyi tahmin edelim. Kim en zenginse piyasada ne olucağını o belirliyo, zenginliğine zenginlik katıyo.
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016

Doğru diyosun. 2.5 btc bozup bankaya koysan, ayda asgari ücretten fazla faiz veriyo. BTCsi olupta trade yapmadan aylarca boğa sezonunu beklemektense TL yada USD mevduata koymak daha mantıklı. Boğa sezonu başlarsa parayı çekip btcye yatırırsınız, YTD.

Bu sene başında 23000 TL'den BTC satıldı TR borsalarında. 23000-25000 seviyesinden BTC alıp hold yapan, TL olarak 2x yapmış durumda. Dolar artarsa, faize yatırdığınız TL kuş gibi kalır. TL mevduatı bu aşamada tamamen saçmalık. TCMB yılsonu döviz beklentisini 6.59'a güncelledi. Bankalar yıl sonu kurunu 8 den hesaplıyor.
full member
Activity: 398
Merit: 101

full member

Jump to: