Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 179. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 406
Merit: 189
Btc fiyatının 6000 ler altına sarkması hususunda ciddi bir öngörü var, şunu değerlendirmek lazım 2018 yılında 5 defa yokuş aşağı giderken 6k ya yakın seviyelerden ara trendler döndü , makro ölçekte bir fiyatın bu kadar dövülmesi pek görülmüş bir durum değildir, 6000 i kırdı 5900 ler 5800 ler 5700 ler diye sırayla gidiyor, belli ki piyasa burada ciddi bir alım tepkisine sahip beni düşündüren husus manipülatörün ne kadar gücü kaldı, her yeni döngüde elilndeki para artsada piyasanın hareketleri öngörmesi yüzünden karlılığı düşüyor olmalı bunun sonucu olarak tepeler her trend sonunda daha alçakta oluşuyor , bu ister istemez diplerin de daha alçağa gitmesine sebep olur, yani bizim eleman fiyatı daha ne kadar indirebilirimin hesabını yapıyor gibi, var gücüyle vurup yükseliş trendini keserken dipte kendine yeni çukurlar açıyor gibi, insanların yılıp desteği bırakmasını hedefliyor gibi, bu ister istemez 20bin den itibaren daralan bir üçgen çiziyor, fiyatı uzun vadede yükselmesini çok kişi istiyor ama o yükselten de bu arkadaş olduğundan , insanları yıldırmasını daralan üçgen sonunda darbeyle daha da pekiştirmesini göreceğiz gibi yeterince insan bırakıp marketin kontrolünü iyiece kendisine bıraktığında yukarı sert hareketlerini görebiliriz, dolayısıyla burda bütün mesele milletin ipi nerde bırakacağıdır. manipülator ve diğerlerinin oluşturduğu bu denge değişiminin 1 yıldan uzun sürmesi olası yada herşey hızlandığı gibi bu zamanda azalabilir, bütün geleceği bu denge belirliyor, dengeyi iyi okuyabilirsek kırılma noktalarından karlı çıkabiliriz.

6k larda çok ciddi bir direnç oluştu her yükselişte tepe aşağı geliyor ama dip neredeyse birbirine yakın. bu sefer aşağı kırabilir mi, ihtimal dahilinde ama  ben trende kalmayı tercih ediyorum, aşağı kıramaz ve yukarı fırlarsa arkadan bakmak en son isteyeceğim şey.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Abi yaprak kımıldamıyor piyasada. Ne Bitcoin düşüyor yada artıyor nede altcoinler düşüyor yada artıyor. En sevmediğim yatay seviyelerdir. Bir haber çıksında artık piyasaya kan gelsin yada balinanın birisi elindeki Bitcoinleri satsın da biz de düşük seviyeden Bitcoin toplayalım. Smiley
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Btc fiyatının 6000 ler altına sarkması hususunda ciddi bir öngörü var, şunu değerlendirmek lazım 2018 yılında 5 defa yokuş aşağı giderken 6k ya yakın seviyelerden ara trendler döndü , makro ölçekte bir fiyatın bu kadar dövülmesi pek görülmüş bir durum değildir, 6000 i kırdı 5900 ler 5800 ler 5700 ler diye sırayla gidiyor, belli ki piyasa burada ciddi bir alım tepkisine sahip beni düşündüren husus manipülatörün ne kadar gücü kaldı, her yeni döngüde elilndeki para artsada piyasanın hareketleri öngörmesi yüzünden karlılığı düşüyor olmalı bunun sonucu olarak tepeler her trend sonunda daha alçakta oluşuyor , bu ister istemez diplerin de daha alçağa gitmesine sebep olur, yani bizim eleman fiyatı daha ne kadar indirebilirimin hesabını yapıyor gibi, var gücüyle vurup yükseliş trendini keserken dipte kendine yeni çukurlar açıyor gibi, insanların yılıp desteği bırakmasını hedefliyor gibi, bu ister istemez 20bin den itibaren daralan bir üçgen çiziyor, fiyatı uzun vadede yükselmesini çok kişi istiyor ama o yükselten de bu arkadaş olduğundan , insanları yıldırmasını daralan üçgen sonunda darbeyle daha da pekiştirmesini göreceğiz gibi yeterince insan bırakıp marketin kontrolünü iyiece kendisine bıraktığında yukarı sert hareketlerini görebiliriz, dolayısıyla burda bütün mesele milletin ipi nerde bırakacağıdır. manipülator ve diğerlerinin oluşturduğu bu denge değişiminin 1 yıldan uzun sürmesi olası yada herşey hızlandığı gibi bu zamanda azalabilir, bütün geleceği bu denge belirliyor, dengeyi iyi okuyabilirsek kırılma noktalarından karlı çıkabiliriz.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
6500 i geçtiği an hedef 6800 olacak şu an fiyat stabil
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
11700 > 9990 > 8500 > 7450 > Huh? sıradaki yükseliş 6800 de son bulsa dip noktası da 4500-5100 arasında olur diye düşünüyorum. açıkçası dolar bu kadar yükselmişken en doğru hamle geçen hafta 7400 civarından tlye geçmek olurdu, (ben biraz uyguladım) 49 50 bin civarına kadar çıktı yerli borsalarda. artık sadece bitcoini değil dolarıda takip ediceksiniz. ben doların giderek düşüşe geçip olması gereken kura (5.5 bence) civarına gerilemesini umuyorum, şuanki kur biraz spekülatif temmuzda 4,5 tl olan kur 2 ayda nerelere geldi. sene sonu 7 8 lira olucak diyenleri geçen sene bitcoin 30 40k olucak diyenlere benzetiyorum, uzun vadede dolar takibi en mantıklısı bu ülkede ama şuanki kur 2020 yılı kuru resmen..

BTC de yükseliş için kritik zamanlarda olduğumuzu düşünüyorum ve dolara geçeyim oradan tl ye geçeyim mantığını küçük hesapçılık olarak görüyorum bu şekilde yapayım derken ani bir btc yükleşiyle karşılaşırsanız piyasaya yerinde giremezsiniz bir bakmışınız btc almış başını gitmiş , ayrıca dolar kuru konusunda 2020 nin fiyatları böyle olması gerekiyor falan demişsiniz bence ülkenin ekonomik verilerinden ve dış borç ödemelerinden ithalat ihracat durumundan ve ayrıca markette 5 tl olmuş domamesten 18 tl olmuş salcadanve 1lt süt 4.5 tl olmuşundan haberiniz yok hal böyleyken dolar gerçekten hala ülkede bu rakamlarla bile ucuz görünüyor .
full member
Activity: 1176
Merit: 159
11700 > 9990 > 8500 > 7450 > Huh? sıradaki yükseliş 6800 de son bulsa dip noktası da 4500-5100 arasında olur diye düşünüyorum. açıkçası dolar bu kadar yükselmişken en doğru hamle geçen hafta 7400 civarından tlye geçmek olurdu, (ben biraz uyguladım) 49 50 bin civarına kadar çıktı yerli borsalarda. artık sadece bitcoini değil dolarıda takip ediceksiniz. ben doların giderek düşüşe geçip olması gereken kura (5.5 bence) civarına gerilemesini umuyorum, şuanki kur biraz spekülatif temmuzda 4,5 tl olan kur 2 ayda nerelere geldi. sene sonu 7 8 lira olucak diyenleri geçen sene bitcoin 30 40k olucak diyenlere benzetiyorum, uzun vadede dolar takibi en mantıklısı bu ülkede ama şuanki kur 2020 yılı kuru resmen..

sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Merakla beklediğim 5700$'ın altına sarkacak mı? Kesin olmamakla birlikte 3-4 ay içinde yeni bir dip bekliyorum. 4500$ olabilir bu dip. Çok konuşuldu yazıldı çizildi. Son zamanlarda da unutuldu. Bu yüzden kimse hatırlamazken şaşırtabilir.
hocam beklediğiniz bu dip seviyesi acaba TL/$ paritesinde de yükseliş olur mu. farkeden bir şey olmayacak biz yatırımcılar olarak sanırım. TL/$ paritesi %15 yukarı giderse BTC%15 aşağı olursa aynı olacak. acaba dolara geçip beklemek en mantıklısı mı yıl sonuna kadar. nasıl olsa usdt basımı devam ediyor.

önceden güvenli liman olarak ETH görüyorduk ancak işler değişiyor gün geçtikçe. USDT ve BTC daha mantıklı duruyor. altcoinler; bitcoinin dalgalanmasından adeta döküldü. bu yılın dalgalı seyir edeceği senenin başında belliydi. kimse 100 k olur falan demiyordu. (çoğunluk olarak yani) al-satçılar kazandılar yine.

yıl sonuna kadar bu tür dalgalanmalarda trade yapacak var mı aramızda arkadaşlar. onların düşünceleri neler? yoksa arkamıza yaslanıp 2019 u beklemeyi düşünenler ağır mı basıyor.  Huh Huh

Hocam aslında aynı endişeleri yaşıyoruz. 3-4 ay önce satın alsaydım tabi TL olarak farkeden bir şey yok gibi. TL olarak ekleme yapacak olanlar için doların artışı da düşünülmesi gereken başka bir konu oluyor ve kafamız karışıyor. Dolar üzerinden de zaten al-sat yapmaya devam ediyor insanlar. Ben TL için yazıyorum, 2019 daha mı iyi olur daha mı kötü hiç kestiremiyorum. Ama dolar olarak 2019'a kadar düşük bir alım fırsatı sağlayacak gibi.

Ethereum konusu zaten çoğu kişiyi perişan etti. Tüm markette yeni bir alıcı baskısı oluşmadan altcoinler saatli bomba bence. Sürekli al-sat yapanlar stoploss ile en azından zararını minimuma indirebilir.
legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
Merakla beklediğim 5700$'ın altına sarkacak mı? Kesin olmamakla birlikte 3-4 ay içinde yeni bir dip bekliyorum. 4500$ olabilir bu dip. Çok konuşuldu yazıldı çizildi. Son zamanlarda da unutuldu. Bu yüzden kimse hatırlamazken şaşırtabilir.
hocam beklediğiniz bu dip seviyesi acaba TL/$ paritesinde de yükseliş olur mu. farkeden bir şey olmayacak biz yatırımcılar olarak sanırım. TL/$ paritesi %15 yukarı giderse BTC%15 aşağı olursa aynı olacak. acaba dolara geçip beklemek en mantıklısı mı yıl sonuna kadar. nasıl olsa usdt basımı devam ediyor.

önceden güvenli liman olarak ETH görüyorduk ancak işler değişiyor gün geçtikçe. USDT ve BTC daha mantıklı duruyor. altcoinler; bitcoinin dalgalanmasından adeta döküldü. bu yılın dalgalı seyir edeceği senenin başında belliydi. kimse 100 k olur falan demiyordu. (çoğunluk olarak yani) al-satçılar kazandılar yine.

yıl sonuna kadar bu tür dalgalanmalarda trade yapacak var mı aramızda arkadaşlar. onların düşünceleri neler? yoksa arkamıza yaslanıp 2019 u beklemeyi düşünenler ağır mı basıyor.  Huh Huh
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
newbie
Activity: 98
Merit: 0
bitcoin uzun zamandır aşağılarda geziyor ama bu aşağılar tepe noktasını referans aldığımızda aşağı oluyor. yıl sonunu 10-11 bin civarında bekliyorum bitcoini.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Short tahminlerimin psikolojik sınırına doğru geliyorum. Rakamsal ve süre olarak beklentim henüz gereçekleşmedi ama özellikle ethereum tarafındaki agresif düşüş beni zorlamaya başladı.

Sanıyorum son 10 haftadır revizyon yapmıyorum ama artık realizasyon yapacağım sanırım ufak ufak. Bir süre daha aynen devam. En azından yeni bir dip görene kadar...

Tam zamanında tepki geldi, biraz daha realize edelim. Agresif bir şekilde devam. Patlayana kadar devam.
%85 aşağı, %15 yukarı diyorum.
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer
Merhaba,

Short kontratlar likide oldu, 24 saat içinde düşük hacimli büyük long kontratları gelebilir. Pazartesi günü CNBC her zaman yaptığı gibi BTC hakkında kofti twitler atması muhtemel, ardından 6000 altı gelebilir. YTD

İyi dileklerimle
Bu başlığa her ne olursa olsun yazmaya devam etmenizi diliyorum. Tahminleriniz oldukça başarılı.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba,

Short kontratlar likide oldu, 24 saat içinde düşük hacimli büyük long kontratları gelebilir. Pazartesi günü CNBC her zaman yaptığı gibi BTC hakkında kofti twitler atması muhtemel, ardından 6000 altı gelebilir. YTD

İyi dileklerimle
full member
Activity: 398
Merit: 101
Her düşüşe uydurucakları bi kılıf var. Bugünkü düşüşün sebebi Goldman Sachsın kripto para projesini iptal etmesi deniliyor.
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
double spend durumunda ortada btc diye bir şey kalmaz hiç sanmıyorum.

double spend durumu için %51 saldırısı gerekmiyor muydu ben mi yanlış biliyorum? şu ana kadar herkesin dilindeydi eğer öyle bişey olsaydı dediğiniz gibi, yine grafiği haberlere uydurma çabası..
full member
Activity: 411
Merit: 134

6400 $ ---->>> 7400 $  (15 gün)

7400 $ ------>>> 6.500$ (1.5 saat)   
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
double spend durumunda ortada btc diye bir şey kalmaz hiç sanmıyorum.
full member
Activity: 602
Merit: 122
Double spend söylentileri var beyler hiç bir yere btc göndermeyin, düşüşün nedeni bu olabilirmiş.

Kaynak lütfen...

https://eksiup.com/3ffb9e19493
member
Activity: 106
Merit: 10
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Double spend söylentileri var beyler hiç bir yere btc göndermeyin, düşüşün nedeni bu olabilirmiş.

Kaynak lütfen...
full member
Activity: 602
Merit: 122
Jump to: