Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 182. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 602
Merit: 122
USD/USDT ve TL üçlemesinde trade yapan var mı arkadaşlar?

ya da yapılabilir mi? parayı döndürmek kesilen fee lerle birlikte erir mi?

Hem trade hem de withdraw fee'ler karı oldukça düşürecektir kanımca, şu anda piyasalar özellikle arbitraj konusunda oldukça verimsiz.
legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
USD/USDT ve TL üçlemesinde trade yapan var mı arkadaşlar?

ya da yapılabilir mi? parayı döndürmek kesilen fee lerle birlikte erir mi?
newbie
Activity: 171
Merit: 0
şu an tether deki ekstra 30 milyon dolarlık  basım, bitcoinde oldukça güzel bir artışa neden oldu, gerek direk para olarak, gerekse bunun haberinin yapmış olduğu yükseliş bakımından
full member
Activity: 398
Merit: 101
CBOE vadeliler bu ayın 31indemi bitiyodu? Vadeliler bittiğinde hep aşırı düşüş oluyo, biraz daha yükseltip yine 30 dakikada 1000 dolar çakabilirler.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
7000 seviyesinde gelen tepki çok cılız oldu ve altına inmedi. Buralarda birkaç gün oyalanabilir ama bence yönü hala yukarı.
Bir an önce kendisini 7200 ün üstüne atsa da biraz daha rahat bakabilsem piyasaya...
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Uzun bir aradan sonra 7000$ barajini gectik. Önemli bir seviye bu. Gerçek anlamda yukselis trendi diyebilmek icin 8500$ seviyesinin kirilmasi şart.
Bence Kasim'a kadar mini bir yukselis gorebiliriz.
sr. member
Bir çok kişi 2019 Mart'ına odaklanmış durumda.
Piyasa çok sıkışık, bu seviyelerde yeni alım da eldekileri satıp çıkmak da olmaz. Ama bu iniş çıkışlarda trade yapılabilir.
Ben genelde 10 günlük ortalamayı takip ediyorum kısa vade için. Her seferinde olmasa da genelde işe yarıyor diyebilirim.
Şu sıralarda 10 günlük ortalama 6420 civarında. Bu seviyenin altına inmedikçe kısa vadede yükseliş bekliyorum...
Niye mart? bu sonbahar patlıyorduk o olmuyacakmı şimdi Sad hep bir umut kapısı ahki ne ah

Benim öyle bir beklentim yok açıkçası. Öyle yazmamın sebebi, forumda bir çok kişinin o tarihi dile getirmesi. Sebep olarak da 2014 düşüş grafiğini eşleştirmeleri. Ben hala grafiklerin işe yaramadığını düşünenlerdenim. Oturmuş, sağlam ve belli bir düzende giden piyasalarda grafikler daha inandırıcıdır bana göre...
Umut kapısı olayına gelince, evet, umudum var tekrar yükseleceğine. Ama ne zaman olur onu para babaları biliyor daha çok.
Ben genelde kısa vadeli bakıyorum piyasaya bir süredir...
member
Merit: 10
bitcoinde iki yönden bir tarafa sivri bir evrilme yaşanacak ama hangisi olduğunu kimse bilmiyor. önce insanlara umut ver, şu fiyatı görecek gibi haberleri pompala ve satın almasını sağla. ardından o satın aldıklarını satması için umut bitirici dumpları başlat. 6000'den çok alan oldu. bunlar her yüksek fiyatta satışa bitcoinleri koyacak. bunu bir şekilde balina lehine çevirmesi gerek.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
Haftalık yorumum,

All-in ETH tutuyorum şuan, ve ETH-NEO arası trade yaparak elimdeki miktarı arttırıyorum 10 gündür azar azar.. Bitcoine gelirsek Bitfinex Bitmex gibi borsalar olduğu sürece Short Pozisyonlar tavan yaptığı sürece BTC'nin düşeceği varsa da düşmez, Longlar artınca da hemen dumplıyorlar. BTC'nin ne 4k olmasına müsade ediyorlar nede 10k civarı olmasına.. Geçen seneki gibi büyük balinalar piyasaya girmeden bu düzen bozulacak gibi görünmüyor, olumlu veya olumsuz haberlerin aslında çokta bir önemi yok yani anlayacağınız..
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
forumun en ciddi konusu 3.sayfaya gerilemiş. btcde istikrarlı bir artıs var ufak ufak artıyor ama oldukca saglam ilerliyor. umarım dip calısması artık tamamlanmıstır. eylul ayı ile benim icin btc sezonu acılır.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Piyasa çok sıkışık, bu seviyelerde yeni alım da eldekileri satıp çıkmak da olmaz. Ama bu iniş çıkışlarda trade yapılabilir.
Ben genelde 10 günlük ortalamayı takip ediyorum kısa vade için. Her seferinde olmasa da genelde işe yarıyor diyebilirim.
Şu sıralarda 10 günlük ortalama 6420 civarında. Bu seviyenin altına inmedikçe kısa vadede yükseliş bekliyorum...
Niye mart? bu sonbahar patlıyorduk o olmuyacakmı şimdi Sad hep bir umut kapısı ahki ne ah
sr. member
Activity: 812
Merit: 262

Peki Şubatta beklenen yükselişe kadar nasıl bir durum görmeyi bekliyorsunuz?

Ben şu basit şeyi öğrendim, beklenen bir durum varsa o gerçekleşmez. Kesin olacak denen şeylerde bile gerçekleşmediğini defalarca gördüm. O yüzden belli bir tarihe odaklanmak size hata yaptırabilir.

amaç da beklentinin tersini yapmak zaten.piyasayı harekete geçirenlerde bizim okuduklarımızı okudukları ve amaçları bizim zarar etmemiz olduğuna göre ancak beklenilmeyen bi zamanda yükseliş gelecek.
member
Activity: 448
Merit: 89
Full Stack Engineer

Peki Şubatta beklenen yükselişe kadar nasıl bir durum görmeyi bekliyorsunuz?

Ben şu basit şeyi öğrendim, beklenen bir durum varsa o gerçekleşmez. Kesin olacak denen şeylerde bile gerçekleşmediğini defalarca gördüm. O yüzden belli bir tarihe odaklanmak size hata yaptırabilir.
full member
Activity: 700
Merit: 134
Peki Şubatta beklenen yükselişe kadar nasıl bir durum görmeyi bekliyorsunuz? Sert bir düşüş olacak mı? 6 ayda uzun bir süre var ve bu kadar uzun bir zaman sıkışmış bir fiyatlanma göreceğimizi düşünmüyorum. Şu anki fiyattan çok daha düşük yerlere gelebiliriz bence
sr. member
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Kapasite olarak önemsenmeyen ama başlangıç noktası olması beklenen 9 ETF daha dün SEC tarafından red edildi. Bunun yanında komisyon üsyesi Hester Peirce'ın twit'inde red edilen 9 ETF ile ilgili olarak komisyonun görevlendirdiği ve bu durumda komisyon adına hareket eden personellerin eylemlerini inceleeceklerini bildirdi.

Bu demek değilki bu inceleme sonrasında ETF'ler kabul edilebilir. YTD

Makale:https://www.coindesk.com/sec-says-it-will-review-bitcoin-etf-rejections/
Twit:https://twitter.com/HesterPeirce/status/1032735262181351424

İyi dileklerimle
newbie
Activity: 84
Merit: 0
Bitcoin ne kadar düşerse düşsün türk lirası sağolsun zararımız bitcoinin düştüğü kadar olmuyor. Kar denemez ama zarardan kar işte.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Ben ekim gibi çıkış başlar diye düşünüyordum ancak hedefi uzatanlar var , şubat 2019 çok ileri bir tarih olmadı mı arkadaşlar ? Bu şekilde devam ederse alt coın diye bir şey kalmaz şubat ayına

Çok değil hocam daha önceki yükseliş 2 yıl sürdü. Farkındaysanız herkes çekilmeye ve unutulmaya başladı. Bu bir son değil başlangıç  Smiley

2019 Şubat tahmini de başlangıç için yapılıyor. Yani öyle hemen kalkalım gidelim gibi bir durum söz konusu değil bence. Yeni yatırımcı şu durumda gelmez. Hiç tanışmamış yatırımcı bulmak en popüler olduğu zamanda kolay değil.
Anladım hocam doğru diyor olabilirsin evet.  Ancak o döneme kadar alt coınde kalanların işleri çok zor olabilir bu nedenle inşallah öyle olmaz arada bir ara yükseliş olursa belki bir nebze altta bekleyenleri rahatlatabilir diğer türlü büyük sıkıntı var altta bekleyen yatırımcı arkadaşlar için
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Şu ana kadarki tahmin ve beklentilerimin tersine sıra dışı bir olay olmadıktan sonra 5500 usd altını görmeyiz diyorum. 2019 Şubat öncesi bir hype olabilir ama bull run beklemiyorum. DYOR.

P/s: Bu günkü planlı Bitmex bakımını bence birileri kendi paydalarına çok iyi kullandılar.

İyi dileklerimle
Hocam aylardır btc 4kya inicek diyodunuz şimdi neden fikriniz değişti?
2019 Şubat sonrası dediğiniz bull runmı, yoksa yeni dipmi?

Merhaba;

Bitcoin fiyatlanması ile ilgili beklentimdeki değişikliğin nedeni öncelikle madencilerin maliyeti oldu. Mevcut ederi ile "Bitmain" dışında BTC'yi dumplayacak büyük bir grup kalmadı (MTgox hariç). Olurda 6K altına sarkarsa kısa vadede geri toparlanacağını tahmin ediyorum. YTD

İyi dileklerimle

sr. member
Activity: 658
Ben ekim gibi çıkış başlar diye düşünüyordum ancak hedefi uzatanlar var , şubat 2019 çok ileri bir tarih olmadı mı arkadaşlar ? Bu şekilde devam ederse alt coın diye bir şey kalmaz şubat ayına

Çok değil hocam daha önceki yükseliş 2 yıl sürdü. Farkındaysanız herkes çekilmeye ve unutulmaya başladı. Bu bir son değil başlangıç  Smiley

2019 Şubat tahmini de başlangıç için yapılıyor. Yani öyle hemen kalkalım gidelim gibi bir durum söz konusu değil bence. Yeni yatırımcı şu durumda gelmez. Hiç tanışmamış yatırımcı bulmak en popüler olduğu zamanda kolay değil.
Jump to: